
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#91
|
Ostatnio edytowane przez picasso : 13.08.2015 o godz. 22:10.
![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2015
Skąd: Daleko
Offline |
#92
|
A słabsze drużyny nas robią bo brożek nie trafia, a teraz mimo że nie trafiał to i tak bramki były, to ile by ich było jakby napastnik trafiał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z Krakowa
Offline |
#93
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#94
|
|
Mam nadzieję, że Moskal nie zmęczył graczy pierwszego składu przed meczem ligowym, skoro oddał go walkowerem wystawiając DWÓCH niepewnych gości na środku obrony.
Trochę dziwi, że wystawiliśmy środek obrony na poziomie niższej ligi, a z drugiej strony dość mocno obstawiliśmy pomoc i atak. Generalnie średnio rozumiem kazanie zasuwać Jovicowi, Urydze i Crivellaro przez cały mecz skoro środek obrony, pozycja na której się najmniej piłkarze męczą jest obstawiany przez za przeproszeniem gołodupców. Każdej drużynie gra się 2 x trudniej jak nie ma pewnych stoperów. To jest niejako podstawa gry i jestem przekonany, że jakby grał Rysiek u boku jednego z młodych (chociaż Czekaja ciężko nazwać młodym) to by to wyglądało zupełnie inaczej. Jak jest dyrygent defensywy, to ten drugi może być młody i niedoświadczony. I żeby nie było, dla mnie PP jest mniej ważny, wcale nie zależało mi żebyśmy próbowali go zdobyć. Martwi mnie tylko mecz z Lechią i dziwi to, że skoro odpuszczamy kluczowy środek obrony to dlaczego eksploatujemy gości, którzy być może będą w weekend wybiegać w pierwszym składzie.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 13.08.2015 o godz. 21:52.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#95
|
|
Po reformie zajęliśmy dwukrotnie 5 miejsce na koniec części zasadniczej. Teraz od początku wchodzimy dobrze w sezon,mamy lepszych grajków niż sezon temu, więc pytanie nie czy będzie ósemka,ale czy będą puchary.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2015
Skąd: Daleko
Offline |
#96
|
|
Pucharów nie będzie, bo jak kolega napisał na samej górze, nie stać Wisłę
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#97
|
|
Chodzić na mecze!!A nie .......ić,że nie stać Wisły..
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#98
|
|
Poza tym z tymi lepszymi grajkami niż rok temu bym nie przesadzał. Brożek i Głowacki są o rok starsi i mają już prostą w kierunku emerytury. A jednak to na nich opiera się nasza gra. Z takim wchodzeniem z ' palcem w dupie' już się przejechało czy to bogate Zagłębie czy równie bogata Zawisza spadając z ligi. Ta sama Zawisza która wygrała PP. |
||
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#99
|
|
To jest ku...a skandal!!! W kolejnym sezonie odpuszczony Puchar Polski. jedyne trofeum ktore dość łatwo zdobyć i jedyna droga do europejskich pucharów skandal!!!!!! Powinny polecieć głowy po tym meczu. Popovic gosc jest żałosny poprostu, nadaje się na 1 lige, Ekstraklasa to za wysokie progi!!!! 1 bramka Burligi, 2 Czekaja; gośc jest kosmicznie słaby. Czemu nie grał Żemło
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#100
|
|
W ostatnim zdecydowanie walka do końca,bo w pierwszym sezonie Smudy to jak pamiętamy sobie narobiliśmy punktów w rundzie jesiennej.
Po Pawle widać upływający czas..Głowa to wciąż czołowy stoper. To jego ostatni sezon w karierze,da z siebie wszystko. W obecnych rozgrywkach,lepiej gra Jovic,Guerrier kontynuuje formę z którą wystrzelił pod Moskalem. Do tego mamy Mąkę i Crivellaro. Czekać pozostaje tylko na odpalenie Popa i Cywki. A przede wszystkim mamy na bramce Radka. Z kolei straciliśmy Stilica i wsio. Guła to grał na poziomie w rundzie jesiennej 2013/2014. Przyszedł Semir i się skończyło. Dudka to bez komentarza... Taaa i co jeszcze?
Ostatnio edytowane przez Babba : 13.08.2015 o godz. 22:05.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2015
Skąd: Daleko
Offline |
#101
|
|
Mimo że mieszkam daleko to i tak chodzę w miarę możliwości.
I liczy nawet 1 pkt, ale ja miałem na myśli 1 a nie 4 pod rząd. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#102
|
|
PP rządzi sie innymi prawami i zasadami niż liga więc twoja teza jest bezsensu. A takie kwiatki o europejskich pucharach, są delikatnie mówiąc ... To jakiś ewenement na skalę europejską, że klub boi się wywalczyc awans do Europy. No i te bzdury że nas na to nie stać. Oczywiście, że było by nas stać, wystarczy ruszyć tęgim mózgiem: Premie w Pucharze Polski 2015/2016: Zwycięzcy OPP – 30 tys. zł 1/64 PP (uczestnicy) – 5 tys. zł 1/32 PP – 5 tys. zł 1/16 PP – 10 tys. zł 1/8 PP – 25 tys. zł 1/4 PP – 50 tys. zł 1/2 PP – 100 tys. zł Finalista PP – 200 tys. zł Triumfator PP – 1 mln zł Esktraklasa SA płaci bowiem dodatkowe premie, których wysokość jest uzależniona od miejsca zajętego na koniec rozgrywek. Mistrz Polski - aż 2,5 mln złotych. Zajęcie drugiej lokaty to już "tylko" 1,55 mln, a brązowy medal wyceniono na 950 tysięcy złotych. Według nowych stawek UEFA za udział w pierwszej rundzie Ligi Europy wypłaca klubom po 200 tys. euro. W drugiej - 210 tys. euro, a w trzeciej - 220 tys. euro. W przypadku odpadnięcia w czwartej - 230 tys. euro. Awans do fazy grupowej wyceniany jest aż na 2,4 mln euro. Pieniądze robi się sukcesami a nie wpierdalając obierki od ziemniaka.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 13.08.2015 o godz. 22:18.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#103
|
|
To nie było stricte do Ciebie.
Po prostu pieniądze potrzebne na wyjazd za granicę w pucharach europejskich to sumy,które można zdobyć,gdyby ludzie łaskawie zaczęli przychodzić na stadion...i nie mowa tu o jakiś 20tysiącach,ale te 15k to powinno być teraz minimum. 13 koła z Lechem to najniższa od bardzo dawna frekwencja z Poznaniakami.. Masakra..Obecnie wymówek już nie ma bo gra jest ładna dla oka,dobrze weszliśmy w sezon. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#104
|
|
z tego co napisałes bardziej oplacalen jest MP.a szanse na jedno i drugie sa chyba takei same skoro te same kluby walcza na obydwu frontach.no chyba ,ze liczysz na dublet....a wylicz teraz ile dostaneimy za grę w dwóch rundach pucharów zakładając wyjazdy do azji?bo nie licze na to,ze przejdziemy dalej.dobitnei to pokazały tegoroczne występy.no i nie wziąłeś pod uwagę,ze kadrę trzeba wzmocnic.więc te 2,5 mln akurat na jakiegoś napastnika by wystarczylo...też chcę Wisły grającej w LM ale zeby do tego doszlo najpierw trzeba wyjśc na prosta finansowo.
nie wiem Dariook ile masz lat ale moze jestes na tyle już duzy,ze wiesz że aby wyciągnąc to anjpierw trzeba wlożyc.my nei ma na ten wkad w tej chwili.z czegoś trzeba było zrezygnowac.wydaje mi sie ,ze padło na PP
Ostatnio edytowane przez picasso : 13.08.2015 o godz. 22:30.
![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#105
|
|
Napisałeś że nas nie stać na puchary więc ci pokazałem, że gadasz bzdury. Juz sam występ w pierwszej rundzie LE to prawie 1mln zł + premia za drogę awansu. Ty naprawdę myślisz, że UEFA ma podobne tobie tęgie glowy i organizuje puchary, tak by kluby na tym traciły? Puchary to nagroda, na tym się zarabia. Nie ważne co jest bardziej opłacalne. Własnie straciliśmy jedną z szans na zarobienie fajnej forsy. Widocznie stać nas na taki luksus. Ps: Jak byś znał nasze koleje losu, to byś wiedział, że włożyć nie oznacza wyciągnąć.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 13.08.2015 o godz. 22:40.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#106
|
|
Tylko Czekaja. Naprawdę zapowiadał się dobrze. Fajnie czytał grę i się ustawiał, choć drewniany to był zawsze. Szkoda chłopaka, nie pierwszy i nie ostatni, któremu kontuzje zepsuły karierę. Natomiast Kujawa wg mnie obiecująco. Orientuje sie ktoś, co z Żemłem?
Ten mecz pokazał, ile znaczy Mączyński. Dotąd broniłem Urygi, ale facet chyba jednak do wymiany, co piszę z żalem, bo naprawdę myślałem, że z biegiem czasu będzie coraz lepszy. No cóż, może się mylę i Kazek cos w nim widzi i za parę lat będzie jak Mąka, którego nikt nie doceniał. I oby tak było! |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#107
|
|
Żemło miał coś z sercem, dalej się to ciągnie? Żeby nie skończył jak Jovanović...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#108
|
|
zostaneimy jednak przy swoim zdaniu..i zdecyduj sie czy ten 1 mln to za PP czy za pierwsza runde LE....nie chce mi sie juz tego pisac ale w LE zarabia sie dopiero od fazy grupowej.sami to przerabialiśmy.za awanse we wczesneijszych fazach to sa groszowe sprawy nei pokrywajace kosztów. no chyba,ze tv da dobra kase ale w naszym kraju niestety tak sie nei dzieje. o tym jak rewelacyjne pieniądze daje UEFA przekonał sie min Ruch który po wycieczkach do azji finansowo był "do tyłu". poza tym uważasz,ze tą kadrą stac nas na granei w PP lidze i ewentualnie LE?my na razie musimy pospłacac dugi a wyglada ,ze bedzie ich wiecej.niesety na dzień dzisiejszy nei mamy pieniędzy na takie ekstrawagancje jak puchary.zdobycie PP jest tak samo iluzoryczne jak zdobycie w tej chwili MP.a ryzyko kontuzji rosnei. musimy oszczędzac to co mamy.niestety
![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#109
|
|
|
No przecież masz napisane, że prawie milion jest za sam udział już w pierwszej rundzie eLE . Za zdobycie PP masz 1 mln i automatyczny występ w pucharach. Coś taki ciężko kapujący jesteś?
Napisałem ci jasno ile można się spodziewać kasy, ale jesli nie umiesz tego wykorzystać, to nie mój problem. Stawiasz jakieś bezsensowne przykłady azjatyckie, że niby Ruch jest do tyłu...Tam do tyłu, nawet zegary chodzą więc, kto jak kto ale Ruch, nie jest wiarygodną finansjerą. Nie masz racji, powielasz jakieś banały, że Puchary to ekstrawagancja. Bzdury kompletne. Zasłaniasz się długami, które uniemożliwiają podjęcie walki o puchary, a to kolejny nonsens. Dlugi się kolego same nie spłacą, tym bardziej nie spłacisz ich takim myśleniem. Sukcesy, puchary, ligowy szczyt - to własnie są główne mechanizmy przychodów. Tym budujesz frekwencje, medialności, PR i przyciągasz sponsorów. Innymi słowy, robisz kapuche. Juz obecnie tak tkwimy bez pucharów, sponsora, obciętym budżetem...pusty stadion. Tak, masz rację, wyeliminowanie nas z PP było koniecznością. Nie wiem jak, ale będzie z tego sukces. Czy stać nas na granie tą kadrą w PP, Lidze i LM? Taki problem to obecnie marzenie kolego. Po dzisiejszym meczu nigdy się tego juz nie dowiemy. Cytat:
Ostatnio edytowane przez Dariook : 13.08.2015 o godz. 23:51.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#110
|
|
A na co stac ? Europejskie Puchary Nie, Puchar Polski tez Nie A Liga no coz ,tak Kaziu jest zaaferowany walką juz o wejscie do 8-ki ze tak zawalono mecz w Chorzowie? glupota do potęgi N,ktory to juz raz odpadamy tak szybko z PP.zenada. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#111
|
|
Byla juz gdzies jakas oficjalna wypowiedz o jakie cele gramy w tym sezonie w lidze? Ze odpuszczono puchar to wiadomo, nic nowego. Ciekawi mnie bardziej z jakiego powodu tym razem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#112
|
|
W tym meczu niestety Kaziu popełnił błąd.
Jeśli naprawdę chciał awansować to spierdzielił, bo nie wystawił Ryśka w parze z Kujawą (założę się, że Ruch by stworzył połowę tego co miał). Jeśli chciał to olać, to za długo trzymał gości, którzy stanowią o sile drużyny na murawie. Cokolwiek sobie myślał przed tym meczem, po prostu to spieprzył. I tyle w temacie. |
|
|
|
Guest
|
#113
|
Ogólnie zawód i kubeł zimnej wody na głowę. Jesteśmy średniakiem i na ten moment wydaje mi się, że nasz awans do 8 nie będzie sprawą lekką, łatwą i przyjemną.
Ostatnio edytowane przez arti : 14.08.2015 o godz. 03:31.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#114
|
|
Akurat Cywka wg mnie wczoraj spisał się najlepiej, bardziej prosiłbym Moskala żeby nie kombinował z jego ustawieniem na boisku. Lewa obrona
Ostatni sezon Czekaja ![]() |
|
|
|
Junior Member
Od: 03.2015
Offline |
#115
|
|
Podsyłam zainteresowanym bramki i skrót meczu. Szkoda, że po raz kolejny żegnamy się z PP już na samym początku... kiedy w klubie zrozumieją, że to najłatwiejsza droga do Europy?!
![]()
www.pilka24.com.pl - najnowsze wiadomości ze świata piłki nożnej
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#116
|
|
ludzie czego Wy oczekujecie? tym meczem Kazek pokazał Wam jak jesteśmy słabi kadrowo! niby to najkrótsza droga do LE, ale jak niby mamy zdobyć PP i walczyć w lidze, skoro NIE MAMY w ogóle zmienników. Zmienił się "tylko" środek obrony, bramkarz i napastnik, i to "tylko" wystarczyło aby ligowy średniak nas jechał jak tylko chciał... smutne, ale to nie jest wina Moskala że mamy skład taki jak mamy... Następny mecz w PP byłby z Lechem, i co znowu Moskal miałby grac żelazną 11, bo każda zmiana to de facto osłabienie zespołu? Musicie pogodzić się z tym że jeśli słaby Ruch nas pojechał, to nie zasługiwaliśmy na PP... ale w tym nie ma winy Moskala, gra tym co ma, a jak widzieliście, mamy niewiele. Oby kontuzje nas omijały
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#117
|
|
Niektórzy to widzę jacyś ciężko kapujący są. Chyba za ciepło ostatnio.
PP w tym sezonie: 1/16 - 13.08 1/8 - 23.09 1/4 - 28.10 i 18.11 1/2 - 30.03 i 20.04 finał - 2.05 Co to za pieprzenie, że musimy oszczędzać chłopaków bo wąska kadra? Jak widać wyżej PP to nie jest maraton 30 spotkań w 3 miesiące. To raptem 7 meczów w 9 miesięcy! No bez jaj, że to zamęczy naszą kadrę. Jeden dodatkowy mecz w miesiącu to taki problem? To chyba czas kończyć karierę i zająć się czymś innym. A że wzrasta ryzyko złapania kontuzji? Jak nie złapie dziś w pucharze to złapie jutro w meczu ligowym. To jest sport. I tak jak wyżej Dariook napisał. Puchary europejskie to powinien być nasz nadrzędny cel. To szansa wyrwania się z marazmu, w którym siedzimy od kilku lat. Awans do fazy grupowej LE to łącznie z premiami za ligę lub za PP i premiami od UEFA około 3 mln EURO. 12 MILIONÓW ZŁOTYCH, nie muszę chyba przypominać ile wg plotek wynosi nasz dług wobec firm, menadżerów i piłkarzy. LE to jedyna opcja dla nas, aby wyjść z gówna w którym tkwimy. ![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#118
|
|
A czytal ktos wypowiedz z konferencji?
Zmiany w obronie zostaly wymuszone.... Aczkolwiek kazdy bylby lepszy niz ten pseudopilkarzyna Czekaj.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#119
|
|
Obrona wyglądała wczoraj kiepsko, może poza Bobanem - w miarę poziom trzyma. Czekaj i Kujawa bardzo przeciętny występ, do nich dostosował (zniżył) się Burliga. Buchalik - forma taka jak zawsze
. Ogólnie odniosłem wrażenie, że nie było nikogo z predyspozycjami do dyrygowania obroną.Za to podobał mi się występ Cywki na lewej obronie Jakby tylko się nauczył podstaw typu "nie na raz" to przy jego ruchliwości, sprycie i wybieganiu, może być ciekawą alternatywą dla Sadloka![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#120
|
|
nie chce mi się pisać odnośnie samego meczu - żenada i tyle.
Chwała Bogu, że zakontraktowaliśmy tego Cierzniaka i że jest ogarnięty. Obawiam się, że z Panem Ręcznikiem nie było by 6 pkt tylko nie wiem, 2 ? 3 ? ![]()
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|