The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 26.04.2023, 16:35. 29 kolejka, Wisła Kraków - Chojniczanka Chojnice, 29 kwietnia 2023, 17:30
Nadchodząca kolejka*




Aktualna tabela*







*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 26.04.2023, 16:48
Każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo uznam za dużą niespodziankę.

Jeśli przegramy, to raczej wypadamy z gry o miejsce premiowane awansem bezpośrednim (biorąc pod uwagę nasz terminarz).

2-0 Rodado Fernandez

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 26.04.2023, 17:12
Drużyna o budżecie ok. 14 mln podejmuje z drużynę o budżecie poniżej 4 mln. Bez względu na kontuzje słabsze dni itd. każdy inny wynik od zwycięstwa będzie kompromitacją.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 26.04.2023, 17:53
jeśli przegramy u siebie, z drużyną która spadek do 2 ligie ma już zaklepany, to awans do eklapy nam się po prostu nie należy
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 26.04.2023, 17:53
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Drużyna o budżecie ok. 14 mln podejmuje z drużynę o budżecie poniżej 4 mln. Bez względu na kontuzje słabsze dni itd. każdy inny wynik od zwycięstwa będzie kompromitacją.
Powiedz to ŁKS-owi i Arce.
Nie ma co liczyć na otwartą grę z ich strony, poza tym duet Młyński-Szot raczej zadba żeby na lewym skrzydle Chojniczanka miała spokój. Różnie może być. Niestety.

Jeśli Sobolewski opracuje masterplan p.t. "gramy swoje" i będziemy dośroskowywać na Rodado, biorąc pod uwagę że Młyński i Szot dośrodkowywać nie umieją to może być nieprzyjemna niespodzianka. A jak Chojniczanka wciśnie jakiegoś farfocla (albo co bardziej prawdopodobne - zrobimy karnego albo sami im gola wypracujemy) to już w ogóle.

Trzeba to wygrać, ale to niekoniecznie musi być spacerek, a miejsca w tabeli czy budżety nic tu nie znaczą.

Potrzebujemy trzech punktów więc mam nadzieje że i sztab, i zawodnicy potraktują ten mecz poważnie. Spodziewam się raczej takiego meczu z Odrą u nas niż łatwego wypunktowania rywala w rodzaju Stali.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 26.04.2023 o godz. 17:56.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 26.04.2023, 18:08
Może Benito dałby radę pobiegać na skrzydle i wrzucić od czasu do czasu jakąś piłkę w pole karne? Może Tachi dałby radę zagrać na lewej obronie albo na prawej, a wtedy Jaroch na lewej.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 26.04.2023, 18:37
doktor granat napisał(a):Wyświetl post
Może Benito dałby radę pobiegać na skrzydle i wrzucić od czasu do czasu jakąś piłkę w pole karne? Może Tachi dałby radę zagrać na lewej obronie albo na prawej, a wtedy Jaroch na lewej.
Obawiam się, że na wariant z Tachim na prawej obronie czy Benito na lewym skrzydle Sobolewski się nie zdecyduje, bo oznaczałoby to przyznanie się przez niego do totalnej błazenady i błędu w kluczowym meczu z Ruchem, gdzie w pierwszej kolejności wpuścił do gry całkowicie nieodpowiednich zawodników.
Odpowiedz cytując
Marek96
Member
 
Od: 09.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 26.04.2023, 19:55
Ja się nie zdziwię jak wyjdziemy 3-5-2 . Wielu myśli że będzie to spacerek a wydaje mi się że szybko ich wyprowadzi z błędu Chojniczanka w sobotę, niemniej jednak stawiam 3:1 dla nas.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 26.04.2023, 20:00
Chojniczanka nie potrafi bronić więc nawet bez Muli i Junci damy radę.
Każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo to będzie dramat.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 26.04.2023, 21:11
Według Karcza na obronie zagra Szot. Naprawdę z tych obrońcow: Jaroch, Łasicki, Moltenis, Colley, Tachi nie da się sklecić całej linii? Rozumiem, że wtedy być może byłoby trzeba na dwóch pozycjach zrobić zmiany względem tego jak gramy od początku rundy, ale kiedy mogliby razem zagrać jak nie teraz? Na ŁKS też wyjdzie Szot?
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member
 
Od: 04.2007
Skąd: Jaworzno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 26.04.2023, 21:47
Zgadzam się Szot to totalne piłkarskie nieporozumienie. Choćby zagrać w środku Łasickim z Tachim na lewej Moltenis na prawej niech zostanie Jaroch, w razie czego na ławce zostanie Colley ale też bym na to nie liczył


Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 26.04.2023, 22:31
Sobol ma swoją wizję i się jej trzyma. Każdy już wie, kim gramy i jak gramy.
VIVA LA WISŁA

Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 26.04.2023, 23:26
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Powiedz to ŁKS-owi i Arce.
A co ma ŁKS (zapewne mając 8-9 mln budżetu) czy tym bardziej Arka (6-7 mln) do tego co napisałem? Oni mają przewagę trochę ponad dwukrotną lub taką o ok 50%. To się widzi. My mamy bliską czterokrotności. Nie ma wymówek.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 27.04.2023, 08:41
Tu nie ma wymówek, trzeba ich yebnąć i tyle. Od września, ostatnie 20 kolejek, oni wygrali 2 mecze, z nami (dzięki Jurek!) i ze Skrą.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member
 
 
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 27.04.2023, 09:40
W sobotę na 99%:
Biegański
Szot, Łasicki, Moltenis, Jaroch
Basha, Igbekeme
Duda, Fernandez, Villar
Rodado

Na ławce: Broda, Colley, Odnrasek, Żyro, Szywacz, Tachi i Benito.
Mula obawiam się, że wróci na Sosnowiec, a to już trochę za późno.
Junca wróci na jakiś 1 mecz z czołówką i wypadnie całkowicie, chyba że nasz sztab tak go wyleczy że nie wróci do końca sezonu lub wyleczy się na (daj Boże) baraże.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 27.04.2023, 09:55
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
A co ma ŁKS (zapewne mając 8-9 mln budżetu) czy tym bardziej Arka (6-7 mln) do tego co napisałem? Oni mają przewagę trochę ponad dwukrotną lub taką o ok 50%. To się widzi. My mamy bliską czterokrotności. Nie ma wymówek.
A co ma nasz budżet, napompowany do absurdu niewypałami transferowymi do realnej sportowej wartości? Idąc Twoją bezsensowną logiką Ruch powinniśmy pojechać z palcem w de.
To tak nie działa... Mamy niby 20 milionów a na lewej stronie będą biegać Szot z Młyńskim których realna wartość to sumarycznie ze 20 piłek. Jeszcze mega talent Duda a z ławki Szywacz i wychodzi że Chojniczanka na kilku pozycjach może mieć lepszych piłkarzy.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.04.2023 o godz. 20:22.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 27.04.2023, 11:28
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A co ma nasz budżet, napompowany do absurdu niewypałami transferowymi do realnej sportowej wartości?
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie piszę, że budżet sam to wygra (choć uważam, że ten mecz wygramy). Ja piszę, że przy tej skali dysproporcji każdy wynik inny niż zwycięstwo to kompromitacja sztabu i władz pionu sportowego. I poprzednich i obecnych.

Niewypałami z poprzednich okienek to się można tłumaczyć po meczu z ŁKSem. Tutaj Ikbekeme i Fernandez zarabiają więcej niż cała Chojniczanka wraz ze sztabem (na szczęście za Jamesa płacimy 1/4).
Odpowiedz cytując
RAF
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Ukochane Miasto Krakow / New York City

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 27.04.2023, 14:34
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
W sobotę na 99%:
Biegański
Szot, Łasicki, Moltenis, Jaroch
Basha, Igbekeme
Duda, Fernandez, Villar
Rodado

Na ławce: Broda, Colley, Odnrasek, Żyro, Szywacz, Tachi i Benito.
Mula obawiam się, że wróci na Sosnowiec, a to już trochę za późno.
Junca wróci na jakiś 1 mecz z czołówką i wypadnie całkowicie, chyba że nasz sztab tak go wyleczy że nie wróci do końca sezonu lub wyleczy się na (daj Boże) baraże.
Odnosnie Muli i Junci za raportem medycznym Wisly opublikowanym w Gazecie Krakowskiej:

"Alex Mula doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego, z kolei David Junca mięśni kulszowo-goleniowych. Obaj zawodnicy są aktualnie w trakcie zintensyfikowanej rehabilitacji, mającej przyspieszyć powrót do zdrowia. Proces jest monitorowany, o postępach w leczeniu będziemy informować".
Szostego sierpnia roku panskiego 2003 zdziesiatkowani przez kontuzje i chimery pilkarze Wisly Krakow starli sie z Cypryjczykami w Nikozji. Walczyli jak poeci, walczyli jak prawdziwi Krakowianie. I wywalczyli awans do III rundy el. Champions League....
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 27.04.2023, 17:45
Już z wywiadu Kiko dla Interii więcej jest powiedziane w kwestii ich kontuzji.

Mula moze wrócić na mecze z czołówka, Junce chcą mieć na baraże.

Co do samego meczu, to poza obowiązkowym zwycięstwem liczę że w końcu coś pokazać etatowi rezerwowi. Na tle Chojniczanki może w końcu nie będą wyglądać tak beznadziejnie.

