
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#31
|
|
Szukając pozytywów:
O ile forma Gieksy nie jest tak stabilna jak się wydaje: ostatnie 6 spotkań 3-2-1 to w rzeczywistości: Wygrana w 93.min z Tychami Wygrana po golach w 91 i 94 min z Polonią Mogli mieć bilans 1-3-2 Chwilę wcześniej również wygrali z Lechią po golu w 93. Gieksa mogłabyc spokojnie w tabeli koło Wisły. Nie ujmując jej tego że i tak bez tego jest top3 ligi na wiosnę. PS. Dalej nie wierzę w wygrana |
|
|
|
Member
Od: 09.2006
Offline |
#32
|
|
Ja tak optymistycznie.
Czy przy drobnych korektach chciałbym żeby Wisła zagrała tak jak w 3 poprzednich spotkaniach ? TAK. 1. Wisła -Pogoń . Tu nawet bez poprawy skuteczności Pogoń nie była w stanie nam dorównać (przy odrobinie szczęścia mogliśmy ich pojechać na spokojnie już w regulaminowym czasie i nikt przy zdrowych zmysłach nie mógłby powiedzieć że było to niesprawiedliwe) . Abstrahując od tego, że zagrali prawdopodobnie jedno z najgorszych spotkań w sezonie . 2. Wisła-Sosnowiec . Tu przy nastawieniu celowników strzelamy 3-5 bramki i w obronie możemy grać swoje . 3. Wisła - Lechia . Tu za to w przodzie byliśmy mega skuteczni ale nie dojechały tyły . Myślę jednak że Lechia w tamtym spotkaniu to jakieś 2 półki wyżej niż Gks . Więc w jakiejś formie jednak jesteśmy, a jak będzie wyglądać mecz to już inna sprawa . Kto będzie zmotywowany , kto mniej , a może kogoś przerośnie presja lub wystąpi czynnik losowy . Ja szanse oceniam 40%-30%-30 % . |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#33
|
|
@kasiarz
Problemem jest niestety zestawienie obrony w meczu z GKS. Zagramy w tym zestawieniu chyba po raz pierwszy, do tego Eneko to na ten moment chyba najgorszy, dostępny dla Rude obrońca w drużynie. Mam nadzieję, że obecność na boisku Carbo sprawi, że zdominujemy GKS w środku pola i nie będzie trzeba polegać za bardzo na dobrej grze obronnej. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Member
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam
Offline |
#34
|
|
Ogólnie to przerażające jest, że po zdobyciu PP, nie wiadomo, czy wygrają z GKS....piękne czasy
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#35
|
|
@Patryko
Zestawienie obrony będzie dość podobne do tego które grało ostatnie 69 min z Pogonią, czyli Eneko ma LO i Szot na PO. Łasicki z Uryga grali ostatnio z Widzewem od 67 minuty i poza jednym stemplem Urygi to sprawowała się nieźle. W gruncie rzeczy i tak najważniejsze jest podejście całego zespołu, z Lechią przegrywaliśmy głównie środek pola, a postawa obrony była tylko konsekwencją tego jak łatwo traciliśmy piłkę i jak łatwo mogła iść akcja za akcja. Oby bez Goku w 1 składzie. Jego forma to katastrofa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#36
|
|
Przeżywacie kwestię składu, obrony a prawda jest taka, że obecnie oprócz Carbo i Rodado to te skórokopy mogą się zamieniać dowolnie w składzie, bo każdy uja gra. Może jeszcze Cziczkan daje więcej spokoju w bramce niż Raton, ale też meczów nam nie ratuje. Colley był w miarę ok do niedawna ale też już mu odjebało i gra swoje. Lewa brona, co za różnica czy gra Junca, Krzyżanowski czy Eneko? Każdy z nich to szczoch do szczania. Inne pozycje to samo. Bezproduktywne cieniasy a, że meczów są dziesiątki to z przypadku raz zatrybi Junca, Baena, Villar, Goku itd
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#37
|
|
Jak chcemy awansować to trzeba wygrać 4 mecze, w tym 2x z Gksem. Trzeba być lepszym i tyle.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#38
|
|
My z Lechią mieliśmy 1 (słownie: jedną) porządną sytuację z gry, którą koncertowo spieprzył Goku. A więc nie. W tym meczu nie dojechały i tyły i przody.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#39
|
|
Jednak ten mecz pokazał możliwość zdobywania bramek, kiedy przeciwnik ma dobrze zorganizowaną obronę, a czasami wręcz autobus: szukanie faulu pod polem karnym rywala i wykorzystywanie SFG.
Możliwość, o której drużyna Rude wydaje się nie pamiętać: jeśli nie możesz wejść z piłka do bramki strzelaj z dystansu, lub szukaj SFG. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#40
|
|
@Framat
Strzelając z dystansu generujesz niskie xG, nasi tego nie mogą robić |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#41
|
|
A kto ma niby u nas strzelać z dystansu? Jak mamy oglądać bomby Carbo 10 metrów nad bramką, to niech już lepiej próbują do niej wejść :/
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#42
|
|
Na jesień było kilka takich bramek zza 16, Gogol z GKSem, Villar 2 po wejściu z ławki, Jaroch 1, na wiosnę chyba wyłącznie Sapała z Płockiem. SFG pomijam.
Obecnie myślę że Alfaro i Rodado mogłoby pokusić się o więcej prób. Obaj są w niezłej formie. Carbo i Dudę trzeba przemilczeć, bo do strzałów z dystansu zobowiązuje ich bardziej pozycja, niż jakieś szczególne predyspozycje. Tak jak jednak w każdym innym elemencie jeśli nie próbujesz/nie trenujesz to nie uda się to tym bardziej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#43
|
|
Jeszcze Olejarka z Lechią w pucharze i ze świnią zza 16tki strzelał. Ale on póki co się nie łapie do kadry.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2015
Offline |
#44
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#45
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#46
|
|
Colley odpocznie tylko z Gieksa, nie powiem lekkie zaskoczenie że go nie uwalili 2 meczami pauzy.
Łasicki te jest zagrożony pauza więc z tego punktu widzenia to dobra wiadomosc. O ile mecz z BBT będzie jeszcze o coś. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#47
|
|
Myślę, że Kacper Duda powinien strzelać z dystansu. To niezwykle skuteczny zawodnik
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#48
|
|
Myślę, że mecz z Lechią nie jest zbyt miarodajny, bo tak naprawdę to pierwszy raz w tym sezonie spotkaliśmy się z drużyną, która była lepsza czysto piłkarsko. Lechia bezapelacyjnie wygrała środek pola i presja na naszą obronę była tak duża, że ciągle popełnialiśmy błędy w obronie. Skrzydłowi Lechii to jakby mieli motorki w d**ach.
Wiadomo, że GKS się tak nie postawi. Klucz to wygrać środek, a wtedy obrona będzie miała mniej roboty. Zgadzam się z Wami, że forma Goku to katastrofa. Moim zdaniem to jest jakiś kosmos, że facet na tym poziomie absolutnie niczego nie daje drużynie, tylko marnuje setki (choćby z Pogonią i Lechią, której chyba jedyny raz z akcji zagroziliśmy). ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#49
|
|
Parodia to jest forma wielu kopaczy. Paradoksalnie przy trenerze z Hiszpanii najwięcej stracili Hiszpanie. A miało byc tak pięknie. Jest też nasz talent Krzyżanowski, Colley, który ostatnio gra słabiej i kozak z Turcji Bregu. Mogą sobie z Hiszpanami piątki przybijać
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#50
|
|
Konferencja prasowa przed meczem:
https://youtu.be/OX8MvNqpp6k?si=Z7T6zvPBmnR0WiGV ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#51
|
|
Mogę powołać na 2 > 3 mecze, 3 wygrane 8 strzelonych goli.Reszta to ciekawostka, nie jesteśmy dla nich wygodni (to mówią te staty)
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 17.05.2024 o godz. 18:06.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#52
|
Problemy zaczynają się na bokach obrony. Szot jest słaby. Jarocha żal. Satrustegui nie jest najgorszy, mamy przecież nasz mega talent Krzyżanowskiego No boki obrony to jest nasza słabość przez cały sezon.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 17.05.2024 o godz. 19:16.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#53
|
In Rodado we trust xD ![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2015
Offline |
#54
|
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#55
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2023
Offline |
#56
|
|
Pamiętam mecze z Odrą zawsze były jak droga przez mękę. Mieli na nas sposób.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#57
|
|
Nawet bez meczy z ery Cupiała mamy dwa razy więcej zwycięstw nad nimi.Wiadomo że staty nie grają, trzeba zagrać dobre spotkanie żeby zdobyć 3pkt.
Ostatnio edytowane przez TommyTSW : 17.05.2024 o godz. 22:28.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#58
|
|
Ale jak byśmy grali z Craxą to byś się powoływał, co nie?
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#59
|
|
Oni nie chcą awansować bo i po co? Hiszpanie dorwali jelenia i go doją. Te dziwnie stracone bramki, podkładanie się słabeuszom...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#60
|
|
Tyle, że to nie Hiszpanie najczęściej dają dupy. Zaznaczam że Goku to nie Hiszpan, on już przez lata przesiąkł klimatem
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|