The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Wyświetl wyniki ankiety: Czy uważasz, że Ludovic Obraniak powinien zostać Polakiem ?
Tak 254 76,28%
Nie 79 23,72%
Głosujących: 333. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
-S-
Senior Member
 
 
Od: 11.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 06.02.2009, 13:31
darotsok73 napisał(a):Wyświetl post
...
Jakbyśmy wygrali np.Z Niemcami po 2 golach Brazylijczyka to oczywiście byłyby "ochy i achy " .
...
Grają u Niemców różne nacje nawet murzyni i Turcy i to oni się liczą , a nie My (niestety) .
W obecnych realiach sportowych (baza , szkolenie, talenty) granie na nutkę nacjonalistyczną jest trochę naiwne i nierealistyczne.

Tylko, że te "ochy i achy" wydawali by ludzie, którzy sukcesami sportowców leczą swoje kompleksy lub chcą w ten sposób iść z ogólnie przyjętym nurtem, że każdy patriota powinien kibicować reprezentacji, bo inaczej nie kocha swojego kraju. Ja przynajmniej miałbym mieszane uczucia : z jednej strony bym się cieszył, a z drugiej byłoby mi wstyd. Wiem, bo już "malowany polak" strzelił gola dla naszej drużyny.

Co do drugiego fragmentu: fakt, że dla innych liczy się tylko kasa i sukces nie oznacza, że powinniśmy się wyzbywać pewnych wartością. Którą na pewno jest sportowa rywalizacja między narodami, a nie pseudo-narodowymi drużynami.

Co do tego Obraniaka, jestem ciekaw jak przejawia się jego przywiązanie do Polski, bo to powinno być kluczowym kryterium brania pod uwagę jego prośby. On mówi w naszym ojczystym języku czy nie? Fakt znajomości polskiego by dobrze o nim świadczył, gdyż to nie jest język którego się uczy na zachodzie i nie jest on łatwy. W przeciwnym wypadku może byc tak jak moi przedmówcy pisali: zdaje sobie sparwę, że nie mieści sie w kadrze Francji i chce iść po najmniejszej lini oporu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:12.