Jaroo1 napisał(a):

|
Ciekawe jakby wziąć te 3 czynniki (transfery, prowizje, pensje) pod uwagę i zestawić wszystkie drużyny ekstraklasy i I ligi to gdzie by znalazła się Wisła.
|
Nie da się już porównać nawet pensji. Wszystko wskazuje, że w rankingu dotyczącym I ligi Wisła podała koszt wynagrodzeń wyłącznie I drużyny, a wiele innych (wszystkie?) klubów koszty wszystkich wynagrodzeń. Na pewno koszty całości wynagrodzeń są w rankingu Ekstraklasy. Także straciliśmy szanse na porównania, a te które widziałem nie oddają rzeczywistości.
Przekłamanie było też zresztą na poziomie przychodów, które do rankingu zostały zgłoszone na poziomie ponad 32 miliony z działalności podstawowej i ponad 35 milionów ogółem podczas gdy w ostatnio opublikowanym sprawozdaniu finansowym jest pokazane poniżej 30 milionów. W rankingu są też jakieś przychody (3,6 miliona) z transferów których nie ma w sprawozdaniu finansowym.
Nastała najwyraźniej kreatywna księgowość na potrzeby rankingów i ciężko będzie o wiarygodne porównania.
Na oko mamy cały budżet wynagrodzeń na poziomie 12-14 miejsca w Ekstraklasie.