![]() |
[28. kolejka] LEGIA Warszawa - WISŁA Kraków, sobota 08.05.2010 16:00
Jeden z tych meczów, które zawsze wywołują największe emocje, nawet gdy stawka nie jest najwyższa. Ale i tym razem jest o co grać: Legia traci do Wisły 6 punktów i w przypadku wygranej ich strata zmaleje do 3.
Trenerzy Kasperczak i Białas podjęli pracę po 20. kolejce i poprowadzili swoje zespoły w 7 spotkaniach. Wisła zdobyła 16 punktów, Legia 13. W pierwszej rundzie w Sosnowcu było fatalnie dla Wisły (porażka 0:1). O jedną kartkę od zawieszenia są Marcelo i Diaz. Transmisja z meczu w Canal+ i TVP2. Historia: październik 2008 1:2 kwiecień 2008 1:2 (Wisła miała już zapewniony tytuł mistrzowski) październik 2006 1:1 maj 2006 2:1 (Legia miała już zapewniony tytuł mistrzowski) maj 2005 1:5 (Legia miała 19 punktów straty w tabeli, mimo to łatwo zdobyła 5 bramek w 50 minut) wrzesień 2003 1:4 wrzesień 2002 2:3 (pomimo prowadzenia 2:1) Aktualna tabela i forma: Kod:
1. Wisła 27 57 33130 |
niech mi zrobią prezent ślubny i wygrają. !!! FORZA !!!
|
Wszystkiego najlepszego, musi byc zwyciestwo chyba że Sląsk pokona Amicę to bedzie luzik.
|
Cytat:
|
Podobnie my mieliśmy w zeszłym sezonie, też ich u siebie.
|
Moze Legia sobie sama cos strzeli...
|
Czemu wszyscy zakładacie, że przegramy z Legią? Nie mówiąc już o pozostałych meczach? Póki co, jesteśmy liderem i to "nasze plecy oglądają" ;). Wystarczy wygrać wszystko do końca i mistrza świętujemy :)
|
Od dawno bywało tak jak przegrywaliśmy na Legii to mieliśmy Mistrza jak wygrywaliśmy to co najwyżej 2 miejsce i co tu zrobic ??
|
Cytat:
niestety 1-4 i 1-5 było za Henia i bardzo źle wspominam tamte mecze . |
Cytat:
S*******ili sobie chłopaki sytuację i teraz najpewniej będą musieli wygrać ,by zdobyć mistrzostwo. Dla mnie to taki mecz 60/40 dla Legii.Niektórzy z tych ludzi co grają u nas to w ogóle nie powąchali jakiegokolwiek zwycięstwa na wyjeździe w meczu z solidnym przeciwnikiem(Legia,Amica,Angole, Żydzi...Levadia :lol:) Prawda jest tez taka że nadal mają szansę zmazać te wszystkie upokorzenia jakie ostatnimi czasy przeżywaliśmy. Z Amiką zrobili krok do przodu - nie przegrali, teraz remisem się nie wykpią więc nic tylko zagrać dobrze - dopisać sobie +1 do szacunku wśród kibiców i myśleć jak tu zmazać kolejną plamę czyli derby. |
Cytat:
Mimo wszystko niesmak wtedy był. |
Cytat:
Co do meczu - moja główna obawa to bramkarz. Nawet nie chcę myśleć, co może się stać z Juszczykiem na bramce. |
Cytat:
|
Przy obecnej formie strzeleckiej (bo fizyczna się poprawi do meczu z Legią) to remis będzie maksimum co możemy ugrać w Warszawie. Jeśli Lech gdzieś nie zgubi punktów to będzie to mecz o prestiż a nie o MP. Ja nie spodziewam się cudu. Legia będzie wypoczęta i My i będzie to mecz podobny do tego Wisła Lech. Dużo biegania, walki i tyle.
