The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 16.05.2024, 09:28
Szukając pozytywów:
O ile forma Gieksy nie jest tak stabilna jak się wydaje: ostatnie 6 spotkań
3-2-1 to w rzeczywistości:
Wygrana w 93.min z Tychami
Wygrana po golach w 91 i 94 min z Polonią

Mogli mieć bilans 1-3-2

Chwilę wcześniej również wygrali z Lechią po golu w 93.

Gieksa mogłabyc spokojnie w tabeli koło Wisły. Nie ujmując jej tego że i tak bez tego jest top3 ligi na wiosnę.

PS. Dalej nie wierzę w wygrana
Odpowiedz cytując
kasiarz
Member
 
Od: 09.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 16.05.2024, 09:40
Ja tak optymistycznie.
Czy przy drobnych korektach chciałbym żeby Wisła zagrała tak jak w 3 poprzednich spotkaniach ?
TAK.

1. Wisła -Pogoń . Tu nawet bez poprawy skuteczności Pogoń nie była w stanie nam dorównać (przy odrobinie szczęścia mogliśmy ich pojechać na spokojnie już w regulaminowym czasie i nikt przy zdrowych zmysłach nie mógłby powiedzieć że było to niesprawiedliwe) . Abstrahując od tego, że zagrali prawdopodobnie jedno z najgorszych spotkań w sezonie .
2. Wisła-Sosnowiec . Tu przy nastawieniu celowników strzelamy 3-5 bramki i w obronie możemy grać swoje .
3. Wisła - Lechia . Tu za to w przodzie byliśmy mega skuteczni ale nie dojechały tyły . Myślę jednak że Lechia w tamtym spotkaniu to jakieś 2 półki wyżej niż Gks .

Więc w jakiejś formie jednak jesteśmy, a jak będzie wyglądać mecz to już inna sprawa .
Kto będzie zmotywowany , kto mniej , a może kogoś przerośnie presja lub wystąpi czynnik losowy .
Ja szanse oceniam 40%-30%-30 % .
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 16.05.2024, 09:48
@kasiarz

Problemem jest niestety zestawienie obrony w meczu z GKS. Zagramy w tym zestawieniu chyba po raz pierwszy, do tego Eneko to na ten moment chyba najgorszy, dostępny dla Rude obrońca w drużynie.

Mam nadzieję, że obecność na boisku Carbo sprawi, że zdominujemy GKS w środku pola i nie będzie trzeba polegać za bardzo na dobrej grze obronnej.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
MiroPL
Member
 
 
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 16.05.2024, 09:58
Ogólnie to przerażające jest, że po zdobyciu PP, nie wiadomo, czy wygrają z GKS....piękne czasy
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 16.05.2024, 10:13
@Patryko

Zestawienie obrony będzie dość podobne do tego które grało ostatnie 69 min z Pogonią, czyli Eneko ma LO i Szot na PO.

Łasicki z Uryga grali ostatnio z Widzewem od 67 minuty i poza jednym stemplem Urygi to sprawowała się nieźle.

W gruncie rzeczy i tak najważniejsze jest podejście całego zespołu, z Lechią przegrywaliśmy głównie środek pola, a postawa obrony była tylko konsekwencją tego jak łatwo traciliśmy piłkę i jak łatwo mogła iść akcja za akcja.

Oby bez Goku w 1 składzie. Jego forma to katastrofa.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 16.05.2024, 10:38
Przeżywacie kwestię składu, obrony a prawda jest taka, że obecnie oprócz Carbo i Rodado to te skórokopy mogą się zamieniać dowolnie w składzie, bo każdy uja gra. Może jeszcze Cziczkan daje więcej spokoju w bramce niż Raton, ale też meczów nam nie ratuje. Colley był w miarę ok do niedawna ale też już mu odjebało i gra swoje. Lewa brona, co za różnica czy gra Junca, Krzyżanowski czy Eneko? Każdy z nich to szczoch do szczania. Inne pozycje to samo. Bezproduktywne cieniasy a, że meczów są dziesiątki to z przypadku raz zatrybi Junca, Baena, Villar, Goku itd
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 16.05.2024, 12:35
Jak chcemy awansować to trzeba wygrać 4 mecze, w tym 2x z Gksem. Trzeba być lepszym i tyle.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 16.05.2024, 17:23
kasiarz napisał(a):Wyświetl post
...
3. Wisła - Lechia . Tu za to w przodzie byliśmy mega skuteczni ale nie dojechały tyły . Myślę jednak że Lechia w tamtym spotkaniu to jakieś 2 półki wyżej niż Gks .

