Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   29 kolejka, Wisła Kraków - Chojniczanka Chojnice, 29 kwietnia 2023, 17:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10874)

Arkadiusz.Czerepach 26.04.2023 16:35

29 kolejka, Wisła Kraków - Chojniczanka Chojnice, 29 kwietnia 2023, 17:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.ibb.co/Pz4Kn67/kol.png


Aktualna tabela*

https://i.ibb.co/b7xkwFy/tab.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

Patryko 26.04.2023 16:48

Każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo uznam za dużą niespodziankę.

Jeśli przegramy, to raczej wypadamy z gry o miejsce premiowane awansem bezpośrednim (biorąc pod uwagę nasz terminarz).

2-0 Rodado Fernandez

Piknik1906 26.04.2023 17:12

Drużyna o budżecie ok. 14 mln podejmuje z drużynę o budżecie poniżej 4 mln. Bez względu na kontuzje słabsze dni itd. każdy inny wynik od zwycięstwa będzie kompromitacją.

Arkadiusz.Czerepach 26.04.2023 17:53

jeśli przegramy u siebie, z drużyną która spadek do 2 ligie ma już zaklepany, to awans do eklapy nam się po prostu nie należy

wolfy 26.04.2023 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1600278)
Drużyna o budżecie ok. 14 mln podejmuje z drużynę o budżecie poniżej 4 mln. Bez względu na kontuzje słabsze dni itd. każdy inny wynik od zwycięstwa będzie kompromitacją.

Powiedz to ŁKS-owi i Arce.
Nie ma co liczyć na otwartą grę z ich strony, poza tym duet Młyński-Szot raczej zadba żeby na lewym skrzydle Chojniczanka miała spokój. Różnie może być. Niestety.

Jeśli Sobolewski opracuje masterplan p.t. "gramy swoje" i będziemy dośroskowywać na Rodado, biorąc pod uwagę że Młyński i Szot dośrodkowywać nie umieją to może być nieprzyjemna niespodzianka. A jak Chojniczanka wciśnie jakiegoś farfocla (albo co bardziej prawdopodobne - zrobimy karnego albo sami im gola wypracujemy) to już w ogóle.

Trzeba to wygrać, ale to niekoniecznie musi być spacerek, a miejsca w tabeli czy budżety nic tu nie znaczą.

Potrzebujemy trzech punktów więc mam nadzieje że i sztab, i zawodnicy potraktują ten mecz poważnie. Spodziewam się raczej takiego meczu z Odrą u nas niż łatwego wypunktowania rywala w rodzaju Stali.

doktor granat 26.04.2023 18:08

Może Benito dałby radę pobiegać na skrzydle i wrzucić od czasu do czasu jakąś piłkę w pole karne? Może Tachi dałby radę zagrać na lewej obronie albo na prawej, a wtedy Jaroch na lewej.

Markus 26.04.2023 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1600284)
Może Benito dałby radę pobiegać na skrzydle i wrzucić od czasu do czasu jakąś piłkę w pole karne? Może Tachi dałby radę zagrać na lewej obronie albo na prawej, a wtedy Jaroch na lewej.

Obawiam się, że na wariant z Tachim na prawej obronie czy Benito na lewym skrzydle Sobolewski się nie zdecyduje, bo oznaczałoby to przyznanie się przez niego do totalnej błazenady i błędu w kluczowym meczu z Ruchem, gdzie w pierwszej kolejności wpuścił do gry całkowicie nieodpowiednich zawodników.

Marek96 26.04.2023 19:55

Ja się nie zdziwię jak wyjdziemy 3-5-2 . Wielu myśli że będzie to spacerek a wydaje mi się że szybko ich wyprowadzi z błędu Chojniczanka w sobotę, niemniej jednak stawiam 3:1 dla nas.

pepe72 26.04.2023 20:00

Chojniczanka nie potrafi bronić więc nawet bez Muli i Junci damy radę.
Każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo to będzie dramat.

royalmichael 26.04.2023 21:11

Według Karcza na obronie zagra Szot. Naprawdę z tych obrońcow: Jaroch, Łasicki, Moltenis, Colley, Tachi nie da się sklecić całej linii? Rozumiem, że wtedy być może byłoby trzeba na dwóch pozycjach zrobić zmiany względem tego jak gramy od początku rundy, ale kiedy mogliby razem zagrać jak nie teraz? Na ŁKS też wyjdzie Szot?

kolarz90 26.04.2023 21:47

Zgadzam się Szot to totalne piłkarskie nieporozumienie. Choćby zagrać w środku Łasickim z Tachim na lewej Moltenis na prawej niech zostanie Jaroch, w razie czego na ławce zostanie Colley ale też bym na to nie liczył

Elendil 26.04.2023 22:31

Sobol ma swoją wizję i się jej trzyma. Każdy już wie, kim gramy i jak gramy.

