
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#271
|
|
Powiedzcie - czy tylko ja tak mam czy to zwyczajne uprzedzenie względem Boguskiego? Nie mogę patrzeć na jego grę, na jego pożal się boże przyjęcia, na jego powtarzające się co drugi kontakt z piłką problemy z opanowaniem jej, na jego anemiczność... Czasem mam wrażenie, że nie poradził by sobie w pojedynkach siłowych w ekstraklasie kobiet... Ot taka dziewczynka na boisku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Skąd: z trybun
Offline |
#272
|
Jednak najbardziej razi jego brak masy. Można być niskim, ale jakąś wagę trzeba mieć, aby się przepchać, nie dać się przewrócić. Rafał wygląda tragicznie pod tym względem, a Leo Messim nigdy nie będzie i techniką, szybkością nie nadrobi niestety. Podam przykład Małeckiego. Najniższy w drużynie, lecz wygląda jak facet, odpowiednia masa, co przekłada się na siłę w pojedynkach bark w bark, równowagę. ![]()
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym, gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły, jakież tu mogą być właściwie zmiany? Tu tylko szpiclom coraz większe uszy rosną, milicji — coraz dłuższe pałki, i coraz bardziej pustka rośnie w duszy, i coraz bardziej mózg się staje miałki. Tu tylko może prosperować gnida, cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ." Janusz Szpotański |
|
|
|
Member
Od: 08.2003
Skąd: Piastow N-H
Offline |
#273
|
|
Wisienką to będą derby z Cracovią jak wtopimy a do tego Amica wyprzedzi Nas w tabeli.
![]()
zenio
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: SKMK
Offline |
#274
|
|
Co tu napisać po takim meczu?Znowu wróciły Skorży demony.Zespół zagrał dramatycznie słaby mecz.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: wielkopolskie
Offline |
#275
|
|
Nasi piłkarze mają za dużo luzu. Przeciez na innym stadionie np w Grecji to by ioch tak wygwizdali ze bali by sie wyjsc na 2 połowe. Na nowym stadionie muszą rzadzic kibice a nie jakies pseudo piłkarzyny które tylko biora pieniądze.
![]()
Jovanovic - masz plusa.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#277
|
|
No cóż,przegraliśmy,jeśli w niedziele Amica wygra to będziemy w opałach 1 pkt na 3 kolejki sezonu to nic biorąc pod uwagę,że gramy z Legią,Cracovią i Odrą.Najbardziej obawiam się pierwszego meczu bo jeśli stracimy tam choćby punkt to szanse na mistrza również(Lech ma terminarz Polonia B.,Ruch,Zagłębie)najbardziej liczę na ich potyczkę z Ruchem,bo grają na wyjeździe.Teraz coś o meczu... w 7 min. powinien być karny dla Korony i czerwona kartka dla Pietii,ale Siejewicz(którego tak się obawialiśmy)oszczędził nas,no ale nie wiadomo jak sędzia by się starał to obronę mamy dziurawą...Ehh ciężko myśleć co będzie jeśli nie zdobędziemy mistrza... Porażka przyszła w nieodpowiednim momencie dla nas.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2006
Skąd: Targanice, Kraków
Offline |
#278
|
|
Tak, porażka przyszła w nieodpowiednim momencie, gorszego chyba nie ma. Choć z drugiej strony: dalej mamy lidera, 3 mecze do końca, wystarczy "tylko" wygrać te 3 mecze i MP nasz... ale cięzko się na to wszystko wczoraj patrzyło, teraz mam nadzieję że to bedzie weekend niespodzianek dla wszystkich z czołówki.
konferencja po meczu z Koroną: http://kiks.tv/2010/05/sasal-przelam...pewna-bariere/ ![]()
Za mało jest cudownych chwil, by bać się tych pozornie złych!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Offline |
#279
|
|
Nie wiem dla czego wychodzimy na mecz u siebie z dwoma defensywnymi pomocnikami. Korona zneutralizowała nam skrzydła i nic nie graliśmy w pierwszej połowie. Szkoda że Tomas nie mógł grać, bo na pewno wolę jego niż Juniora w środku pola. Jeśli Ba nie jest gotowy na rozegranie pełnego meczu to mamy jeszcze Mączyńskiego. Boguś był wczoraj strasznie słaby, nie wiem dlaczego nie wpuszczono bułgara za niego.
Przegraliśmy 4 mecz u siebie, w sumie już mamy 6 porażek na koncie. Nie pamiętam aby w ostatnich latach mistrz polski miał tyle wtop na koniec sezonu. Byłby to nie lada wyczyn jak byśmy mieli okazje świętowania na rynku. ![]()
Czesław Michniewicz : Wszyscy ci, którzy dziś bez opamiętania - łącznie z niektórymi zawodnikami Wisły - krytykują Petrescu, po pewnym czasie zrozumieją, że właśnie mieli okazję przez dziewięć miesięcy dotknąć prawdziwego zawodowstwa bez konieczności wyjazdu z kraju.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: SKMK
Offline |
#280
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#281
|
|
remis Ruch- Legia i Ślask- Lech. Nasi piłkarze zawsze mieli farta.
Potem niestety bedzie trzeba conajmniej zremisować 1 mecz i wygrac 2. Do końca tych meczów jestem optymistą że szanse są dość duże na obrone. Po weekendzie zacznę panikować i trząść portkami ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: SKMK
Offline |
#282
|
|
Przepraszam za śmiałość ale my nie gramy u siebie!!!U siebie to zagramy w przyszłym sezonie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Online |
#283
|
99/00 - Polonia 5 porażek ( Wisła 6 porażek ) 00/01 - Wisła - 6 porażek 01/02 - Legia 3 porażki (Wisła 7 porażek ) 02/03 - Wisła - 4 porażki 03/04 - Wisła - 3 porażki 04/05 - Wisła - 2 porażki 05/06 - Legia - 4 porażki ( Wisła 4 porażki ) 06/07 Zagłębie - 4 porażki ( Wisła - 8 miejsce w tabeli - 4 porażki ) 07/08 Wisła - 1 porażka 08/09 Wisła - 4 porażki 09/00 Wisła 6 porażek /Lech 3 porażki /Legia 5 porażek /Ruch 6 porażek Jak widać w sezonie 01/02 było gorzej , tyle że wtedy obowiązywał śmieszny system z grupą mistrzowską i spadkową , de fakto od 8 lat Wisła nie schodziła tyle razy pokonana z boiska.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 01.05.2010 o godz. 09:03.
|
|
|
|
a.k.a. morgenes
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru
Offline |
#284
|
Jedyne logiczne dla mnie wytłumaczenie to takie, że Ba nie jest gotowy na 90 minut. Ale w takim razie, co robi na treningach? I kolejna sprawa: czy ktokolwiek z Was widział, aby np. Mały zostawał po treningach i ćwiczył dośrodkowania? A Boguski z Brożkiem strzały na bramkę? Nasze szanse na mistrzostwo zmalały do zera. Takie jest moje zdanie patrząc na kalendarz. Z Legią na Łazienkowskiej nie wygramy. Jeśli się pomylę, pierwszym 10 osobom, które się teraz wpiszą, stawiam u Wiślaków browar. Duuużo browaru... |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#285
|
|
No cóż,trzeba liczyć na cud przy Łazienkowskiej i na to,że nasi piłkarze wezmą się do roboty.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#286
|
|
Ludzie, jeszcze wczoraj przed meczem było gadanie że sobie możemy pozwolić na jedną porażkę... cały czas jesteśmy liderem, a w tej buraczanej lidze wygrać 3 mecze to nie jest wielki problem, zwłaszcza że na ważne mecze potrafią się zmobilizować, a mecze z Legią, Cracovią i Odrą takie będą. Myślicie że nasi rywale nie będą tracić punktów? Jakoś w środę Lech szczęśliwie wygrał z Lechią, a wy tu stawiacie go jako pewnego mistrza... Panowie, więcej dystansu !!! Bo zachowujecie się jak małe dzieci...
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#287
|
Być może Kasperczak uważał, że Korona od początku będzie chciała zaatakować i dlatego wystawił Diaza obok Sobolewskiego jako drugiego defensywnego pomocnika aby rozbijać ataki w środkowej strefie jak widać pomysł nie wypalił bo straciliśmy bramkę już po nie całych 10 minutach gry. 2. Widzę, że nie tylko mnie irytują dośrodkowania Małeckiego, już kiedyś napisałem, że jego balony lecą w pole karne dobrą chwilę i spokojnie wszyscy obrońcy i bramkarz zdążą się ustawić. Nie wiem czy nie ma kto dośrodkować, bo przecież bez przesady żeby kolejny mecz z rzędu wrzucać takie piłki. W moim osobistym odczuciu, Małecki zaczyna wielce gwiazdorzyć, coraz bardziej staje się to denerwujące to rozkładanie i machanie tymi rękami, kwestionowanie każdej decyzji sędziego, chłopak powinien się wziąć za siebie skupić na grze a nie na ciągłych dyskusjach z arbitrem. 3. Ja tak nie uważam, że szansę zmalały do zera bo wcale nie jest powiedziane że Lech ogra Śląska a Legia przywiezie punkty z Chorzowa, sezon trwa i trzeba w 4 meczach zdobyć jak najwięcej punktów. Więc z ocenami poczekajmy do końca sezonu tak będzie najrozsądniej. Warto zauważyć, że w poprzednim sezonie losy mistrzostwa warzyły się do ostatniej kolejki być może teraz będzie podobnie. Tak na marginesie wygramy z Legią 1-0 po bramce Marcelo. |
|
|
|
bananowy chłopiec
Od: 07.2006
Offline |
#288
|
|
Kazdy nowy pilkarz powinien miec zapis w kontrakcie o zakazie machania rekami.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#289
|
|
Diaza jednak wolę na lewej obronie, szczególnie ze ostatnio tam dobrze grał, jego ponowne przesunięcie miało związek zdwoma sprawami:
- Ba nie był w pełni zdrowy, a Jirsak pauzował - Małecki gra ostatnio na lewym skrzydle, bo wyzdrowiał Boguski który wcześniej strzelał i w takim ustawieniu nie byłoby miejsca dla Piotrka Brożka ps Dobrze że chociaż Marcelo żółtej nie zobaczył, bo by była już rozpacz totalna. ps2 Alvarez to chyba zawodnik z najsłabszą wrzutka z całej Ekstraklasy
Ostatnio edytowane przez Baala : 01.05.2010 o godz. 09:46.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków
Offline |
#290
|
|
Jedyne czego mi brakowało to agresji w grze. Poza tym wszystko było jak zawsze. Braki w wyszkoleniu technicznym,braki w przyjęciu i dośrodkowaniach. Dla mnie to jest frustrujące do tego stopnia,że nie spodziewam się po tych kopaczach niczego więcej. Jeśli Małecki przez rok nie potrafi nauczyć się celnie dośrodkowywać,to nie ma co się oszukiwać,że nagle się nauczy. Mentalnie się nie nadaje. To samo Alvarez,nie dziwne,że w słabej Regginie się na ławkę nie łapał. Boguski. Brak szybkości,techniki,przeglądu,siły fizycznej.
Zdobędziemy MP czy nie ,w tej sytuacji znaczenie to nie ma. Poza Ba,Marcelo,Głowackiego, wszyscy są do wywalenia. Kasperczak ładnie to poukładał ale wykonawców ma kiepskich. Na mecz,dwa potrafią coś zagrać ale na dłuższą metę nie nadają się do profesjonalnego grania w piłkę. Grają od przypadku do przypadku. Tacy przypadkowo kopacze. To samo jest w Legii i Amice. Kto będzie mniej przypadkowy ten zdobędzie MP. Tym samym wystawiając się na oklep z kimś spoza naszego grajdołka. ![]()
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#291
|
|
:o chyba zapomniales o Maleckim
![]()
www.wislaszaliki.pl.tl
Kalwaria Bezżydowska |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
#292
|
|
Trudno się nie zgodzić z Marszałkiem - gramy dobrze od przypadku do przypadku, co z tego że zdobylibyśmy mistrzostwo polski skoro nie ma kim grać - zawodników mamy co tu dużo mówić kiepskich - taki Boguski powinien grać ale w lidze kobiecej i ten jego głosik jak by mu jaja odcięli w dzieciństwie - czasem się tak zastanawiam czy ten zawodnik do facet czy baba...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#293
|
|
zgodzę się z tą wrzutką alvareza ale poza tym elementem gry chłopak jest naprawdę bardzo dobry a myślę że w przerwie wakacyjnej będzie można ostro nad tym poćwiczyć, inna sprawa jest taka że u nas nikt nie umie dośrodkowywać i obecnie to nikt w ataku nie potrafi do jakichkolwiek dośrodkowań dojść. Mówicie że Alvarez ma kiepską wrzutkę ale przynajmniej haruje jak wół a co powiedzieć o Małym który wrzuca jeszcze gorzej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#294
|
![]()
eśli ktoś publicznie mówi, że kocha Wisłę, to musi ją szanować od początku do końca, a nie tylko całować koszulkę po strzeleniu bramki
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2009
Skąd: Rzeszów
Offline |
#295
|
|
A ja sądzę , że tym meczem przegraliśmy mistrzostwo Polski 2010.. brak mi słów..
![]()
'' Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasami i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych podania ręki. ''
Henryk Reyman |
|
|
|
Member
Od: 06.2009
Offline |
#296
|
|
od 60 minuty wiedziałem że przerżniemy - gracze bez formy na ataku (wszyscy tj Brożek Boguski i Małecki). Łobodziński (ciągle niedoceniany ! to za mało - ten chłop ma wielki potencjał i ma serce do gry). issa ba - ma technike przegląd pola i to dobry piłkarsko zawodnik - ale mam przeczucie że ma w dupie Klub - wielki k..wa gracz zagrał trzy piłki i już gwiazdorzy - spierniczy z klubu jak tylko zwącha okazję - dobrze że Jirsak wraca na następny mecz bo nie da sie grać Diazem i Sobolem żeby coś stworzyć - po prostu sie nie da - pewnie to i dobre by było jakbyśmy mieli zdławić ofensywnych graczy kurde barcelony - ale nie na tych cieniasów z ligi.
Kolejna sprawa - miliony dośrodkowań Alvareza - wszystkie beznadziejne gdzie Burliga Powód: brak kropki - Mourinho the best
Ostatnio edytowane przez Barocco : 01.05.2010 o godz. 10:39.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#297
|
|
Niestety, wartość Wisły w ciągu ostatnich lat się zdewalułowała. Tylko chyba nie wszyscy to zauważyli. Wisła w tym składzie jest w stanie nadal zdobywać MP, ale tylko wtedy, gdy duża część drużyny jest w optymalnej formie. Tak nie jest. Wszyscy przecież o tym wiemy. Z zaangażowaniem nie jest tak źle, jak niektórzy piszą, w pierwszej Wiśle Kasperczaka bywało gorzej, tylko że wtedy byliśmy w stanie wygrywać w chodzonego. Obecnie różnice umiejętności pomiędzy naszymi piłkarzami a średniakami się zatarły i już się tak nie da.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2008
Skąd: się tu wziąłem?
Offline |
#298
|
|
dokładnie - Ba gra dla siebie, nie obchodzi go czy straci piłkę, ważne by on się nią pobawił...
Ja zwrócę uwagę na 1 rzecz: Korona przez cały mecz WALCZYŁA, nie dawała nam dojść do żadnych okazji, w przeciwnieństwie do nas.... Jakby nasi gracze bardziej by walczyli to też by nie dopuścili o tych okazji Korony... ![]()
ćwicz to co chcesz, nawet gdy kumple nie ćwiczą..
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#299
|
Porponuje zebyscie sie odczepili od Ba ,bo to jedyny pilkarz ktory pokazuje ponad przecietne umiejetnosci ,jakbysmy mieli 11 takich w skaldzie to o mistrza bym byl spokojny |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#300
|
|
Moje zdanie jest takie, że każda osoba, która sugeruje, że Wisła ma mniej niż 30 procent szans na tytuł (ktoś nawet rzucił, że szanse zmalały do zera!) pokazuje totalny brak umiejętności obiektywnej oceny sytuacji, niezależnie od przebiegu przyszłych wypadków. Wisła ma wciąż 4 punkty przewagi w tabeli, ale gra trudny mecz w Warszawie i derby. Lech ma bardzo duże szanse stracić punkty w Chorzowie i we Wrocławiu. Legia podejmuje lidera u siebie i gra w Chorzowie. Ruch musiałby praktycznie wszystko wygrać by wyprzedzić trójkę rywali.
Powód: wytłuszczenie
Ostatnio edytowane przez prober : 01.05.2010 o godz. 11:32.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|