The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 30.04.2023, 07:59
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.
Z trzech góralskich prawd to jest akurat gówno prowda. Wiele takich i lepszych sytuacji nie zostało wykorzystanych w tym sezonie, nawet w tym meczu, a to nie była łatwa piłka do złożenia się i strzału. Leciała parabolą na wysokości między łydką i kolanem i tylko bardzo dobra koordynacja, refleks i wyszkolenie pozwoliło ją skierować do bramki. Sugeruję obejrzeć skrót, trzecia powtórka dobrze to pokazuje. Idę o zakład że ani Duda, ani Młyński, ani Szywacz by jej nawet nie opanowali nie mówiąc o skierowaniu obok bramkarza. W najlepszym wypadku strzelaliby piszczelem, a gdzie by piłka poleciała to już loteria.

Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.

Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.04.2023 o godz. 08:01.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 30.04.2023, 08:36
Oczywiście, chwała Tachiemu, że tę sytuację, a raczej ten prezent wykorzystał.
Jednak 90% tego gola należy zaliczyć Kuchcie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 30.04.2023, 08:57
Nie przesadzaj Wolfy z tą niemal dwumetrowością Tachiego
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Senior Member
 
Od: 03.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 30.04.2023, 09:01
Oglądałem pierwsze 30 minut i musiałem uciekać sprzed tv. Nie wiem jak potem ale do tego momentu wyglądało to źle, Chojniczanka rozłożyła nogi i czekała na bolca a nam nie chciał stanąć. Jednym słowem impotencja. Nasz Messi tylko macha łapami i się przewraca wymuszając faule a dyskusja i jazda po Dudzie i Szocie i Szywaczu przy tym co odpierdziela ślizgacz Łasicki bez słowa krytyki w jego kierunku to jakaś abstrakcja. Dobrze że wygraliśmy, oby się udało awansować, nasze szanse upatruje bardziej w słabości reszty kandydatów niż naszej sile. Rozgrywanie od obrony w coraz większej gorączce po każdym jednym podaniu w formacji a potem i tak laga od Mikołaja w puste pole albo w aut to szczyt taktyki
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 30.04.2023, 09:44
https://www.youtube.com/watch?v=v7dZ59M8fG0

skrót & gole z meczu Wisła 3-0 Chojniczanka

OGIEŃ!!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 30.04.2023, 10:23
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
nie chce gasić optyzmizmu , ale graliśmy z najgorszą drużyną tej ligi , która już wywalczyła w zasadzie spadek , a bilans bramkowy na wyjazdach ma 13:32

nie możemy przez ich pryzmat oceniać naszych graczy , Sobola etc,

nie chodzi o żadne lekceważenie, ale jeśli my myślimy o awansie w dodatku bezpośrednim , to drużyny drugoligowe mamy obowiązek pyknąć pewnie i wysoko
To, niestety, chyba o jedna zmienna za dużo. Ocenianie skuteczności ustawienia czy czegokolwiek na tle 2 bardzo różnych drużyn, tak odległych od siebie w tabeli, jest absurdem. Być może zmiany, za które Sobol jest teraz chwalony, nie zmieniłyby obrazu gry z Ruchem.

Ogólnie wyglądało to słabo. Na szczęście graliśmy tylko z Chojniczanką.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 30.04.2023, 10:27
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, chwała Tachiemu, że tę sytuację, a raczej ten prezent wykorzystał.
Jednak 90% tego gola należy zaliczyć Kuchcie.
Wrzutka Jarocha też była dobra. Wg mnie ten gol to głównie efekt taktyki z wachadlowymi i tworzeniem się fajnych korytarzy na skrzydle po dobrym przerzucie.

Mecz na duży plus. Rywal z półki która pozwalal na bezpieczne przetestowanie innego ustawienia pod kątem ŁKSu. Pierwsze 30 min to sporo nieporadności i mało kreacji w ofensywie ale już druga połowa to była już całkowicie pod naszą kontrolą.

W końcu zmiennicy nie byli obciążeniem. Żyro najlepszy mecz od jesiennego że Stala Rzeszów, więc od jakiś 17 kolejek.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 30.04.2023, 10:52
Wrzutka Jarocha była beznadziejna. Zbyt głęboka i do nikogo. Tylko bramkarz się nie popisał i to on sprokurował sytuację bramkową.

Nie róbmy z Jarocha lepszego gracza nim jest naprawdę.
Miał, owszem kilka udanych zagrań ale tu akurat jego zagranie było marne.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 30.04.2023, 11:27
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.

Tyle że 90% polskich kopaczy byłoby :

-zaskoczonych tą piłką i próbowaliby ją przyjmować.
-próbując strzelać z pierwszej kopnęliby wszędzie tylko nie do bramki.

To że dobił to tak "od niechcenia" świadczy o jego dużych umiejętnościach. To że w środku ma problemy wynika tylko z faktu, że jest za wolny. Przyzwyczajony że za plecami nie ma nikogo.

Moim zdaniem Coley, Tachi to para stoperów dużo lepsza niż Łasicki Moltenis. A to którzy grają wynika z planów klubu.

Zagraliśmy niezły mecz, ładne bramki, dobre zmiany. Do Łodzi pojedziemy ze spokojem.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 30.04.2023, 11:40
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Także Tachiemu należą się gratulacje za przytomność umysłu i wyszkolenie. Chłop ma dobrą technikę, tyle że nie gra na swojej nominalnej pozycji. Mimo to nie bardzo mamy alternatywę bo w to że Basha zagra chociaż 60 minut w jednym meczu w tym sezonie nie wierzę. Może tyle w sumie uzbiera, chociaż nie postawiłbym na to pieniędzy.
Okej, przyznaję Ci rację w tym miejscu. Nie była to aż tak łatwa sytuacja. Tak czy siak faktem jest, że dwa razy Tachi stracił piłkę na bardzo groźne kontry, a do tego zaliczał też straty w małej grze w środku pola. Wnerwiał mnie szczególnie w I połowie jak patrzyłem na jego popisy z E14 gdzie widać to jak na dłoni.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Lepiej zapytajmy dlaczego nasi młodzi na ŚP nie mają podjazdu technicznie i szybkościowo do niemal dwumetrowego hiszpańskiego stopera.
To akurat łatwo wyjaśnić (może poza aspektem motoryki, bo to jest skandal i świadczy o zwykłym olewaniu tego tematu w trakcie szkolenia młodych). Żeby coś z piłkarza było, to on w wieku 18 lat musi mieć podstawy: przyjęcie piłki, przyjęcie ze zwodem, przyjęcie z zastawieniem piłki; odegranie z klepki, odegranie w tempo do wychodzącego; krótki czas reakcji od przyjęcia do (celnego) odegrania. Na tym możesz budować taktykę, przegląd pola, motorykę etc. Nasze „talenty” nie posiadają tych podstaw, wiec o czym tu gadać w ogóle. Duda robi na wszystkich dobre wrażenie bo posiada absolutne minimum, czyli w przyjęciu piłki ładnie mu się ona klei do nogi, krótko prowadzi piłkę. Tyle wystarcza żeby się wyróżniał na tle reszty wonderkidów naszych.
Ostatnio edytowane przez Książę Palownik : 30.04.2023 o godz. 11:49.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 30.04.2023, 11:50
@Drozd - Aktualna para stoperów wynika z tego kto był w formie i zdrowy na początku rundy, a ponieważ żaden z duetu Łasicki-Moltenis nie zagrał jakiegoś bardzo słabego meczu to tak już zostało. Rotowanie na stoperze byle tylko rotować jest niebezpieczne, na tej pozycji przydaje się zgranie i wzajemne zrozumienie z resztą obrony i bramkarzem. Jestem zdania że Tachi mógłby spokojnie zmienić dowolnego z tej pary i byłoby OK, co do Colleya już mniej ale jego ostatnie wejścia nie dają pola do jakichś wielkich narzekań.

Zgadzam się co do oceny gola Tachiego, widziałem mnóstwo takich "prezentów" lądujących na trybunach w Ekstraklasie.

@FraMat - 90% gola można by zaliczyć Kuchcie tylko gdyby puścił piłkę po ziemi. Przy tej którą odbił właśnie w 90% skończyłoby aię tak jak Drozd to opisał - na strachu. Za dużo różnych popisów w takich sytuacjach widziałem żeby umniejszać Tachiemu. Był gdzie miał być, strzelił tak jak trzeba bez układania sobie minutę na nodze, otworzył wynik i zapobiegł dalszej nerwowości.

@Książe Palownik - uważam podobnie, braki naszych młodych w podstawowych kwestiach są ogromne.
Co do strat Tachiego - zgoda. To jest stoper, nie do końca odnajduje się na nowej pozycji. Problem w tym że Duda nie jest lepszy w kwestii strat, reszty nawet szkoda przypominać.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.04.2023 o godz. 12:04.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 30.04.2023, 11:52
Drozd napisał(a):Wyświetl post

Zagraliśmy niezły mecz, ładne bramki, dobre zmiany. Do Łodzi pojedziemy ze spokojem.
Najpierw dostaliśmy plombę od rówieśnika, a potem sklepaliśmy wyrośniętego dwunastolatka. To nie oznacza progresu, ani nie uspokaja.
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 30.04.2023, 11:57
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Najpierw dostaliśmy plombę od rówieśnika, a potem sklepaliśmy wyrośniętego dwunastolatka. To nie oznacza progresu, ani nie uspokaja.
Ja bym lekko zmodyfikował i napisał, że plombę to wyłapaliśmy od agresywnego 18-latka i po oklepaniu wyrośniętego 12-latka teraz jedziemy do rówieśnika.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 30.04.2023, 12:09
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Ja bym lekko zmodyfikował i napisał, że plombę to wyłapaliśmy od agresywnego 18-latka i po oklepaniu wyrośniętego 12-latka teraz jedziemy do rówieśnika.
Mogę się z tym zgodzić .
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 30.04.2023, 12:10
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Najpierw dostaliśmy plombę od rówieśnika, a potem sklepaliśmy wyrośniętego dwunastolatka. To nie oznacza progresu, ani nie uspokaja.
Uspokaja bo są 3 punkty, po Ruchu byli tacy co w nie wątpili. Trzech naszych strzeliło ładne bramki, atmosfera przed ważnym meczem na pewno będzie bojowa, a to jest klucz do sukcesu.

Jedynie Fernandez się zaciął, oby się przełamał w Łodzi.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 30.04.2023, 12:18
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Tyle że 90% polskich kopaczy byłoby :

-zaskoczonych tą piłką i próbowaliby ją przyjmować.
-próbując strzelać z pierwszej kopnęliby wszędzie tylko nie do bramki.

To że dobił to tak "od niechcenia" świadczy o jego dużych umiejętnościach. To że w środku ma problemy wynika tylko z faktu, że jest za wolny. Przyzwyczajony że za plecami nie ma nikogo.

Moim zdaniem Coley, Tachi to para stoperów dużo lepsza niż Łasicki Moltenis. A to którzy grają wynika z planów klubu.

Zagraliśmy niezły mecz, ładne bramki, dobre zmiany. Do Łodzi pojedziemy ze spokojem.
Abstrachujac od ciekawych wniosków to dlaczego teraz nikt nie mówi o fatalnych zmianach Sobola, o tym że gral Colley i Tachi? Jak weszli że Stala i parę osób mnie wyśmialo że mówię o powolnym "odbudowaniu" tych zawodników. Być może Colley tak pewnie by wczoraj nie zagrał gdyby nie miał przetarcia 2 tygodnie temu.

