
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2008
Online |
#181
|
|
Niestety Omrani wyciągniety przez hegemona ligi rumuńskiej. Wprawdzie jeszcze nie załapał się do składu w żadnym meczu, ale pewnie przez to, że trener buduje swój autorytet.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#182
|
|
Mało tego, trener powiedział, że po kilku miesiącach spędzonych w Polsce Omrani wygląda na zapuszczonego (dziwne - ponoć cały czas trenował pod okiem najlepszego analityka), ale juz rozmawiali, zna wartość Omraniego (no - drugi Markus), wie, że to okazja mieć takiego gracza w drużynie (no - drugi Królewski) i w rozmowie Omrani przyrzekł, że szybko się odbuduje i da dużo radości kibicom.
Może nie dokładnie te słowa, oddaję sens wypowiedzi, zaznaczam to po to, żeby potem Markus z Agresywnym nie łapali mnie za język. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Online |
#183
|
|
Froo narazie tylko w Bukareszcie, ale do końca roku ma być ich około 200, więc to może być deadline dla Poli i doprowadzenia Omraniego do formy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#184
|
|
Przynajmniej możemy się pocieszać jak w przypadku Lechii,że są kluby na świecie w których pracują ludzie równie głupi jak ci w Wiśle.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#185
|
|||
|
LucjuszWielki napisał(a):
Nie wiem jak ten biedak przeżyje fakt, że w Wiśle nadal najważniejszymi piłkarzami są ci, których zalicza do rzekomego grona "alfonsów i sutenerów" z Hiszpanii: Rodado, Carbo, Alfaro, teraz znów Igbekeme, do tego Baena. Nadal prawie pół drużyny stanowią piłkarze, którzy przyszli do nas z hiszpańskich niższych lig i to od nich najbardziej zależy gra zespołu, to oni zwykle wnosili i pewnie będą dalej wnosić najwięcej (może za wyjątkiem Baeny) i to na nich najbardziej dalej stawia Moskal. Więc Koaliczku, przejrzyj wreszcie na oczy i zastosuj własne słowa i "odpi...l się od Moskala" i jego opinii, który ceni sobie tych zawodników i będzie na nich stawiać, nie uważając ich za żadnych sutenerów czy alfonsów, tylko filary swojego zespołu. Jak ty to przeżyjesz i jak tobie się to spina? ![]() S1meone napisał(a):
Albo że uważa, iż lepiej zatrudnić zawodnika gorszego tylko dlatego, że ma polski paszport, a nie zawodnika lepszego, który takiego paszportu nie ma, mając w tej sprawie rzekomo inne zdanie niż ja. ![]() Pokaż cytat, w którym Moskal mówi, że lepiej ściągać Biedrzyckich i Mikulców niż na przykład takich Astizów czy Carbów. Śmiało Panie Kakałko ![]() Witalis napisał(a):
Jagul napisał(a):
![]() Znów nie dowozisz (w sumie nic nowego Tylko nieustanne zakłamywanie rzeczywistości Wam pozostało. ![]() Do nowych wynurzeń hejterka Jaroo, dalej z zacietrzewieniem broniącego swoich słów, że Rodado to zwykły ogór i nadal jeszcze mocniej je podtrzymującego, już nie będę się odnosił, bo szkoda czasu. Najsmutniejsze, że zawsze znajdą się ludzie, którzy dadzą takimi mózgom posłuch.
Ostatnio edytowane przez Markus : 21.08.2024 o godz. 14:51.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
||||
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#186
|
|
Śmieszny Markusiku :
Kazimierz Moskal : Chciałbym, żeby było więcej Polaków w składzie niż obcokrajowców. Jest coś takiego, że jak jest za dużo obcokrajowców z jednego kraju, no to może rzeczywiście jest to niezbyt korzystne. Nikt nie mówi, że Moskal chce gorszych Polaków. On chce, żeby w składzie było więcej Polaków, a jeśli mają to być obcokrajowcy, to nie z 1 kraju - tak, aby zachować odpowiedni balans. Ty twierdzisz, że coś takiego jak balans nie istnieje i nie ma znaczenia narodowość. Moskal się nie zgadza. Ja również. Jeśli ma być sprowadzany obcokrajowiec to taki, który ma zrobić różnicę. Za Kiko tak nie było, po prostu jechaliśmy hurtem. Możesz teraz wywijać sobie fikołki umysłowe jakie chcesz. Faktem jest, że Rude nie ogarniał. Jestem pewien, że Moskal ogarnie i zrobi lepszy wynik niż Rude, w dodatku mając więcej Polaków (wg ciebie drewna) w składzie. Ciebie i twoje wypociny zaorają czyste wyniki. Wystarczy jeszcze trochę poczekać. Ja rzadko feruje wcześniej wyroki, ale teraz zważając na jakość i sposób gry - jestem przekonany, że baraże to jest absolutne minimum tego co Moskal zrobi z tą drużyną. Jedyne czego mi potrzeba do ostatecznego wyjaśnienia ciebie i twoich pierdół to czasu. Ty i tak pewnie, wtedy znajdziesz 1000 wymówek i odwrócisz kota ogonem z pięć razy zamiast powiedzieć "kurde, myliłem się". Przecież cię znam. Tak czy siak ja będę mieć z tego satysfakcję. Większość użytkowników tego forum już cię przejrzało. Dobra runda w wykonaniu Moskala tylko cię dodatkowo ośmieszy w naszych oczach. Szczerze? Nie mogę się doczekać
Ostatnio edytowane przez s1mone : 21.08.2024 o godz. 15:07.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#187
|
|
Sugerowanie, że Moskal uważałby za niekorzystne, gdyby kupiono mu na przykład pół reprezentacji Hiszpanii, bo wtedy byłoby za dużo obcokrajowców z jednego kraju, jest to tak absurdalne jak każde słowo Pana Kakałko.
![]() Moskal nic takiego nie powiedział w przytoczonym cytacie i nie jest to żaden fikołek. Oczywiście nieprzypadkowo już ci się nie zmieściło kolejne jego zdanie z tamtego wywiadu, które to pokazuje: "Trudno konkretnie stwierdzić, bo wszystko zależy od tego, jak oni funkcjonują nie tylko na boisku, ale i w szatni." Moskal w tym cytacie niczego nie przesądza i nie mówił, że ważniejsza jest narodowość od umiejętności piłkarza, ani że 10 piłkarzy z jednego kraju o odpowiednich umiejętnościach byłoby gorszym rozwiązaniem niż 1-2, bo zostałby w ten sposób zaburzony jakiś balans. Bo, jeszcze raz, "wszystko zależy od tego, jak oni funkcjonują nie tylko na boisku, ale i w szatni. " Dotarło? I wiesz co Panie Kakałko? Bardzo możliwe, że Moskal zrobi lepszy wynik w lidze niż Rude. Tego mu życzę. A jeśli tak się stanie, to właśnie dlatego, że zrobi go w oparciu o dużą grupę zawodników z hiszpańskich niższych lig, z jednego kraju, wspartą pozyskanym teraz Igbekeme, którzy byli i najprawdopodobniej jeszcze długo będą liderami tego zespołu, w pełni potwierdzając moje słowa o wartości ich sprowadzania do Wisły. Zrobi ten wynik pomimo gry i jaj odstawianych przez takiego Biedrzyckiego, Kutwę, Sapałę i Mikulca, a nie dzięki takim ich zachowaniom jak czerwone kartki, czy marne umiejętności defensywne. Dobra runda w wykonaniu Moskala i tej drużyny opartej nadal o liderów z hiszpańskich niższych lig jedynie to potwierdzi, ośmieszając wyłącznie Ciebie. ![]() ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#188
|
|
Zdaniem Markusa Moskal plecie głupoty, Uryga też pogrąża się w wywiadzie o odstawianiu nogi, zdaniem Markusa każdy plecie głupoty, tylko nie on. Nawet sam wielki trener Rude gadał głupoty w wywiadach, że się uczy ligi i liga go zaskakuje a jak każdy dzięki Markusowi wie, to, że trener jest z zagranicy, z zewnątrz przychodzi, to nie znaczy, że się będzie z loga oswajał i jej uczył.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 21.08.2024 o godz. 17:03.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#189
|
|
"Śmieszny Markusiku", "Panie Kakałko".
Przestańcie, przecież to kompletna żenada. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#190
|
|
Tylko w skrzywionej rzeczywistości przekłamań hejterka Jaroo uważam, że Moskal plecie głupoty, mówiąc że "wszystko zależy od tego jak piłkarze funkcjonują zarówno na boisku jak i w szatni", a nie od tego, ilu z nich ma jaki paszport, czy że Uryga nie pogrąża się w wywiadzie, gdy wspomina o odstawianiu nogi.
![]() Nigdy nie pisałem, że Uryga opowiadał wtedy głupoty, bo w przypływie szczerości powiedział całą prawdę o podejściu części zespołu do swoich obowiązków. Niewygodną dla takich hejterków, pragnących przenieść odpowiedzialność za złe wyniki przede wszystkim na barki zwykle dużo bardziej przykładających się Hiszpanów. A Rude nie był ani wielkim trenerem (niech ktoś wskaże jeden cytat, w którym ktoś go takim mianem określił), ani dowodem na to, że trener z zagranicy bez wcześniejszej znajomości polskich lig w pierwszych kolejkach swojej pracy nie może zgromadzić więcej punktów niż trener z jej rzekomą wcześniejszą znajomością jak chociażby Moskal czy Tadzio Pawłowski. Brak wcześniejszej znajomości polskich zespołów też jakoś nie przeszkodził Rude w zdobyciu Pucharu Polski. A od tego, by każdy trener, obojętnie czy polski czy zagraniczny, miał dobrze rozpracowanego każdego rywala i by ów rywal go niczym nie zaskakiwał, są analitycy i odpowiednio osoby w sztabie zajmujący się ich rozpracowywaniem. Jak oni dobrze nie wykonują swojej roboty, to kończy się takim zonkiem jak w niedawnym meczu Moskala z Polonią.
Ostatnio edytowane przez Markus : 21.08.2024 o godz. 19:59.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2023
Offline |
#191
|
|
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=DB9LHVqeBEs ... 10 znaków. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#192
|
Czekam na kolejny fikołek w twoim wykonaniu, żeby wybrnąć z bełkotu, który tutaj zaprezentowałeś. Oczywiście zaraz zacznie się gadka, że źle to interpretuje ale próbuj. Może nawet przebijesz wolfiego w obronie tego transferu.
Ostatnio edytowane przez Jagul : 21.08.2024 o godz. 19:13.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Online |
#193
|
|
Bardzo możliwe, że Markus przy tym fikołku zderzył się ze ścianą. Znaczy się nie, był blisko ściany. To taka przenośnia. Kto grał w A-klasie, ten zrozumie. Zresztą to była decyzja Rude, dzięki której pokazał w szatni kto jest szefem.
Rude, który wciąż przebiera w ofertach od największych klubów w Europie. Przebiera i przebiera i póki co odrzuca oferty. Czeka na Barcelonę, której doradzał sam Prezes. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#194
|
W żadnym. Więc przywołując tamtą wypowiedź, by to wykazać na razie udowodniłeś jedynie, że nie umiesz czytać. Znów nie dowozisz. Nie mówi tego ani twierdzenie, że nawet w tak beznadziejnej formie może być i tak lepszy od Sargi z rezerw czy nawet ówczesnego Żyry, ani że wierzę w ocenę jego możliwości bardziej trenerom niż takim forumowiczom jak Ty. Omrani dostał szansę, którą zmarnował. Jak znajdziesz cytat w którym mówię, że to będzie na pewno super transfer, który na bank nastrzela furę bramek i będzie z pewnością świetnym ruchem, to wrzuć. Ale nie znajdziesz. Dalej więc możesz jedynie zakłamywać rzeczywistość.
Ostatnio edytowane przez Markus : 21.08.2024 o godz. 20:01.
![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#195
|
|
Marny unik. Stać cię na więcej.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#196
|
|
Prawda i fakty, nie unik. Ciągle nie dowozisz.
Szkoda mi czasu na taką pyskówkę. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#197
|
|
No szkoda - możesz wypierdalać
![]() Już zawsze będziesz memem na tym forum za to jak lizałeś dupę Alfonsa. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#198
|
|
Stadko płaczków będzie decydować kto jest memem
jednocześnie bijąc na głowę Konia Polskiego. ![]() ps. Pozdrawiam najwierniejszych fanów. Chłopaki robię to wszystko dla was i proszę o dalsze wyrazy uznania ![]() ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#199
|
|
Jeśli jesteś w czymś dobry Drozd to nie zatrzymuj się. Nawet jeśli chodzi o bycie idiotą
![]() ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#200
|
|
ej, a przypomnijcie kto był autorem tego posta antycypującego strzelenie przez Omraniego gola dupą ? (co jak wiemy nie nastąpiło)
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#201
|
|
Hahaah, oczywiście na moje logiczne argumenty Markusik wyjeżdża mi z hiperbolą reprezentacji Hiszpanii. No co za pacjent. Jak się to ma do tego, że lepiej nam ściągać samych Hiszpanów niż starać się utrzymać sensowny balans
Moskal wypowiedział się dyplomatycznie, tylko taki lawirant i manipulant jak Markus może próbować przekręcić sens jego wypowiedzi. Ale spoko więcej fikołków Ptak by ci nasrał na czoło, a ty byś dalej polemizował, że niekoniecznie jest to kupa
Ostatnio edytowane przez s1mone : 22.08.2024 o godz. 09:58.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#202
|
|
bo nie jest, to tzw. "kałomocz" (guano)
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#203
|
|
A proporcje są dokładnie 50na50?
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#204
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#205
|
.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 22.08.2024 o godz. 15:00.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#206
|
|
Płaczek i frustrat drozd wszędzie doszukujacy się spisków, powiązań z WSH i jebiacy na każdym kroku Truskolaskich? No rzeczywiście nic a nic nie płaczesz xd
Ty po prostu jesteś tuba Zaskrońca więc wszystko co zaskrońskie chwalisz od 2 lat. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#207
|
U ciebie standard. Bezczelne wycięcie zdania "Trudno konkretnie stwierdzić, bo wszystko zależy od tego, jak oni funkcjonują nie tylko na boisku, ale i w szatni." pogrąża cię całkowicie. I pokazuje, że Moskal nie miałby nic nawet przeciwko jedenastu Hiszpanom "na boisku" w drużynie czy "w szatni", gdyby funkcjonowali tam dobrze. Tyle w temacie. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#208
|
|
Hłe hłe hłe Markus pouczający innych na temat manipulacji i wybiórczego cytowania... Ten sam Markus który wmówił sobie i innym że Uryga w wywiadzie powiedział że specjalnie odstawiali nogę zamiast walczyć. I oczywiście wg Markusa Uryga mówił tylko o Polakach. Ja .......e xd
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#209
|
|
Oczywiście, że on twierdzi, że jest za mało Polaków w Wiśle i poparł również moją tezę odnośnie posiadania zbyt dużo graczy jednej narodowości w drużynie - o którą się spięliśmy na forum jeszcze przed tą wypowiedzią Moskala. Generalnie ja pisałem, że ma to znaczenie, a ty że nie istnieje taka zależność. Moskal twierdzi, że istnieje.
Dodał potem dyplomatyczne stwierdzenie, że trudno stwierdzić, aby takie płaczki jak ty się nie przyczepiły. Generalnie Moskal ma taki miękki styl wypowiedzi do mediów, żeby go potem pismaki na twoim poziomie nie łapały za słowa. On nie feruje jednoznacznych wyroków, używa okrągłych słów typu możliwe, trudno stwierdzić, ciężko powiedzieć, możliwe, jest taka opcja itd - to jest typowa medialna mowa trawa, żeby czasem za dużo nie powiedzieć, żeby potem ktoś nie próbował wykorzystać jego słów przeciwko niemu. To, że ty tego nie ogarniasz świadczy tylko o twoim IQ. Widocznie jesteś jednym z tych typów, z jednej strony pierdu pierdu z mową trawą, byle gadać byle więcej, a z drugiej strony pusty jak wiadro. Pewnie Mielcarskiego ceniłeś? Byście się dogadali On też dużo gadał i uwielbiał sofizmaty, tylko prawdziwego pomyślunku to tam było zawsze jak na lekarstwo.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 22.08.2024 o godz. 19:27.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#210
|
|
Mam pytanie : czy te 3 zalegle mecze zagramy jeszcze wiosna czy NAPEWNO w rundzie wiosennej
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|