![]() |
[XXXIV kolejka] Górnik Zabrze - Wisła Kraków, Piątek 3 V, godzina 20:30
https://zapodaj.net/images/0f39b9a31a0d0.png
Aktualna tabela: https://zapodaj.net/images/ccd4291d64e9d.png Zestaw par nadchodzącej kolejki: https://zapodaj.net/images/09bdfa8d48831.png stronka pokazująca h2h nie została zaktualizowana po rundzie zasadniczej Rywal ogólnie: https://zapodaj.net/images/c5a5251acb898.png Rywal u siebie: https://zapodaj.net/images/26798df1b890e.png Wisła ogólnie: https://zapodaj.net/images/eefa11bcd63d1.png Wisła na wyjeździe: https://zapodaj.net/images/f09ca8aaa8f41.png A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu) https://zapodaj.net/images/bda79cd60f60b.png Zapraszam do dyskusji :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: :tsw_raca: |
Jeśli mamy utrzymać choć 10 miejsce to trzeba tu coś ugrać.
|
Łatwo nie będzie. Górnik jest w gazie, a u nas nadal szpital. Ważne kto się wyleczy.
|
ciekawe czy to bedzie mecz, czy Polska-Japonia
|
Obrona dostanie niezla lekcje. Po tym jak przejechali sie po Sosnowcu nie zdziwie sie podobnego wyniku.
|
za nami przemawia jedynie statystyka
tzn. mało który klub wygrywa 5 meczów z rzędu :P |
Nie byłem orłem z matematyki, ale czy (jeśli pominąć z kim się gra) prawdopodobieństwo, że Górnik Zabrze wygra 6. mecz z rzędu, jak i to że wygra 2. mecz z rzędu jest takie samo? Pytam bez złośliwości, jeśli ktoś jest teraz w liceum albo studiuje matematykę/fizykę/informatykę i kojarzy takie rzeczy, niech z łaski swojej odpowie.
|
W plecy.
10 znaków |
Cytat:
|
Cytat:
|
Czyli dobrze kojarzyłem!
Do boju Wisła! |
chwila , chwila , zależy czy rozpatrujemy prawdopodobienstwo wygrania przez Gornika meczu z Wisłą ( wiadomo - 1/2) czy wygrania 6 meczy z rzędu (1/64)
w zasadzie to "paradoks hazardzisty" jedna z wielu sprzeczności w probablistyce , ale pamiętajmy że ekstraklasa to jeden wielki paradoks , i już dawno jest ukuty ten mityczny termin "logika ekstraklasy" :) |
W plecy i pewnie sporo zależy od podejścia Górnika ale w naszej sytuacji nie dziwne.
|
Jeżeli 6 raz rzucam monetą (5 razy wcześniej wypadła reszka) i się zastanawiam jakie prawdopodobieństwo jest 6 raz wypadnie reszka, to oczywiście szansa na to jest 50% i wcześniejsze rezultaty nie mają znaczenia. Jednak jeśli przed meczem zastanawiam się jakie prawdopodobieństwo jest, że 6 razy z rzędu wypadnie reszka, to oczywiście tutaj szans są wielokrotnie mniejsze.
Więc z matematycznego punktu widzenia jest różnica w prawdopodobieństwie czy ktoś wygra 2 mecze z rzędu czy 6 i to spora (przed wydarzeniami ) teraz patrząc z perspektywy jednego meczu, statystyka nie ma już nic do rzeczy. |
Niewiele przemawia za nami, w zasadzie jedynie logika ekstraklapy - ciekawe co się z tego urodzi...:)
Lis- Burliga, Klemenz, Ojo, Pietrzak - Kolar, Vukan, Boguski, Peszko - Drzazga, PB, pewnie takim składem wyjdziemy. |
Tutaj wszystko może się zdarzyć,ale stawiam na porażkę....
|
Cytat:
|
Kto to zwątpił w naszych? :)
Jazda, jazda, jazda ... |
Zagraliśmy FAJNY mecz - nie spodziewałem się, myślałem, że będzie oklep.
Krótko i treściwie: NAJGORSZY: PLEWKA PLEWKA PLEWKA, za nim Boguski - Rafał mnie troche rozczarowal, gdyz ostatnie mecze miał przyzwoite. NAJLEPSZY: VUKAN, na duży plus Kolar dużo lepszy od Drzazgi typowego średniaka pierwszoligowego, bramka na 2:1 super. KLEMENZ super czyścił KUMAH - jak patyczak , strasznie chudy i słaby, nawet piłki z odpowiednią siłą nie potrafi podać. Musi jakiś hormon wzrostu albno testosteron zapodać inaczej tego nie widze. AHA@@@!!!!!!!! LIST !@@!!!! Znowu to ZROBIŁ, znowu szmate puścił (chodzi oczywiście o tego babola ze spalonego!!! |
Wyjazd - 3 pkt z Górnikiem, który coś tam potrafi. I ogrywając młodych.
Jest baja. |
Odszczekuję co mówiłem o Klemnzie bo kolejne dobre zawody.Brawo Wisła ! 3 pkt nasze !
|
Cytat:
Brawo chlopaki, dobry mecz, Górnik naprawde nie miał za wiele okazji Swoja droga jakie my transfery podczas tej łapanki zrobilismy Klemenz drugi mecz super, lider obrony, Vukan co to jest za piłkarz :shock:, Bury forma życia |
Najlepszy mecz od wygranej 4-0 z Legią. Savicević król środka pola. Klemenz profesor. Plewa najlepszy mecz w karierze. Cieszy że rozgrywamy spokojnie od tyłu. Widać, że trener wpoił to zawodnikom i wychodzi coraz lepiej.
|
To wszystko pokazuje jedynie, ze:
1. Nie ma co płakać, i się żalić, że będzie źle bo ta liga jest nieprzewidywalna. Mówienie w tej lidze, że się z kimś przegra (niezaleznie czy się mówi z pozycji kibica Wisły Kraków czy Zaglębia Sosnowiec) to trochę tak jakby dorosły człowiek, wykształcony zaczął się użalac, że jutro ma wiać wiaterek 10 km na godz i że sie boi wyjsć na ulicę, żeby go nie zwiało. Trochę paranoja jest mieć takie myśli i będąc kibicem polskiej ektraklasy się obawiać jakiegoś klubu.... 2. Na tę ligę można grac starymi, młodymi, Hiszpanami, Polakami, Brazylijczykami, krasnalami czy jedenastką pedziów i to może wypalić. Jest to na tyle amatorska liga, że nie trzeba wielkich pieniędzy, jakiegoś szkolenia młodzieży, wielkich planów na rozwój klubu, trzeba po prostu solidnie trenowac i sobie grac z ogórami i ich ogrywać. 3. Także aby była zapewniona płynność finansowa, jakiś tam względny plan na klub na jeden sezon, względny spokój i po skompletowaniu obojętnie jakiej kadry, czy młodzików czy samych emerytów można sobie założyć od początku sezonu cel walki o 1 miejsce w lidze no i może będzie to 1 miejsce a może... 14. To jest polska liga i tego się nie ogarnia i nie obstawia u buka. |
Wszystko po tym meczu mnie cieszy i nie ma absolutnie na co narzekać :) może jedynie na Pietrzaka, który ze swojej lewej nogi strzela Panu Bogu w okno.
Super że ogrywamy Hoyo. Nie spodziewałem się że Stolarczyk tak odważnie na niego postawi w kolejnym meczu, a może i do końca rundy. Kolar, Savicevic, Klemenz , Peszko trzymają nam grę. Plewka dobry mecz, mało strat, dobrze wygląda biegowo. Dawał dziś radę w środku, mając zresztą tak świetnego partnera. Jeśli Korona w tej kolejce przegra a my z nią wygrany za tydzień mamy oficjalnie 9 miejsce i 2 sparingi na koniec sezonu. |
Brawo Panowie,Zabrze trudny teren ,a dzis klasa,Klemez wygladal jak Pan Profesor,reszta tez dobrze.Niby druzyna bez polowy zawodnikow a jednak Stolar dalej robi swoje,rosnie z niego dobry trener.
Jeszcze raz brawo chłopaki. |
Kolejny świetny mecz Klemenza, poza tym to był nasz najlepszy mecz z Górnikiem w tym sezonie.
Kolar man of the match. |
Cytat:
( Najgorsze, że jest to prawda) |
Savicevic przerasta te ligę. Momentami bawił się jak z chłopakami na orliku. Znowu miał ze dwie głupie straty, ale i tak jest to nasz klucz do dobrej gry. Jak tylko go brakowało to od razu gra się sypala (mówię o całej rundzie).
Klemenz pokazuje jak ważna jest w pilce pewność siebie. Jak wchodził z ławki to wyglądał jak amator, teraz gra od deski do deski i profesor momentami. |
Cytat:
Dzisiejszy wynik dowodzi, że Pan Trener odwala kawał dobrej roboty i aktualny skład, nawet z 10 zmianami zaskakuje. Nie wiem kto rządzi w szatni - Wasyl czy Błaszczu ale atmosfera jest i da się wiele rzeczy zrobić. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl