
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
#91
|
![]()
A
T A K |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#92
|
|
kolejny mecz i kolejny identyczny post
Semir Stirlitz <klask> <klask> <klask> imho nie miałem w klubie piłkarza który tak cieszyłby oko swoją grą jak Bośniak. Dlatego żal dupe ściska że tylko do konca sezonu bede miał przyjemnosc ogladania go z gwiazdą na piersi. Sadlok niech jeszcze zagra z 2 takie mecze i kadra czeka. Alan Uryga zaczął sezon tragikomicznie a kazdy mecz w jego wykonaniu jest lepszy od poprzedniego. Jak tak bedzie grał do końca sezonu to na bank go ktoś kupi. No i jeszcze Boguś. Oj Boguś. Taki szczur biegajacy w srodku pola walczacy o kazda piłke. Chleba za dużo nie jadł co udowodnił podcinką, no ale piłka teraz jak mu odkskuje gdy przyjmuje, to przynajmnije odskakuje do Naszego gracza a nie do przeciwnika. Ogólnie uważam jak w poprzednim sezonie że Smuda wyciąga maks maksow. Szkoda tylko ze po awansie do pierwszej ósemki Nasza gra padnie bo prawie 40 spotkan nie da sie rozegrac jedenastoma ludźmi. i najwazniejsze. Bardzo fajnie się to oglądało.... ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#93
|
|
Jeszcze jedno słowo odnośnie Buchalika. Wraz z kilkoma osobami broniliśmy go i dostaliśmy za to "po głowie".
Wpisy typu "gramy bez bramkarza" są szczeniackie. Buchalik bronił świetnie w tym meczu, pewnie jeszcze nie raz uratuje nam skórę i... popełni masę błędów. To po prostu dobry bramkarz na jakiego nas stać, jak na nasze ligowe warunki. To nie Navas ani Ochoa bo gdyby był tak dobry to by nie grał w Wiśle. Banały. A fakt, znęcania się nad nowym piłkarzem w klubie, tym bardziej bramkarzem już po 3 kolejkach jest przejawem głupoty? Internet to świat hejterów. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#94
|
|
Buchalik wydaje się o wiele pewniejszym bramkarzem niż Miśkiewicz. Może i nie wybroni nam tylu sytuacji sam na sam co Miśkiewicz, który był w tym dużo lepszy, tak jeśli chodzi o grę nogami, wyprowadzenie piłki a i nawet zwyczajną 'zimną głowę' wydaje się od Miśkiewicza pewniejszy. Poza tym pomimo tego samego wieku, ma o 2 lata w seniorach gry więcej.
Osobiście wolę pewnego Buchalika który zaliczy mniej wtop, niż niepewnego Miśkiewicza który wybroni nam więcej 'setek', ale i więcej zawali. Zresztą wiosna w wykonaniu Miśkiewicza była po prostu tragiczna. Idę również o zakład że gdyby dzisiaj w obronie grał Głowa z Jovą z jesieni 2013 to byśmy mieli nie 7, a 2-3 stracone bramki na koncie. Tym ciekawszy jest fakt że Miśkiewicz jest dalej bez klubu, a rozgrywki w najważniejszych ligach już ruszyły. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2011
Offline |
#95
|
|
O meczu w większości napisaliście. Ja powiem tylko, że oglądam właśnie powtórkę na nsport. Celowo, bo przyjemnie patrzeć
. A skupiłem się (minęła 1 połowa) specjalnie na Alanie Urydze. Fenomenalna połówka. Odbiory, przerzuty, podania, ustawianie się - rewelacja. Jak Sobol (poza strzałem z dystansu) w najlepszej formie. I piszę to bez przesady. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#96
|
|
Cała drużyna pokazała że w tej lidze gdy są w postawowym składzie ( tak jka Smuda mowił) to są w stanie poradzić sobie z każdym , dobrze że odpukać póki co nie ma kontuzji , Głowa się nie wykartkował , Teraz chyba po tym roku pracy Smudy widać jego wkład włożony w te drużynę , i podoba mi się takie myślenie jakie zaszczepił piłkarzom że po wygranym meczu dziś się cieszymy a jutro myślimy już o kolejnym i idziemy od meczu do meczu .
Gratulację dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego , oraz dzieki za świetną gre ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#97
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#98
|
|
szprotson napisał(a):
![]() Bośniak oczywiście niewiele mu ustępuje, dlatego też ucieszyłabym się gdyby został u nas na dłużej... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#99
|
|
Kwestia gustu.
Maor wg. wikipiedii w 46 spotkaniach strzelił dla Wisły 6 bramek. Semir w 21 ma ich...9. Asysty gdzie mozna sprawdzic? Do tego Maor grał chyba w lepszej druzynie. no ale kazdy ma swoj punkt widzenia, jeden lubi szybkosć a ja wole maestrię wiec majac do wyboru obu piłkarzy biere natychmiast Stirlitza. jedyne co frapuję to pytanie kiedy to wszystko co gramy padnie? Czekaj a Dudka to są lata świetlne a co dopiero Czekaj a Głowacki... ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#100
|
Po pierwszych 2 meczach sezonu kiedy Uryga grał przeciętnie wydawało się że Stjepanović będzie nie do zastąpienia. A teraz? Uryga (1,90 wzrostu) gra lepiej w odbiorze i jest sporo silniejszy fizycznie od Macedończyka (1,80). Co też nie jest bez znaczenia kiedy większość naszych piłkarzy poza obrońcami jest słaba fizycznie. Jeśli zamiast Lecha mielibyśmy kombinować z powolnym Dudką na DP (sam tam nie chce grać) to już byłaby żenada. Nie wolno się bać zmian... bo taki strach to oznaka starczego lęku ![]() Oczywiście mogę zrozumieć lęk przed wstawianiem młodych w jakichś arcyważnych meczach - typu puchary, derby czy mecz z Legią. Ale taki Bełachatów? Taki Zawisza? Może młody Lech od początku obok Urygi? Może Bierzało obok Głowackiego od początku? Trochę odwagi trenerze Smuda ![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#101
|
Melikson 64 mecze / 10 bramek / 19 asyst Stilic 22 mecze / 10 bramek / 7 asyst Wątpię, aby Stilic dobił do tych 64 spotkań. Gdyby jednak tak się stało, to myślę, że spokojnie pobije Meliksona. I masz rację, Melikson grał w lepszym zespole. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#102
|
|
To jeszcze sam się uzupełnię.
Pkt 1. Podjar podjarem, myślę, że się wszystkim udzielił, ale nie odlatujmy, to dopiero szósta kolejka i nie wiadomo, co będzie dalej. Szczególnie trzeba schłodzić nasze opinie o Urydze, bo chłopak faktycznie zagrał zajebisty mecz - tak dobry, że aż trudno uwierzyć, że mógłby teraz nagle zacząć grać słabiej. Ale to młody chłopak, psychika i koncentracja są dla niego strasznie ważne na boisku, a już niejednego lepszego od niego zagłaskano. Także fajnie, że idzie w dobrym kierunku, ale teraz musi to potwierdzać w kolejnych meczach. Pkt 2. Wszyscy piszemy jak przyjemnie patrzy się na grę Wisły i chyba wiem skąd to się bierze i wbrew pozrom nie chodzi o efektowne akcje i bramki, skuteczność, czy coś w tym rodzaju. Po prostu po Wiślakach widać, że gra w piłkę sprawia im kupę frajdy i to się widzowi udziela. I widać to nie tylko po zawodnikach ofensywnych, ale także po defensorach, którzy do pojedynków podchodzą z animuszem, ale też dużym skupieniem. To jak Sadlok z Urygą kasowali wczoraj Frączczaka to była poezja - przecież gość ma odejście i pokrętło jak mało kto w lidze, w dodatku jest w formie, a on nawet faulu nie potrafił zarobić. No i przede wszystkim ten team spirit, który niesie się daleko poza boisko - w Wiśle czuć, że jeden drugiemu dobrze życzy i jeden drugiego na boisku wspiera. ![]()
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#103
|
A Uryga bądź co bądź zaliczył już 25 mecz w lidze. W 90% spotkań zaczynał w 1 składzie. Pomimo że ma dopiero 20 lat, jest już sporo przed resztą naszych juniorów. Życzę im podobnej drogi jaką przechodzi Alan. I są na najlepszej drodze, aby tak się stało.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 23.08.2014 o godz. 15:08.
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#104
|
|
A ja bardzo żałuję, że nie połasiliśmy się na Meliksona w tym okienku. 250 tys. euro raczej było w naszym zasięgu po transferze Chrapka. Melikson ze Stiliciem rozwaliliby tę ligę. Szkoda.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#105
|
![]() ![]() ![]()
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Offline |
#106
|
Jako kibic mam większy sentyment do Maora, ale to Semir teraz jest w Wiśle i oby swoją grą w następnych meczach jeszcze bardziej przekonał mnie do siebie. Odnośnie meczu, napiszę tylko tyle, że bardzo fajnie się to wszystko oglądało. Oby tak dalej! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#107
|
|
Ale Semir był już zagranica i ani w Karpatach Lwów ani w Gaziantasoprze sobie rady nie dał.Tak samo w Lechu pod wodza Rumaka grzał ławe.Myśle że więc spokojnie przedłuży kontrakt z Nami.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 23.08.2014 o godz. 17:35.
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#108
|
|
Wątpie, szczególnie po tym jak się prezentuje. Chyba tylko ewentualna walka o CL spowodowałaby przedłużenie umowy przez Bośniaka, ale po 6 kolejkach ciężko spekulować o mistrzostwie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#109
|
|
Wszystko tak naprawdę zależy od Smudy czy go przekona aby został. Jeden cud w postaci sprowadzenia go nastąpił, liczę na drugi w postaci przedłużenia kontraktu.
Ostatnio edytowane przez silver03 : 23.08.2014 o godz. 19:27.
![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#110
|
|
Cud? Stilić został zweryfikowany w silniejszych ligach i okazał się za słaby. Tak, za słaby. Piłkarz który w ogóle nie gra w defensywie a nie jest Messim to już anachronizm w dzisiejszym futbolu. Dodatkowo Semir nie ma dobrej kondycji (stąd mało biega). W naszej słabej lidze idzie to zamaskować ale w silniejszych już nie. Po prostu gość nie ma szans na dobry klub za granica. Jedyny problem to inne polskie kluby, zwłaszcza przy naszej słabości finansowej.
Oczywiście cieszę się że Stilić gra w Wiśle, ale trzeba pamiętać że w naszej lidze każdy dobrze zaawansowany technicznie piłkarz robi za gwiazdę (np. taki Quintana, Akahoshi, Traore itd) mimo że mają wiele innych piłkarskich braków dyskwalifikujących ich z gry w mocniejszych zagranicznych klubach. Ale jak już sprowadzać obcokrajowców to właśnie takich jak Stilić czy Melikson, zaawansowanych technicznie, a nie szrot jak Osuch sprowadził do Bydgoszczy (oczywiście nie wszyscy to szrot w Zawiszy, ale większość). Oby więcej takich piłkarzy grało w Wiśle. Powód: Dla ślepego napinacza Dynka wyboldowałem.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 23.08.2014 o godz. 19:07.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#111
|
|
Semir jest zwyczajnie za wolny na każdą silniejszą lige od naszej ,tak jak Cantoro był.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#112
|
Tak, tak wiemy. Wolałbyś oglądać na boisku Żemłę, Lecha i Kuczaka - to przejdź sie może na mecz rezerw ![]() ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#113
|
BTW oglądałem choćby dzisiaj mecz naszych rezerw w necie. A ty?
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 23.08.2014 o godz. 19:09.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#114
|
![]() Żeby nie było! Nie porównuje umiejętności Stilicia z w/w panami, tylko ich styl gry - bardziej na chodzonego i "magiczne" dotknięcia piłki. Ciężko więc stwierdzić czemu Semir nie potrafił zaistnieć w Ukrainie czy Turcji. Przecież to nie Premierleague ani nawet Bundesliga. ![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#115
|
|
Prawda jest taka, że najlepsi pomocnicy świata są szybcy. Ale Semir nie kandyduje do takiej nagrody.
Też się dziwię, że nie poradził sobie na Ukrainie. |
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#116
|
|
Problem Stilica jest taki że jak idzie to gra fenomenalnie ale jak coś zaczyna zgrzytać jak go parę razy sfaulują to potrafi zupełnie zniknąć z boiska dlatego sobie gdzie indziej nie poradził
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#117
|
|
Stilić poszedł na kasę na wschód, jedynymi normalnymi klubami na Ukrainie są Szachtar i Dynamo, chociaż to ostatnio to też nic ciekawego skoro kupili Teodorczyka za 4 mln euro...
Równie dobrze można napisać ze Wawrzyniak poradził sobie w lidze rosyjskiej więc jest zajebisty a Stilic nie.... |
|
|
|
Junior Member
Od: 09.2013
Offline |
#118
|
|
W Villarealu grał taki gość - Riquelme - podobny styl i warunki do Semira miał, grał na najwyższym poziomie w nienajlepszym zresztą wtedy zespole. Czasem jest tak, że się nie układa, a decydują o tym naprawdę różne, często pozasportowe czynniki. Semir może też jest taką osobą która musi dostać kredyt zaufania i mieć pewną swobodę na boisku, tj. nie być pod presją realizowania założeń taktycznych, szczególnie defensywnych w rozbijaniu ataków rywali. Myśle, że Semir przy Smudzie jest spokojny, ma komfort że nawet jak zepsuje 4-5-10 piłek to w końcu jak coś wyjdzie to i tak nikt nie będzie miał pretensji, a w końcowym wyniku wygląda to tak że nie psuje praktycznie żadnej i jest noszony na rękach.
Wydaje mi się, że za Kulawika Sarki grał o niebo lepiej właśnie, bo nikt nie miał do niego pretensji jakby coś zepsuł i w wyniku tego szalał ładnie na prawej flance i mało się zastanawiał tylko grał swoją piłkę. Za Franza to każde złe/średnie zagranie wywoływało palpitacje Smudy na ławce i rzucanie bidonem, dlatego chłopak teraz niepotrzebnie myśli i wygląda jakby był zesrany, brakuje mu troche tego luzu - ale to tylko moje spostrzeżenia, może tak naprawdę jest z niego leniuch i przeciętny kopacz, a w zespole Kulawika wyróżniał się bo tamten zespół był mierny. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#119
|
|
Stilic wie jak mu sie powiodło za granica mysle, ze nie bedzie chciał znowu popełnic tego samego błedu i przedłuzy umowe o kolejny rok. No chyba, ze Łysy cos spieprzy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#120
|
|
A ja myślę że Legia mu zaproponuje lepsze warunki i odejdzie. Za Wisłe umirerać nie będzie......zobaczymy pożyjemy
![]()
TYLKO WISŁA!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|