The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Dzimi
Senior Member
 
 
Od: 05.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 07.03.2012, 01:32
prezes85 napisał(a):Wyświetl post
Pamiętasz może ile płaciliśmy za Kosowskiego, Żurawskiego czy Głowackiego?
Za dwóch pierwszych po 1 mln euro (2 mln marek) w dawnych czasach. Obecnie nie kupujemy piłkarzy za tyle choć ten 1 mln euro jest mniej wart niż dawniej. Tu szukaj problemu a nie w dyrektorze sportowym.
Spójrz choćby na transfer Artura Sobiecha. Mógł być naszym napastnikiem za lata to wzięła go Polonia. Wcześniej mogliśmy kupić w pakiecie (likwidacja Grodziska) Przyrowskiego, Majewskiego i Jodłowca za łącznie 2 mln euro. Był moment kiedy mieli przyjść do nas Kazimierczak i Ł. Madej i pożałowaliśmy im kontraktów. Z Dolha nie przedłużyliśmy za wczasu kontraktu. Teraz robimy błąd z Bitonem.
Dodać do tego odpuszczenie Jelenia, który powinien do nas trafić z Płocka za ten milion Euro jak Żurawski odchodził do Celtiku za trzy razy tyle. Rok później po MS Jeleń by poszedł za 3 miliony Euro na zachód. Tak z półtora roku temu powinien do nas trafić Grosicki za te 700-800 tyś Euro.


Problemy z sukcesami w Wiśle zaczeły się, kiedy odpuściliśmy model sportowy funkcjonujący w latach 1999-2005. Wówczas trzon zespołu stanowiło 6-7 najlepszych piłkarzy z polskiej ligi, uzupełnionych o 3-4 obcokrajowców klasy wyższej, niż można było znaleźć piłkarzy w naszej lidze. Od roku 2005 odpuszczono ściąganie najlepszych piłkarzy z polskiej ligi, a z zagranicy zaczęto ściągać średniaków lub piłkarskie odpady (Baretto, Varga, Penksa,czy ostatnio Lamey Palić, Boukhari) - czyli piłkarzy takich jakich na pęczki jest w ekstraklasie. Efekt jaki jest każdy widzi.

Do póki nie wróci dawny model, tzn kupowania najlepszych polskich piłkarzy z ekstraklasy, którzy będą stanowić trzon zespołu uzupełniony kilkoma obcokrajowcami, ale nie przeciętnej tylko naprawdę wysokiej klasy, do puty będzie problem z wygrywaniem w lidzie i zakwalifikowaniem się do europejskich pucharów

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:38.