Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   6 KOLEJKA: Pogoń Szczecin - WISŁA Kraków, 22 sierpnia 22 sierpnia, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9333)

WISŁAZWE 19.08.2014 22:18

6 KOLEJKA: Pogoń Szczecin - WISŁA Kraków, 22 sierpnia 22 sierpnia, 20:30
 




Czas na szóstą kolejkę TM Ekstraklasy. Tym razem podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Szczecina, gdzie zmierzą się z tamtejszą Pogonią. Mecz zaplanowano na piątkowy wieczór na godzinę 20:30, więc czasu na regenerację po niedzielnym spotkaniu z Lechią Gdańsk jest bardzo mało. Transmisję z piątkowego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport HD.

Historia spotkań pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków:


Sezon 2006/07

14 kwietnia 2007, 18:00 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:1, Piotr Celeban 49 - Hristu Chiacu 89

Sezon 2007/08

Brak spotkań.

Sezon 2008/09

Brak spotkań.

Sezon 2009/10

Brak spotkań.

Sezon 2010/11

Brak spotkań

Sezon 2011/12

Brak spotkań

Sezon 2012/13

14 września 2012, 20:45 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:0, Andradina 41 (k), Robert Kolendowicz 59

Sezon 2013/14:

31 sierpnia 2014, Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:0



Z obozu rywala:




Pogoń Szczecin po pięciu rozegranych kolejkach ma na swoim koncie dokładnie tyle samo punktów co Biała Gwiazda – 9. Podopieczni Dariusza Wdowczyka w tym sezonie jeszcze nie zaznali goryczy porażki. Jakie ambicje ma drużyna Portowców? Na pewno góra część tabeli czyli zajęcie miejsca gwarantującego bezpieczne utrzymanie. Czy na coś więcej stać piłkarzy Pogoni? Walkę o europejskie puchary trzeba chyba odłożyć na kolejne sezony. Pogoń to zespół, który stać na sprawienie kilku niespodzianek ale na dłuższą metę nie jest to zespół, który wymieniać należy w walce o puchary.

Do tego wspomnieć należy o osłabieniu kadry Portowców, z drużyną pożegnał się Takafumi Akahosi, który przeniósł się do Rosji. Doszła również sprawa z Marcinem Robakiem, który był już wytransferowany do Chin po czym.. transfer anulowano i Robak znowu strzela bramki dla Pogoni.

Siłą Portowców niewątpliwie jest zgranie, w klubie doszło co prawda do kilku roszad personalnych, ale kręgosłup drużyny pozostał bez zmian i wokół tych samych piłkarzy tworzona jest drużyna na nowy sezon. Można powiedzieć, że to taka mieszanka doświadczenia z młodością, która póki co daje efekty w postaci wysokiego miejsca w tabeli, ale pamiętajmy że to dopiero początek sezonu.

Piłkarze Pogoni pod lupą TWSD.


W tym akapicie przyjrzymy się dokładniej kilku zawodnikom, którzy stanowią o sile szczecińskiej jedenastki. Na pierwszy ogień idzie bramkarz: Radosław Janukiewcz, w tym sezonie Radek nie ma zbytniej konkurencji w walce o pierwszy skład, więc jego pozycja nie jest zagrożona. Linią obrony dowodzi doświadczony Hernani oraz Wojciech Golla. Druga linia skupiona jest wokół Rafała Murawskiego, który rządzi i dzieli a atak tworzą – król strzelców poprzedniego sezonu Marcin Robak oraz Łukasz Zwoliński, który wrócił z wypożyczenia do Górnika Łęczna. Wielu z was szuka zapewne w tej grupie Patryka Małeckiego, ale póki co były zawodnik Wisły nie przebił się na dłużej do wyjściowego składu i często zaczyna mecze na ławce rezerwowych.



Morale w górę, kolejne zwycięstwo!



Morale piłkarzy Wisły Kraków ostatnimi czasy poszło znacząco górę, co prawda nie udało się wygrać z Ruchem Chorzów ale już w ostatnią niedzielę piłkarze Wisły pokazali nie lada charakter wychodzą z dużych opresji. Do przerwy przegrywali oni bowiem z Lechią Gdańsk 1:0, ale po przerwie na murawie istnieli już tylko gospodarze, którzy zaaplikowali gdańszczanom aż trzy bramki i zgarnęli komplet punktów. Podbudowani tym zwycięstwem podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na piątkowy pojedynek do Szczecina. Co ważne, Wiślacy do meczu nie przystąpią z marszu, ponieważ w drogę do Szczecina wyruszą już w środę rano, najpierw zameldują się w Grodzisku Wielkopolskim aby potem udać się do miejsca docelowego. W ośrodku w Grodzisku przeprowadzone zostaną dwa treningi.
Przed wyjazdem ma zostać podjęta decyzja czy z drużyną pojedzie narzekający ostatnio na uraz Haitańczyk – Donald Guerrier.


Głowacki musi uważać!



W piątkowy wieczór szczególnie uważać musi Arkadiusz Głowacki, który w tym sezonie kolekcjonuje żółte kartoniki na potęgę. Środkowy obrońca Białej Gwiazdy ma ich już trzy na koncie, co oznacza, że kolejne napomnienie skutkować będzie karą zawieszenia na jeden mecz. Miejmy nadzieję, że szybko nie dojdzie do takiej sytuacji, bo nasza ławka rezerwowych jest bardzo krótka i próżno na niej szukać środkowych obrońców z prawdziwego zdarzenia.



Podtrzymać dobrą passę.



Jak większość, tak samo i ja mam nadzieję, że podtrzymana zostanie nasza passa punktowania w meczach wyjazdowych, jak każdy wie w zeszłym sezonie mecze te nie były naszą mocną stroną. Wraz z nowym sezonem powróciła nadzieja, że ten okres będzie dla nas lepszy. Jak na razie jest dobrze z dwóch wyjazdów na 6 możliwych punktów przywieźliśmy 4, więc narzekać nie można.

Terminarz VI kolejki TM Ekstraklasy:

22 sierpnia (piątek)

18:00 Zawisza Bydgoszcz – Lechia Gdańsk (Canal + Family HD, NSport)
20:30 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (Canal + Sport HD)

23 sierpnia (sobota)

15:30 Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała (NSport)
18:00 Górnik Zabrze – Górnik Łęczna (Canal + Sport HD)
20:30 Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław (Canal + Sport HD)

24 sierpnia (niedziela)

15:30 Legia Warszawa – Korona Kielce (Canal+ Sport HD)
18:00 Ruch Chorzów – Lech Poznań (Canal + Sport HD)

25 sierpnia (poniedziałek)

18:00 GKS Bełchatów – Piast Gliwice (Canal+ Family HD)

Zapraszam do dyskusji.

nairda116 19.08.2014 22:35

Cóż liczę minimum na 1 pkt, co do Głowy to najlepiej żeby dostał żółtko w meczu z Bełchatowem, gdyby dostał na Pogoni to boję się pomyśleć co by robili bracia Mak z Czekajem i jego michałkami. Moim skromnym zdaniem w Szczecinie wystarczy zdobyć chociaż punkt, a z Bełchatowem i Zawiszą po prostu wygrać :)

muerte 20.08.2014 06:59

Polecam autorowi zapoznanie się z powiedzeniem "rządzić i dzielić", Murawski raczej tego nie robi.

mitmichael 20.08.2014 08:19

Jezeli nie beda marnowali sytuacji za sytuacja to jestesmy w stanie to wygrac. Inaczej co najwyzej mozemy osiagnac remis

Barti 20.08.2014 08:26

Mam nadzieję że w piątek wieczorem znów będzie można zaśpiewać: "Niepokonana nasza Wisełka kochana!"

St Yabol 20.08.2014 08:26

na pewno lepiej by było gdyby Głowa wykartkował się przed meczem z ce7tic'kiem, czyli karteczka z Bełchatowem i pauza z Zawiszą.

Co do meczu remis brałbym w ciemno

emailowiec 20.08.2014 18:03

http://www.90minut.pl/news/237/news2...e-Entella.html

Z Pogoni odszedł Mateusz Lewandowski. Zawsze to jakieś osłabienie ;)

Szansa dla naszych prawoskrzydłowych. Bury może się śmielej włączać do ataku.

darean 20.08.2014 18:11

Żaden mecz nie jest łatwy , Pogoń będzie chciała wygrać i zrehabilitować się za te 5:0 w Krakowie , ale jesteśmy w stanie ich pokonać i to dla mnie byłoby miłym zaskoczeniem bo patrząc realnie o tym meczu myslę tak : zdobyć bramę i nie przegrać czyli bramkowy remis w ciemno.

Patryko 20.08.2014 18:13

1:1, względnie 1:2. Wypadałoby podtrzymać dobrą passę spotkań bez porażki.

filemon 20.08.2014 23:21

Dobrze by było gdyby Robak nie zagrał, po co ryzykować jego zdrowie po kontuzji :-)

PiVoSH92 20.08.2014 23:27

Akurat jak na razie to Zwoliński jest skuteczniejszy od Robaka, więc nie wiem, czy to taki dobry pomysł. Glyzda na razie gra na poziomie Brożka - na pięć setek wykorzystuje jedną. BTW - wie ktoś, ajk prezentowały się statystyki dot. popularności transmisji meczy E-Klasy w poprzednich kolejkach? Ewentualnie gdzie to sprawdzić/monitorować?

piotrex007 20.08.2014 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiVoSH92 (Post 1373529)
Akurat jak na razie to Zwoliński jest skuteczniejszy od Robaka, więc nie wiem, czy to taki dobry pomysł. Glyzda na razie gra na poziomie Brożka - na pięć setek wykorzystuje jedną. BTW - wie ktoś, ajk prezentowały się statystyki dot. popularności transmisji meczy E-Klasy w poprzednich kolejkach? Ewentualnie gdzie to sprawdzić/monitorować?

"W 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy najwięcej widzów – ponad 190 tysięcy (drugi najlepszy wynik w tym sezonie) – obejrzało niedzielną transmisję spotkania Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Ponad 148 tysięcy widzów zgromadził przed telewizorami mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin. W pięciu spotkaniach 5. kolejki widownia telewizyjna przekroczyła 110 tysięcy (Podbeskidzie - PGE GKS Bełchatów 116,3 tysięcy, Korona Kielce - Górnik Zabrze 115,7 tysięcy, Piast Gliwice – Ruch Chorzów 112,5 tysięcy). *** Mecz Wisła - Lechia został najwyżej oceniony przez kibiców głosujacych w aplikacji "Oceń mecz". Wyniki na stronie: http://www.canalplus.pl/sport/ocen-mecz"

Fanpage Canal + Sport na facebooku: https://www.facebook.com/CANALplussp...04969356219102 :)

huberix 21.08.2014 10:22

Jak widać potencjał mamy spory, nawet pomijając bojkot.
Co do meczu to 0:2 dla nas po o dziwo świetnej grze Wisły na wyjeździe.
Pogoń gra niepewnie i w kratkę. Mamy szanse coś ''uszczelić'' :D

gypsy 21.08.2014 12:45

Liczę na fajną grę i przynajmniej remis w tym spotkaniu. Oby udało się przedłużyć passę meczów bez porażki ;) Osobiście chciałabym też zobaczyć jakieś czyste konto, ale to nie jest priorytetem. Panowie, najdłuższy wyjazd w sezonie nie może się zakończyć zerową zdobyczą punktową!

adam_09 21.08.2014 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrex007 (Post 1373530)
"W 5. kolejce T-Mobile Ekstraklasy najwięcej widzów – ponad 190 tysięcy (drugi najlepszy wynik w tym sezonie) – obejrzało niedzielną transmisję spotkania Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Ponad 148 tysięcy widzów zgromadził przed telewizorami mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin. W pięciu spotkaniach 5. kolejki widownia telewizyjna przekroczyła 110 tysięcy (Podbeskidzie - PGE GKS Bełchatów 116,3 tysięcy, Korona Kielce - Górnik Zabrze 115,7 tysięcy, Piast Gliwice – Ruch Chorzów 112,5 tysięcy). *** Mecz Wisła - Lechia został najwyżej oceniony przez kibiców głosujacych w aplikacji "Oceń mecz". Wyniki na stronie: http://www.canalplus.pl/sport/ocen-mecz"

Fanpage Canal + Sport na facebooku: https://www.facebook.com/CANALplussp...04969356219102 :)

Jak się liczy taką oglądalność? Wie ktoś może ?
U nas największa jest pewnie dlatego, że wiele kibiców ogląda mecz w TV zamiast na stadionie jak u konkurencyjnych zespołów.

silver03 21.08.2014 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1373585)
Jak się liczy taką oglądalność? Wie ktoś może ?
U nas największa jest pewnie dlatego, że wiele kibiców ogląda mecz w TV zamiast na stadionie jak u konkurencyjnych zespołów.

Czyli można liczyć, że gdyby nie protest mecz oglądało by około 175 tys.

!!IRIVER!! 21.08.2014 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1373586)
Czyli można liczyć, że gdyby nie protest mecz oglądało by około 175 tys.

Głupi jesteś, czy prowokujesz? :-)
Rozumiem, że każdy kto bojkotuje ma C+? Rozumiem, że każdy co oglądał, na pewno przyszedłby na stadion?

PiVoSH92 21.08.2014 20:17

Oglądalność w 1, 2 i 5 kolejce na pewno najwyższa u nas, pytanie jak w 3 i 4, ale jeśli podobnie to pokazuje to, że nasz zespół ma ogromny potencjał marketingowy, którego pewien łysy Pan nie umie wykorzystać...

R33 21.08.2014 20:27

Który to już raz mamy najwyższą oglądalność w tym sezonie?

PiVoSH92 21.08.2014 20:51

Według konkurencyjnego portalu 3 raz pierwsze miejsce:

ť Górnik Łęczna - Wisła Kraków 171 tys (1)
ť Wisła Kraków - Piast Gliwice 177 tys. (1)
ť Lech Poznań - Wisła Kraków 170 tys. (3)
ť Wisła Kraków - Ruch Chorzów 153 tys. (3)
ť Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 190 tys. (1)

* w nawiasie, miejsce w rankingu oglądalności danej kolejki ligowej.

Mario Nh 22.08.2014 09:16

Pogoń bez Robaka i być może Murawskiego.
Liczę na widowiskową grę i przynajmniej remis. :D

silver03 22.08.2014 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1373636)
Głupi jesteś, czy prowokujesz? :-)
Rozumiem, że każdy kto bojkotuje ma C+? Rozumiem, że każdy co oglądał, na pewno przyszedłby na stadion?

W sumie racja, przymulony w robocie siedziałem :D

Skoro Robak nie gra to liczę na zwycięstwo.

leyzer87 22.08.2014 10:20

Grają bez Robaka, więc nie widzę innej opcji jak wyjazdowe zwycięstwo. JJJBG!!!

Davss875 22.08.2014 10:40

Musimy wygrac. Czas zaczac seryjnie punktowac i piac sie w tabeli.

Griszka30KR 22.08.2014 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1373701)
Musimy wygrac. Czas zaczac seryjnie punktowac i piac sie w tabeli.

To jest chyba oczywista oczywistość :).
Niestety obawiam się porażki,gdyz balon jest trochu napompowany.
Remis biorę w ciemno.

Davss875 22.08.2014 13:40

Ja wierze ze wygramy. Musimy poprostu. Strzelamy frajerom 2 bramki i kontrolujemy przebieg meczu.

Lukasz 22.08.2014 14:58

Plan minimum - brak czerwonych kartek i kontuzji.
Dobra widowiskowa gra i przy tym zwycięstwo - dziś jestem optymistą, wbrew statystyce.
Co do graczy - Małecki i Zając i oczywiście Stilic - liczę na wyrazistą gre tych Panów, ponad obecną formę.

I tylko zwycięstwo.

!!IRIVER!! 22.08.2014 15:32

Wypada ograć Pogoń i wrócić bez wykartkowanego Głowy. W meczu z Bełchatowem Głowacki będzie nam niezwykle potrzebny - tak mi się przynajmniej wydaje, bo Gieksa bankowo przyjedzie tu w celu grania z kontry. I jeśli Arek gdzieś ma robić kartkę to właśnie w meczu z Bełchatowem, żeby czasem nie musiał pauzować z Legią.

Zwycięstwo też jest o tyle ważne, że fajnie byłoby przesunąć się w końcu na pudło i tam się zadomowić. Skoro udało się na ciężkim terenie w Poznaniu to i w Szczecinie nas na to stać.

Łukasz - a co Cię do cholery obchodzi gra Małeckiego? Ja akurat mam go w dupie. Chyba, że wyrazistość rozumiesz przez czerwoną kartkę w pierwszej połowie. :-)

fialo 22.08.2014 17:15

Zgaście już ten podjar, bo się czytać nie da. Nasze zwycięstwo lub remis w tym meczu będą duża niespodzianka.

Pogoń - Wisła (bet365)

2.0 - 3.2 - 3.80

tommiyacht 22.08.2014 17:40

Chciałbym remis i zero kartek po naszej stronie. Lecz rozum podpowiada ze nie wywieziemy punktu ze Szczecina.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:15.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl