The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 15.05.2024, 10:41. 33. kolejka, GKS Katowice - Wisła Kraków, 18 maja 2024, 17:30
Nadchodząca kolejka*




Aktualna tabela*







*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 15.05.2024, 11:24
Cziczkan - Szot, Uryga, Łasicki, Satrustegui - Baena, Carbo, Duda, Gogół, Alfaro - Rodado

Tak bym to widział.

GKS jest w sztosie, my dziadujemy, gdyby było odwrotnie GKS pewnie by wygrał, ale że to my jesteśmy dziadami no to się w tym dziadowaniu umocnimy.

Nie widzę niczego co by miało za nami przemawiać.
Może Rodado zrobi coś z niczego, ale czy my nic nie stracimy, szczerze wątpie.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 15.05.2024, 11:31
Cały czas mamy szansę, więc będę wspierał zespół do końca! Tylko 3 punkty, tylko zwyciestwo!

btw
Na wylewanie gnoju przyjdzie czas jak coś - ale oby ta chwila nie nadeszła i zebyśmy awansowali
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 15.05.2024, 11:34
Mecz, który powinien oddzielić ziarno od plew.

Patrząc na potencjalne zestawienie naszej linii obrony, bardzo się obawiam o wywiezienie jakichkolwiek punktów z Katowic. Pozostaje mieć nadzieję, że dzień konia będzie mieć Rodado i sam nam to wygra.

Optymistycznie 1-2, ale podskórnie czuję łomot 3-1 i koniec marzeń o barażach.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member
 
 
Od: 06.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 15.05.2024, 11:43
fansorina napisał(a):Wyświetl post
Cziczkan - Szot, Uryga, Łasicki, Satrustegui - Baena, Carbo, Duda, Gogół, Alfaro - Rodado

Tak bym to widział.
Baena to piłkarz, któremu już chyba po prostu się nie chce
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 15.05.2024, 11:59
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Baena to piłkarz, któremu już chyba po prostu się nie chce
Nie ma alternatywy, Villar jest jeszcze gorszy, dramat mamy na skrzydłach.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 15.05.2024, 12:01
Mentalnie kibice są nastawieni na najgorsze. Oby emocje w tym sezonie nie skończyły się wraz z ostatnim gwizdkiem w Katowicach.

Jak mam obstawiać to wyciągniemy max remis i tylko matematycznie będzie możliwy awans w ostatniej kolejce.

Przy tym poziomie presji uważam scenariusz naszego awansu za nierealny. Za tydzień panowie się rozjadą się w zadowoleniu na urlopy
Odpowiedz cytując
Tomasson
Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 15.05.2024, 12:01
Baena to "piłkarz", który jest najsłabszym technicznie hiszpanem, który grał we Wiśle. Być może nawet najsłabszym hiszpanem, którego widziałem na oczy.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 15.05.2024, 12:08
Jeśli nie zdobędziemy chociaż jednego punktu to powiemy barażom dobranoc.
Choć jeden to też może się okazać za mało.
Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member
 
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 15.05.2024, 13:09
To "dobranoc" barażom mówimy bardzo regularnie, ostatnio w Rzeszowie czy Sosnowcu. Dlatego też myślę, że to już ten czas, kiedy trzeba przestać się łudzić. Obawiam się, że wszelakie pokłady szczęścia wykorzystaliśmy w pucharze (głównie ćwierćfinał), a musielibyśmy mieć go całą furę.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 15.05.2024, 13:37
Fajnie, że pojawił się temat.
Jeśli Rude to wygra i zachowamy szansę na baraże, uznam że jego sprowadzenie nie było błędem, a w przyszłości może okazać się dobrym trenerem.
Jednak zwycięstwa nie obstawiam
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 15.05.2024, 14:05
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Fajnie, że pojawił się temat.
Jeśli Rude to wygra i zachowamy szansę na baraże, uznam że jego sprowadzenie nie było błędem, a w przyszłości może okazać się dobrym trenerem.
Jednak zwycięstwa nie obstawiam
Jeśli o ocenie słuszności pracy danego trenera ma świadczyć jeden mecz (a w tym meczu być może jednak sytuacja, jeden błąd, jeden strzał) to dużo to mówi o sytuacji do jakiej doprowadził się sam Rude.

Całokształt oceny Wisły w rundzie wiosennej musi być negatywny. Nikt mi nie powie, że tak to wyliczono że mamy awansować do baraży rzutem na taśmę. Taka postawa jaka miała miejsce w lidze na wiosnę po prostu temu klubowi nie przystoi. Zmiana trenera nie była po to by klub lepiej wygladal.w sezonie 2024/2025 ale żeby uratować obecny sezon. Tym bardziej że sytuacja wyjściowa nie była beznadziejna.

Trochę casus Gustafssona z Pogoni którego od bohatera do zera dzieliło kilka sekund. To również jest mało sprawiedliwe, ale w końcu sam się doprowadził do takiej sytuacji.

Uważam że jeśli awansujemy to będzie w tym więcej szczęścia niż rozumu. Co i tak się raczej nie wydarzy, choć bardzo bym chciał.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member
 
 
Od: 09.2013
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 15.05.2024, 14:06
No prośba, mamy z jednej strony drużynę, która jest w absolutnym gazie, gra u siebie i to w dodatku o nie tak nierealny bezpośredni awans.

Po drugiej zaś stronie banda nieudaczników którzy próbują co mecz i nie mogą. Którzy zostali tydzień temu wyjaśnieni zarówno sportowo jak i gabinetowo przez Szefa Urfera jego Lechię.

W dodatku, drużyna ta w tej rundzie ani nie wygrała 2 meczów z rzędu, ani nie wygrała z nikim z czołówki.

Nie ma absolutnie żadnej przesłanki której można by było się chwycić w nadziei, absolutnie żadnej.

Czuje się przed tym meczem jak przed spotkaniem repry z Francja w Katarze. Niby "dopóki pilka w grze", ale tak naprawdę to wiadomo jak to się skończy.
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member
 
 
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 15.05.2024, 14:11
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Nie ma absolutnie żadnej przesłanki której można by było się chwycić w nadziei, absolutnie żadnej.
Faktycznie jest tak jak piszesz i dlatego łudzę się że uruchomi się skrypt "polska piłka ligowa" i nie mając żadnych przesłanek by myśleć o zwycięstwie to my ten mecz jednak wygramy.
<img src=https://ibb.co/qgCnvNM border=0 alt= />
Server Discord kibiców Wisły "Wiślackie Disco" : https://discord.gg/cMS7nuxTH
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 15.05.2024, 14:20
tudzież teorii o spisku buków

kursy sugerują że GKS faworytem a więc ?

wszystkie ostatnie mecze które przesraliśmy wg buków my byliśmy faworytem (łącznie z Lechią)
wygraliśmy te gdzie stawiano na rywali (głównie PP)

jest to pewna prawidłość
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 15.05.2024, 14:36
@Stelio

Mi to bardziej przypomina Euro za Sousy.

Kompromitacja ze Słowacją. Postawienie się Hiszpanii i na koniec w meczu o wszystko ze Szwecją wyjście na miękkich nogach i rozpaczliwe ratowanie wyniku. A wystarczyło "tylko" wygrać że Słowakami.

I oczywiście fajny trener, tylko wyników brak. Pamiętamy jak się to skończyło.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 15.05.2024, 14:46
Jedyny promyk nadziei jest taki, że GKS to poziom niżej niż Lechia, której udało nam się strzelić 3 bramki.

Biorąc pod uwagę naszą tragikomiczną linię obrony, trzeba będzie pewnie strzelić ze 3-4 bramki GKSowi, żeby w ogóle myśleć o jakichś punktach.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 15.05.2024, 15:00
Mecz jak mecz. Zajebaliśmy ligę przez 32 kolejki więc kolejna kompromitacja nie będzie niczym dziwnym czy szokującym. W każdym kolejny meczu, czy to 2 czy 4 mecze do końca by były porażka czy zła gra będzie oznaczała totalną kompromitację. Patałachy się nie zrehabilitują np wygrywając z GKSem, tym bardziej, że mogą w ostatniej kolejce przegrać z TBB. Lekko plamę na honorze zmazać może tylko awans.

Także ani ten mecz nic nie wyjasni (jak przegramy to może jedynie wyjaśnic to, że już na 6 miejsce nie wejdziemy) ani kolejne niewiele wyjaśnią. Jak się chujowo gra 32 kolejki to się 1 czy 2 meczami nie zmienia całego obrazu.

A kolegom, którzy mówią, że ten mecz coś pokaże, udowodni. Panowie, 32 kolejki bycia fajami to wystarczający dowód, że drużyna się do niczego nie nadaje. A ewentualne wygranie nawet 5:0 z GKSem to też żadne wyjasnienie bo raz do roku to i mucha może pierdnąć.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
19south06
Junior Member
 
 
Od: 09.2019
Skąd: Zakopane

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 15.05.2024, 15:10
Wydaje się, że czas na granie był przez cały sezon. Ciężko doszukiwać się jakiegoś udowadniania w sobotę.

Oby podołali w obu meczach i tyle.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 15.05.2024, 15:17
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Baena to piłkarz, któremu już chyba po prostu się nie chce
Może tak napisać chyba tylko ktoś kto nie ogląda meczów. Baenie bardzo się chce i zapieprza. Tylko co z tego skoro oprócz dynamiki, przyspieszenia i szybkości, nie posiada on umiejętności stricte piłkarskich.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 15.05.2024, 15:21
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Jedyny promyk nadziei jest taki, że GKS to poziom niżej niż Lechia, której udało nam się strzelić 3 bramki.
.
Mając 2.5 sytuacji
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 15.05.2024, 15:57
Z tą obroną to będzie dobry cyrk



Eneko wszytko fajnie, że strzelił gola na Narodowym, ale na boku obrony chyba każdy pamięta jego mecze i to jest nieporozumienie kompletne, kloc jakich mało. Natomiast to wybór jak między dżumą, a cholerą bo Krzyżanowski to melodia daleekiej przyszłości..


GRAMY SWOJE czyli remis
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 15.05.2024, 16:11
https://twitter.com/mogiel90/status/1790664158356156533
Cytat:
Wisła zapewni sobie udział w barażach, jeśli wygra, Górnik Łęczna nie wygra, a Odra, Tychy i Motor przegrają.
Prawdopodobieństwo tego zdarzenia jest niewielkie bo takie są interesujące nas pary:
Kod:
X2 Górnik Ł-Stal
1  Polonia-Odra
1  Termalica-GKS Tychy
1  Resovia-Motor
Stal już jest na wakacjach
Polonia, Resovia walczą o spadek
Termalice wystarczy remis jeśli któraś z tych dwóch nie wygra.

Kolejność meczów:
Res-Mot piątek 20:30
Kat-Wis sobota 17:30
Gór-Sta sobota 20:00
Pol-Odr niedziela 15:00
BBT-Tyc niedziela 18:00
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 15.05.2024 o godz. 16:19.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
TommyTSW
Senior Member
 
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 15.05.2024, 16:12
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Jedyny promyk nadziei jest taki, że GKS to poziom niżej niż Lechia, której udało nam się strzelić 3 bramki.

Biorąc pod uwagę naszą tragikomiczną linię obrony, trzeba będzie pewnie strzelić ze 3-4 bramki GKSowi, żeby w ogóle myśleć o jakichś punktach.
Jest jeszcze taki że wyjątkowo im nie leżymy 30x16x11 na naszą korzyść, ostatnia punkty zdobyli z Nami w 2003r, wszystkie kolejne 7 spotkań to Nasze wygrane.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 15.05.2024, 19:31
Ja tam w statystyki poprzednich spotkań nie wierzę. Liczy się forma drużyny tu i teraz.

Jeśli nie wygramy z GKSem w sobotę, to i tak nie mamy czego szukać w barażach, bo z drużyną tego kalibru tak czy siak trzeba będzie wygrać, najprawdopodobniej na wyjeździe.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 15.05.2024, 21:23
Nie wierze że wygramy 4 mecze z rzedu, nie wierzę ze obrona z Łasickim i Urygą to bedzie monolit.
GKS jest w niesamowitym gazie, jadą po awans.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Witalis
Senior Member
 
 
Od: 06.2023

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 15.05.2024, 22:16
Pozostaje liczyć na Płock albo Tychy.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 15.05.2024, 23:39
Po procesie spadkowym i po Puszczy już mnie nic nie zdziwi, ale jedno hasło powinno obowiązywać:

,,Hiszpanie grać!".

Ta runda wiosenna jest dramatyczna, kilkukrotne zwiększenie straty do lidera względem rundy jesiennej - Albercik nie okazał się wartością dodaną.

Brak awansu bezpośredniego uważam za dużą porażkę Zaskrońca i jego Hiszpanów.

Choć tradycyjnie - władze klubu nie mają sobie nic do zarzucenia.

Klakierzy władzy podobnie.

Podjęto ryzyko z zatrudnieniem gościa z Erasmusa bez doświadczenia trenerskiego.

Zbliża się czas ostatecznego podsumowania.

Dla takiego klubu jak Wisła awans do Ekstraklasy nie powinien być żadnym problemem, a jest i to poważny drugi sezon z rzędu.

Bardzo słaba runda wiosenna.
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 15.05.2024 o godz. 23:43.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 16.05.2024, 07:42
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Ja tam w statystyki poprzednich spotkań nie wierzę. Liczy się forma drużyny tu i teraz.

Jeśli nie wygramy z GKSem w sobotę, to i tak nie mamy czego szukać w barażach, bo z drużyną tego kalibru tak czy siak trzeba będzie wygrać, najprawdopodobniej na wyjeździe.
Jak nie wygramy to i tak nas nie ma (no na jakieś 90%), więc na jedno wychodzi.

W barażu akurat to będzie inna bajka, bo przy remisie gramy do skutku, tudzież karnych
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 16.05.2024, 08:48
Stelio napisał(a):Wyświetl post
No prośba, mamy z jednej strony drużynę, która jest w absolutnym gazie, gra u siebie i to w dodatku o nie tak nierealny bezpośredni awans.

Po drugiej zaś stronie banda nieudaczników którzy próbują co mecz i nie mogą. Którzy zostali tydzień temu wyjaśnieni zarówno sportowo jak i gabinetowo przez Szefa Urfera jego Lechię.

W dodatku, drużyna ta w tej rundzie ani nie wygrała 2 meczów z rzędu, ani nie wygrała z nikim z czołówki.

Nie ma absolutnie żadnej przesłanki której można by było się chwycić w nadziei, absolutnie żadnej.

Czuje się przed tym meczem jak przed spotkaniem repry z Francja w Katarze. Niby "dopóki pilka w grze", ale tak naprawdę to wiadomo jak to się skończy.
Ja się łudzę, że:
1. GKS raczej nie ma szans poprawić 3 miejsca przed końcem ligi - 6 pkt straty na 2 kolejki, a w meczu Lechia-Arka będzie remis moim zdaniem.
2. Mimo wszystko tj. tylko 1 liga = dużo przypadkowości więc a nuż może jutro nam się uda.
Będzie co ma być.
Ostatnio edytowane przez doktor granat : 16.05.2024 o godz. 09:41.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:39.