Typuje 3-0 dla nas
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 27.04.2023, 18:17
Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Chojniczanka można wykupić pod linkiem:

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385

Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link).

PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (sobota, godz. 17:30)
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 27.04.2023, 20:40
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie piszę, że budżet sam to wygra (choć uważam, że ten mecz wygramy). Ja piszę, że przy tej skali dysproporcji każdy wynik inny niż zwycięstwo to kompromitacja sztabu i władz pionu sportowego. I poprzednich i obecnych.

Niewypałami z poprzednich okienek to się można tłumaczyć po meczu z ŁKSem. Tutaj Ikbekeme i Fernandez zarabiają więcej niż cała Chojniczanka wraz ze sztabem (na szczęście za Jamesa płacimy 1/4).
To faktycznie się nie zrozumieliśmy. Że sumarycznie nasza polityka transferowa to katastrofa wiadomo od dawna. Ostatnie okienko to jedyne udane od lat. Mamy na kontraktach wysoko opłacany szrot, młode ofiary losu - w sumie ponad trzydziestu chłopa! Takiego Fazlagicia to się pewnie nie pozbędziemy do końca kontraktu, szanse na sprzedaż Plewki, Gruszkowskiego etc. jest bliska zeru. Trzeba trzymać kciuki za Hugiego, Colleya i Baltę że ktoś ich zechce. Żyro i Bascha jeszcze rok, Niewiadomski ze dwa, Talar chyba też...

"Grające" pieniądze to może jedna czwarta budżetu płacowego, może mniej.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 27.04.2023 o godz. 20:43.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 28.04.2023, 15:58
Konferencja prasowa przed meczem:
Szpital:
Junca, Mula - nie wiadomo
Starzyński, Uryga - trening biegowy na boisku
Kuba - biegi i indywidualnie piłka

https://youtu.be/BSMnR7KQd-s
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 28.04.2023, 16:27
wolfy napisał(a):Wyświetl post
"Grające" pieniądze to może jedna czwarta budżetu płacowego, może mniej.
To chyba mamy zupełnie inne podejście do matematyki i otaczającej nas rzeczywistości. Jedna czwarta z 14 to 3,5 mln.

Szacunkowo z zaookrągleniami rocznie gracze meczowej dwudziestki z meczu z Ruchem (poszczególni zawodnicy mniej zarabiający pewnie różnie zarabiają ale nie sądzę, żebym się dużo pomylił jak chodzi o średnią w danej grupie):

Fernandez 1,4 mln
Rodado 1,0 mln
Colley 1,0 mln
Ikbekeme, Junca, Mula, Villar, Tachi, Benito 6*0,5 = 3,0 mln
Łasicki, Moltenis, Jaroch, Ondrasek, Żyro, Biegański 6*0,4 = 2,4 mln
Broda, Duda, Szywacz, Szot, Basha 5*0,2 = 1,0 mln

Razem 9,8 mln plus sztab czyli w sumie ok 12 mln w skali roku.

Warto nie bujać w obłokach jak coś na poważnie analizujemy.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 28.04.2023, 18:55
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Konferencja prasowa przed meczem:
Szpital:
Junca, Mula - nie wiadomo
Starzyński, Uryga - trening biegowy na boisku
Kuba - biegi i indywidualnie piłka

https://youtu.be/BSMnR7KQd-s
5 z 30 chłopa to nie jest dramat.

W tym 3 których i tak od dawna nikt nie uważa za zawodników 1 zespołu.
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 28.04.2023, 22:15
Ciekawe czy wuefista zmieni taktykę na ten mecz , zapewne nie , więc Szot i zapewne Młyński ( oby nie Szywacz ) w składzie...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 28.04.2023, 22:53
Karherop napisał(a):Wyświetl post
5 z 30 chłopa to nie jest dramat.

W tym 3 których i tak od dawna nikt nie uważa za zawodników 1 zespołu.
Brak Junki to niestety jest duży problem
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 28.04.2023, 22:59
Raport żółtek przed Chojniczanką:

7 - K. Duda
6 - I. Łasicki
5 - B. Jaroch
4 - M. Młyński
3 - D. Szot, J. Colley, L. Fernández, V. Basha, D. Junca, M. Żyro, M. Villar
2 - B. Moltenis
1 - M. Biegański, J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, Tachi, I. Sapała, S. Benito
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 29.04.2023, 15:37
Ustawienie:
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 29.04.2023, 15:50
A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.

Szkoda, że o tydzień za późno.
Odpowiedz cytując
MiroPL
Member
 
 
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 29.04.2023, 16:24
Markus napisał(a):Wyświetl post
A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.

Szkoda, że o tydzień za późno.
Okaże się z jakim rezultatem.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:02.