Co się tyczy innych zmienników, to na pewno doszła do nich krytyka, a i nie zdziwilbym się mocna suszarka od Sobola. Wszakże z Ruchem weszli inni zmiennicy niż ze Stala.

PS. W końcu Benito pokazał bardzo dobre wejście i sam chyba za wczesnie go skreslalem. Szkoda że się nie strzelił premierowego gola.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 30.04.2023 o godz. 12:21.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 30.04.2023, 12:25
@Kargerop - Acha, czyli Tachi grał z Colleyem na stoperze, co wcześniej przećwiczyli ze Stalą, a za Mulę był Młyński.

Obawiam się jednak że praktycznie we wszystkim się myliłeś, a Sobolewski zrobił to co wraz z MalK wyśmiewałeś jako niemożliwe - ustawił inaczej zespół pod umiejętności piłkarzy którzy aktualnie są zdrowi zamiast na siłę próbować ich w rolach do których nie mają umiejętności. Czyli zrobił to co każdy ogarnięty trener.
Skład jest jaki jest, do końca sezonu go nie zmienimy, trzeba próbować.

Benito uważam że wiele osób niepotrzebnie skreśliło. Nie ma liczb ale miał kilka dobrych wejść.

Nie wiem po co te bzdurne zaczepki? Nie miałeś racji w kwestii tego że nic się nie da zrobić, ja nie miałem co do tego że Sobolewski jest niereformowalny i będzie brnął bez sensu tak jak do tej pory, liczy się to że pojawiła się nadzieja że odpowiemy na straty kadrowe w sposób optymalny.
Czy to wystarczy na awans - zobaczymy, ale trener zyskał w moich oczach.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.04.2023 o godz. 12:34.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 30.04.2023, 12:37
Klasa przeciwnika też pewnie miała wpływ. Ale też graliśmy u siebie, boisko było szybsze a nie takie tępe jak w Gliwicach. Wiadomo, że wejście Coleya i Tachiego z Rzeszowem to była bardzo dobra zmiana z tych powodów o których wspomniałeś. To samo z Szywaczem im więcej wejść w rożnych warunkach tym lepiej będzie grał.

Cała runda była grana bez marginesu błędu, więc niewiele było okazji na eksperymenty i testy. Teraz zbliż się finisz i zobaczymy kto ma najwięcej atutów.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79
Stary 30.04.2023, 12:56
royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Według Karcza na obronie zagra Szot. Naprawdę z tych obrońcow: Jaroch, Łasicki, Moltenis, Colley, Tachi nie da się sklecić całej linii? Rozumiem, że wtedy być może byłoby trzeba na dwóch pozycjach zrobić zmiany względem tego jak gramy od początku rundy, ale kiedy mogliby razem zagrać jak nie teraz? Na ŁKS też wyjdzie Szot?
Jednak się dało
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80
Stary 30.04.2023, 17:46
Dość defensywnie Sobol zestawił drużynę taka prawda.

Na zasadzie : żeby głupio nie stracić na początku, a z przodu i tak coś wpadnie.

Możliwe, że to próba generalna zestawienia pod ŁKS.

Co do Tachiego : przytomnie dobił piłkę, która mu spadła pod nogi. Poza tym znów notował groźne straty na kontrę i tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że środek pola to nie jego pozycja.

Coraz bardziej mi imponuje Villar, im dłużej gra u nas tym prezentuje się lepiej. Nawet w przegranych meczach był wyróżniającym się piłkarzem. Niby ten transfer był w cieniu transferu Muli, ale Sobol pokazał, że czasem potrafi wywąchać potencjał zawodnika wcześniej. Przypomnijmy, że Villar od początku zaczynał w pierwszym składzie, a Mula się do niego musiał przebić. Na początku mi się wydawał bardzo jednowymiarowy, ale jak się rozhasał to pokazał dużo więcej niż gazicho i dobrą wrzutkę. Dla mnie największy wygrany ostatnich meczy.

