
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#31
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#32
|
|
Sparciały Smuda wybrał samobójczą taktykę na ten mecz - wiedząc że nie ma podstawowych obrońców postanowił grać otwarty futbol - zamiast bronic się całym zespołem. Żaden inny zespół nie dał tak dupy w meczu z Legią jak Wisła. Nawet te teoretycznie sporo słabsze. W erze Cupiała nigdy nie przegraliśmy tak wysoko z Legią i w ogóle z nikim!. Nawet Kulawik nie przegrał tak wysoko. Masz jeszcze jakieś "mądrości"?
BTW To ten sam kazus jak przegrana Polski z Hiszpanią 0-6 w meczu towarzyskim kiedy to sparciały prowadził kadrę. Cały świat (zwłaszcza średniacy) grali wtedy defensywnie z Hiszpanami ale nie My! Fantazja Smudy, brak realnej oceny zespołu i 0-6. Potem jak zwykle coś bredził że woli piłkarzy nauczyć gry.... i na Euro widzieliśmy efekty tych nauk. Bednarz, Kapka, Smuda out! ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#33
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#34
|
Zero pewności siebie, zero inteligencji. Charyzmatyczny? Tylko wtedy gdy biegnie do mediów ze swoim "ozorem". Gdy zaś drużynie nie idzie, zamiast na tablice z wynikiem lepiej popatrzyc na jego twarz. Na myśli mam Poznań gdzie jeszcze przed pierwszym gwizdkiem był wbity swój fotel a jego twarz przejawiala ból i rozpacz z położenia w jakim znalazla się w tym dniu jego drużyna. Dziękować Bogu, że początek przyniósł tyle punktów. Zdaniem prezesa milosciwie nam panującego Jacka Bednarza Smuda jest najlepszym transferem tego sezonu. Dla mnie osobiście najgorszym. Chociaż nie, wróć. Jest gorszy, przecież trener podpisał się pod transferem Burdenskiego. Nie winie go za wszystko. Jednak gdy się patrzy na grę choćby Ruchu, czy słucha inteligentne wypowiedzi w studiu nc+ trenera Rumaka, tak sobie myślę, że Wisła mogła trafić zdecydowanie lepiej.
Ostatnio edytowane przez Mario Nh : 02.06.2014 o godz. 21:45.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#35
|
|
Jedyną zaletą Smudy jest motywacja zawodników i braku miejsca dla ciot. Chodzi mi o to, że przy nim nie można płakać, że jest za ciężko. To jest niestety jego jedna, a raczej dwie zalety. Szkoda, że na te 2 zalety przypada 100 wad.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#36
|
|
Jak rozumiem przedmówców głównym problemem Wisły jest Smuda... Gdyby nie on to bylibyśmy mistrzami. Bo przecież nawet jak przez większą część sezonu byliśmy na 3 miejscu, a na wiosnę nawet na 2 to i tak dyżurni krytycy wylewali na niego pomyje. Więc skoro 2 miejsce to za mało, powinien być mistrz. Ciekaw jestem jaki trener wg Was zrobiłby dużo lepszy wynik? Bo wydaje mi się, że to czy nas będzie prowadził Smuda, czy ktoś inny nie ma większego znaczenia. Dla mnie zrobił dobry wynik, poskładał drużynę, skazywano nas na dól tabeli, a dopóki nie było plagi kontuzji byliśmy na podium. Trzeba się pogodzić z tym, że nie jesteśmy już piłkarską potęgą w Polsce.. Wróciły szare i nijakie sportowo lata sprzed ery TF. Im szybciej to zrozumiecie, tym mniej będzie płaczu na forum. Dostało mi się kilka razy na forum jak studziłem emocje jesienią. Ale jak ktoś się napalał na tytuł przed wiosną jak na rajską dziewice to nie ma pojęcia o piłce i jest sam sobie winien. Wyniki jesienią były ponad stan, bo omijały nas kontuzje i mimo, ze graliśmy kadrą 13-14 zawodników nie dało się tego odczuć. Na wiosnę zabrakło zmienników. Przy takiej kadrze nawet The Special One wiele nie pomoże..
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#37
|
|
Miało być MP! Znowu nas dyzma oszukał...
Lepszego treneiro i tak nie będzie przez najbliższe 2 lata... Na dzisiejszą Wisłę jest jak znalazł. Niech się pozmienia wszystko wokół trenera, a dopiero później rozmawiajmy o tym kto lepszy za Smude. Poza tym odnoszę wrażenie, że "eksperci" szukający problemu Wisły głównie pod postacią trenera to Ci sami co trajkoczą na Burligę za jego poziom sportowy "bo tak się przyjęło" - nieważne, że gra już na poziomie dobrego obrońcy ekstraklasy i obok Głowackiego był najlepszym obrońcą naszego bloku defensywnego. Ale wiadomo internet posiada wielu ekspertów. Osobiście z wyniku sportowego Wisły jestem zadowolony, po poszerzeniu składu o paru piłkarzy liczę w następnym sezonie na skuteczna walkę o 3 miejsce i prawo do gry w el. LE. ![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#38
|
|
Co poniektórym się w dupach poprzewracało. Smuda głównym problemem Wisły? Przypomne że kasy u nas nie ma,zawodników sprowadzamy za darmo z czego do gry na poziomie ekstraklasy to ciężko złożyć całą 11-ke. Osiągamy 5 miejsce,po świetnej rundzie jesiennej i gorszej wiosennej,co chyba niektórym przesłoniło oczy i myślą że nasza drużyna ma jakiś niesamowity potencjał. Ten potencjał uwolnił na początku Smuda,potem niestety okazało się że z pustego to i Salomon nie naleje bo jak na obronie u nas musi grać Czekaj to nie wymagajmy cudów. Z gówna bata nie ukręcisz. Ci co wypominają Smudzie Burdeńskiego to niech będą konsekwetni i jednocześnie podziękują mu za Stilica.
Czyli za runde jesienną mamy dziękować Bogu,ale za wiosne obwiniamy już tylko Smude? |
|
|
|
Guest
|
#39
|
|
Z przebiegu sezonu spokojnie mogliśmy skończyć na pudle, ale niezrozumiale koszmarny okres marzec-maj pogrzebał nasze nadzieje. Przy czym jak dla mnie w klubie bronili się rękami i nogami przed trzecim miejscem. Nienormalna sytuacja niestety, ale u nas to częste.
Radosna działalność Franka na obozach przygotowawczych i cała otoczka pozasportowa nie wróżą niestety zbyt dobrze, ale może jakimś cudem nastąpi nieoczekiwany zwrot na dobrą drogę?
Ostatnio edytowane przez arti : 03.06.2014 o godz. 05:40.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#40
|
|
Haha, no to jest cała kwintesencja myślenia co niektórych.
![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#41
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#42
|
Bednarza i tak nie zbawi. Fajne zestawienie ktos wrzucił ze sport.interia.pl, gdzie jasno widać różnice między frekwencją sprzed bojkotu a tą po jego ogłoszeniu. Ze stadionu zniknęło ok. 10 tys. kibiców średnio na mecz !Jacku, jeśli to czytasz jesteś wielki ! Takiego odpływu ludzi jeszcze nikt nie dokonał. Nawet Zawisza z 5 tys. zszedł tylko na 2700. A Wisła z ponad 14 tys. na 4835 ! Zwycięzcą został więc Jacek Bednarz za największy odpływ sezonu ! (niestety wyniku już raczej nie powtórzy bo nowy sezon zacznie od 3,5 tys. widzów na trybunach). |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#43
|
|
Dokładnie i miał kim grać w zastępstwie za kontuzjowanych/wykartkowanych zawodników?
Smuda Czekaja i Nalepy grać nie nauczy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#44
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#45
|
Smuda dostał rozpadający się zespół z emerytów którzy nic nie grali kupę czasu kilku sflustorwanych zawodników po Holenderskiej Wiśle i cudowną młodzież. Plus ławkę rezerwową z 3 ligi. Wynik który osiągną jest ponad miarę - jego poprzednicy też mieli dobre zespoły na papierze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#46
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#47
|
|
Ty się lepiej ciesz, że nie mamy jakiegoś trenera z pipidówka...
![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#48
|
Tym emerytem to niby jest Paweł Brożek ? Ten co strzelił w tym sezonie 17 bramek, bez których wielki trener Smuda byłby w głębokiej , czarnej d..e, a Wisła kopałaby się po czołach z Widzewem czy Zagłębiem w grupie spadkowej. Smuda powinien do Częstochowy na kolanach pójść, że Paweł zdecydował się na grę w Wiśle w tym sezonie. Bo gdyby nie to siedziałby każdy mecz z głupią miną na ławce jak w Poznaniu. W drugiej kolejności powinien podziękować Donaldowi, że rozruszał skrzydło i tyle bramek tez strzelił. Jego tez dostał.Zaliczysz go do emerytów ? No, Głowacki emerytem jest ? Ale jak widać ci emeryci w naszej lidze jeszcze sporo potrafią. Dostał tez w trakcie rundy Stilica i Dudkę, nie wspominam już o Stiepanovicu. Faktycznie jednym słowem Smuda nie miał kim grac biedaczysko. Nie to co Ruch czy Lechia. Nie wspominajac już o Widzewie, Zagłębiu, PBB, Górniku, Cracovii, tam to składy pełne znakomitych kopaczy były. A jego poprzednik, to mógł tylko pomarzyć o takim składzie jaki miał teraz Smuda. Kulawik dysponował przez całą rundę bramkostrzelnym (1 bramka w sezonie) nie emerytem Sikorskim. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#49
|
|
Ja napisze tylko tyle - a mielismy walczyc o utrzymanie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#50
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#51
|
Ale to jak Kocian był chujowy cześnieji bo dał się przegonić Smudzie a dopiero potem był zajebisty? Do jakiejś szkoły wieczorowej chodził? Bo nie łapie. 3 miejsce było w naszym zasięgu ale zabrakło ławki rezerwowych. Przypominam, że mieliśmy walczyć o utrzymanie. Hmmm Tak między innymi bo ten sam Paweł Brożek przez długi czas odwalał manianę i kopał się po czole. Kulawik/Probierz też mieli mocny zespół na papierze jak wyszło wszyscy pamiętamy. Tak samo jak Paweł Powinien się cieszyć, że Smuda w niego uwierzył. Ile Brożek strzelił bramek przez 2 lata przed przyjściem do Wisły? Ale to my wyżej w tabeli od Widzewie, Zagłębiu, PBB, Górniku, Cracovii jesteśmy czy niżej Zresztą o czym my rozmawiamy? Twoim zdaniem: - Jak Brożek/Guerrier grają dobrze to ich sukces i nic Smudzie do tego - Jak Czekaj/Nalepa grają dno i oddają bramki po indywidualnych błędach to wina Smudy? Nie mam nawet cienia nadziei, że załapiesz, że to sprzeczność Stilic na bank by tu przyszedł dla innego trenera. Co powiesz o formie Chrapka, Garguły, Bunozy, Jovanica przed Smuda i pod wodzą Smudy. To rozumiem też o niczym nie świadczy? Dorzuć jeszcze Burligę do tego pytania. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#52
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#53
|
|
A Smuda to niby skąd jest?
I pamiętaj, jest takie przysłowie: Baba ze wsi wyjdzie zawsze, wieś z baby nigdy.
PS: A od czego jest trener jak nie od tego, by poprawić umiejętności zawodnika? |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#54
|
|
Nie o miejsce urodzenia czy zamieszkania tu chodzi.
![]() ![]() "Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#55
|
|||||||
Cytat:
przykryć jescze końcówkę sezonu wiosennego ale nie jego poczatek. Bo od 3 kolejki juz było widać dno jakie prezentują na wiosnę a jeszcze nikt nie był kontuzjowany. Więc nie powielaj bzdetów i głupich smudowych tłumaczeń dla niedorozwinietych. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Ale tam go pogonili to przypomniał sobie o Smudzie w Krakowie. Skoro wierzysz, ze to dzięki Smudzie jest w Krakowie to wierz, lżej będzie się żyło z tą myślą.Cytat:
|
||||||||
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#56
|
|
Problem w tym, że Kocian za zajęcie 3 miejsca jest uznawany za boga na tym forum. Jak my byliśmy na 3, a nawet na 2 miejscu to i tak gromy sypały się na Smudę. Było to stałe grono dyżurnych krytyków z Tobą na czele. Praktycznie w każdym temacie najeżdżasz na Smudę. Rozumiem,że każdy może mieć swoje zdanie, ale winienie Smudę za wszystko robi się już nudne. Gdybyśmy zajęli to 3 miejsce, pisałbyś dzisiaj to samo. Jak mieliśmy szansę na puchary to czytałem na forum " po .... nam te puchary? żeby dostać lanie do Azerów". Jak nie ma pucharów to nikt nie pisze "po .... Ruchowi te puchary". Nagle to jest sukces. Krótko mówiąc, jak ktoś chce szukać dziury w całym to zawsze znajdzie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia
Offline |
#57
|
![]() Tak mniej więcej można podsumować sezon 2013/14 ![]()
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#58
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#59
|
|
Cytat:
Pisałem, o tym, że u nas nawet 2 miejsce było uznawane za porażkę. Wyżej można być tylko na 1, a więc trzeba by porównać nasz skład o Legii. A tego nawet nie chcę robić.. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#60
|
|
Jest taka piosenka Kultu, nazywa się "Amnezja" (czy jakoś tak) (żart). Były kiedyś przecież piękne Probierzowo-Kulawikowe dni, gdzie obijaliśmy się o dno aż huczało. "Franz" jakim by ekspertem nie był, to sprawił, że w tym sezonie powąchaliśmy nawet lidera i to nie w pierwszej kolejce. Można gadać dowoli, ale prawda jest taka, że wielu chyba zależy na tym, żebyśmy obijali dno - nie będzie kibiców, drużyna będzie na dnie - po prostu świetlany czas dla Wisły. Smuda jak dla mnie jest wygranym tego sezonu, bo to nie tylko miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej (nie spadkowej), ale i Stilić, ale i przede wszystkim Głowa, który nie wiem czy pamiętacie, po tym sezonie miał kończyć karierę. Kogo chcecie za Smudę? Na kogo nas stać? Nawet ten Kocian cały, niech powtórzy z Ruchem taki wynik dwukrotnie, wtedy mogę pomyśleć o nim jako o solidnym trenerze. U nas wszystko się nie zmienia, tylko mit potężnej Wisły mimo dwóch lewych sezonów zostaje cały czas w głowie.
Jesteśmy biedakami, powinniśmy być na miejscu Widzewa, ale jakoś pchamy ten wózek - i nie boję się tego powiedzieć, także dzięki Smudzie - mit o potędze mogliśmy w tym roku chociaż trochę podpielęgnować. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|