
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#61
|
|
Wolfy - Lis nie zagrał tragicznie, ale znowu były babole.
Raz: przy spalonym piłka między nogami. Dwa: tuż przed naszym drugim golem, Górnik ostro założył pressing na obrońcach, ci wycofali piłkę do bramkarza - ten jednak zamiast ją wybić na pałę, przypomniał sobie, że umie grać nogami! I podał tuż przed pole karne pod nogi piłkarza Górnika... Hejt to wyzywanie piłkarzy, ciśnięcie im. Jeżeli ktoś uważa, że Lis jest słabym bramkarzem - to ma prawo to wyrazić na forum. Co do wstydzenia się po dobrym meczu krytkowanego zawodnika - ja zawsze zaznaczam, że trzymam kciuki, żebym się mylił. Oby za dwa lata gdy Lis odejdzie z Ajaxu do Manchesteru, mój post był cytowany jako tych "którzy się nie znali". ![]()
Ddf
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#62
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#63
|
Gdybyście oglądali mecze ekstraklasy innych drużyn ( a w niektórych przypadkach - w ogóle je oglądali), to byście zauważyli że takie "babole" popełniają w każdym prawie meczu bramkarze uważani za bardzo pewnych. Różnica jest taka że nikt tego nie pamięta. Lis zagrał dobry mecz z Górnikiem, miał kilka dobrych interwencji, przy golu nie zawalił (zawaliła obrona, poczynając od Hoyo Kowalskiego). Ja nie wiem czy coś z Lisa będzie. Szczerze mówiąc to mam wątpliwości. Ale drażni mnie brak konsekwencji i szukanie dziury w całym. P.S. a nasz środek pola z Plewką radził sobie całkiem dobrze z silnym środkiem pola Górnika Zabrze. Indywidualnie trzeba by to było prześledzić, ale bałem się że nas zdominują.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.05.2019 o godz. 10:57.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#64
|
|
U nas na forum hejt piłkarzy
Poczytajcie forum debili z Warszawy to zobaczycie co to jest hejt. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#65
|
Z racji ze troche ogladam, wskaz przyklady o ktorych mowisz powyzej, tych bardzo pewnych ktorzy walą babole - dla mnie Plach to nr 1 w lidze jak coś. czy zagral dobry mecz z Gornikiem? Imho zagral poprawnie, bo jak bedziemy sie jarali tym ze nic nie zajebał... to słabo to wyglada. Brak konsekwencji ? od poczatku znasz moje zdanie nt. Lisa bo wiele razy byla polemika i ono sie nie zmienia - z mojej strony. Z Twojej zmienia sie rownie, ale pewnie zaprzeczysz. Nasz srodek radził sobie z Gornikiem dobrze bo sie swietnie na Gornika przygotowalismy taktycznie. Tylko i wylacznie, podkreslali to nawet zawodnicy (zarowno Zabrza jak i Nasi) takze gloryfikowanie Plewki bardzo słabe. Pokaż statystyki tej mocnej "8" inne niz ze przebiegł najszybciej. Grał i tak nieźle, bo nie zrobil czego co robi prawie zawsze - daje swojemu na konia, tudziez kanapke dla przeciwnika. wrócmy do czasów Pawelków, i zadajmy to samo pytanie by ocenić bramkarza; Czy czujesz sie pewnie jak pilka leci w jego kierunku. To bardzo proste pytanie, bardzo. Na plus z mojej strony dla niego, niektore zagrania nogami. I tylo. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#66
|
|
Nie jestem fanem Lisa ale ten hejt jest przegieciem paly. Zobaczcie co Kelemen odwalil w finale PP zanim cos zlego powiecie o Lisie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#67
|
|
Powiedz mi: jak nie jechać po Lisie jak puścił kolejnego babola, a strzelec był tyłem do bramki uderzając piętką wprost w niego....
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#68
|
|
No właśnie. Czy mamy pisać o sobie per "debile"?
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Junior Member
Od: 09.2013
Offline |
#69
|
|
Nie chce bronic Lisa, ale pierwszy raz widzę, by czepiać się bramkarza puszczającego bramkę po spalonym. Można iść dalej i chodzić na treningi i tam szukać jego błędów?
Mecz z Zabrzem wyszedł mu nieźle. Kilka dobrych interwencji, w szczególności warto wyróżnić obrone 1 na 1 z Angulo tuż przed dobitką i straconym golem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#70
|
Nie ma bezbłędnych bramkarzy, a z Zabrzem Lis zagrał dobry mecz. Ze Śląskiem zresztą też. Co do Plewki, to zwyczajnie jesteś śmieszny. "Przygotowaliśmy się taktycznie na Górnika, to nie zasługa Plewki że dobrze zagrał". Serio? No to super że Boguski z Saviceviciem ogarnęli środek pola dwóch na trzech (zwłaszcza że Zabrze ma świetny jak na E-klasę).
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.05.2019 o godz. 20:36.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#71
|
|
Fakt, że Stolar dużo gra przez bramkarza więc i więcej okazji do bledu, ale te wyjścia Liska to serducho zawsze drży. I mówię o wrzutach, bo nogami wbrew pozorom jest ok. Byli lepsi, byli gorsi bramkarze u nas. Kibicuje żeby spełnił nadzieje.
|
|
|
|
Member
Od: 06.2015
Offline |
#72
|
|
A może my po prostu mamy słabego trenera bramkarzy? Nie pomyślał nikt o tym skoro ciągle jest problem na tej pozycji?
![]()
[B]WIELKA WISŁA[B]
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#73
|
Cierzniak, Cuesta, Załuska dawali rade. Buchalik się połamał, Miśkiewicz się połamał. Akademia wypuszczała bramkarzy tylko teoretycznie, bo szansę na grę wychowankowie mieli iluzoryczne. Obecnie po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zamiast "gotowego produktu", budujemy sobie młodego bramkarza i już zdecydowana większość kibiców zapomniała z czym to się wiąże. Fakt jest na pewno taki, że w trakcie sezonu Stolar chciał wymienić Lisa na innego bramkarza , ale konkurent się rozlozyl. I nie wiadomo jak spisują się Broda/Tobiasz na treningach. Zapewne gorzej od Lisa.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 06.05.2019 o godz. 07:06.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#74
|
|
Właśnie. Przecież jakby nie kontuzja w derbach to broniłby Buchalik, gdyż nawet Stolar uznał, że jest pewniejszy od Lisa. Ależ mamy hejtera za trenera:(
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#75
|
Jestem sobie w stanie wyobrazić sytuację w której przed rozpoczęciem rundy Stolar mówi do Lisa i Buchalika: "każdy z Was dostanie po 5 spotkań do rozegrania i na tej podstawie zobaczymy kto jest 'lepszy'". A że Buchal się połamał... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#76
|
![]() że tak zapytam Panie manipuatorze. Cytat który zamieściłeś to z jakiej bajki
Ostatnio edytowane przez szprotson : 06.05.2019 o godz. 11:33.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#77
|
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#78
|
|
Co się mogło stać w przerwie między rundami? Kolejki 21-24 to było pokłosie perturbacji przedsezonowych, w tym zgrupowanie w Turcji w którym normalnie przepracowano 2 dni. I to się odbiło na formie nie tylko Lisa, a całego zespołu. A jakoś Lisowi się najbardziej oberwało, wg mnie niesłusznie.
Później doszła kwestia perturbacji z całą linią obrony o której wszyscy wiemy. Pare bramek zawalił Sadlok, kilka Burliga, pare strat Plewki. Każdy ma coś na sumieniu. A to że Lis został kozłem ofiarnym? Kibice zawsze takiego szukają i potrzebują Jedyny mecz który ewidentnie zawalił to mecz z Piastem. Przemotywowanie odbiło się zresztą nie tylko jemu w tym meczu. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#79
|
|
Ale zaraz, zaraz. Jakim kozlem ofiarnym stal sie Lis? Tzn. czego jest winien?
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#80
|
|
@wiesniak842
Od 40 postów trwa dyskusja nad "babolami" Lisa. Do pieca dorzucono też pojazd po Plewce Młodzi goście, ogrywają się, nie od razu będą porywać tłumy i grać goście z 5-cio letnim doświadczeniem w seniorskiej piłce. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#81
|
@wiesniak842 Ty może specjalnie po nim nie jedziesz, ale kilka osób przegina od dłuższego czasu. Zwłaszcza po dobrych meczach Lisa, kiedy na siłę szuka mu się błędów a olewa dobre interwencje.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 06.05.2019 o godz. 17:12.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#82
|
babol to babol i trzeba o tym wspominać. Po to jest forum, widziałem babola, szczęście miał, że sędzia odgwizdał spalonego. W meczu z Płociem też nieudolnie i za późno wychodził sam na sam... Nie chciało mi się nawet o tym pisać. Słabo broni to o tym piszemy, wybroni mecz to też wspomniemy (szkoda, że nie da nam szansy). Póki co jest babol za babolem i grupa spadkowa - nie widzę sensu przeinaczania faktów. Tak jak ktoś wspominał wcześniej - trener też dostrzegł babole i w tak ważnym meczu derbowym postanowił wymierzyć plaskacza i posadzić na ławe... Bardzo ryzykowne było wstawianie buvhala po takiej przerwie w tak prestiżowym meczu, widocznie trener widział w tym mniejsze ryzyko niż postawienie na Lisa.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 06.05.2019 o godz. 21:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#83
|
|
Ja nadal podtrzymuje, ze Lis bardzo dobrze gra nogami.
Obrońcy bardzo często mu podają i nie widać po nim nerwowości w wyprowadzaniu piłki. Mają pewność, że spokojnie mu mogą zagrać i to widać. Bardzo często Lis jest przez to przy piłce i ma więcej szans na niedokładne jej zagranie, z tymże w przekroju całego sezonu odkąd gra złe wybicia pod nogi przeciwnika to rzadkość. Czasem się zdarzy - ale nie wprost pod nogi pierwszego obrońcy, tylko gdzieś bliżej środka koła przy podaniach na 40 metrów, więc tutaj nie ma czego się czepiać. Takie zagrania zdarzają się czasem, tak samo jak zdarzały się asysty lub kluczowe podania przy bramkach dla nas. Jeżeli takie złe zagrania równoważą się z tymi dobrymi po których stwarzamy sytuacje bramkowe to jest więcej niż dobrze (a mam przeczucie, że Lis jest mocno na plusie w takim zestawieniu). Parokroć był też wsadzany przez stoperów na minę dostając stykową piłkę i praktycznie zawsze wychodził z pressingu jak weteran środka pola, a nie bramkarz. Czepianie się go za jedno czy drugie podanie na środek boiska, który był niepokryty przez naszą pomoc i szła kontra to jawna głupota.Generalnie niedokładne podanie na 40-50 metrów często się zdarza nawet graczom z pola, więc nie rozumiem hejtu. Krytykowanie, że wykop za połowę nie jest dokładnie dograny do jednego z naszych piłkarzy to już w ogóle kretynizm. Dobrze jak takie zagranie idzie w okolicę naszego ofensywnego piłkarza i Lis się z tego dobrze wywiązuje, stąd po jego lagach często jest smród pod bramką przeciwnika. Generalnie odkąd broni Lis przy grze do bramkarza jest spokój, pikawa nie nawala, dużo nerwowiej było przy Buchalu czy Załusce nie wspominając o Miśkiewiczu, który miał kilo w gaciach jak szła do niego piłka i nie miał 10 godzin na zagranie jej. Problemem Lisa nie jest granie piłką, nogami - jego problemem jest odsetek bronionych strzałów. Mało interwencji kluczowych z najwyższej półki w trudnych momentach, dużo wpuszczonych piłek 'do wyjęcia' - które mógł ale nie musiał wyciągnąć. Jeśli dodać do tego parę klasycznych baboli to mamy bramkarza, który wszystko robi dobrze lub bardzo dobrze poza pewnym łapaniem piłki. Rozumiem, że jest perspektywiczny, rozumiem, że wielu mocno przesadza z jego krytyką, ale faktem jest, że NA TEN MOMENT jest to jeden z gorszych bramkarzy w Ekstraklasie. W tym co się liczy, czyli w bronieniu dostępu do bramki. Rozumiem za to, że jest niemal niezbędny przy krótkim rozegraniu jakie nasza drużyna prezentuje, bo piłkarsko jak na gościa, który głównie łapie piłkę zamiast ją kopać jest bardzo dobry. Dla mnie osobiście wyczerpał limit wpadek na dłuższy czas. Jeśli dalej będzie robił babole to powinien usiąść. Jeśli nie to tym lepiej dla nas. Podejrzewam, że u Stolara też przez jakiś czas będzie na cenzurowanym po paru klopsach z tej rundy. Muszę też zasmucić hejterów. W ostatnim meczu zagrał dobrze, więc krytykowanie go akurat za ten mecz to usilne dopasowywanie realiów do postawionej wcześniej tezy. Nie ma nic wspólnego z rzetelną oceną.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 06.05.2019 o godz. 21:45.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#84
|
|
Po meczu Górnik-Wisła
InStat index* sklasyfikowanych piłkarzy Wisły Kraków: 387 - Vukan Savićević 373 - Marko Kolar 345 - Lukas Klemenz 293 - Mateusz Lis 284 - Łukasz Burliga 267 - Sławomir Peszko 265 - Krzysztof Drzazga 252 - Rafał Pietrzak 250 - Marcin Grabowski 232 - Daniel Hoyo-Kowalski 231 - Patryk Plewka 222 - Rafał Boguski Proszę się od Lisa odkrochmalić. Wielu innych piłkarzy popełniło na innych pozycjach więcej błędów i jest spoko. Pozycja bramkarza jest specyficzna, a i tak wypadł w statach lepiej od prawie całej obrony i defensywnych pomocników. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#85
|
|
Jak czytam po raz kolejny o tym, że Lis popełnił babola puszczając piłkę między nogami w meczu z Górnikiem i biorąc pod uwagę odległość od oddającego strzał, to zastanawiam się, czy piszący w ten sposób uważają, że:
- bramkarz ma się nastawiać przede wszystkim na to, żeby nie wpuścić piłki między nogami, resztę możliwości może olać, - czy też, że oczywiste jest, że stojący tyłem do ciebie napastnik, oddając strzał piętą, na 100% będzie celował między nogi. ![]()
Współwłaściciel, współsponsor
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#86
|
|
Instat, prosze Ciebie
Kazde podanie do obroncy, kazdy obroniony strzal lecacy prosto w niego z predkoscia kuli do kregli, toczacej sie pod gore po piaszczystej wydmie, jest liczony do Instata, na ktorym chyba tylko jedynie opieraja sie takie tuzy skautingu jak Kuzba (o czym sam wspominal w wywiadzie). ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#87
|
|
Instat wiadomo nie jest jakimś mega wyznacznikiem, ale w dłuższym czasie oddaje w jakimś stopniu poziom piłkarski. Tak jak każda statystyka jest wadliwy, ale nie można powiedzieć, że całkowicie bezużyteczny.
Lis miał trochę dobrych meczy, jeden wręcz bardzo dobry (derby), ostatnio też zagrał dobrze. Polemizowanie z tym to kretynizm. To nie jest opinia tylko zwykły fakt. Jego nikt normalny się nie czepia za mecz z Górnikiem. Jeżeli go krytykować to za bramki puszczone z Piastem czy Lechią. Może za parę innych strzałów z dystansu, które inny bramkarz miałby szansę wyjąć, a on nie dał rady. Ale nie za mecz, w którym obronił wszystko co miał obronić i dogrywał nogami lepiej i celniej niż zwykli to robić jego poprzednicy. Bądźmy poważni. To już jest nakręcanie jakieś śmiesznej spirali hejtu, a nie rzetelna ocena. Przypomina mi się wtedy kretyński post, któregoś kolegi po szalu - de facto zatwardziałego hejtera Rafała, po jednym z jego hat-tricków sezon - dwa temu. Cytując klasyka "BOGUSKI POZA GOLAMI NIC NIE POKAZAŁ....". ![]() ![]() ![]() Co do strzału ze spalonego. Bramka wpuszczona z piątego metra, może być nawet strzał pomiędzy uchem, a ramieniem - to nigdy nie jest wina bramkarza. Nawet gdyby dostał piłką za przeproszeniem w czoło i wpadłaby od poprzeczki to pewnie by było śmiesznie, ale też by nie była to jego wina. Kanał jest zawsze zawstydzający dla bramkarza - ale tylko z zasady. Ot, bo głupio wygląda. I tam penis jest. W sumie tyle.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 06.05.2019 o godz. 21:42.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#88
|
Lis wybitny nie jest, zawalił sporo, kilka razy wprost przeciwnie, wyciągnął coś, co musiało wpaść, ogólnie jest taki, jaki jest, ale jak widać każde pokolenie musi mieć swojego Boguskiego, którego krytykuje się tutaj z zasady, niezależnie od tego, czy grał dobrze, czy źle. Sorry, takie mamy klimat. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#89
|
![]() Cyferki są coraz wazniejsze w skautingu i takie programy jak instat maja bardzo duże znaczenie. Na nos to się obserwowalo piłkarzy 10 lat temu.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 06.05.2019 o godz. 21:46.
![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#90
|
|
Nie chodzilo mi o to, że korzysta tylko Kuzba, bardziej o to, ze Kuzba korzysta chyba tylko z instata
( po lekturze ostatniego z nim wywiadu). Poza tym o czym niby ma świadczyć taki wynik z jednego meczu? Klemenz wszystko czyscil jak profesor, groznych strzalow za wiele nie bylo, wpadla tylko jedna bramka, wygralismy, Lis obronil bodajze jeden grozny strzal. Taki w porzadku wystep bym powiedzial. Bardziej to ciekawilaby mnie srednia z calego sezonu i jak wypada na tle reszty ligowych golkiperow (może poza liczba krotkich podan, bo w tym to pewnie kroluje bezapelacyjnie, a przeciez to tez sie liczy do Instata).
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 07.05.2019 o godz. 05:08.
![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|