Co do samego meczu, to nie mam pojęcia jak go ocenić. Z jednej strony w Chojnicach straciliśmy punkty, więc progres jest. Z drugiej strony jak popatrzę na bilans Chojniczanki na wyjazdach to zwycięstwo z nimi to był obowiązek. Niby wynik ładny, ale chyba nie ma co wyciągać daleko idących wniosków. Przypomnijmy sobie jaki wynik padł przed meczem z Ruchem.

Teraz mecz z ŁKSem, który preferuje grę piłką tak jak my. Możliwe, że dlatego Sobol chce grać środek pola 3 graczami. Szczerze powiedziawszy - nie mam pojęcia co my zaprezentujemy. Wszystkie scenariusze są możliwe od 40% posiadania z naszej strony po 60%, od gry piłką po grę z kontry. To jeden mecz, ŁKS jest liderem. Patrząc na nasze ostatnie wtopy i fakt, że Ruch się trochę ogarnął to zwycięstwo w tym meczu by nam bardzo pomogło. W takiej sytuacji 2 pkt straty do ŁKS oznaczałyby walkę o awans z Ruchem oraz ŁKSem. Każdy inny wynik będzie premiował ŁKS, który będzie utrzymywał dwumeczowy dystans punktowy.

Moim zdaniem styl gry ŁKS'u nam bardziej odpowiada niż Ruchu. Trzeba jednak pamiętać, że gramy z liderem na wyjeździe. Tu dyspozycja dnia może zadecydować.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 30.04.2023 o godz. 17:49.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81
Stary 30.04.2023, 18:05
@Simone - Mula nie grał od początku ponieważ leczył uraz mięśni brzucha. Villar i Junca grali bo byli zdrowi. Nic tu żaden nos Sobolewskiego nie miał do rzeczy, obaj skrzydłowi przyszli żeby grać, nie mieli żadnej konkurencji, rzekoma walka o skład między Młyńskim a Hiszpanami to smutny żart. Podobnie było na lewej obronie, Szot/Niewiadomski nie byli konkurencją dla Junci.
Zresztą - bądźmy poważni... Na cholere ściągać z Hiszpanii kogoś na poziomie Młyńskiego czy Starzyńskiego?! To by dopiero był niewypał.

Mnie od pierwszego meczu Villar przekonał, podobnie jak Mula, Junca czy Igbekeme. Widać u nich jakość. Do tego Villar wydaje mi się najwaleczniejszy z nich, chociaż może to złudzenie.

Co do gola Tachiego - nie masz racji. Piłka nie spadła mu pod nogi. Obejrzyj skrót meczu na spokojnie. Trzecia powtórka dobrze pokazuje jaka to była piłka.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 30.04.2023 o godz. 18:10.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#82
Stary 30.04.2023, 19:03
wolfy napisał(a):Wyświetl post
@Simone - Mula nie grał od początku ponieważ leczył uraz mięśni brzucha. Villar i Junca grali bo byli zdrowi. Nic tu żaden nos Sobolewskiego nie miał do rzeczy, obaj skrzydłowi przyszli żeby grać, nie mieli żadnej konkurencji, rzekoma walka o skład między Młyńskim a Hiszpanami to smutny żart. Podobnie było na lewej obronie, Szot/Niewiadomski nie byli konkurencją dla Junci.
Zresztą - bądźmy poważni... Na cholere ściągać z Hiszpanii kogoś na poziomie Młyńskiego czy Starzyńskiego?! To by dopiero był niewypał.

Mnie od pierwszego meczu Villar przekonał, podobnie jak Mula, Junca czy Igbekeme. Widać u nich jakość. Do tego Villar wydaje mi się najwaleczniejszy z nich, chociaż może to złudzenie.

Co do gola Tachiego - nie masz racji. Piłka nie spadła mu pod nogi. Obejrzyj skrót meczu na spokojnie. Trzecia powtórka dobrze pokazuje jaka to była piłka.
Mam nadzieję, że jeśli awansujemy, uda się sprowadzić takich 4 kolejnych .
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#83
Stary 30.04.2023, 19:32
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Dość defensywnie Sobol zestawił drużynę taka prawda.

Na zasadzie : żeby głupio nie stracić na początku, a z przodu i tak coś wpadnie.

Możliwe, że to próba generalna zestawienia pod ŁKS.
Nie "możliwe" tylko "na pewno". To był ostatni "sparing" przed trójmeczem ŁKS-Termalica-Podbeskidzie.
Co więcej istnieje bardzo duża szansa, że na Termalikę czy Podbeskidzie wyleci Łasicki, który w ostatnich 2 meczach dostał 6 i 7 żółtą kartkę.
s1mone napisał(a):Wyświetl post

Teraz mecz z ŁKSem, który preferuje grę piłką tak jak my. Możliwe, że dlatego Sobol chce grać środek pola 3 graczami. Szczerze powiedziawszy - nie mam pojęcia co my zaprezentujemy. Wszystkie scenariusze są możliwe od 40% posiadania z naszej strony po 60%, od gry piłką po grę z kontry. To jeden mecz, ŁKS jest liderem. Patrząc na nasze ostatnie wtopy i fakt, że Ruch się trochę ogarnął to zwycięstwo w tym meczu by nam bardzo pomogło. W takiej sytuacji 2 pkt straty do ŁKS oznaczałyby walkę o awans z Ruchem oraz ŁKSem. Każdy inny wynik będzie premiował ŁKS, który będzie utrzymywał dwumeczowy dystans punktowy.

Moim zdaniem styl gry ŁKS'u nam bardziej odpowiada niż Ruchu. Trzeba jednak pamiętać, że gramy z liderem na wyjeździe. Tu dyspozycja dnia może zadecydować.
Ruch też miał preferować otwartą grę, a postawił na obronę.
Jak dla mnie duży plus, że lewa strona, mimo straty Junki i Muli działała całkiem sprawnie. Martwi, że prawa niekoniecznie.

Mamy 5 punktów straty do ŁKSu, w Krakowie było 2:2. Jeśli będzie remis to mamy nadal 5 punktów straty (2 wygrane) ale jeśli przegramy to mamy straty 3 mecze więc w 4 kolejki ich nie odrobimy (matematycznie się da ) .
Remis z ŁKSem daje nam jedynie utrzymanie dystansu do Puszczy, a co do Ruchu i Termaliki to zależy od ich wyników.
Należy się bardzo mocno postarać, by jednak nie grać baraży w Niepołomicach.

ŁKS po nas jedzie na Sandecję do Niepołomic więc wygrana z nami daje im praktycznie awans (patrz dzisiejszy mecz Sandecja-Ruch).
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 30.04.2023 o godz. 19:43.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84
Stary 30.04.2023, 20:15
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Mam nadzieję, że jeśli awansujemy, uda się sprowadzić takich 4 kolejnych .
Jeżeli Kiko zostanie i awansujemy to jest na to szansa. Niekoniecznie takich, ake konkurencja jest potrzebna.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85
Stary 30.04.2023, 20:59
wolfy napisał(a):
Co do gola Tachiego - nie masz racji. Piłka nie spadła mu pod nogi. Obejrzyj skrót meczu na spokojnie. Trzecia powtórka dobrze pokazuje jaka to była piłka.

No faktycznie, nie spadła mu pod nogi... wcale

Nie, to był przecież strzał z 16 metra mierzony... albo zaraz nie, przeszedł przecież 3 gości jak Villar i zapakował w okienko


To że się facet przytomnie zachował, bo szło mu w okolicę nogi postawnej nie robi z tego jakieś wybitnie trudnej sytuacji. Piłka nie była mocna, ani wybitnie trudna. Troszkę wyżej szła niż idealnie na nogę, ale i tak mógł to zapakować do sieci na 10 różnych sposobów i jeden z nich zastosował, gol bez historii, przytomne zachowanie i nic poza tym.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86
Stary 30.04.2023, 21:10
Mialy byc 3 pkt,byle jak i byle były.No i są ,to juz za nami.

Teraz jednak przejdzie weryfikacja.Nie bajki o tym jacy z nas kozacy,bo Puszcza i Ruch pokazała ze zadne z nas kozaki.
Teraz mamy ŁKS,Termalike i Podbeskidzie taka "matura" przed nami ,co jestesmy warci z tymi troche lepszymi zespołami
czas tez zeby Sobol udowodnił też ze nadaje sie na trenera Wisły ,bo u mnie po porazce w Ruchem jego notowania spadły i czekam na dobry pilkarsko mecz w Łodzi gdzie bedzie mial mozliwosc pokazania tego jakim jest naprawde trenerem.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 30.04.2023 o godz. 21:13.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87
Stary 01.05.2023, 11:07
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli Kiko zostanie i awansujemy to jest na to szansa. Niekoniecznie takich, ake konkurencja jest potrzebna.
Mam nadzieję, ze lepszych. Nie dlatego, ze zaczniemy srać pieniędzmi, tylko dlatego, iż staniemy się trochę atrakcyjniejszym miejscem dla piłkarzy po awansie do ekstraklasy. No i dlatego, że Kiko ma teraz więcej czasu na przemyślenia i przygotowanie transferów.

Ogólnie najbliższe okienko będzie bardzo trudne. Z jednej strony trzeba zrobić rachunek sumienia i pozbyć się tych, którzy nic Wiśle nie dają. Z drugiej, dobrze ocenić sytuację, wyższy poziom trudności w Ekstraklasie (myślę, że drużyny z miejsc 10-14 mogłyby się okazać dla nas o wiele poważniejszym wyzwaniem, niż Ruch) i wzmocnić kadrę na tyle, żeby w kolejnym sezonie nie walczyć ponownie o utrzymanie. Poziom trudności może się jeszcze podnieść, jeśli nie utrzymamy wszystkich zawodników z naszej kluczowej szóstki.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 01.05.2023 o godz. 11:09.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#88
Stary 01.05.2023, 15:10
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Mam nadzieję, ze lepszych. Nie dlatego, ze zaczniemy srać pieniędzmi, tylko dlatego, iż staniemy się trochę atrakcyjniejszym miejscem dla piłkarzy po awansie do ekstraklasy. No i dlatego, że Kiko ma teraz więcej czasu na przemyślenia i przygotowanie transferów.

Ogólnie najbliższe okienko będzie bardzo trudne. Z jednej strony trzeba zrobić rachunek sumienia i pozbyć się tych, którzy nic Wiśle nie dają. Z drugiej, dobrze ocenić sytuację, wyższy poziom trudności w Ekstraklasie (myślę, że drużyny z miejsc 10-14 mogłyby się okazać dla nas o wiele poważniejszym wyzwaniem, niż Ruch) i wzmocnić kadrę na tyle, żeby w kolejnym sezonie nie walczyć ponownie o utrzymanie. Poziom trudności może się jeszcze podnieść, jeśli nie utrzymamy wszystkich zawodników z naszej kluczowej szóstki.
To nie takie łatwe, nie sądzę żeby regularne wyciąganie takich piłkarzy było realne. Bardziej na poziomie takiego Benito który - moim zdaniem - rokuje. Z Chojniczanką zrobił wszystko dobrze, spalony był nieznaczny (o ile był), zabranie się z piłką i strzał - super.
Pierwsza liga czy Ekstraklasa - z punktu widzenia Hiszpanów to i tak miejsca gdzie psy dupami szczekają.
No ale Kiko nie raz już zaskoczył, to okienko to był jakiś kosmos.

@Simone - jesteś uprzedzony do Tachiego, ale brutalna prawda jest taka że większość takich piłek w pierwszej lidze ląduje w trybunach, o ile zostanie w ogóle opanowana. Nawet jeśli nie oglądasz pierwszej ligi to rywale mieli z nami kilka takich okazji i żaden gol nie padł.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 01.05.2023 o godz. 15:14.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
wiśnia
Senior Member
 
Od: 04.2008
Skąd: Proko

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#89
Stary 01.05.2023, 15:46
Benito na ŁKS powinien wyjść w pierwszym składzie. Na jaką pozycję to już ból głowy dla Sobolewskiego. Byle nie Szywacz albo Szot bo wpier* murowany zaliczymy. Nim mniej naszych tym lepiej nam to wyjdzie.
Co do meczu, cienka Chojniczanka wchodziła w naszą połowę jak w masło. Z Łksem to nie przejdzie, musi być więcej agresji i doskoku. Ostatnio zadziwia mnie gra Łasickiego (na minus) gość przegrywa główki, przeskakują go, krycie na radar, opaska kapitańska do czegoś w końcu zobowiązuje.
JK: "Koniec z bylejakością i dziadostwem. Czas na godność, klasę i profesjonalizm."
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90
Stary 01.05.2023, 17:21
wolfy napisał(a):Wyświetl post
To nie takie łatwe, nie sądzę żeby regularne wyciąganie takich piłkarzy było realne. Bardziej na poziomie takiego Benito który - moim zdaniem - rokuje. Z Chojniczanką zrobił wszystko dobrze, spalony był nieznaczny (o ile był), zabranie się z piłką i strzał - super.
Pierwsza liga czy Ekstraklasa - z punktu widzenia Hiszpanów to i tak miejsca gdzie psy dupami szczekają.
No ale Kiko nie raz już zaskoczył, to okienko to był jakiś kosmos.

@Simone - jesteś uprzedzony do Tachiego, ale brutalna prawda jest taka że większość takich piłek w pierwszej lidze ląduje w trybunach, o ile zostanie w ogóle opanowana. Nawet jeśli nie oglądasz pierwszej ligi to rywale mieli z nami kilka takich okazji i żaden gol nie padł.
Tak, to okienko jak na nasze standardy i ostatnie lata było iście kosmiczne. Mówiąc kolokwialnie, zarząd powinien Kiko po tyłku całować, bo uratował klubowi sezon. Byliby idiotami, gdyby nie pozwolili mu spokojnie pracować również w przyszłym sezonie, bez względu na to, co przyniosą kolejne mecze.

Gdybyśmy mieli na ławce lepszego trenera niż Sobolewski, gra również wyglądałaby na pewno znacznie lepiej, bo jest na czym budować i z kogo robić drużynę. Niestety, w najważniejszym momencie jedyny wariant jaki widzi trener to Szot i Szywacz.

Zobaczymy na jak długo wyciągnął z tego wnioski.

W kwestii Tachiego: oczywiście pełna zgoda, że wbrew pozorom ten strzał nie był prosty. Wymagał bowiem posiadania techniki użytkowej. W pierwszej lidze i Ekstraklasie niewielu zawodników ją ma na sensownym poziomie.

Dlatego gdyby na miejscu Hiszpana znalazł się wówczas jakiś inny zawodnik, niekoniecznie np. taki Gruszkowski, to w większości przypadków skończyłoby się albo trafieniem w bramkarza, albo nietrafieniem w bramkę, czy nawet w piłkę. Mnóstwo takich sytuacji na polskich boiskach jest marnowane. Tachi zachował się odpowiednio.
Ostatnio edytowane przez Markus : 01.05.2023 o godz. 17:31.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:51.