Trzeba powoli oswajać się z myślą że MP może trafić gdzie indziej..... Niemniej piłkarze mają walczyć do końca:) |
Są jednak plusy porażki z Koroną:
-Wiślacy będą czuć oddech Amiki na plecach(jeśli Amica wygra ze Śląskiem to będą tracić do nas 1 pkt)i zaczną za********* bo będą wiedzieli,że jeśli przegrają to nie mają mistrza(Amica ma łatwiejszy terminarz niż my), -Będzie większa motywacja(opisane wyżej) Cóż,pozostaje wierzyć i mieć nadzieję że Cupiał nie sprzeda Wisły,jak nie będzie majstra... |
Tydzień odpoczynku nasze gwiazdeczki dojdą do siebie i wygrają mecz :lol: :lol: 3-4 dni to nie jest gra dla naszych piłkarzy
|
Na taki mecz czekałem. Mają ci marni dorobkiewicze wykazac się wolą walki i przywiązaneim do klubu. Czas na zmazanie upokorzeń z tego sezonu. 6 kompromitacji w lidze plus niesamowite sku...rwienie się w pucharach, to moim zdaniem wystarczy. Jeżeli nie wygrają - Cupiał powinien ich poprostu wypier....dolic na zbity ryj. Co do jednego. Koniec z tolerancją na lenistwo.
|
Cytat:
A co do samego meczu, to na myśl nasuwa mi się faktycznie, już wyżej wspomniany remis. Legia i Wisła jak dla mnie są obecnie w podobnej formie(raczej przeciętnej), natomiast Lech od początku rozgrywek rundy wiosennej trzyma wysoki poziom, potrafi wygrywać, może nie gra futbolu totalnego, ale nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu (co kuchenką zdarzało się na jesieni), a co często zdarza się zarówno nam jaki i stołecznym. |
Dobrze że będzie meczyk w TVP to będzie sobie można komfortowo oglądnąc. Mam nadzieje zesobie odpoczną po tych dwóch tygodniach maratonu piłkarskiego i rozniosą Legię
|
tradycyjnie przewalimy to,nasi maja wyjątkową umiejetnosc dawania sie stłamsić na Łazienkowskiej.
:((( |
Trzeba być dobrej myśli stawiam na remis.
|
Cytat:
A tak naprawdę Wisła jest o tyle obliczalna w tym sezonie,że żadnego prestiżowego meczu nie wygrała. Może tym razem zaskoczą... Może. |
A ja Wam powiem szczerze, że paradoksalnie, po porażce z Koroną, jestem pozytywnie nastawiony przed meczem z Legią, która przegrała dziś z Ruchem i praktycznie traci szansę na mistrzostwo. Wisła ma tydzień czasu na przygotowanie się. Trener na pewno przeanalizuje dogłębnie grę w spotkaniu z Kielcami i wyciągnie wnioski. W sobotę Wisła zaprezentuje swoje prawdziwe oblicze, bo jest to mecz nie tylko o trzy punkty.
Podejście do spotkania, bądź co bądź, będzie w dużej mierze zależała od tego, czy Lech straci punkty ze Śląskiem, na co liczę :) |
Remis biorę w ciemno. Legia to Legia, nie ma co rozwodzić sie nad jej wyczynami. Zawsze mogą zaskoczyć.
PS - Prober, czy ty za punkt honoru postawiłeś sobie rozpoczynanie każdego wątku dotyczącego następnego meczu Wisły zanim jeszcze Małecki weźmie prysznic ? :) |
Cytat:
|
W tej lidze wszystko jest możliwe nawet to ,że wygramy z Legią a przegramy 2 pozostałe mecze.
Trzeba czekać do samego końca. Liga stała się ciekawsza . |
Cytat:
nie wiesz dlaczego? To ci powiem: gdyby Boguski wygrywal kazda głowke z przeciwnikiem o 30 cm wyzszym od siebie to juz dawno grałby w koszykowke, a nie sie w pilce marnował. Z Legią to remis bedzie dobry przy naszej obecnej formie, wazne zeby Lech stracil i jutro i z Ruchem. |
1:5 było za piczki Liczki :D Teraz nas tak nie zgromią bo nie mają kata, który zawsze z Wisłą miał dzien konia czyli Włodara.
|
jak Ruch wygral z Legia to czemu my nie mozemy:PP
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl