
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Czy trener Jop powinien pozostać na stanowisku? | |||
| Zdecydowanie tak, zasłużył na szansę |
|
8 | 6,78% |
| Raczej tak, chyba że pojawi się jakaś opcja z najwyższej półki |
|
24 | 20,34% |
| Tylko w ostateczności, jak inne opcje nie wypalą |
|
54 | 45,76% |
| Zdecydowanie nie! |
|
27 | 22,88% |
| Nie mam pojęcia, zbyt trudny wybór |
|
5 | 4,24% |
| Głosujących: 118. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#31
|
|
Ja z kolei uwazam ze Jop to ukryty talent XD top 2 w zasiegu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#32
|
|
Markus jak zwykle fachowców po narodowości poznaje.
Największe sukcesy z polskimi klubami nie osiągali zagraniczni szkoleniowcy tylko z reguły Polacy lub trenerzy z krajów słowiańskich, ktorzy znali jezyk polski i posiadali podobną mentalność. Hiszpanskie eksperymenty na ławkach trenerskich to były albo przeciętne kadencje albo grube niewypały. Nue chce mi się tu przytaczać nazwisk, bo trochę iberyjczyków się przez tą ligę przewinęło, z reguły kończyło się klapą. Wyjątkiem był właśnie Carillo, bo jego Wisła zagrała dobrą rundę po czym odszedł. Nie jest powiedziane, żeby te wyniki utrzymał, bo np Kiko też miał pierwszą rundę przyzwoitą. Hiszpański trener, który nie zna realiów polskiej ligi, nie zna naszych piłkarzy i nie mówi po Polsku w drużynie w której w dalszym ciągu 2/3 szatni mówi wyłącznie po polsku to jeszcze większe ryzyko niż powierzenie drużyny Jopowi lub gdyby Kiko przejął pałeczkę po Sobolu. Nowy trener z Hiszpanii to rownież opcja mało realna. Kiko to inteligentny facet, on wie że w naszej obecnej sytuacji nie ma to racji bytu. W przeciwieństwie do Markusa.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 19.12.2023 o godz. 20:40.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#33
|
Dobrą minimum jedną rundę miał pewnie z milijon innych trenerów, nieważne polskich czy zagranicznych, wliczając w to Kiko, Sobolewskiego, Moskala, Brosza, Rumaka, Urbana, Maaskanta i kogo by sobie tam nie wymyślić - większość gdzieś kiedyś co najmniej tyle potrafiła wyciągnąć. Ilu z nich potrafiło to utrzymać dłużej to już inna sprawa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#34
|
|
Sam fakt, że podaje Carillo jako jednego z niewielu niezłych Hiszpanów świadczy o mizerii jaką prezentowała reszta jego rodaków. Nawet wspominany przez Markusa Bakero zarówno w Lechu jak i Polonii głównie zawodził wykrecając średnią punktową na poziomie 1,67 i 1,5 pkt na mecz z drużynami, które miały mistrzowskie aspiracje.
Raczej nikt go jakoś mega ciepło nie wspomina ani w Poznaniu, ani w Warszawie... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
#35
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#36
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#37
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2019
Offline |
#38
|
|
Milion w ta, czy w ta, co za roznica? Prezes sie mija o 3 mln w dlugach klubu, to co tam jeszcze dodatkowa banka na porzadny sztab ;-)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#39
|
|
Go+Bet ma ciekawe kursy na nowego trenera Wisły.
Jak ktoś lubi hazard to jeden kurs jest 1906% ![]() https://twitter.com/jarokrolewski/st...15969812938928 W komentarzach piszą by Jaro zatrudnił właśnie tego gościa stawiając wcześniej kasę na pokrycie długów Wisły ![]() Buk obstawia, że nowym będzie Janusz Niedźwiedź ... ciekawe. To jeszcze wywiad z J.N. https://przegladsportowy.onet.pl/pil...e-cele/rb1v447 ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#40
|
|
Simone dalej udaje, że chodzi o samą narodowość.
A chodzi o poziom zaawansowania taktycznego, poprawę gry drużyny, rozwój zawodników, dopasowanie do aktualnej sytuacji danego klubu, gdzie prawie połowa zawodników pierwszego składu to Hiszpanie i najmocniejsze punkty drużyny. Obecnie na wszystkich tych polach można znaleźć lepszych trenerów niż Ci w Polsce. Część z nich może być w zasięgu Wisły nawet bardziej niż topowi polscy trenerzy, których tak próbujesz wciskać. Bakero, Carrillo, czy Kiko wnieśli w Polsce znacznie więcej pozytywów do gry drużyn i rozwoju poszczególnych zawodników niż gro innych polskich trenerów. Podobnie Garcia w Piaście czy Pacheta w Koronie. Robili dobrą robotę na miarę składów, którymi dysponowali. Zatrudnienie polskiego trenera, który albo będzie umiał mówić jedynie po polsku, albo nie będzie potrafił dogadać się i optymalnie ustawić naszych Hiszpanów, to przepis na klęskę. Zatrudnienie trenera, który już kiedyś był w Wiśle i zawiódł, w nadziei, że w innych klubach gorszych niż wtedy Wisła przez ostatnie lata czegoś się nauczył, to kolejny niezwykle kontrowersyjny ruch. Sięgnięcie po nowego przedstawiciela polskiej myśli szkoleniowej, która ma problemy z rozwijaniem nawet tylko polskich zawodników i polskich drużyn oraz generalnie uchodzi za beznadziejną na świecie, nie potrafiąc nawet najzdolniejszych piłkarzy nauczyć najprostszych arkanów techniki użytkowej, to w obecnej sytuacji kolejne proszenie się o klęskę. Tak jak wtedy, gdy zatrudniany był np. Skowronek, Probierz, Kusto, Brzęczek, czy Sobolewski. Zatrudnianie trenerów, których jedynym sukcesem w CV jest jakiś zwykle pojedynczy awans do polskiej ekstraklasy przypadający na wiele lat porażek, czy późniejszej brutalnej weryfikacji w tejże Ekstraklasie, w nadziei, że coś to gwarantuje, to kolejna utopia i proszenie się o problemy. Zawsze najważniejszy jest warsztat, wiedza, umiejętności, autorytet, wizja gry, łatwość dotarcia do zawodników, rozwijanie ich, przygotowanie taktyczne, cechy charakterologiczne. Nie to, czy ktoś gdzieś kiedyś, czasem wiele lat temu, awansował z kimś do ekstraklasy. A Kiko właśnie dlatego, że to inteligentny facet, od roku ściąga do Wisły głównie Hiszpanów, a Polaków tylko w ostateczności. Oby i tym razem postąpił podobnie.
Ostatnio edytowane przez Markus : 20.12.2023 o godz. 12:21.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#41
|
|
Dobra Markus ale z tym Kiko to się tak nie rozpędzaj bo my na prowizje dla menadżerów wydajemy tyle ile pewnie taka Polonia Chrobry czy Pruszków na pensje dla pierwszego zespołu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#42
|
|
Czyżbyś myślał, że polscy menadżerowie pracują za darmo i podsyłają Wiśle swoich zawodników bez prowizji? Że na przykład dyrektor sportowy Pasieczny, Głowacki, czy jakikolwiek inny, prowadząc politykę kadrową klubu robił to bez płacenia menedżerom prowizji za zawodników? I to często kompletnie bezzasadnie, mając na koncie w przeważającej większości transferowe pomyłki?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Online |
#43
|
|
Bierzemy w przeważającej większości zawodników z kartą na ręce, a to wiąże się z tym, że trzeba im (oraz ich menedżerom) odpalić dolę za podpis na kontrakcie.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#44
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#45
|
|
A oto jak przedstawiają się faktyczne dokonania hiszpańskich trenerów na tle naszych polskich odpowiedników. Dupy to nie urywa.
Ale wiadomo, są też Markusowe profesjonalne niemierzalne zdolności hiszpańskich trenerów, którzy wszystkich tak pięknie rozwijają. W poniższych zestawieniach wrzuciłem trenerów którzy trenowali klub trochę dłużej, nie wypisywałem tymczasowych wynalazków. Kiko i Carillo w Wiśle : przed nimi Wdowczyk - 1,69 pt na mecz Kiko - 1,42 pt na mecz Carillo - 1,50 pt na mecz Stolarczyk - 1,11 pt na mecz Jose Mari Bakero - Lech : przed Bakero : Zieliński 1,81 pt / mecz Bakero : 1,67 pt / mecz Po Bakero : Smuda 1,82 pt / mecz Pacheta - Korona : Przed Pachetą - Ojrzyński 1,33 pt / mecz Pacheta 1,26 pt / mecz Po Pachecie Tarasiewicz 1,24 pt / mecz Św. Pamięci Trener Garcia - Piast : Przed Garcią - Brosz, 1,49 pt / mecz Garcia, 1,44 pt / mecz Po Garci - Latal 1.65 pt / mecz Kibu Vicunia - Wisła Płock przed Vicunią - Jerzy Brzęczek 1,50 pt / mecz Vicunia - 0,89 pt / mecz po Vicuni - Ojrzyński 1,64 pt / mecz Faktycznie, pasmo piorunujących sukcesów iberyjskiej myśli szkoleniowej ![]() Jedynie w Wiśle to zestawienie wygląda przyzwoicie - z tym że wystarczy popatrzeć, że Stolarczyk w 1 sezonie miał 1,33 pt / mecz - i to w sezonie w którym zimą kadra bardzo osłabła po perypetiach z Wanną Li i Hulkiem Hoganem. Następny sezon to już była wałka szrotem o życie, którą wygrał.... Skowronek. Markus : Zejdź chłopie na ziemie. Trenerzy z Hiszpanii radzą sobie w Polsce conajwyżej przyzwoicie. Patrząc na poniższe statystyki to raczej poniżej przeciętnej niż powyżej. Zakoduj to sobie do łba, bo to co wypisujesz to jest twoje myślenie życzeniowe, nie mające żadnego potwierdzenia w faktach.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 20.12.2023 o godz. 13:33.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#46
|
|
Z czegoś te koszty prowadzenia Wisły się biorą. Na chłopski rozum, Wisła klub jak każdy inny, koszt utrzymania w niemal każdym aspekcie powinien więc być taki sam jak w każdym innym klubie, a różnice mogą brać się jedynie w kwestii wydawania pieniędzy na transfery/pensje/prowizje dla piłkarzy i menedżerów.
Ciekawe jakby wziąć te 3 czynniki (transfery, prowizje, pensje) pod uwagę i zestawić wszystkie drużyny ekstraklasy i I ligi to gdzie by znalazła się Wisła. Nie twierdzę, że to wszystko przepala Kiko i Hiszpanie, tylko ogólnie jest to w uj ciekawy temat, jak to jest, że u nas wszystko jest tak napompowane, wyników nie ma, a jesteśmy w sytuacji, ze powinniśmy oszczedzać i spłacać długi, a nie generować kolejne. Polityka finansowa Wisły jest bardzo radosna. Profesjonalizm i odpowiedzialnosć czuć tu na każdym kroku ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#47
|
|
Przykładowo zawodnicy takiego Piasta zaczęli z czasem grać znacznie lepiej dzięki pracy Garci, o czym sami głośno w wywiadach mówili. podobnie piłkarze Lecha po okresie pracy z nimi Bakero, nie mówiąc o piłkarzach Polonii Warszawa. Czemu tutaj nie wkleiłeś statystyk i pominąłeś sukces jakim było utrzymanie Czarnych koszul w pierwszej lidze? Bo nie pasuje do narracji o słabej czy też niby przeciętnie radzącej sobie hiszpańskiej myśli szkoleniowej? Może odpowiesz na pytanie, ilu tych hiszpańskich trenerów było poleconych i wyszukanych przez Kiko lub przez osoby mające porównywalną do niego znajomość hiszpańskiego rynku? A mimo to ci trenerzy w większości radzili sobie w Polsce bardzo dobrze, co potwierdzają nawet trenujący z nimi piłkarze, którzy z reguły na tym korzystali i co potwierdzają wyniki ważnych meczów. Za Kiko i Carrillo Wisła też miała problemy, a mimo to spokojnie utrzymali klub w Ekstraklasie. Może odpowiesz na pytanie dlaczego hiszpańscy trenerzy generalnie lepiej szkolą zawodników niż polscy? Bo ja tak piszę, czy dlatego że tak pokazują fakty i jest to powszechna opinia na całym świecie? Dlaczego system szkolenia w Hiszpanii na całym świecie uchodzi za lepszy i kompletniejszy niż właśnie na przykład polski? Nie chodzi tylko o nakłady na poszczególne kluby, ale samo podejście do nauki techniki i taktyki już od dziecka, możliwość kształcenia się na poziomie sportowym z większą ilością zaawansowanej techniki i różnego rodzaju nowoczesnych innowacji których w Polsce nie ma, bo taki przykładowy Niedźwiedź rozwijać swój warsztat może jedynie w oparciu o towarzystwo innego "niedźwiedzia", a nie szanowanego trenera mocnego europejskiego zespołu. No ale tej różnicy już ci nie pokaże sucha statystyka punktów, więc to pomijamy, bo ci znów nie pasuje do narracji Zakoduj sobie, że w obecnej sytuacji finansowej i sportowej Wisły, w której mamy w kadrze dużą grupę hiszpańskich piłkarzy, będących najważniejszymi częściami zespołu, dołożenie do tej grupy kompetentnego hiszpańskiego trenera stanowi optymalne wyjście. Bo to ten trener będzie miał największe szanse na dotarcie do nich, oraz rozwinięcie ich i wydobycie z nich maksimum możliwości. A tego dzisiaj Wisła potrzebuje, a nie kolejnych błędów polegających na zatrudnieniu słabej polskiej myśli szkoleniowej wątpliwej jakości i o wyjątkowo rzadkich sukcesach sportowych. Wreszcie zakoduj sobie, że hiszpańska myśl szkoleniowa, podobnie zresztą jak na przykład francuska czy niemiecka, na całym świecie uchodzi za znacznie lepszą od polskiej nie dlatego że ja tak uważam.
Ostatnio edytowane przez Markus : 20.12.2023 o godz. 16:03.
|
||
|
|
Senior Member
Od: 01.2019
Offline |
#48
|
Przekłamanie było też zresztą na poziomie przychodów, które do rankingu zostały zgłoszone na poziomie ponad 32 miliony z działalności podstawowej i ponad 35 milionów ogółem podczas gdy w ostatnio opublikowanym sprawozdaniu finansowym jest pokazane poniżej 30 milionów. W rankingu są też jakieś przychody (3,6 miliona) z transferów których nie ma w sprawozdaniu finansowym. Nastała najwyraźniej kreatywna księgowość na potrzeby rankingów i ciężko będzie o wiarygodne porównania. Na oko mamy cały budżet wynagrodzeń na poziomie 12-14 miejsca w Ekstraklasie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#49
|
|
Markus :
A ty dalej swoje - masz czarno na białym wyniki - ale i tak Hiszpanie lepsi, bo tacy opaleni i profesjonalni )))))))Nie wklejałem wyników Bakero z czasów Polonii, bo nie wiedziałem do kogo go porównywać, bo tam każdy trener wylatywał po paru kolejkach. To były czasy młynu Wojciechowskiego w Polonii i tam przemiał trenerów był konkret. Bakero zdobył więcej punktów na mecz (1.50) niż pracujący po nim Janas (1,33), ale i tak mniej niż poprzedni trener który przepracował jakiś rozsądny okres (Zieliński - 1.80). Oczywiście przejął Polonię po Radolskim, który rozegrał 8 meczy i zdobył śmieszną ilość punktów po czym Wojciechowski go w trybie przyśpieszonym wypierdzielił. To była jednak kadra na czołówkę ekstraklasy, więc zdobycie z nią 1,5 pts na mecz to był raczej adekwatny wynik do stanu posiadania, a nie jakiś cud. Polonia po prostu źle weszła w sezon. W składzie Polonii wtedy - Mierzejewski, Jodłowiec, Majewski, Majdan, Brzyski, Trałka czy Garncarczyk. Każdy z nich miewał epizody w reprezentacji Polski. Z taką kadrą na mistrza bym nie szedł, ale żeby utrzymanie było cudem? Wolne żarty. Co do twojego mitycznego rozwoju niemierzalnego - nie jest nam on w tej chwili niezbędny. Niezbędny jest Wiśle wynik mierzalny - punktowy. Ten niemierzalny możesz sobie wsadzić w 4 litery.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 20.12.2023 o godz. 21:47.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#50
|
Tak jest rzeczywistość,Kiko jeśli popatrzymy na przeciwników,resztę ligi pracuje w warunkach wręcz doskonałych. Trzeba przyznać,że ma dobrze a nawet bardzo dobrze rozpracowany rynek hiszpański i .....no właśnie tylko hiszpański. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#51
|
Warto posłuchać, co mówili sami zawodnicy na ten temat, jak bardzo chwalili niegdyś Garcię czy Bakero mówiąc o tym, ile skorzystali na pracy z nimi. Tak już jest, że czasem ten mierzalny efekt nie przychodzi od razu i utrzymuje się także później. Polscy trenerzy nie zapewniają tu żadną miarą jego szybszego nadejścia. Kto lepiej rozumie na przykład funkcjonowanie ataku pozycyjnego i umie bardziej przygotować drużynę do jego wprowadzania? Przeciętny polski szkoleniowiec czy przeciętny hiszpański szkoleniowiec? To tylko jeden z przykładów. Kto uczył się fachu w zdrowym systemie szkolenia i klubach uchodzących za prawidłowo funkcjonujące i w miarę silne? Większość polskich trenerów czy większość hiszpańskich trenerów? Tak możemy się bawić dalej. Ale ja cały czas czekam na Twą odpowiedź na proste pytanie, które całkowicie zmienia sytuację i nakazuje z dystansem patrzeć na jakiekolwiek statystyki: Ilu tych hiszpańskich trenerów pracujących w Polsce było poleconych i wyszukanych przez Kiko lub przez osoby mające porównywalną do niego znajomość hiszpańskiego rynku? I od razu: dlaczego mamy wyrzekać się możliwości ściągnięcia do Wisły wartościowych trenerów z Hiszpanii, gdzie Kiko ma świetne rozeznanie niwelujące do minimum ryzyko zatrudnienia kogoś nieodpowiedniego? |
|
|
|
Member
Od: 03.2016
Offline |
#52
|
|
Odnośnie odpowiedzi z ankiety. Jeśli inne opcje nie wypalą to trzeba szukać kolejnych, jest czas. Jop niech pójdzie jak Szulczek do jakiejś drugiej ligi i niech powtórzy wyniki z 4 ligi to wtedy może dostać szansę. Teraz przeskok jest za duży
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#53
|
|
Radzę wysłuchać wywiadu z Królewskim.
1) trenerów selekcjonuje algorytm 2) największy problem Jopa to mało danych wejściowych 3) algorytm znalazł "nieoczywiste" kandydatury, o których nikt by nigdy nie pomyślał Także nie wiem czy dyskusja w ogóle ma sens. Nasze kryteria nie są kryteriami szefa ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#54
|
Nie wiem, co prawda jakie ma osiągnięcia i ile będzie kosztował, ale nazwisko ma interesujące. Rywale na sam jego dźwięk położą się przed Wisłą. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#55
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#56
|
|
Tylko, żeby nie było takiej wyliczanki:
Miał być Skorża, miał być Papszun, miał być Nawałka, miał być Brosz, miał być Moskal, miał być Niedźwiedź, a będzie jakiś ogórek, który nigdy nie prowadził profesjonalnej drużyny jak Kikuś i znaleziony nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Oczywiście różne agencje menedżerskie będą wywierać presję na Królewicza i znów byłby wagon szrotu znacznie przepłaconego. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2018
Offline |
#57
|
|
Skorża? Papszun? Tylko idiota mógłby mieć nadzieję na któregoś z tych trenerów. Nawałka nie wiem po co, a pozostali których wymieniłeś może..
Ale moim zdaniem zostawią Jopa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#58
|
|
Za Jopa Jop, można się rozejść.
![]()
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..
We were the Kings and Queens of promise... ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Online |
#59
|
|
Jeśli potwierdzi się ten scenariusz typu va banque, to zapowiada się jazda bez trzymanki na wiosnę.
Może się skończyć albo scenariuszem na film, albo upadkiem finansowym klubu i zwichnięciem kariery trenerskiej Jopa. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#60
|
|
a jaki scenariusz w tym momencie nie jest va banque? Trenera trzeba bylo zmieniac po zeszłym sezonie, teraz każdy trener będzie miał nóż na gardle, bo margines błędu jest bardzo wąski.
![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|