The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 28.07.2024, 14:00
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Hejka,

Mozna w tym sezonie nadal ogladac mecze w PPV ?

Bo ten link stary Wisla Krakow Team Center nie dziala.

Ktokolwiek?
Bo wlasnie chcialem odpalic i lipa.
TVP SPORT na necie
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 28.07.2024, 14:19
Boże ale ten Młyński jest daremny. Chyba lepiej byłoby grać w 10 bo jak on jest na boisku to kusi żeby mu podać.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 28.07.2024, 14:19
Pierwsza połowa dramat. Kutwa niewidoczny. Sapała o dwie klasy słabiej niż Carbo. Sukiennicki zgasł po kwadransie. Najsłabszy Jaroch. Jeśli na siłę kogoś wyróżnić to Baenę. Razi kompletny brak pomysłu na rozegranie akcji
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 28.07.2024, 14:20
Fuck. Gdyby Młyński i Mikulec byli lewym skrzydłem samolotu, to byłby to jeden z lepszych odcinków Air Crash Investigation.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 28.07.2024, 14:21
Gramy nieporadnie. Niedokladnie, zly timing. Jaroch do zmiany, bo jest zagotowany i pachnie czerwem. Rownie nieporadny jak on Mlynski.
Poza tym brakuje nam tempa gry. Baena jak zwykle bez dosrodkowania. Niech on schodzi w pole karne i tam krotko odgrywa, bo kazda jego wrzutka to w najlepszym razie rzut rozny.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 28.07.2024, 14:26
Na raz beznadziejny poziom naszej gry. Kilku zawodników zagrało żenująco słabo w pierwszej połowie: Kutwa, Młyński, Sapała. Dzisiaj niestety fatalnie na tą chwilę wygląda również Jaroch i Baena (choć on przynajmniej biega i stara się walczyć), Sukiennicki też na razie jest cieniem siebie z poprzednich meczów.

W efekcie nie mamy ani skrzydeł ani sensownego rozegrania w środku pola. Moskal nie trafił z ustawieniem, wydaje się, że o wiele lepszym rozwiązaniem było wystawienie Rodado w roli ofensywnego pomocnika, a z przodu Zwolińskiego.

Ciekawe czy w przerwie zostaną zdjęci Kutwa i Jaroch, a w ich miejsce wpuszczeni młodzieżowiec plus Zwolak. Mam nadzieję, że Moskal będzie szybko reagować na to co oglądamy, bo na razie widzimy marny mecz Wisły.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 28.07.2024, 14:29
GRAMY swoje na remis.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 28.07.2024, 14:31
Markus napisał(a):Wyświetl post
Moskal nie trafił z ustawieniem, wydaje się, że o wiele lepszym rozwiązaniem było wystawienie Rodado w roli ofensywnego pomocnika, a z przodu Zwolińskiego.
Być może Moskal to planuje w 2 połowie. Nie wiemy w jakiej formie fizycznej jest Zwoliński po meczu 3 dni temu. Ogólnie jestem ciekaw Wisły po serii 8 spotkań rozgrywanych co 3 dni.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 28.07.2024, 14:34
Ja mysle, ze chcial Moskal ten mecz wygrac jak najmniejszym nakladem sil, no ale nie pyknie.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 28.07.2024, 14:47
ale cyrk. Głupia piłka wrzucona w naszą połowę , Biedrzycki fatalnie ustawiony i czerwona ewidentna dla Niego. Alanek na boisko
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 28.07.2024, 14:47
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Razi kompletny brak pomysłu na rozegranie akcji
Nie no pomysł widać tylko ciężko realizować jakikolwiek pomysł kiedy podania są niedokładne, nie w tempo itd.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 28.07.2024, 14:52
Za dużo słabych Polsków na boisku.

Sukiennicki NIE jest w stanie zastąpić Carbo, skrzydeł brak, Rodado schowany...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 28.07.2024, 15:06
Nie rozumiem decyzji Moskala o trzymaniu Kutwy na boisku do tej pory. To jest nasz najsłabszy zawodnik dzisiaj.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 28.07.2024, 15:18
Markus napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem decyzji Moskala o trzymaniu Kutwy na boisku do tej pory. To jest nasz najsłabszy zawodnik dzisiaj.
Młodzieżowiec? ewentualnie kto za Niego?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 28.07.2024, 15:18
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Młodzieżowiec? ewentualnie kto za Niego?
Po czerwonej kartce nie trzeba mieć młodzieżowca na boisku.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 28.07.2024, 15:26
0:0
dziękujemy
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 28.07.2024, 15:29
35 ludzi w kadrze. zabrakło Carbo i zespół nie istnieje. Ci którzy mieli nas pociągnąć Rodado Jaroch Sapała dziś tragicznie. Sukiennicki po 3 dobrych meczach dziś równie tragiczny. Kutwa grał ? Stracone 2 pkt z drużyną, która jest kandydatem do spadku. Wstyd
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 28.07.2024, 15:30
Wielu było w tym klubie piłkarskich impotentów, ale takiego bezmózgiego yeti jak Baena to chyba jeszcze nie.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 28.07.2024, 15:33
Ale to nie rozumiem, o co Wam chodzi?


Zajęliśmy w zeszłym sezonie 10 miejsce w lidze. Sporo ludzi odeszło, graczy za miliony nie ściągnęliśmy to mamy wszystko wygrywać?


Taki będzie kolejny sezon, granie w kratkę na 8-10 miejsce. W najbardziej pozytywnym scenariuszu to baraże.
Pomijam orkę na 3 frotnach tym samym składem i kwestie przemęczenia, kontuzji etc.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 28.07.2024, 15:33
Więcej polskiego drewna a na pewno będzie sukces.
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member
 
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 28.07.2024, 15:33
Wstyd , po prostu wstyd, mozma zapierdalac w PP , mozna grac jak rwny z rownym z rapidem , nie mozna wygrac z jakas polamatorska Poloni , mamy prolog dalszej walki o awans , mizerie to ia dzis mialem na obiad
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 28.07.2024, 15:34
Szneka napisał(a):Wyświetl post
35 ludzi w kadrze. zabrakło Carbo i zespół nie istnieje. Ci którzy mieli nas pociągnąć Rodado Jaroch Sapała dziś tragicznie. Sukiennicki po 3 dobrych meczach dziś równie tragiczny. Kutwa grał ? Stracone 2 pkt z drużyną, która jest kandydatem do spadku. Wstyd
Carbo - wbrew majaczeniom niektórych tutaj - jest aktualnie nie do zastąpienia. Bez niego nie mamy środka pola.

Młyński zagrał - jak na niego - dobry mecz, Starzyński zrobił najlepszą akcję - znarnowaną przez Zwolińskiego.

Moskal nie trafił ze składem i chyba następnym razem nowi skrzydłowi będą przynajmniej na ławce.

Jak na to co graliśmy - remis to dobry wynik.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 28.07.2024, 15:35
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Po czerwonej kartce nie trzeba mieć młodzieżowca na boisku.
jeśli to czerwo dostał młodzieżowiec. u nas akurat nie młodzieżowiec, więc Kutwa musiał grać.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 28.07.2024, 15:36
wolfy napisał(a):Wyświetl post

Sukiennicki NIE jest w stanie zastąpić Carbo, ...
Cziczkana też nie jest w stanie zastąpić... fuck..
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 28.07.2024, 15:39
Ja przewrotnie powiem tak - gdyby nie czerwo to pewnie byśmy jakiegoś gola wcisnęli w drugiej połowie i wygrali.

Paradoksalnie - to był nasz najlepszy mecz z czerwoną kartką na koncie, bo z reguły jak łapaliśmy czerwo to nas wszyscy rozkładali na luzie na czynniki pierwsze. W tym meczu mimo gry w 10tkę byliśmy konkretniejsi od Polonii. Szkoda, że w końcówce zarówno Rodado jak i Zwoliński pudłowali. Oczywiście Polonia też swoje okazje miała, ale my mimo wszystko więcej i lepsze.

Przed meczem remis bym uznał za słaby wynik, po czerwonej kartce doceniam remis i walkę do końca o zwycięstwo. Tym razem się nie udało, ale widać, że jest odpowiedni mindset, determinacja i charakter w drużynie. Coś czego brakowało w poprzednim sezonie. My jak dostawaliśmy czerwo to już kupa naszym kopaczom dawała mentalny sygnał, że spotkanie jest w gaciach. Tym razem wytrzymaliśmy ciśnienie, walczyliśmy do końca i potrafiliśmy długimi fragmentami przejmować kontrolę nad meczem grając w dziesięciu. Za to należą się brawa.

Indywidualnie najlepiej grali Rodado i Sukiennicki, sporo ożywienia wniósł o dziwo Starzyński. Baena bardzo dobre zagrania i decyzje przeplatał bardzo słabymi. Ciężko mi ocenić poziom naszej gry, bo to był dopiero pierwszy ligowy mecz w tej rundzie. A jak to mawiają - pierwsze śliwki robaczywki. Czekam na więcej - bo szczerze - nie mam pojęcia na co stać tą drużynę.

Dodam też, że dobrze by było szybko odpaść z europejskich pucharów.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 28.07.2024 o godz. 15:44.
Odpowiedz cytując
d
Senior Member
 
Od: 12.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 28.07.2024, 15:43
Może to już przyzwyczajenie, ale ale niespecjalnie rozumiem w....ienie po tym spotkaniu.

W poprzednim sezonie 10. miejsce, drużyna jest w przebudowie, mimo kolejnej czerwieni nie przegraliśmy, ba, nawet zachowaliśmy czyste konto. Gdyby nie fatalna skuteczność obu napastników to i może by i się to przepchało.

Ale jednocześnie, mimo czystego konta, widać gdzie są największe braki - jeśli mamy próbować o coś walczyć to koniecznie jeszcze potrzebujemy środkowego pomocnika i stopera. Carbo nie do zastąpienia, stoperzy są jacy są - Biedrzycki zaserwował danie popisowe, co nieco wypacza całość jego gry w tym meczu, Uryga wiadomo, Colley dziś też danie popisowe (od którego cała defensywa zmieniła się w ulicę elektryków), a jeszcze na dokładkę Łasicki.

Młyński niestety wydoi nas do ostatniej złotówki.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 28.07.2024, 15:49
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Carbo - wbrew majaczeniom niektórych tutaj - jest aktualnie nie do zastąpienia. Bez niego nie mamy środka pola.

Młyński zagrał - jak na niego - dobry mecz, Starzyński zrobił najlepszą akcję - znarnowaną przez Zwolińskiego.

Moskal nie trafił ze składem i chyba następnym razem nowi skrzydłowi będą przynajmniej na ławce.

Jak na to co graliśmy - remis to dobry wynik.
To nie kwestia nietrafienia ze składem. Gdyby dzisiejsza boiskowa kadra miała być naszą ostateczną, gramy o miejsce w dolnej połówce. Starzyński grał w innej fazie meczu, odebrał wysoko piłkę i musiał tylko celnie podać. To potrafi. Niestety, w 99% przypadków w przeszłości, kiedy grał od początku, zawodził.

Na dłuższą metę sam Carbo również nie zmieni naszej sytuacji... Polonia nie była zbyt wymagającym przeciwnikiem.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 28.07.2024, 15:51
s1mone napisał(a):Wyświetl post

Dodam też, że dobrze by było szybko odpaść z europejskich pucharów.
Bzdura, pomijając juz nawet aspekt finansowy dostajemy dodatkowe mecze gdzie rozne warianty, zawodnicy mogą zostac wyprobowani.

Dziś naprzyklad Mlynski rozwial wszystkie watpliwosci co do swojej przydatnosci. Moze Wieczysta ? xD
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member
 
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 28.07.2024, 15:53
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Po czerwonej kartce nie trzeba mieć młodzieżowca na boisku.
Nieprawda
Tylko w sytuacji kiedy młodzieżowiec dostaje czerwo nie trzeba wprowadzać kolejnego
Co do meczu: trzeba było zmienić tak wiele żeby zmieniło się tak niewiele
Btw, naprawdę chciałbym poznać nazwisko tego, który uznał że Biedrzycki ze swoją zwrotnością i szybkością będzie się nadawał do naszego grania wysoko ustawiona linia obrony ...
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 28.07.2024, 15:54
Niestety zaczynamy ligowy sezon w fatalnym stylu i ze złym wynikiem.

Ten mecz pokazał parę rzeczy.

W dzisiejszej drużynie Wisły brakuje jakości. To akurat wiadomo od dawna, gdy jeszcze wypada Carbo, druga linia leży i kwiczy.

Krajowi zawodnicy Wisły nie są w stanie wznieść się na poziom, który pozwalałby im brać na siebie ciężar gry i nawiązywać do jakości najlepszych Hiszpanów.

Najbliższy tego jest Sukiennicki, ale to ciągle młody piłkarz i nie można oczekiwać od niego cudów, stara się, wiele daje i jeszcze da, ale ciągle sporo pracy przed nim. Słaby Baena i tak był naszym najlepszym nominalnym skrzydłowym w tym meczu.

No, ale na fali mody odcinania się od Hiszpanów i ograniczania ich liczby niektórzy geniusze wpadli na pomysł, że ta tradycyjna zmiana wajchy nagle zaskoczy i da inny efekt niż mnóstwo razy w przeszłości.

Czerwona kartka pokazała, dlaczego wątpliwym pomysłem jest wykupywanie tak słabych obrońców jak Biedrzycki i liczenie, że w oparciu o nich będziemy mieć pewniejszą obronę niż w minionym sezonie. Królewski nie pierwszy raz zachowuje się jakby nie umiał myśleć.

Natomiast sytuacja z 82 minuty okrutnie spartaczona przez Zwolińskiego pokazała, dlaczego Papszun postanowił odstrzelić go z Rakowa. To jednak dobry trener jest, który wie, co robi i umie ocenić, co rzeczywiście na dany moment sobą prezentuje zawodnik i jakie ma perspektywy, a my oczywiście ochoczo wyszliśmy raz wtóry w scenariusz Sapały 2.0. Oby Zwolak w kolejnych meczach się ogarnął, a ten scenariusz nie zrealizował.

Moskal miał problem z prawidłowym zarządzaniu meczem. Wybrał złe ustawienie wyjściowe, zmianami nie poprawiał sytuacji, nie było widać żadnej zasadniczej korekty w stylu gry do momentu pokazania czerwonej kartki. Uparte trzymanie na boisku Kutwy, tak jakby wcześniej nie mogli wejść na przykład Starzyński czy Gogół było kompletnie niezrozumiałym posunięciem. Spał, zamiast jakoś reagować na to, co się działo na boisku. Mam nadzieję, że w tym elemencie nie będzie Sobolewskim 2:0, liczę, że jest zbyt doświadczony na to.

Skoro Kiss i Duarte nie załapali się nawet na ławkę, naprawdę są aż tak słabi, że lepszym rozwiązaniem było wystawienie od pierwszej minuty grającego totalny piach Młyńskiego?
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:28.