Piknik1906 26.04.2023 23:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600283)
Powiedz to ŁKS-owi i Arce.

A co ma ŁKS (zapewne mając 8-9 mln budżetu) czy tym bardziej Arka (6-7 mln) do tego co napisałem? Oni mają przewagę trochę ponad dwukrotną lub taką o ok 50%. To się widzi. My mamy bliską czterokrotności. Nie ma wymówek.

luke1906 27.04.2023 08:41

Tu nie ma wymówek, trzeba ich yebnąć i tyle. Od września, ostatnie 20 kolejek, oni wygrali 2 mecze, z nami (dzięki Jurek!) i ze Skrą.

Arek95 27.04.2023 09:40

W sobotę na 99%:
Biegański
Szot, Łasicki, Moltenis, Jaroch
Basha, Igbekeme
Duda, Fernandez, Villar
Rodado

Na ławce: Broda, Colley, Odnrasek, Żyro, Szywacz, Tachi i Benito.
Mula obawiam się, że wróci na Sosnowiec, a to już trochę za późno.
Junca wróci na jakiś 1 mecz z czołówką i wypadnie całkowicie, chyba że nasz sztab tak go wyleczy że nie wróci do końca sezonu lub wyleczy się na (daj Boże) baraże.

wolfy 27.04.2023 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1600299)
A co ma ŁKS (zapewne mając 8-9 mln budżetu) czy tym bardziej Arka (6-7 mln) do tego co napisałem? Oni mają przewagę trochę ponad dwukrotną lub taką o ok 50%. To się widzi. My mamy bliską czterokrotności. Nie ma wymówek.

A co ma nasz budżet, napompowany do absurdu niewypałami transferowymi do realnej sportowej wartości? Idąc Twoją bezsensowną logiką Ruch powinniśmy pojechać z palcem w de.
To tak nie działa... Mamy niby 20 milionów a na lewej stronie będą biegać Szot z Młyńskim których realna wartość to sumarycznie ze 20 piłek. Jeszcze mega talent Duda a z ławki Szywacz i wychodzi że Chojniczanka na kilku pozycjach może mieć lepszych piłkarzy.

Piknik1906 27.04.2023 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600309)
A co ma nasz budżet, napompowany do absurdu niewypałami transferowymi do realnej sportowej wartości?

Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie piszę, że budżet sam to wygra (choć uważam, że ten mecz wygramy). Ja piszę, że przy tej skali dysproporcji każdy wynik inny niż zwycięstwo to kompromitacja sztabu i władz pionu sportowego. I poprzednich i obecnych.

Niewypałami z poprzednich okienek to się można tłumaczyć po meczu z ŁKSem. Tutaj Ikbekeme i Fernandez zarabiają więcej niż cała Chojniczanka wraz ze sztabem (na szczęście za Jamesa płacimy 1/4).

RAF 27.04.2023 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arek95 (Post 1600308)
W sobotę na 99%:
Biegański
Szot, Łasicki, Moltenis, Jaroch
Basha, Igbekeme
Duda, Fernandez, Villar
Rodado

Na ławce: Broda, Colley, Odnrasek, Żyro, Szywacz, Tachi i Benito.
Mula obawiam się, że wróci na Sosnowiec, a to już trochę za późno.
Junca wróci na jakiś 1 mecz z czołówką i wypadnie całkowicie, chyba że nasz sztab tak go wyleczy że nie wróci do końca sezonu lub wyleczy się na (daj Boże) baraże.

Odnosnie Muli i Junci za raportem medycznym Wisly opublikowanym w Gazecie Krakowskiej:

"Alex Mula doznał uszkodzenia mięśnia dwugłowego, z kolei David Junca mięśni kulszowo-goleniowych. Obaj zawodnicy są aktualnie w trakcie zintensyfikowanej rehabilitacji, mającej przyspieszyć powrót do zdrowia. Proces jest monitorowany, o postępach w leczeniu będziemy informować".

Karherop 27.04.2023 17:45

Już z wywiadu Kiko dla Interii więcej jest powiedziane w kwestii ich kontuzji.

Mula moze wrócić na mecze z czołówka, Junce chcą mieć na baraże.

Co do samego meczu, to poza obowiązkowym zwycięstwem liczę że w końcu coś pokazać etatowi rezerwowi. Na tle Chojniczanki może w końcu nie będą wyglądać tak beznadziejnie.

