The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 29.04.2023, 16:25
Dobry trener to nie taki, który ma na wszystko gotową odpowiedź i wszystkie scenariusze (to niemożliwe -) przed każdym meczem tak, żeby zadowolić kibiców, ale taki, który umie wyciągać wnioski.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 29.04.2023, 17:02
Markus napisał(a):Wyświetl post
A jednak da się przy braku Muli i Junki zestawić jedenastkę bez Szywacza i Szota.

Szkoda, że o tydzień za późno.
Zamienił skrzydłowego i ofensywnego lo na 2 stoperów i jest wielki ch.. w ofensywie (35 min gry), kto by pomyślał? To też nie jest rozwiązanie zwłaszcza na mecz z ostatnią drużyną u siebie.
Wymęczmy dziś jakoś te 3 pkt i niech J&M jakimś cudem wrócą na ŁKS.
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 29.04.2023 o godz. 17:07.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 29.04.2023, 17:22
Sobolewski prawie dobrze dziś z tego składu jaki ma.
Jeszcze posadzic Dude i dać Żyro albo Ondraska - gra na 2 napastników i byłoby dobrze.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 29.04.2023, 17:22
chcieliśmy zmian to mamy. 3-5-2 było rozsądne ale trzeba się jeszcze skoncentrować. szczęśliwy gol Tachiego. w drugiej połowie szybko strzelić ze 2 bramki i można dać odpocząć podstawowym zawodnikom
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 29.04.2023, 17:25
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Dobry trener to nie taki, który ma na wszystko gotową odpowiedź i wszystkie scenariusze (to niemożliwe -) przed każdym meczem tak, żeby zadowolić kibiców, ale taki, który umie wyciągać wnioski.
FraMatcie, dobry trener przede wszystkim nie podejmuje tak idiotycznych i szkodliwych decyzji, jakie podjął Sobolewski w meczu z Ruchem.

To nie jest kwestia posiadania "gotowych odpowiedzi", tylko znajomości własnych zawodników. On jako pierwszy powinien wiedzieć, że Szot i Szywacz są za słabi by uratować lewą stronę boiska i mecz z Ruchem.

Zachował się wtedy fatalnie, nie broń go za to. Dobrze, że dziś przynajmniej wyciągnął z tego jakieś wnioski, za to akurat można go pochwalić.
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member
 
Od: 04.2007
Skąd: Jaworzno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 29.04.2023, 17:31
Nie wygląda to źle, przy optymalnym składzie też było ciężko strzelić drużynom murującym. Dobrze że nie poszedł na łatwiznę czego się w sumie każdy spodziewał tylko w końcu pokombinował i postawił jednak na doświadczonych i trochę pewniejszych. Ta formacja pewnie bardziej sprawdzi się na łks żeby chociaż tam zremisować bo w powrót Junci i Muli ciężko liczyć


Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 29.04.2023, 18:11
Cytat:
To nie jest kwestia posiadania "gotowych odpowiedzi", tylko znajomości własnych zawodników. On jako pierwszy powinien wiedzieć, że Szot i Szywacz są za słabi by uratować lewą stronę boiska i mecz z Ruchem.
Hmm czyli Sobolewski nie wie jak ustawić skład i nie zna swoich zawodników ale ty sprzed klawiatury wiesz na 100% lepiej od niego jak to powinno wyglądać.

Nie bronię Sobola ale jest to bardzo ciekawe ilu prawdziwych fachowców się marnuje w Polsce, robiąc bez sensu w innych branżach niż trenerka.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 29.04.2023, 18:12
Pewnie tyle samo co marnujacych sie w branzy pilkarskiej jako trenerzy
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member
 
 
Od: 01.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 29.04.2023, 18:31
czyli jednak Młyński, a nawet Żyro, potrafią coś zagrać.

Brawo dla całego zespołu za dziś. Tym niemniej, prawdziwy sprawdzian za 6 dni.
VIVA LA WISŁA

Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 29.04.2023, 18:32
Wideo konferencja Radosława Sobolewskiego po meczu Wisła 3-0 Chojniczanka:

https://www.youtube.com/live/Am_KCyemX2c
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 29.04.2023, 18:34
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Hmm czyli Sobolewski nie wie jak ustawić skład i nie zna swoich zawodników ale ty sprzed klawiatury wiesz na 100% lepiej od niego jak to powinno wyglądać.

Nie bronię Sobola ale jest to bardzo ciekawe ilu prawdziwych fachowców się marnuje w Polsce, robiąc bez sensu w innych branżach niż trenerka.
Czyli przed tygodniem Sobolewski wiedział, jak ustawić skład, by uratować mecz z Ruchem, tak?

Myliły się zaś osoby, które widziały, jak słabymi piłkarzami są Szot i Szywacz? To była i jest jakaś wiedza tajemna?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 29.04.2023, 18:41
Piknik1906 napisał(a):Wyświetl post
Razem 9,8 mln plus sztab czyli w sumie ok 12 mln w skali roku.

Warto nie bujać w obłokach jak coś na poważnie analizujemy.
Nie wiem skąd bierzesz wyliczenia (albo inaczej, wiem że z de), ale część piłkarzy udało się czasowo upchnąć (Hugi to drugi kontrakt w klubie po Fernandezie, Fazlagić za frytki nie gra), Urydze który też pewnie zarabia płaci ZUS.
Hiszpanie od Kiko zarabiają zdecydowanie poniżej takiego Colleya AFAIK.
Do tego budżet płacowy to też rozwiązanie z zawodnikami kontraktów za porozumienien stron, a tego po spadku było sporo. Wielu z tych pajaców trzeba było wypłacić po kilka pensji.

@Mecz z Chojniczanką - Sobolewski zaskoczył składem, przede wszystkim jednak nie było niespodzianki z wynikiem. I bardzo dobrze.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 29.04.2023 o godz. 19:11.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 29.04.2023, 18:50
Markus napisał(a):Wyświetl post
Czyli przed tygodniem Sobolewski wiedział, jak ustawić skład, by uratować mecz z Ruchem, tak?

Myliły się zaś osoby, które widziały, jak słabymi piłkarzami są Szot i Szywacz? To była i jest jakaś wiedza tajemna?
Hmm? To że Sobolewski nie potrafi reagować na żywo do przebiegu spotkania to jedno a to że przez tydzień dobrał prawie optymalną taktyke do posiadanych graczy to drugie.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Senior Member
 
Od: 01.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 29.04.2023, 18:56
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Urydze który też pewnie zarabia płaci ZUS.
Miałem coś odpisać, ale nie ma sensu. To co powyżej dyskwalifikuje w poważnych rozmowach. Zanotuję sobie, że kolega z poziomem wiedzy o biznesowych realiach futbolu w okolicach najstarszej grupy przedszkola.

To jest naprawdę szokujące, że osoba potrafiąca pisać i używać komputera/telefonu tak bardzo nie ogarnia otaczającej jej rzeczywistości.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 29.04.2023, 19:10
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Hmm? To że Sobolewski nie potrafi reagować na żywo do przebiegu spotkania to jedno a to że przez tydzień dobrał prawie optymalną taktyke do posiadanych graczy to drugie.
Umówmy się że nie musiał reagować na żywo, od czegoś jest 15 minutowa przerwa.

Ale najważniejsze że wyciągnął wnioski. Ja najbardziej bałem się tego że Sobolewski pójdzie w zaparte, jednak trochę pokombinował ze składem i dało to dobry efekt. I oby tak dalej.
Brawo trener!
Ostatnio edytowane przez wolfy : 29.04.2023 o godz. 19:12.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2012
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 29.04.2023, 19:29
A co myślicie, że z Dawidem S. na prawej(Jaroch lewa) i Młyńskim na lewej końcowy efekt byłby inny? Pewnie tez wygralibyśmy dwoma, trzema trafieniami.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 29.04.2023 o godz. 19:53.

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 29.04.2023, 19:51
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
A co myślicie, że z Dawidem S. na prawej(Jaroch lewa) i Młyńskim na lewej końcowy efektu byłby inny? Pewnie tez wygralibyśmy dwoma, trzema trafieniami.
Myślę że byłoby ciężej. Umówmy się że to nie są nieznani nam piłkarze, mniej więcej wiadomo na co ich aktualnie stać.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2012
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 29.04.2023, 19:54
Ja się obawiałem, że Colley babola odstawi jak w sparnigu z Odra Opole.

Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 29.04.2023, 19:59
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
Po raz kolejny potwierdza się całkowita nieprzydatność tego piłkarza jako pomocnika. Same straty, faule. Dwie straty powinny się zakończyć setkami dla Chojniczanki. Sapała wróć.

Poza tym jestem miło zaskoczony jak nasze ustawienie zafunkcjonowało. Jaroch grał bardziej takiego prawego obrońcę-wahadłowego, a Miki Villar nieco wyżej od Jarocha, bardziej ofensywnie, asekurowany przez Moltenusa, który zagrał dobry mecz.

Dobre zmiany Benito i Młyńskiego.

Cieszy, że Sobolewski wyciąga wnioski i postanowił dzieci (Szot, Szywacz) nie dopuszczać do odpowiedzialności za wynik.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 29.04.2023, 20:09
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
Po raz kolejny potwierdza się całkowita nieprzydatność tego piłkarza jako pomocnika. Same straty, faule. Dwie straty powinny się zakończyć setkami dla Chojniczanki. Sapała wróć.

Poza tym jestem miło zaskoczony jak nasze ustawienie zafunkcjonowało. Jaroch grał bardziej takiego prawego obrońcę-wahadłowego, a Miki Villar nieco wyżej od Jarocha, bardziej ofensywnie, asekurowany przez Moltenusa, który zagrał dobry mecz.

Dobre zmiany Benito i Młyńskiego.

Cieszy, że Sobolewski wyciąga wnioski i postanowił dzieci (Szot, Szywacz) nie dopuszczać do odpowiedzialności za wynik.
Zgadzam się z gratulacjami co do ustawienia przez Sobolewskiego drużyny tak aby wykorzystać wszystkie swoje atuty. Oczywiście, czekają nas trudniejsze mecze, pewnie o wiele trudniejsze, ale daje to nadzieje że nie będziemy uwiązani do jednego ustawienia bez względu na wykonawców.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 29.04.2023, 20:32
(wideo) Jarosław Królewski i piłkarze w wiślackiej szatni po meczu Wisła 3-0 Chojniczanka:

https://www.instagram.com/reel/Croas...d=YmMyMTA2M2Y=

Obserwuj oficjalny profil Wisły na Instagramie i bądź na bieżąco z materiałami wideo.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 29.04.2023, 20:35
Zwraca uwagę radość Colley'a, która nie jest wymuszona. Co jednak znaczy wyjście w podstawowym składzie

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 29.04.2023, 20:57
nie chce gasić optyzmizmu , ale graliśmy z najgorszą drużyną tej ligi , która już wywalczyła w zasadzie spadek , a bilans bramkowy na wyjazdach ma 13:32

nie możemy przez ich pryzmat oceniać naszych graczy , Sobola etc,

nie chodzi o żadne lekceważenie, ale jeśli my myślimy o awansie w dodatku bezpośrednim , to drużyny drugoligowe mamy obowiązek pyknąć pewnie i wysoko
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 29.04.2023, 21:03
Wygrana z Chojniczanką to był obowiązek, bez względu na osłabienia składu. Tak naprawdę gra o Ekstraklasę zaczyna się w piątek, przed nami 3 najważniejsze mecze sezonu - 6 punktów w nich zdobytych wziąłbym chyba w ciemno.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 29.04.2023, 21:58
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Tachi w linii pomocy to nieporozumienie.
...
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 29.04.2023, 22:06
Sapała byłby BYĆ MOŻE lepszy (jednak Tachi jakieś liczby ma, lepsze niż Szywacz i Duda), ale mu nogę złamali. Basha byłby na pewno lepszy, ale ma za krótkie przerwy między kontuzjami. Tachi gra bo nie ma za bardzo alternatywy. Duda przy pressingu przestaje istnieć, Szywacz nie istnieje bez względu na rywala na środku.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member
 
Od: 02.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 29.04.2023, 22:15
dobry mecz Wisły
Ostatnio edytowane przez inspektor erektor : 29.04.2023 o godz. 22:20.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 29.04.2023, 22:54
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0
Na jego nominalnej pozycji zwłaszcza,że Łasicki robi się mocno niepewny i być może powinien 2-3 mecze obejrzeć z ławki
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 30.04.2023, 00:10
Narzekasz na straty, a chcesz przesuwać go do tyłu?
Poza tym Łasicki dostał właśnie 7 kartkę () więc twoje życzenie może się spełnić szybciej niż się komuś wydaje.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 30.04.2023, 01:21
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
A gdzie byś go ustawił?
I przy okazji przypomnij kto strzelił na 1:0
Gola na 1:0 to strzelił sobie bramkarz wypluwając piłkę prosto pod nogi Tachiego.

Tachi nie ma przeglądu pola, traci piłki ponieważ nie nadaje się do gry w pomocy. To jest typowy stoper, który musi mieć w polu widzenia całe boisko. Dziś dwa razy dał Chojniczance piłkę na sytuacje bramkowe, ponieważ nie ma doświadczenia jako pomocnik i po prostu nie widzi co się wokół niego dzieje. ŁKS takie buble wykorzysta.

Fakty są takie, że Tachi gra bo nie ma ludzi na tą pozycję: Sapała kontuzjowany a Basha nie wybiega nawet 45 minut. Mam nadzieje, że Sapała się jak najszybciej wyleczy.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:42.