
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#61
|
|
_bzyku_
żebyś się nie zdziwił... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2015
Offline |
#62
|
|
Bzyku, problemem jest to, że forum jest niechcianym dzieckiem. Czasy świetności czyli fotorelacje, artykuły, tętniące życiem forum już minęły, nikt nie chce wziąć na siebie prowadzenia forum i dlatego to kwestia czasu, aż to całkowicie padnie. Osobiście sam uważam, że forum/wiślacki serwis byłby dobrym pomysłem, ale na to trzeba parunastu zajawionych ludzi i środków na utrzymywanie tego. Obecny właściciel czyli chyba BC ma w to wyjebane i nie ma żadnego kontaktu z administratorem tego forum, jedynie ostatnio Jażdżyński się tym zainteresował, ale wątpię by coś z tym zrobił bo po prostu musiałby mieć ludzi do ogarnięcia tego.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#63
|
|
A more trzeba to jakoś odkupić?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków/Brzesko
Offline |
#64
|
![]() Najman.gif Przecież mówił że go to nie obraża. JK: Zaskrońce miłe zwierzątka - często obserwowałem w młodości. Jeden często odwiedzał potok koło mojego domu. ![]() "Gdy nadchodzi burza ludzie pokazują swoją prawdziwą naturę. Jedni chowają się ze strachem. Inni rozpościerają szeroko skrzydła do lotu."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#65
|
|
A co miał powiedzieć? PR
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#66
|
|
Lesiu, a to się tyczy tylko Prezesa, czy Jopa też?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#67
|
|
Lesiu głąbie, jak składałeś ten rzekomy donos to dorzuciłeś tam screeny ze swoich wpisów obrażających piłkarzy i trenera
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#68
|
|
Czyżby Leszek zachowywał się jak Rybitzky czy Matecky? Jak donos to zwykle oni
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#69
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#70
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Offline |
#71
|
|
Czy ktoś ogarnięty wie, ile rocznie kosztuje utrzymanie tego forum na serwerze?
![]()
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
|
|
|
|
Makaveli
Od: 03.2005
Skąd: Skawina
Offline |
#72
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#73
|
|
Utrzymanie forum na serwerze to są groszowe sprawy, przecież tu są praktycznie same posty, żadnego hostowania zdjęć. To raczej chodzi o prawa do treści i kwestie ustawienia forum tak żeby np odświeżało się samo, pewnie jakiś nowszy vbulletin bo ten jest antyczny. Tu nie chodzi o koszta, raczej chodzi o to, że nikt wiarygodny, znany na scenie - komu możnaby zaufać z forum - nie ma ochoty się nim zajmować. Ot relikt przeszłości, gdzie zajawieni użytkownicy czasem coś napiszą.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
#74
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#75
|
Przynajmniej ja to tak rozumiem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#76
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#77
|
Prezes bez kasy osiąga to samo co inni przepalając miliony. Warto to czasem docenić. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#78
|
|
Drodździku tylko mijasz się trochę z prawdą, tak o jakieś 100%.
