
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#751
|
![]()
"Kiedyś to się na takiego Lecha śpiewało, Kolejorz, Kolejorz, wpier(...) dzisioj mosz"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie
Offline |
#752
|
|
Trzeba mieć zdrowe do tego podejście: grali na poziomie, dobrze taktycznie ale mają grac jeszcze lepiej. Nie ma co sie podniecać tylko oczekiwać od nich jeszcze lepszej gry!!
![]()
Jovanovic - masz plusa.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#753
|
Zawiódł jak można sie było spodziewac Kirm, mam nadzieje że po MŚ znajdzie sie chętny na niego.Tym bardziej że jak podali a cafe futbol ma przyjśc Kosa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#754
|
Moim zdaniem, to jego w pierwszej kolejności powinni zakontraktować ![]() ![]() Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”): http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: R 22
Offline |
#755
|
|
Cieszył bym się z powrotu Kosy bo porównać go z dawnych czasów a teraz np Kirma...Mógłby wrócić też Żurawski a występy w Lidze Mistrzów stały by się naprawdę realne!Zanim do tego dojdzie nie popadajmy w huraoptymizm bo Legią jest tak słabiutka na dzień dzisiejszy że aż żal..
|
|
|
|
Urodzony optymista
Od: 07.2005
Skąd: w Was tyle pesymizmu?
Offline |
#756
|
|
Cytat:
Przykro mi to mówić, z dużego szacunku do poprzedniego szkoleniowca, ale za Maćka Skorży taki wynik i taka gra na Ł3 byłyby nie do pomyślenia. ![]()
Chcesz mieć prawo do komentowania? Rusz dupsko na wyjazd!
|
|
|
|
Guest
|
#757
|
|
Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#758
|
|
Ciężko zaistnieć, jak się po 30 minutach umiera kondycyjnie. Ten koleś ma potencjał, ale musi być przygotowany fizycznie do gry.
Jeśli nadawał się do reprezentacji Senegalu, to będzie sie nadawał i do Wisły. Tylko potrzebne mu przygotowania z doświadczonym szkoleniowcem, a nie piosenkarzem z Włoch. Bo umówmy się ten poprzedni okres przygotowawczy prawie nas nie zabił fizycznie i piłkarsko. ![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2004
Offline |
#759
|
|
A wy wiecie, jak Ba wygladal kondycyjnie we Francji
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#760
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#761
|
Ostatnio edytowane przez thechris : 09.05.2010 o godz. 13:59.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#762
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#763
|
|
Czy Ba jest słabym piłkarzem się jeszcze nie wypowiem, na pewno wczoraj grał fatalnie i dziwię się, że Kaspefczak aż tak długo trzymał go na boisku. Piłka nożna to sport kontaktowy, atletyczny- możesz mieć zaje*istą technikę, super przegląd pola, tytuł mistrza świata w podbijaniu piłki ale to i tak za mało żeby grać profesjonalnie w piłkę. Potrzebna jest siła, dynamika, wytrzymałość, kondycja- bez tych elementów rywal nigdy nie pozwoli Ci zaprezentować swoich atutów. Ba na tle słabiutkich legionistów i tak był permanentnie spoźniony o jedno tempo, niepotrzebnie wdawał się w pojedynki biegowe i siłowe z rywalami, które chyba bez wyjątku przegrał. Facet ponoć ileś czasu nie grał w piłkę, w rundzie też zdrowy jest raz na dwa tygodnie. Z jednej strony usprawiedliwia to jego fatalną dyspozycję siłowo-motoryczną, z drugiej strony źle rokuje jego przydatności, bo ryzyko, że się znowu posypie jest bardzo duże.
Co do masy mięśniowej, to bardzo łatwo można jej nabrać, nawet bez użycia ruskich sterydów, ale ryzykuje się przeciążeniem rozwijanych partii mięśniowych, a przy równoczesnym profesjonalnym uprawianiu sportu znacząco wzrasta ryzyko kontuzji mięśniowych. W wypadku zawodnika o normalnej podatności na kontuzje zachodnie kluby potrafią pogodzić wprowadzanie zawodnika do drużyny z jego przystosowywaniem do prawdziwego zawodowstwa- ale tak jest na zachodzie. U nas jedną kontuzję leczy się zawodnikowi pięć lat. W dodatku Ba jest podatny na kontuzje. Inna sprawa jest taka, że samo dodanie masy mięśniowej nic nie daje w piłce. Trzeba jeszcze zawodnika nauczyć z niej korzystać. Czasem problemem jest nie brak masy, ale złe nawyki w poruszaniu się, psychiczna niechęć/nieumiejętność gry kontaktowej. Z faceta, który przez 30 lat życia przewracał się, kiedy ktoś za szybko obok niego przebiegł, nie zrobi się nagle czołgu w stylu Cantoro. Co do Kaspra i poprawy stylu gry. Z sobotniego spotkania trudno przypomnieć sobie jakąś bezsensowną dzidę do przodu. Drużyna cały czas próbowała wyjść ze swojej połowy krótkimi podaniami, nawet kiedy jej to nie wychodziło i dochodziło do straty za stratą, konsekwentnie graliśmy swoje. W tej chwili jesteśmy w fatalnej formie, przede wszystkim fizycznej, ale jak piłkarze się odbudują jest wielka nadzieja na to, że nawet z tego składu da się coś jeszcze wykrzesać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: my sie znamy??
Offline |
#764
|
|
Panstwo moi drodzy. Coz pozostaje napisac po takim meczu naszym pilkarzom. Gromkie dziekujemy tylko zakrzyknac. W zyciu nie widzialem meczu Wisly ktory sprawilby mi tak wielka radosc jak wczorajszy. Typowalem przede meczem po cichu ze bedzie 3:0 i ze conajmniej dwa gole strzeli Pawel Brozek. Niewiele sie pomylilem
. Dlatego moge chyba powiedziec ze juz po derbach bedziemy swietowac mistrzostwo Polski bo Lecz z Ruchem przegra, a my rozjebiemy znow Cracovie.Dziekuje . |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#765
|
|
Czy ktoś moze wie kiedy ostatnio wygraliśmy z Legią 3:0 lub wyżej?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Offline |
#766
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#767
|
|
1989 r.. tez na Lazienkowskiej i tez bylo 0-1 do przerwy (to jesli chodzi o wynik 0-3)
![]() ![]() |
|
|
|
Guest
|
#768
|
|
W Wawie bodaj jesienią 89 3-0 po golach Moskala-2 i Bozka.ale.. wielkie podziekowania dla bratnich drużyn z Wawy za 5pkt w prezencie.wczoraj byl jakis sabotaz L,a nie mecz dlatego zachwyty nad forma Wisły czesci z Was sa zabawne.wygrajmy to mp wtedy bedzie chwila radosci i.. pytanie co dalej bo inwestycje w sklad sa konieczne.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#769
|
|
Ja sie nie zachwycam
tylko szukam jakis pozytywów w tym sezonie |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#770
|
|
Dużo piszecie o Ba - ja jestem jak najbardziej za tym, aby przedlużyć z nim kontrakt, jeden slabszy mecz z Legią nie może zatrzeć walorów i potencjału tego piłkarza. Owszem, miał w Warszawie sporo strat, szczególnie w momentach, gdy był ostro atakowany, ale skąd się brały i o czym świadczą? Odpowiedź jest prosta - Ba jest obecnie wyraźnie w słabej dyspozycji fizycznej, co na szczęście można łatwo poprawić z czasem. Jego styl gry, polegający na śmiałym i częstym zastawianiu piłki czasem zawodzi wlaśnie z tego powodu, a nie dlatego, że nie umie technicznie zapanować nad sytuacją. Skoro taki ma styl i ów styl zaprowadził go az do Auxerre, widać, umie to robić. Potrzebuje tylko więcej dynamiki, sily, mocy - i wtedy będzie masakrował jakością nie tylko krajowych rywali.
W Warszawie Borysiuk go przepychał z powyższego powodu, a nie dlatego, że jest lepszym zawodnikiem. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: 1000-lecia, Zabłocie, Kokotów
Offline |
#771
|
na dodoatek Heniu umie sie dogadac z Panami o ciemniejszej karnacji. Jak przepracuje pelny okres przygotowawczy to moze byc odkryciem przyszlej rundy rozgrywek... |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#772
|
|
I co tam Panowie ...... ![]()
Bednarz=Landryna=......
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#773
|
|
Pamiętam te zachwyty nad grą Senegalczyka.
A tu nagle przegięcie w drugą stronę. Jak dla mnie Ba jest słaby fizycznie i raczej tak zostanie ,bo nie wierzę w jego nagły zapał do ciężkiej pracy ,czego potwierdzeniem jest dotychczasowa kariera. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#774
|
|
Gwarantuje 7-8 bramek na rundę...?!
![]()
My Psy musimy trzymać się razem!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: denver-usa
Offline |
#775
|
|
bylo cudownie ,siedzialem z zona na krytrej i patrzac na wsciekle miny legionistow BYLO TO NIESAMOWITE !!jak zaczeli spiewac gts to WISELKA ....TO ja sie SMIALEM I CHCIALEM IM krzyknac w twarz MISTRZ MISTRZ NASZ TS !ALE NIE MOGLEM ale to bylo CUDOWNE ,CZULEM SIE WSPANIALE !!POZDRO DLA WSZYSTKICH !MISTRZ NASZ TS
![]()
TYLKO UKOCHANA WISLA AZ DO SMIERCI !!JAZDA JAZDA BIALA GWIAZDA !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#776
|
|
Chyba pan Kasperczak puścił piłkarzom filmik I'm the champion
oraz w meczu z Odrą a tak serio liczą się 3 pkt no i że Paweł strzelił 3 brameczki ![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#777
|
|
Co ja widzę. Jeszcze niedawno wszyscy piali z zachwytu po grze Ba a po pierwszym słabszym meczu już zaczynają po nim jechać , że słaby itp. Ja go nie będę bronił bo z Legią zagrał słabiej ( ale nie można mówić że fatalnie) i ktoś zaproponował nawet żeby nie przedłużać z nim kontraktu , to niech ta osoba zaproponuje kogoś kto jest lepszy od Ba i ile on kosztuje ? Ktoś powiedział że z Ba nie da się zrobić takiego czołgu jak z Cantoro - całe szczęście , szanuję Mauro ale jak grał w Wiśle też po nim jechano bez mydła z tym że jednak oni są innymi typami zawodników, Ba nie jest takim typowym zawodnikiem jak Sobol do destrukcji ale z pewnością potrafi ładnie rozegrać piłkę i rozprowadzać ją na boki, pokazuje się do gry i w meczu z Koroną było widać różnicę klas gdy wszedł na boisko za Diaza, z Legią zagrał słabiej - podajcie mi piłkarza który nie zagrał słabego meczu w sezonie? Myślę że Ba będzie pełnił u nas rolę raczej takiego ofensywnego pomocnika ( jeśli zostanie przedłużona umowa ) i będzie rywalizował z Gułą , zarówno jeden jak i drugi potrzebuje wsparcia defensywnego pomocnika do czarnej roboty i mam nadzieję że Wisła ściągnie po sezonie jakiegoś młodego rywala i zarazem następcę dla Sobola . Alvarezowi też się oberwało, ciekawe co on zawinił w meczu z Legią bo zagrał przyzwoicie. I nie mówcie że Singlar który nie grał przez rok jest lepszy i więcej wnosi do ofensywy bo tak wcale nie jest , u Alvareza kuleje nieco dośrodkowanie ale ćwiczy nad tym na treningach a pamiętacie jak Błaszczu na początku też tej wrzutki nie miał najlepszej, dopiero na treningu poprawił ten element , to można wyćwiczyć i wierzę że Pablo to poprawi a po drugie to na Singlara też jechaliście, pamiętam jak nieraz mówiono po średnim meczu że jest dużo słabszy od Baszcza i powinno się go pozbyć , zresztą Baszczyńskiemu też nie raz na forum obmyto dupę. Mnie właśnie wnerwia że nawet po wygranym meczu niektórym piłkarzom wytykane są błędy i minusy jakie posiada ale musicie się przyzwyczaić bo Wisły nie stać na piłkarza który nie ma wad jeśli taki w ogóle istnieje, Maicona nie kupimy , Messiego również więc dobrze że taki Alvarez jest który prezentuje się przyzwoicie. Tak patrzę na naszą kadrę i zastanawiam się na kogo jeszcze na forum nie narzekano : na Brożka jednego i drugiego co jakiś czas ktoś ponarzeka , na Boguskiego teraz sypią się słowa krytyki, na Małeckiego również, Kirm , Łobo, Jirsak , Diaz - Ci to mają przesrane o Pawełku i Juszczyku już nie wspomnę, Sobolowi na początku rundy tez się oberwało - że bez formy, stary itp, teraz zaczęła się nagonka na Ba i Alvareza . O Jopie pisać nie muszę , Cleberowi tez się dostało , choć nie zagrał jeszcze w tej rundzie meczu to ktoś mu zarzucił ze za wolny, stary i tak dalej. Zostają Marcelo i Głowa im się upiekło
choć na początku ktoś zarzucił Marcelo że słabo się prezentuje i dostosowuje się do ligi, Głowa to dostał chyba tylko za żółtą kartkę przed Lechem , ale to nie jest przecież Barca czy Inter . Nic nie mam do podsumowania przez kogoś jakiegoś meczu czy piłkarzy ale niektórzy przesadzają pisząc po każdym meczu : tego sprzedać , z tym nie przedłużać, ten się do niczego nie nadaje , ten to beztalencie i po prostu wkurza mnie jak anonimowi internauci udają najmądrzejszych,krytykują wszystkich i wszystko, i jak oni to się znają a tak wcale nie jest . Drużynie jest potrzebna drobna przebudowa, świeża krew , powinno odejść 3, 4 może 5 piłkarzy którzy od dłuższego czasu się nie sprawdzają i na ich miejsca powinni przyjść lepsi zawodnicy którzy wzmocnią Wisełkę ale niektórzy chcą był 4/5 zespołu odstrzelić i co wtedy?!
Ostatnio edytowane przez fanfan : 09.05.2010 o godz. 19:58.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#778
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2004
Offline |
#779
|
|
Chciałbym też zwrocić uwagę na jedna rzecz - Legia grała z Wisłą wysoko w obronie i w linii, co akurat dla mnie jest samobójstwem. Przy zawodnikach ofensywnych Wisly, ktorym można wiele zarzucić ale nie brak szybkości, musialo się kończyć jak sie kończyło. Cracovia stanie 10 zawodnikami w polu karnym, i nie bedzie miejsca na rozpędzenie, albo małą niedokladność przy przyjęciu piłki. I wtedy mogą wrocić demony Levadii, jesiennych derbow czy arki i korony. I wtedy wlaśnie walory Ba mogą okazać się nieocenione. Inna sprawa, że nie pamiętam tak dobrego meczu naszej drużyny oby tak dalej!! |
||
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#780
|
Tez nie wiem skad u was takie zachwyty nad Ba. ze niby "przewyzsza ta lige o 2 klasy"...hehe ..niby w czym. jego podania sa za wolne i czesto mam wrazenie ze zaraz ktos je przetnie szybkosciowo to wóz z węglem niestety jedynie broni sie techniką i pomyślunkiem w podaniu za co ma u mnie duuuzy plus ![]() Legionisci z ta "Wisełka" to ich ulubiona przyspiewka,odkad pamietam ile razy tam gramy to spiewaja o nas tylko to ![]() ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|