....
My z Lechią mieliśmy 1 (słownie: jedną) porządną sytuację z gry, którą koncertowo spieprzył Goku. A więc nie. W tym meczu nie dojechały i tyły i przody.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 16.05.2024, 20:42
Jednak ten mecz pokazał możliwość zdobywania bramek, kiedy przeciwnik ma dobrze zorganizowaną obronę, a czasami wręcz autobus: szukanie faulu pod polem karnym rywala i wykorzystywanie SFG.
Możliwość, o której drużyna Rude wydaje się nie pamiętać: jeśli nie możesz wejść z piłka do bramki strzelaj z dystansu, lub szukaj SFG.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 16.05.2024, 22:59
@Framat

Strzelając z dystansu generujesz niskie xG, nasi tego nie mogą robić
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 17.05.2024, 07:13
A kto ma niby u nas strzelać z dystansu? Jak mamy oglądać bomby Carbo 10 metrów nad bramką, to niech już lepiej próbują do niej wejść :/

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 17.05.2024, 07:59
Na jesień było kilka takich bramek zza 16, Gogol z GKSem, Villar 2 po wejściu z ławki, Jaroch 1, na wiosnę chyba wyłącznie Sapała z Płockiem. SFG pomijam.

Obecnie myślę że Alfaro i Rodado mogłoby pokusić się o więcej prób. Obaj są w niezłej formie. Carbo i Dudę trzeba przemilczeć, bo do strzałów z dystansu zobowiązuje ich bardziej pozycja, niż jakieś szczególne predyspozycje.

Tak jak jednak w każdym innym elemencie jeśli nie próbujesz/nie trenujesz to nie uda się to tym bardziej.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 17.05.2024, 08:47
Jeszcze Olejarka z Lechią w pucharze i ze świnią zza 16tki strzelał. Ale on póki co się nie łapie do kadry.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member
 
Od: 08.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 17.05.2024, 10:38
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
Jest jeszcze taki że wyjątkowo im nie leżymy 30x16x11 na naszą korzyść, ostatnia punkty zdobyli z Nami w 2003r, wszystkie kolejne 7 spotkań to Nasze wygrane.
Serio powołujesz się na statystyki sięgające ponad 20 lat wstecz?
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 17.05.2024, 11:26
kbr napisał(a):Wyświetl post
Serio powołujesz się na statystyki sięgające ponad 20 lat wstecz?
Cóż nam pozostało..
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 17.05.2024, 12:17
Colley odpocznie tylko z Gieksa, nie powiem lekkie zaskoczenie że go nie uwalili 2 meczami pauzy.

Łasicki te jest zagrożony pauza więc z tego punktu widzenia to dobra wiadomosc. O ile mecz z BBT będzie jeszcze o coś.
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 17.05.2024, 13:04
Patryko napisał(a):Wyświetl post
A kto ma niby u nas strzelać z dystansu? Jak mamy oglądać bomby Carbo 10 metrów nad bramką, to niech już lepiej próbują do niej wejść :/
Myślę, że Kacper Duda powinien strzelać z dystansu. To niezwykle skuteczny zawodnik
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 17.05.2024, 13:13
Myślę, że mecz z Lechią nie jest zbyt miarodajny, bo tak naprawdę to pierwszy raz w tym sezonie spotkaliśmy się z drużyną, która była lepsza czysto piłkarsko. Lechia bezapelacyjnie wygrała środek pola i presja na naszą obronę była tak duża, że ciągle popełnialiśmy błędy w obronie. Skrzydłowi Lechii to jakby mieli motorki w d**ach.

Wiadomo, że GKS się tak nie postawi. Klucz to wygrać środek, a wtedy obrona będzie miała mniej roboty.

Zgadzam się z Wami, że forma Goku to katastrofa. Moim zdaniem to jest jakiś kosmos, że facet na tym poziomie absolutnie niczego nie daje drużynie, tylko marnuje setki (choćby z Pogonią i Lechią, której chyba jedyny raz z akcji zagroziliśmy).
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 17.05.2024, 16:28
Parodia to jest forma wielu kopaczy. Paradoksalnie przy trenerze z Hiszpanii najwięcej stracili Hiszpanie. A miało byc tak pięknie. Jest też nasz talent Krzyżanowski, Colley, który ostatnio gra słabiej i kozak z Turcji Bregu. Mogą sobie z Hiszpanami piątki przybijać
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 17.05.2024, 18:00
Konferencja prasowa przed meczem:
https://youtu.be/OX8MvNqpp6k?si=Z7T6zvPBmnR0WiGV
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 17.05.2024, 18:02
kbr napisał(a):Wyświetl post
Serio powołujesz się na statystyki sięgające ponad 20 lat wstecz?
Mogę powołać na 2 > 3 mecze, 3 wygrane 8 strzelonych goli.Reszta to ciekawostka, nie jesteśmy dla nich wygodni (to mówią te staty)
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 17.05.2024 o godz. 18:06.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 17.05.2024, 19:14
Patryko napisał(a):Wyświetl post
@kasiarz

Problemem jest niestety zestawienie obrony w meczu z GKS. Zagramy w tym zestawieniu chyba po raz pierwszy, do tego Eneko to na ten moment chyba najgorszy, dostępny dla Rude obrońca w drużynie.

Mam nadzieję, że obecność na boisku Carbo sprawi, że zdominujemy GKS w środku pola i nie będzie trzeba polegać za bardzo na dobrej grze obronnej.
Szczerze? Colley pokazał po raz kolejny że nie trzyma ciśnienia. Nie wiadomo co by odwalił z GKS-em. Mógłby zagrać genialne spotkanie, albo zrobić dwa karne albo karnego i czerwo (ŁKS i Lechia). O Łasickiego jestem w miarę spokojny, tzn. niczego ekstra nie wybroni ale też pewnie nie odwali cyrku jak nasz Szwed...
Problemy zaczynają się na bokach obrony.
Szot jest słaby.
Jarocha żal.
Satrustegui nie jest najgorszy, mamy przecież nasz mega talent Krzyżanowskiego
No boki obrony to jest nasza słabość przez cały sezon.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 17.05.2024 o godz. 19:16.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 17.05.2024, 19:37
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Szczerze? Colley pokazał po raz kolejny że nie trzyma ciśnienia. Nie wiadomo co by odwalił z GKS-em. Mógłby zagrać genialne spotkanie, albo zrobić dwa karne albo karnego i czerwo (ŁKS i Lechia). O Łasickiego jestem w miarę spokojny, tzn. niczego ekstra nie wybroni ale też pewnie nie odwali cyrku jak nasz Szwed...
Problemy zaczynają się na bokach obrony.
Szot jest słaby.
Jarocha żal.
Satrustegui nie jest najgorszy, mamy przecież nasz mega talent Krzyżanowskiego
No boki obrony to jest nasza słabość przez cały sezon.
Szot i Eneko po bokach obrony to mamy jak w banku, że w ofensywie nie będzie żadnego rozegrania piłki. Niestety bez dobrze wyszkolonych technicznie bocznych obrońców to taka taktyka jak nasza po prostu ssie i tyle.

In Rodado we trust xD
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member
 
Od: 08.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 17.05.2024, 20:02
TommyTSW napisał(a):Wyświetl post
Mogę powołać na 2 > 3 mecze, 3 wygrane 8 strzelonych goli.Reszta to ciekawostka, nie jesteśmy dla nich wygodni (to mówią te staty)
Te 3 ostatnie mecze są jakimś papierkiem lakmusowym. Ale w czasach kiedy mieliśmy Żurawskiego i Frankowskiego byliśmy niewygodnym rywalem dla każdego. Tylko, że to nijak ma się do obecnych czasów
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 17.05.2024, 21:17
kbr napisał(a):Wyświetl post
Te 3 ostatnie mecze są jakimś papierkiem lakmusowym. Ale w czasach kiedy mieliśmy Żurawskiego i Frankowskiego byliśmy niewygodnym rywalem dla każdego. Tylko, że to nijak ma się do obecnych czasów
Dla każdego? Chyba nie pamiętasz spotkań z Odrą Wodzisław
Odpowiedz cytując
Kowalik1906
Junior Member
 
Od: 07.2023

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 17.05.2024, 22:15
Pamiętam mecze z Odrą zawsze były jak droga przez mękę. Mieli na nas sposób.
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 17.05.2024, 22:19
kbr napisał(a):Wyświetl post
Te 3 ostatnie mecze są jakimś papierkiem lakmusowym. Ale w czasach kiedy mieliśmy Żurawskiego i Frankowskiego byliśmy niewygodnym rywalem dla każdego. Tylko, że to nijak ma się do obecnych czasów
Nawet bez meczy z ery Cupiała mamy dwa razy więcej zwycięstw nad nimi.Wiadomo że staty nie grają, trzeba zagrać dobre spotkanie żeby zdobyć 3pkt.
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 17.05.2024 o godz. 22:28.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 17.05.2024, 22:22
kbr napisał(a):Wyświetl post
Serio powołujesz się na statystyki sięgające ponad 20 lat wstecz?
Ale jak byśmy grali z Craxą to byś się powoływał, co nie?
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member
 
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 18.05.2024, 11:24
Oni nie chcą awansować bo i po co? Hiszpanie dorwali jelenia i go doją. Te dziwnie stracone bramki, podkładanie się słabeuszom...
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 18.05.2024, 11:35
Tyle, że to nie Hiszpanie najczęściej dają dupy. Zaznaczam że Goku to nie Hiszpan, on już przez lata przesiąkł klimatem
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:33.