Królewski również przepala miliony, cały czas nas bardziej zadłużając. Oczywiście ratuje nas pożyczkami, sprzedażą akcji, kredytami - sam jest w świecie IT dość wiarygodną osobą i m.in.dzięki tej wiarygodności jeszcze trzymamy się nad przepaścią. Rozumiem jego podejście, że chce utrzymywać Wisłę na topowym poziomie, ale niestety co roku te długi się powiększają. Wisła jak powietrza potrzebuje sukcesu - awansu do ESA, dużych transferów wychodzących, które będą niejako kapitalizacją obecnych inwestycji. Jesteśmy teraz na dobrej drodze do pierwszego, a jak już wylądujemy w ESA to przyjdzie i drugie. Jeśli Królewski nas tym ciągłym życiem na kredyt i zadłużaniem w róznych źródłach (w tym u siebie) wyprowadzi na prostą to pierwszy będę bił brawo. Na tą chwilę widać światełko w tunelu i jestem dobrej myśli. Wygląda na to, że ta cała jego pozytywna narracja i uparte dążenie do utrzymania wysokiego C, mimo stale rosnącego zadłużenia może się jednak opłacić. Plusy jego paroletnich rządów : - pewnie zmierzamy do ekstraklasy - posiadamy naszego Wiślackiego młodego trenera, który robi wyniki - w składzie grają regularnie młodzi zawodnicy o wysokim potencjale sprzedażowym - dobry pijar - umiejętność wyciągania z kapelusza kolejnych pożyczek, sponsorów, nowych współudziałowców Minusy : - ciągłe zadłużanie klubu i odsprzedawanie kolejnych akcji - aby jego polityka się opłaciła klub musi osiągnąć sukces sportowy poparty kasowymi transferami wychodzącymi - jego pijar jest dobry jak ktoś się za dokładnie nie przygląda co on mówi, bo często fakty się rozjeżdżają z forsowaną przez niego rzeczywistością Ja mu życzę jak najlepiej, bo jestem kibicem Wisły.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 23.02.2026 o godz. 21:25.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#79
|
|
Drozdzik już się odpala od nowa wraz z powrotem forum. Królewski bez przepalania kasy działa xd Kwiecień wiadomo, przepala i wydaje ponad stan ale Zaskroniec może mu buty czyścić, bo prawdopodobnie, ten Kwiecień zrobi awans na łapu capu, bez wielkiego .......enia, że musi się I ligi uczyć. Z II ligi awansuje, wchodzi do I ligi, robi tak, żeby po jednym sezonie w tej lidze, awansować. Przepala kasę ale efekt ma od razu, Zaskroniec przepala kasę 4 lata i dopiero ma efekt. Wszystkim na tym poziomie - mającym kasę albo potencjał - się udaje, szybko, od razu. Płock, Lechia, TBB, teraz pewnie Wieczysta. Wystarczy tylko mieć kasę lub trochę kasy, w miarę poukładany klub organizacyjnie, potencjał żeby co lepszych grajków móc ściągnąć i kluby z budżetami jak Wieczysta czy wiele mniejszymi niż Wisła, robią awans. Także weź tego gila spod nosa wytrzyj bo znowu się minąłeś z prawdą.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#80
|
W opisie forum linki są do nieistniejących stron, a WHOIS pokazuje operatora hostingu a nie właściciela. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#81
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#82
|
"Prezes bez kasy" osiągnie cel w czwartym sezonie, po wcześniejszym trzykrotnym fiasku. Stanie się to kosztem wytworzenia długu ( dług jako różnica między przychodami a wydatkami) na poziomie co najmniej 50 baniek. Ten deficyt, który skutkuje utratą płynności, częściowo likwiduje poprzez udzielenie pożyczek ( nie wiadomo czy zwrotnych czy bezzwrotnych) oraz opóźnianie płatności. Niestety ale nie jest to zdrowe ekonomicznie. "Inni" w ciągu 6 sezonów awansują pięć poziomów rozgrywkowych. Tak, awansują w tym sezonie, i osiągną ten sam cel. Jest to oczywiście skutek, jak to mówisz, "przepalania milionów" ale są to "prywatne miliony" i jest to zdrowe ekonomicznie. Uprzedzająco, rozważmy temat co będzie jak po 5 latach znudzi się "innym" to "przepalanie". Otóż klub spadnie do 4 ligi i jedyna wątpliwość to taka czy dokonają rozliczenia się z kontrahentami ( co będzie zdrowe ekonomicznie) czy też poprzez ogłoszenie upadłości. Wracając do Wisły, robimy ten awans. Czy należy to docenić ? Tak. Ale powstaje pytanie co dalej. Bo mówiąc obrazowo, uzyskanie awansu w takim kontekście można porównać do sytuacji wyprowadzenia z mieszkania kozy, którą wcześniej za radą rabina tam wprowadziliśmy. Tutaj oczekiwałbym przedstawienia przez Pana Prezesa Królewskiego jakiejś strategii. Strategii, która jasno wskaże skąd weźmiemy pieniądze. Bo bez kasy sukcesu w ekstraklasie długoterminowo na pewno nie będzie. Zamiast tego otrzymujemy opowieści że "dążymy do bycia marką globalną" albo że "podbijemy rynek futbolu datadrajwenami". No i mamy Petera Moora... No cóż, Pan Prezes Królewski uznał, że warto w narracji wzorować się na Osobie, która zaprosiła go do Rady Przyszłości. I chyba nie myli się , bo lud to kupuje. A jak wygląda faktyczna strategia ? Wystarczy zadać dwa pytania: -Kto zyskał na czteroletnim pobycie w pierwszej lidze- Wisła czy Pan Prezes Królewski? -Czy jak pojawi się inwestor "z kasą" to Pan Prezes Królewski odda klub ( czyli odsprzeda pakiet większościowy w rozsądnych pieniądzach) dla dobra Wisły, czy raczej wyceni ją w sposób podobny do Miodulskiego? |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#83
|
|
Ile Kwiecień w Wieczysta wpompował w tym sezonie? 40 mln? I pewnie zrobią awans. A Królewski przez 4 lata narobił długu na 40 mln plus i zrobi awans xd także niezle nie przepalanie pieniędzy. Typowa matematyka i logika drozda.
A mówię o samym długi, oprócz długi to co sezon też szło kilkadziesiąt milionów na funkcjonowanie klubu, które miały pokrycie w dochodach ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku
Offline |
#84
|
|
Jest tak jak piszesz
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#85
|
|
Może się gdzieś przeniesiemy?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
#86
|
|
ogolnie strona glowna klubu jest troche smieszna bo jest maszynowo tlumaczona na inne jezyki.
Jesli zmienisz jezyk strony na angielski to "Rodado" jest automatycznie tlumaczone na "Wheel size" czyli "rozmiar kola" Jest jeszcze kilka innych smiesznych tlumaczen. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#87
|
|
Na chwilę obecną strona główna to jakiś żart, gdzie informacje o drużynie to jakiś marny dodatek do klubowego sklepu.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#88
|
|
Jak możecie sobie robić kpiny ze strony głównej klubu !
Klubu, którego szefem jest Pan Prezes Królewski , member of Council of the Future, YGL by the WEF ! Jak tak dalej będziecie pisać, to Pan Prezes zamknie wam to forum ! ![]()
Każdemu z cracovii to mówię- Wisła to klub z piękną , przedwojenną tradycją , założony przez Polaków .Po wojnie na parę lat został "siłowo" przejęty przez resort . Tak samo jak Polska została wbrew woli narodu przejęta przez komunę . I co , Polski też się wstydzisz i na nią plujesz ?!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku
Offline |
#89
|
|
Powstał server Discord jako opcja zapasowa na wypadek jakby forum padło. Trochę tam forumowiczów siedzi ale to bardziej substytut SB bo jako forum (choć jest opcja pisania w tematach) średnio się nadaje. Tutaj link: https://discord.gg/ASsFuvDUH
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
#90
|
|
Biorąc pod uwagę, że jest tu "niepewnie", to dobry pomysł.
Ale ktoś musiałby się zająć stroną organizacyjno-techniczną ( hosting, oprogramowanie, konfiguracja, administracja itd) Czy taki "ktoś" się znajdzie? Ja ze swej strony mogę zadeklarować tylko wpłatę na taki cel. Po co to robić? W mojej ocenie po to, żeby się czasami dowiedzieć "jak jest". Bo oprócz tego co mamy na forum negatywnego ( częste zaczepki personalne, oczywisty trolling uskuteczniany przez niektórych itd), to właśnie czasami można poczytać "jak jest". Bardzo lubię hasło Matki Kurki - NIE WIERZYMY NIKOMU, NIE WIERZYMY W NIC, PATRZYMY NA FAKTY I WYCIĄGAMY WNIOSKI. Dlatego czytanie tego co piszecie oraz używanie mózgu pozwala na wyrobieniu sobie opinii w zakresie gdzie nasz klub zmierza. Ktoś powie, że są przecież dziennikarze i to oni powinni informować o wszystkim. Ale niestety widzimy, że w większości przypadków nie są w stanie zadać żadnego niewygodnego pytania. Dlaczego? Bo skończyły by się darmowe długopisy i poczęstunki, skończył by się w ogóle dostęp do klubu. Przykładowo, czy wyobrażacie sobie red. Karcza zadającego "ostre" pytanie ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|