The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
TSWojtas
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2005
Skąd: NBZ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 11.05.2021, 13:52
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Na tym forum chyba nie ma Hyballistów. Są za to ludzie, którzy nie w nim upatrują główny problem Wisły. Gdybyś przeczytał uważnie artykuł Treli, który jest całkiem rzeczowy, zauważyłbyś stwierdzenie, że Hyballa poprawił parametry piłkarzy, ale i tak sprawił tylko, ze odstawaliśmy w mniejszym stopniu (a to już wynika z materiału ludzkiego, którym dysponujemy). Przykład z Górnikiem jest bardzo dobry, bo to drużyna, która przytłoczyła nas fizycznie, zresztą budowana z myślą, ze jak nie ma finezji, to przynajmniej trzeba zadeptać przeciwnika. Naszym problemem jest to, ze takich drużyn w ekstraklasie jest więcej, w dodatku większość z nich skupia się na przeszkadzaniu i wyczekiwaniu na błędy przeciwnika (a my potrafimy robić nie tylko fafrocle ale wręcz megafafrocle). Żeby z nimi regularnie wygrywać, albo musimy być lepsi pod względem fizyczności (a nie jesteśmy, Trela sugeruje coś przeciwnego) albo mieć piłkarzy o odpowiednich umiejętnościach. Nie ma takich teraz w klubie. Starzyński, Yeboah, Żukow, Savić i Plewka nigdy (w przypadku Starzyńskiego może nie nigdy, ale w najbliższym czasie) nie sprawią, że nasza gra będzie wyglądała dobrze przeciwko wybieganym koksom, których zadaniem jest wyłącznie przeszkadzanie i oczekiwanie na jeden albo dwa błędy Sadloka lub kogoś innego w meczu. Analogicznie, nie potrafiła robić tego Legia. Zanim nie pojawili się w niej lepsi, kreatywniejsi piłkarza (oczywiście w innych aspektach i tak przerastała nas o dwie długości), często od patrzenia na jej grę krwawiły oczy (mimo zdobywanych mistrzostw miała problemy podobne do nas, a może nawet większe, bo my przynajmniej mieliśmy swoje krótkotrwałe przebłyski).
Wystarczył by napastnik , dobry napastnik w stylu schyłkowego Brożka, Ondraska,Kolara czy Turgemana i już mielibyśmy zdecydowanie więcej pkt ze Skowronkiem jak i Hybalą. Marzeniem byłby jednak ofensywny pomocnik coś ala Wolski z sezonu u Nas lub Stilic z pierwszego pobytu ...


aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:01.