Typuje 3-0 dla nas

aNouc 27.04.2023 18:17

Dostęp do wideo transmisji z meczu Wisła vs Chojniczanka można wykupić pod linkiem:

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385

Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link).

PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (sobota, godz. 17:30)

wolfy 27.04.2023 20:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piknik1906 (Post 1600312)
Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja nie piszę, że budżet sam to wygra (choć uważam, że ten mecz wygramy). Ja piszę, że przy tej skali dysproporcji każdy wynik inny niż zwycięstwo to kompromitacja sztabu i władz pionu sportowego. I poprzednich i obecnych.

Niewypałami z poprzednich okienek to się można tłumaczyć po meczu z ŁKSem. Tutaj Ikbekeme i Fernandez zarabiają więcej niż cała Chojniczanka wraz ze sztabem (na szczęście za Jamesa płacimy 1/4).

To faktycznie się nie zrozumieliśmy. Że sumarycznie nasza polityka transferowa to katastrofa wiadomo od dawna. Ostatnie okienko to jedyne udane od lat. Mamy na kontraktach wysoko opłacany szrot, młode ofiary losu - w sumie ponad trzydziestu chłopa! Takiego Fazlagicia to się pewnie nie pozbędziemy do końca kontraktu, szanse na sprzedaż Plewki, Gruszkowskiego etc. jest bliska zeru. Trzeba trzymać kciuki za Hugiego, Colleya i Baltę że ktoś ich zechce. Żyro i Bascha jeszcze rok, Niewiadomski ze dwa, Talar chyba też...

"Grające" pieniądze to może jedna czwarta budżetu płacowego, może mniej.

pepe72 28.04.2023 15:58

Konferencja prasowa przed meczem:
Szpital:
Junca, Mula - nie wiadomo
Starzyński, Uryga - trening biegowy na boisku
Kuba - biegi i indywidualnie piłka

https://youtu.be/BSMnR7KQd-s

Piknik1906 28.04.2023 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1600329)
"Grające" pieniądze to może jedna czwarta budżetu płacowego, może mniej.

To chyba mamy zupełnie inne podejście do matematyki i otaczającej nas rzeczywistości. Jedna czwarta z 14 to 3,5 mln.

Szacunkowo z zaookrągleniami rocznie gracze meczowej dwudziestki z meczu z Ruchem (poszczególni zawodnicy mniej zarabiający pewnie różnie zarabiają ale nie sądzę, żebym się dużo pomylił jak chodzi o średnią w danej grupie):

Fernandez 1,4 mln
Rodado 1,0 mln
Colley 1,0 mln
Ikbekeme, Junca, Mula, Villar, Tachi, Benito 6*0,5 = 3,0 mln
Łasicki, Moltenis, Jaroch, Ondrasek, Żyro, Biegański 6*0,4 = 2,4 mln
Broda, Duda, Szywacz, Szot, Basha 5*0,2 = 1,0 mln

Razem 9,8 mln plus sztab czyli w sumie ok 12 mln w skali roku.

Warto nie bujać w obłokach jak coś na poważnie analizujemy.

Karherop 28.04.2023 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1600339)
Konferencja prasowa przed meczem:
Szpital:
Junca, Mula - nie wiadomo
Starzyński, Uryga - trening biegowy na boisku
Kuba - biegi i indywidualnie piłka

https://youtu.be/BSMnR7KQd-s

5 z 30 chłopa to nie jest dramat.

W tym 3 których i tak od dawna nikt nie uważa za zawodników 1 zespołu.

AS82 28.04.2023 22:15

Ciekawe czy wuefista zmieni taktykę na ten mecz , zapewne nie , więc Szot i zapewne Młyński ( oby nie Szywacz :rotfl:) w składzie...

pepe72 28.04.2023 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1600350)
5 z 30 chłopa to nie jest dramat.

W tym 3 których i tak od dawna nikt nie uważa za zawodników 1 zespołu.

Brak Junki to niestety jest duży problem

pepe72 28.04.2023 22:59

Raport żółtek przed Chojniczanką:

7 - K. Duda
6 - I. Łasicki
5 - B. Jaroch
4 - M. Młyński
3 - D. Szot, J. Colley, L. Fernández, V. Basha, D. Junca, M. Żyro, M. Villar
2 - B. Moltenis
1 - M. Biegański, J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, Tachi, I. Sapała, S. Benito

pepe72 29.04.2023 15:37

Ustawienie:
https://pbs.twimg.com/media/Fu41lVAW...jpg&name=small

Markus 29.04.2023 15:50

A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.

Szkoda, że o tydzień za późno.

MiroPL 29.04.2023 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1600364)
A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.

Szkoda, że o tydzień za późno.

Okaże się z jakim rezultatem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl