![]() |
[27. kolejka] WISŁA Kraków - KORONA Kielce, piątek 30.04.2010 20:00
Kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa, obok meczu z Odrą w ostatniej kolejce zapowiada się najłatwiej. Korona zajmuje 12. miejsce w tabeli i ma 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W 13 wyjazdowych meczach zdobyła ledwie 9 bramek.
Sześć miesięcy temu w Kielcach Wisła wygrała 3:2. To był dziwny mecz: grająca z przewagą jednego zawodnika Wisła wyszła na prowadzenie 3:0. Korona kończyła mecz w dziewiątkę, pomimo tego była blisko osiagnięcia remisu. Za żółte kartki pauzuje Jirsak. Bardzo wskazane, by ani Marcelo ani Diaz nie dostali upomnień (takowe wykluczą ich udział w meczu z Legią). Historia: sierpień 2007 4:0 sierpień 2006 2:0 październik 2005 2:2 (2:0 dla Wisły po 15 minutach, w II połowie Piechna-show) Aktualna tabela i forma: Kod:
1. Wisła 26 57 33313 |
Tak jak przed meczem z Piastem twierdziłem, że nie ma bata żebyśmy nie wygrali, tak teraz twierdzę to samo. Korona co prawda może sprawić lekkie kłopoty, podobnie jak dziś Piast, bo też broni się przed spadkiem, ale to my musimy pokazać więcej charakteru i wygrać. Myślę także, że Legia wygra z Ruchem, jest na gazie. A Amika ze Śląskiem niestety, ale raczej na pewno wygra. WKS w tej rundzie jest cienki, a Amika będzie miała motywację żeby wygrać ten mecz.
|
nie zlekcewazyc rywala i grac skoncentrowanym przez 90 minut to nie ma bata zebysmy nie wygrali!
|
Nie możemy przespać początku meczu i stracić bramki, bo później będzie ten wynik trudno dogonić. Zwycięstwo nie przyjdzie nam gładko, musimy go wydrzeć Koronie. Jest coraz lepiej, wykorzystujemy sytuacje, badźmy dobrej myśli ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie wiem czego ale według mnie będzie trudny wiem, że gramy u siebie ale będzie ciężko więc skromne 1:0 :D
|
2:0 dla Wisły dobra gra By (lol), i wpuszczenie Mączyńskiego na dłużej. Zasłużył sobie chłopak!
|
Korona z Legią zagrała bardzo dobry mecz. Tylko nie wiem czy Legia taka cienka czy Korona dobra ;)
Czy mecz jest na pewno w piątek ? http://ekstraklasa.net/terminarz.html http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Roz...narz-i-wyniki2 |
Będą w końcu kibice Korony??
|
Cytat:
|
Ja bym nie lekceważył.Widziałem mecz koroniarzy z krawatami i grali naprawdę kapitalne spotkanie!
To że przegrali zrzuciłbym raczej na karb farta ze strony zawodników ze stolycy.Na pewno nie można lekceważyć Kiełba,bo szarpie jak fix po prawej stronie,(może to głupie ale przypomina mi stylem gry Kose) no i cholernie groźna lewa noga Ediego,Gajtkowski -szalenie nieskuteczny,ale gra na pograniczu ofsajdu,także trzeba uważać.Myślę że łatwo nie będzie ale z wiarą oczekuję na pozytywne rozstrzygnięcie! ps.Mario kuruj się bo Juhu to jednak nie to! |
Cytat:
Zgadzam się również z tym, że łatwo nie będzie. Ale przecież do cholery ten mecz trzeba wygrać bo kolejne trzy punkty dają psychologiczną przewagę przed spotkaniem z Legią. Jeśli uważasz, że nie należy lekceważyć Kiełba, Ediego i Gajtkowskiego to niech Korona nie lekceważy Sobola, Boguskiego a przede wszystkim Głowackiego, Marcelo i Diaza...reszta też sobie poradzi. Również z wiarą oczekuje pozytywnego rostrzygniecia!!! |
mój skład na piątek:
Pawełek(jeśli dojdzie do siebie, a jak nie to Juszczyk) Alvarez, Głowacki, Marcelo, P. Brożek - Kirm, Ba, Sobolewski, Małecki - Brożek, Boguski. P.S Jakoś wolę Kirma od Łobodzińskiego... mam nadzieję, że Kasperczak da zagrać Kirmowi pełne 90 minut, niech pokaże co potrafi, jeśli się nie uda to cóż pozostaje nam Łobo. Co myślicie? |
Cytat:
|
Cytat:
Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł, wszedł w meczu z Piastem na 45 minut i nic wielkiego nie pokazał, dostał dobrą piłkę zaplątał się z nią mając chyba tylko jednego obrońcę Piasta przed sobą, pod koniec meczu fatalnie strzelał. Kirm jak dla mnie jest w gorszej formie niż Paweł Brożek w ogóle nie widać w nim waleczności nawet na tle tak słabego przeciwnika jakim jest Piast Gliwice. |
Rozumiem,że Chrostov jest tak cienki,że nawet chodzący po boisku Brożek będzie grać w pierwszej 11. Musi być jaiś inny powód absencji Chrostova. Skorża przyzwyczaił nas do tego,że sprowadza zawodnika a póżniej nie daje mu szansy,bo tak słaby. W przypadku Beto,z Chrostovem może być podobnie. Zauwazył,że mu się do niczego nie przyda i Chrostov siedział. Przyszedł Kaperczak i rece załamał. W sumie jest to jedna z cech Skorzy,która powoduje,że jest miernym trenerem,bak oceny przydatności zawodnika. No chyba,że Kasperczak uznał,że bez Chrostova sobie poradzi. A może wynagordzenie Bułgara jest uzaleznione od minut gry?W każdym razie dziwne jest to,że słaby Brożek i tak w oczach Kasperczaka jest lepszy od byłego króla strzelców ligi bułgarskiej.
Z Kirmem może być dobry ruch. Facet na jedne mecz może stowrzyć różnice. Rywla średni, w sam raz na przełamanie. Nie miałbym nic przeciwko gdyby Kasperczak go wpuścił. |
WISŁAZWE ale Łobo nie wytrzymuje gry co 3 dni wyraźnie był za... :D szczególnie mnie zdziwiło jak usłyszałem od komentatora Łobodziński i do siebie to on jest na boisku?! Wiem, że Łobo prezentuje stabilną formę mecz z Lechem ale niech odpocznie i niech będzie gotowy np.na Legie
Marszałek pisałem już tak to jest jak się bierze piłkarza z jutuba :P Wujekm mówię o Łobo :P |
A ja mam inne wrażenie Wydaje mi się że grając co 3 dni idzie im coraz lepiej
|
Cytat:
|
Na 2tyg przed koncem ligi nie ma juz latwych meczow. Fajnie byloby gdyby Korona podjela otwarta gre, obawiam sie, ze po tym co zobaczyli w Gliwicach zagraja cofnieci i beda stac na 30-40m calym zespolem, a to oznacza ciezka przeprawe (chyba, ze szybko ich trafimy).
Znow musimy wlozyc 100% walki i innej recepty w koncowce sezonu nie ma. Kazdy walczy o swoje, nikt nie odpuszcza, Korona nadal jest zagrozona. |
Z Juszczykiem na Koronę !!
Cytat:
|
mam pytanie czy odwiedzą Nas kibice z korony ?
|
nie
10 znaków |
Musze przyznać, że po zobaczeniu ,,przyspawanego" do linii i zestresowanego Juszczyka (sam nie wierzę w to co piszę) zaczynam tęsknić za Pawełkiem. Na drużyny świetnie wykonujące stałe fragmenty gry potrzeba bramkarza, który będzie wychodził łapać bądź piąstkować prawie każdą piłkę. Tak jak to robił Pawełek w meczu z Lechem. Co nie zmienia faktu, że to był chyba jedyny mecz Pawełka, no może jeszcze oprócz meczu o Superpuchar, w którym zagrał znakomicie.
Juszczyk powinien potrenować łapanie ostro bitych dośrodkować, gdyż zarówno Edi jak i Iwański czy Kiełbowicz znakomicie wykonują stałe fragmenty gry, które notabene są jedyną szansą dla ich drużyn na pozytywny wynik meczu z Wisłą. |
Cytat:
Widze ze nie tylko ja widzac Juszczyka w bramce zaczynam doceniac kunszt bramkarski Pawelka :) Korona z Legia grala bardzo dobrze,ciekawe jak przyjada ustawieni do nas Na Legie zagrali ofensywnie i widac bylo ze dobrze sie im gralo jak Sasal zaryzykuje i zagra w otwarte karty tym lepiej dla nas ,nie ma nic gorszego niz bic glowa w mur gdzie stoi w polu karnym 10 chłopa i ich jedyna taktyka jest wybic piłe poza boisko... |
kunszt i umiejętności Pawełka.. najpierw całą rundę krytykuje się go za jego słabą grę, a teraz gdy jest szansa żeby zobaczyć jego zmiennika to jest płacz. Juszczyk głównie siedzi na ławie, to skąd ma mieć pewność i ogranie?
Co do Mariusza, to wg mnie jego słabą stroną jest gra na przedpolu. Często mija się z piłką, wcale nie ma takiego żelaznego chwytu, o którym piszecie. |
Po obejrzeniu wczorajszego meczu Barca-Inter mam mieszane uczucia przekładając oczywiście swoje spostrzeżenia na zasadzie czystej alegorii.
Korona jak zapewne,przyjedzie do Krakowa zagrać tak by zremisować ,więc nie spodziewam się raczej huraganowych ataków Kiełba i spółki na bramkę Juszczyka. Porównując do wczorajszego meczu,spodziewam się że tak jak ekipa Mourinho postawią na 30-40 metrze zasieki w postaci 10 zawodników,w oczekiwaniu na szybkie wyjście z piłka po przechwycie lub odbiorze. Wcale nam to zadania nie ułatwi,wiemy jak atakiem pozycyjnym grają polskie drużyny. Kluczem do sukcesu bedzie szybko strzelona bramka,która "koroniarzom " pokrzyżuje szyki,będą musieli się odkryć. Widziałem ich w meczu z krawatami i zrobili na mnie wrażenie przegrywając zdecydowanie na własne życzenie.Według mnie byli zespołem zdecydowanie lepszym.Jeśli przyjadą i tak zagrają w Krakowie to o wynik jestem spokojny. Trzeba również zwrócić uwagę że forma wiślaków idzie zdecydowanie do góry co zajebiaszczo mnie cieszy w kontekście meczów z krawatami i z dziewczynami z Kałuży. Nie ważne jak ale ten mecz trzeba wygrać.Będę drżał jedynie o to by nie "załatwili "nam Marcelo. Ostatnimi czasy pojawiły się głosy że Adamek to nie bokser wagi ciężkiej,że nie ma uderzenia. Coś w tym jest.Ale on walki na ringu wygrywa głową i potężną dyscypliną taktyczną. Tego własnie spodziewam się po drużynie Wisły w kolejnych meczach,meczach decydujących o obronie mistrzowskiego tytułu. Grać z głową.Jak braknie armat,wygrywajmy ambicją,determinacją a przede wszystkim wolą walki. |
Spokojnie na ten mecz móglby wejść Cleber. Razem z Głową daliby radę.
|
Hubert Siejewicz sedzia
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:54. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl