The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 21.10.2023, 07:27
Pech Resovii i tyle. s1mone potwierdzi.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 21.10.2023, 07:45
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Gość z Resovii miał piłkę na 2-2
Takie gdybanie…
My mielismy pilke na 3:0 i to kilka razy.
Skonczylo sie jak sie skonczylo. Bylismy lepsi.
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member
 
Od: 02.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 21.10.2023, 07:52
Dwa tematy okołomeczowe:


- w pierwszej połowie, na murawie leżał zawodnik Resovii z numerem 7. Gość w pierwszym rzędzie A22 krzyknął "rzućcie mu banana!". Wstydziłbyś się, rasistowski januszu.



- co za syf w strefie stolików kiełbaskowych na górnym A. Aż tak ciężko nie zostawić za sobą kartonów pobudzonych musztardą i keczupem? Zwłaszcza że tych stolików nie jest specjalnie dużo.


Wiem, że "stadion to nie teatr", ale łatwo stracić na nim wiarę w naród.
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 21.10.2023, 08:14
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Gość z Resovii miał piłkę na 2-2
Takich piłek jak na 2:2 to my mieliśmy z 10... do przerwy
Odpowiedz cytując
UW&I
Senior Member
 
Od: 01.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 21.10.2023, 08:34
inspektor erektor napisał(a):Wyświetl post


- w pierwszej połowie, na murawie leżał zawodnik Resovii z numerem 7. Gość w pierwszym rzędzie A22 krzyknął "rzućcie mu banana!". Wstydziłbyś się, rasistowski januszu.

Nie wpadłeś na to że może się znają z tym zawodnikiem? Może to jego trener personalny i wiedział że się przewraca ze względu na brak węgli? Wszędzie się dopatrujecie rasizmu, a wystarczyło podejść i zwrócić uwagę - zwłaszcza, że znasz go z imienia.
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member
 
Od: 02.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 21.10.2023, 08:41
Cytat:
zwłaszcza, że znasz go z imienia.

Nie znam go z imienia. "janusz" pisane z małej litery to potoczne określenie niekulturalnego buca. Pozdrawiam, idź głosować na PiS
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 21.10.2023, 08:47
Wystarczy, że shoutbox został zamieniony przez troli w cuchnące szambo. Zostawcie chociaż tematy piłkarskie piłce.
Odpowiedz cytując
inspektor erektor
Senior Member
 
Od: 02.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 21.10.2023, 08:57
Rasizm na trybunach jest niejako tematem piłkarskim
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 21.10.2023, 09:01
erektor trollujesz , czy naprawde nie rozpoznales ironii ?


a co do meczu to chyba najlepszy mecz Wisły od czasów Hyballi


beka z komentatorów którzy debatowali jak Goku mógł dostać tak głupią żółtą kartke i że pewnie dostanie zjebke od Radzia
Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 21.10.2023, 09:07
Nie jest. I nie chodziło mi o rasizm.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 21.10.2023, 10:01
inspektor erektor napisał(a):Wyświetl post
Rasizm na trybunach jest niejako tematem piłkarskim
Idź udowadniaj swoja "lepszość" moralną gdzie indziej "januszu"
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 21.10.2023, 10:12
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
...
beka z komentatorów którzy debatowali jak Goku mógł dostać tak głupią żółtą kartke i że pewnie dostanie zjebke od Radzia
Chyba nie kojarzyli, że nie może zagrać z PBB.
Albo nie chcieli robić smrodu w TV.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 21.10.2023, 10:46
Elendil napisał(a):Wyświetl post
To jest nie do wiary, skąd Kiko bierze tych gości. Od czasu Carlitosa chłop wyławia takie perełki, że nawet sporadyczne niewypały nie wpływają na cały obraz jego pracy. Czapki z głów..
Dokładnie tak. To, co robi ze wzmocnieniami Kiko i jakich piłkarzy potrafi wyszukać dla Wisły, to absolutny majstersztyk. Niestety u nas na forum paru oderwanych od rzeczywistości idiotów zamiast to doceniać, próbuje go obrażać tytułując pogardliwie per "Kikuś". Kikusia to oni mają najwyżej w swojej głowie.

Przechodząc do meczu. Hiszpanie są coraz lepiej ze sobą zgrani, dlatego ich dyspozycja i efektywność w akcjach kombinacyjnych rośnie, choć na razie nie idzie za tym skuteczność.

Niesamowitą robotę i zmianę jakościową daje Carbo: prawdziwy reżyser, który potrafi odebrać piłkę i bardzo inteligentnie oraz szybko ją rozprowadzić do piłkarzy ofensywnych. Osobiście uwielbiam patrzeć na elegancję w jego grze: to jak się porusza, panuje nad piłką, ustawia, gra na małej przestrzeni. Moim zdaniem nie tylko przerasta o kilka klas pierwszą ligę, ale generalnie jest obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na polskich boiskach, włącznie z Ekstraklasą. Dlatego nawet gdy Sobolewski zrobił kolejne idiotyczne zmiany wpuszczając do środka pola jednocześnie Talara i Gogóła, tym razem gra nie posypała się całkiem.

Poprawę formy widać u Villara: dobrze na niego zadziałało wygryzienie ze składu przez Baenę. Dalej gorszy okres ma Alfaro.Tutaj uważam, że Sobolewski robi kolejny błąd, marnujący jego możliwości: powinien grać na swojej nominalnej pozycji lewego pomocnika, a nie być rzucanym do środka drugiej linii.

Coraz lepszą dyspozycję widać i u Urygi, który już nie popełnia poważnych błędów, gra coraz lepiej po powrocie na boisko. Wczoraj bardzo pewny punkt drużyny. Mimo to gra defensywna dalej kuleje: tu głównym powodem są słabi partnerzy Carbo w środku pola, którzy regularnie źle się ustawiają i popełniają błędy w kryciu oraz asekuracji, a także mizerność pozostałych obrońców. Colley nie jest pewny, Szot i Jaroch popełniają duże błędy w ustawieniu i kryciu, więc to nie może dobrze działać.

Wczoraj dużym problemem była także nieskuteczność pomimo strzelenia 4 goli. Nie może być tak, że na trzy-cztery doskonałe sytuacje zespół jest w stanie wykorzystać tylko jedną. Dobrze, że to tylko polska pierwsza liga.

Sobolewski oczywiście znów pokazał, że wniosków żadnych z przeszłości nie wyciąga i jak robił idiotyczne zmiany, tak robi nadal. Talar jeszcze potrafił się na coś przydać, ale Gogół to piłkarskie dno na poziomie Resovii.

Zobaczymy jak będzie z Podbeskidziem i na ile tam Sobolewski swoimi decyzjami będzie przeszkadzać drużynie w zwycięstwie.
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 21.10.2023, 11:00
Dobre wejście Talara, asysta na 3:1 i odbiór piłki przy bramce na 4:1. Myślałem, że Sobol go odstawił na amen jak już przekroczył wiek młodzieżowca, ale na szczęście się myliłem.

Gogol też nie dał złej zmiany, ale uważam, że Sobol popełnił błąd dając Goła i Talara jednocześnie.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 21.10.2023, 14:08
inspektor erektor napisał(a):Wyświetl post
Nie znam go z imienia. "janusz" pisane z małej litery to potoczne określenie niekulturalnego buca. Pozdrawiam, idź głosować na PiS
Poluzowało lejce? Zobaczysz kulturalny światowcu co sobie wygłosowałeś.

Szybciutko.

A co do syfu to proste pytanie. Czy jest gdzie te śmieci wyrzucić czy trzeba by je zabrać ze sobą do domu.

-----

Natomiast tak jak ten mecz powinien wyglądać każdy u siebie. Szkoda że dopiero w połowie października cokolwiek zaczyna się zazębiać.

Goku zmarnował kilka fajnych okazji tylko dlatego, że zamiast strzelać poprawia sobie piłkę. To irytowało najbardziej. Bramkarz wyciągnął strzał do którego Biegańskiemu brakłoby z pół metra. To jest odpowiedź kto i dlaczego broni. W ataku zmarnowaliśmy przez brak automatyzmów masę okazji.

Reasumując jest lepiej, ale nadal korzystamy z poniżej połowy potencjału.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 21.10.2023, 14:32
W ogóle to Hiszpanie w większości sytuacji pod bramką poprawiali sobie piłkę zamiast strzelać.
Oczywiście poza sytuacją Rodado z główki i bramką, czy pięknym golem Villara.
Ale takich sytuacji było znacznie więcej.
Sobczak pokazał (nie wiem czy świadomie), że jak masz kilkanaście centymetrów luzu w polu karnym należy strzelać.
To Hiszpanie powinni naśladować zamiast starć się wejść z piłką do bramki.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 21.10.2023, 16:35
Prosta zasada, strzelać to coś wpadnie. My wczesniej byliśmy nieskuteczni ale ta nieskutecznosć też często brała się stąd, że z tą piłką albo chcieliśmy wejsć do bramki, albo przedłużaliśmy ten moment do wykończenia akcji więc rywal też się mógł jakoś poustawiać, albo kopalismy lagę do przodu lub dośrodkowania, takie granie na chaos.

Nie ma to jak akcja w tempo zrobiona, coś jak gra z kontry, tzn. nie jak klasyczna kontra, tylko robisz akcję na raz, szybko, wtedy możesz zaskoczyć rywala, a jak się go zaskoczy to się pomyli. Strzelać w bramkę, nie głaskać tej piłki 5 minut w każdej akcji, tylko zerwać tempo, strzelić, wpadnie to wpadnie, nie to nie.

I dlatego jest skutecznosć bo przestaliśmy się sami ze sobą motać. A liga jest tak kurewsko słaba, ze tutaj można każdemu po 4 bramki pakować z takim składem.

Sobol się wybronił póki co. Terminarz też na pewno teraz mamy łatwiejszy. Ja dalej twierdzę, ze z nim nic nie osiągniemy, najbardziej obawiam się, że może zakończyć się barażami a tam możemy odpaść już w pierwszym meczu, bo znowu głowa nie dojedzie.

Złapaliśmy chwilę oddechu, ciekawe na jak długo i czy teraz jest jakaś super seria dla nas, która się skończy i będzie znowu klapa, czy będziemy punktować regularnie.

Jak się patrzy na tabelę to liga jest niby mocna bo jest dużo drużyn co grało niedawno w ekstraklasie, niby poukładanych, z potencjałem i chcących awansować ale tak na prawdę to tu są praktycznie same leszcze. PBB żenada póki co, Lechia, Płock, Arka, Termalica, coś słabo odpaliły, Miedź, która wystartowała najlepiej coś spuchła, a Odra i Łęczna być może za jakiś czas spuchną i polecą nisko czy bardzo nisko. Cieniutka jest ta liga i myślę, że ratuje nas to oraz to, że mamy skład grubo ponad tych leszczy z I ligi, a wyniki nie są zasługą Sobola.

Nie, nie napierdalam na siłę. Po prostu tak to oceniam. I po eklapie widać, że trochę się przepaść robi między tymi ligami i nie jest tam łatwo się utrzymać gdy brakuje kasy i/lub trenera i/lub klasowych piłkarzy itp. Dlatego na dłuższa metę i tak uważam, ze Sobol to jest wielka pomyłka i zostanie rozjechany na wyższym poziomie.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 21.10.2023, 16:37
Skrót meczu:
https://youtu.be/mJ5EVIhpr8Y?si=R3xNcvQouVdfcg7E
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 21.10.2023, 21:24
Markus napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem nie tylko przerasta o kilka klas pierwszą ligę, ale generalnie jest obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na polskich boiskach, włącznie z Ekstraklasą.
Tutaj nieźle odleciałes.

Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha.

I wydaje mi się że nie oglądasz esa. Gdzie Carbo do Bergreena czy Karlstrema

Poziom 1 ligi szoruje poziomu mułu. Ile tu masz czasu na reakcję, jaki pressing rywali, jaka taktykę. Tutaj w każdym meczu jesteśmy stroną dominującą, a jak się odnajdywał Carbo na wyższym poziomie broniąc się przed spadkiem? Wszyscy wiemy. Statystyki miał na totalnie przeciętnym poziomie. Tutaj moze blyszczyc odbiorami, rozegraniem, ale takich mamy po prostu przeciwników.

Życzyłbym sobie oczywiście żeby w przyszłości mógł się porównać do rywali esa w bezpośrednim starciu.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 21.10.2023, 23:56
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Tutaj nieźle odleciałes.

Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha.

I wydaje mi się że nie oglądasz esa. Gdzie Carbo do Bergreena czy Karlstrema

Poziom 1 ligi szoruje poziomu mułu. Ile tu masz czasu na reakcję, jaki pressing rywali, jaka taktykę. Tutaj w każdym meczu jesteśmy stroną dominującą, a jak się odnajdywał Carbo na wyższym poziomie broniąc się przed spadkiem? Wszyscy wiemy. Statystyki miał na totalnie przeciętnym poziomie. Tutaj moze blyszczyc odbiorami, rozegraniem, ale takich mamy po prostu przeciwników.

Życzyłbym sobie oczywiście żeby w przyszłości mógł się porównać do rywali esa w bezpośrednim starciu.
Gramy w pierwszej lidze, Carbo tu wymiata. Obyśmy mogli zweryfikować już za rok jego poziom w Ekstraklasie.

Obejrzałem mecz na spokojnie. Nie był taki dobry jak niektórzy tutaj opisują (IMO nawet w tym sezonie było kilka lepszych), był klasyczny Sobolowy sabotaż zmianami (Gogół+Talar, serio?), było oddannie inicjatywy i sytuacja na 2-2 dla Resovi po niewykorzystanym karnym. Na szczęście nie oglądałem na żywo bo miałbym pewnie deja vu z tych wszystkich frajersko zremisowanych meczy. Nie tym razem...
Ale były też gole. Ogólnie ich bramkarz to ręcznik albo miał zły dzień (zwłaszcza bramka Sobczaka to jakieś kuriozum, obrońcy zablokowali wszystko poza krótkim rogiem a ten wpuścił szmatę), ale tak to bywa. Jak nam Biegański albo Kieszek odwalali cyrk to nikt nas nie żałował. Za to Raton ekstra - ten rykoszet po Colleyu to była bardzo trudna piłka. Przy golu Resovii raczej bez szans, poza tym raz się z piłką minął.
Duda miał bardzo dobre zagrania (no i klasycznie narobił smrodu pod własną bramką), Gogół raz fajnie piłkę odzyskał, Hiszpanie w formie. Nawet Sobczak coś ustrzelił, może złapie formę.

Jedno co napawa optymizmem - jakąś tam ławkę aktualnie mamy. Wpuszczać z ławki Villara a Młyńskiego to jednak gigantyczna różnica, podobnie z Sapałą, Olejarką czy Sobczakiem. Gdyby tylko Sobolewski wybił sobie z głowy podwójne zmiany z dwoma juniorami (albo zbliżonych wiekiem) do środka, bo to naprawdę nie pomaga.

@inspektor erektor - banany to świetne źródło potasu i mogły dać chłopakowi zastrzyk energii jeśli padł z głodu. Na co dzień też jesteś taki nawiedzony, każdą pierdołę rozdmu.....sz do poziomu poważnego problemu?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.10.2023 o godz. 00:00.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Senior Member
 
Od: 05.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 22.10.2023, 07:12
Teraz sam mam ochotę na banana
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 22.10.2023, 09:02
Karherop napisał(a):Wyświetl post

Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha.
I co z tego, że Carbo wypluła Laliga2? Carlitosa czy Kalu Uche onegdaj wypluła nawet trzecia liga hiszpańska, a Carlitos był najlepszym napastnikiem na polskich boiskach, natomiast Kalu Uche najlepszym prawym pomocnikiem. Dalej masz problem ze zrozumieniem prostej zależności, że poziom niższych lig hiszpańskich jest to na tyle wysoki w stosunku do polskich, że na danej pozycji można tam znaleźć piłkarzy przewyższających wyszkoleniem i możliwościami wszystko lub prawie wszystko, co biega po polskich boiskach?

Mi się bardziej podoba opanowanie, operowanie piłką, myślenie na boisku i technika Carbo od gry Bergreena czy Karlstrema. Wyszkolenie indywidualne nie jest zależne od poziomu ligi, w której zawodnik aktualnie gra. Uważam, że stać go na więcej i również mam nadzieję, że wszystkim to udowodni za rok na poziomie Ekstraklasy. W każdym razie nie ulega żadnej wątpliwości, że to kolejny doskonały transfer Kiko.
Ostatnio edytowane przez Markus : 22.10.2023 o godz. 10:41.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 22.10.2023, 22:57
Markus napisał(a):Wyświetl post
I co z tego, że Carbo wypluła Laliga2? Carlitosa czy Kalu Uche onegdaj wypluła nawet trzecia liga hiszpańska, a Carlitos był najlepszym napastnikiem na polskich boiskach, natomiast Kalu Uche najlepszym prawym pomocnikiem. Dalej masz problem ze zrozumieniem prostej zależności, że poziom niższych lig hiszpańskich jest to na tyle wysoki w stosunku do polskich, że na danej pozycji można tam znaleźć piłkarzy przewyższających wyszkoleniem i możliwościami wszystko lub prawie wszystko, co biega po polskich boiskach?

Mi się bardziej podoba opanowanie, operowanie piłką, myślenie na boisku i technika Carbo od gry Bergreena czy Karlstrema. Wyszkolenie indywidualne nie jest zależne od poziomu ligi, w której zawodnik aktualnie gra. Uważam, że stać go na więcej i również mam nadzieję, że wszystkim to udowodni za rok na poziomie Ekstraklasy. W każdym razie nie ulega żadnej wątpliwości, że to kolejny doskonały transfer Kiko.
Obiektywnie możnaby poziom Carbo w stosunku do Esy określić dopiero kiedy tam zagra, ale udawanie że tam jest jakiś mega poziom nieosiągalny dla trzecioligowca z Hiszpanii - bitch, please...

Kiko trafił ze wszystkimi transferami, tak to przynajmniej wygląda. Taki Baena który miał być rezerwowym na zasadzie "młody, może coś z niego będzie" okazał się lepszy od Villara jako czysty skrzydłowy (chociaż ten drugi też wrócił do formy). Raton - OK, sporo wybronił, nie ma porównania do Biegańskiego, Carbo najlepszym środkowym pomocnikiem pierwszej ligi, Satrustegui OK na stoperze i LO (byle nie grał z Łasickim), nawet Alfaro daje radę. Wszyscy mają już jakieś liczby, wszyscy przyczynili się do zdobycia punktów. No serio, nie ma się do czego przyczepić jeżeli chodzi o poziom, ale skuteczność transferów to jakiś kosmos.

Zresztą, Sobczak też po przerwie (i sparingu) wygląda lepiej, nie wiem czy to psychika czy przygotowanie fizyczne ale jest bardziej aktywny, zamiast symulować faule na środku boiska.

Także kadra jest OK.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 23.10.2023, 07:23
Rodado i Sobczak to dwa rozne typy napastnikow. Kazdy gra inaczej. Z wywiadu z Kikiem wywnioskowałem, że szukaja napastnika wysokiego. Będzie on dopełnieniem do tego by zgarniać te dośrodkowania na głowę tak jak robi to Pekhart w legii.
Mysle ze Kiko odkopie jakiegos ananasa ktory sie sprawdzi w naszej 1 lidze
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 23.10.2023, 09:18
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Obiektywnie możnaby poziom Carbo w stosunku do Esy określić dopiero kiedy tam zagra, ale udawanie że tam jest jakiś mega poziom nieosiągalny dla trzecioligowca z Hiszpanii - bitch, please...
Poziom ekstraklasy nie jest niebotyczny, ale przynajmniej na tym etapie Puszcza, Ruch i ŁKS zostały brutalnie zweryfikowane. Carbo, jaki by nie był, nie odmieni naszego losu, jeśli drużyna nie będzie dorastała do rozgrywek. Nie mam wątpliwości, że utrzymanie się będzie trudniejsze niż awans. I że dopiero wtedy, będziemy mogli ocenić transfery Kiko, w tym nowe, zawodników z trochę wyższej półki, które będą bardzo potrzebne.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 23.10.2023, 09:46
Kiko budowal zespol na 1 lige, nie ekstraklase.

Zakladac, ze zawodnicy, ktorzy sciagnal musza byc na poziomie ekstraklasy to lekkie nieporozumienie.

Choc wydaje sie, ze Carbo, Baena, byc moze Rodado to sa zawodnicy na poziomie ekstraklasy. Junca z zeszlego sezonu rowniez.

Natomiast spojrz na to jak wygladal Slask Wroclaw w zeszlym sezonie, a jak wyglada dzisiaj. Ci sami zawodnicy. Inny trener.

To tak w kwestii czy dany zawodnik nadaje sie na ekstraklase czy nie...
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 23.10.2023, 10:47
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Kiko budowal zespol na 1 lige, nie ekstraklase.

Zakladac, ze zawodnicy, ktorzy sciagnal musza byc na poziomie ekstraklasy to lekkie nieporozumienie.

Choc wydaje sie, ze Carbo, Baena, byc moze Rodado to sa zawodnicy na poziomie ekstraklasy. Junca z zeszlego sezonu rowniez.

Natomiast spojrz na to jak wygladal Slask Wroclaw w zeszlym sezonie, a jak wyglada dzisiaj. Ci sami zawodnicy. Inny trener.

To tak w kwestii czy dany zawodnik nadaje sie na ekstraklase czy nie...
Nie zakładam. Sugeruję tylko 2 rzeczy. Po pierwsze, że prawdziwym sprawdzianem dla Kiko i piłkarzy będzie ekstraklasa. Po drugie, że przed nami być może kolejna rewolucja kadry, co budzi lekki niepokój.

Istotne jest też to, jeśli awansujemy, czy zmieni się paradygmat taktyczny (i przy okazji pojawią piłkarze o odpowiednich cechach). Tzn. czy nadal będziemy starali się być grać to co teraz. Boje się, że to co uchodzi w 1 lidze będzie wodą na młyn drużyn w ekstraklasie, które wprost marzą o ofensywnie grającej Wiśle.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 23.10.2023, 11:38
Pełna zgoda. Przyjdzie pewnie z 10 nowych zawodników.

Jeśli nie będą przewyższać przaśnej ekstraklasy przynajmniej o klase, to będziemy murowanym kandydatem do spadku... z tyn trenerem rzecz jasna.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 23.10.2023, 11:56
W przypadku awansu ananasy takie jak Szot, Colley, Łasicki czy Basha będą musieli być zastąpieni przez graczy o co najmniej klasę lepszych, jeśli chcemy się w tej Ekstraklasie utrzymać.

Utrzymanie samo w sobie powinno być celem nadrzędnym i pod tym kątem powinny być robione wzmocnienia w lecie (oczywiście w przypadku awansu). Żadna walka o Top 6, puchary i inne konfitury - spokojne utrzymanie się i spłacanie długów.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 23.10.2023, 12:18
Akurat Szota jako glebokiego rezerwowego bym zostawil. Moze grac tak na prawdej na kazdej pozycji w obronie, duzo nie zarabia. Raczej bym pogonil Jarocha po prawej stronie.



Pogonic: Ratona, Bieganskiego, Eneko, Lasicki, Colley, Jaroch, Fazlagic, Basha, Sobczak, Zyro. Dokladnie 10 zawodnikow. Wiekszosic koncza sie kontrakty.


Kadra na ekstraklase obecnie wyglada tak:



GK - ?
DR - ? DC - Uryga (raczej jako zmiennik/walczacy o sklad), DC - DR - Junca/ Krzyżanowski
DM - Sapała (zmiennik) DM- Carbo
RW - Baena/Villar OM - Goku (zmiennik) LW - Alfaro (zmiennik)

FC - Rodado



Potrzeba:
Bramkarza, prawy obronca, dwoch srodkowych obroncow (idealnie trzech), lewy obronca jesli Junca nie wroci do dyspozycji, do ktorej przyzwyczail, przynajmniej jeden srodkowy pomocnik, z prawdziwego zdarzenia ofensywny srodkowy, lewy skrzydlowy z prawdziwego zdarzenia i napastnik przynajmniej na poziomie Rodado.


Też 10. Inaczej ciemność widzę. A bierzmy pod uwagę, że Kiko nie jest cudotwórcą i nie ma szans, że wszystkie transfery będą trafione.

Ale najpierw awansujmy
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:52.