The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Chrisman
Senior Member
 
 
Od: 03.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#241
Stary 26.11.2011, 12:57
http://www.weszlo.com/news/8649-Cani...eje_na_mistrza wczoraj gralismy jak za Maaskanta?
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#242
Stary 26.11.2011, 13:50
Chrisman napisał(a):Wyświetl post
http://www.weszlo.com/news/8649-Cani...eje_na_mistrza wczoraj gralismy jak za Maaskanta?
Tak. Jazda na indywidualnościach i farcie jak za dobrych czasów Robercika. Nawet Pareiko w formie z tamtych czasów.

Co do karnego to Nunez przewrócił się w idealnym momencie. Sędzia musiał gwizdnąć. Chociaz ogólnie sędzia strasznie wku...ł w tym meczu. Ewidentny faul na Boguskim w I połowie, po chwili potyka się zawodnik Śląska o własne nogi a ten gwiżdzę faul dla gospodarzy. Kilka razy zdarzyło mu się podjąć dwie lub 3 błędne decyzje w ciągu niecałej minuty! Z autami też się mylił na potęgę.

Żeby zdobyć MP trzeba będzie zdobyć jakieś 64 pkt. Czyli trzeba wygrać 13 spotkań na 15... w tym mecz z Legią. Dla drużyny, która w ostatnich czterech spotkaniach strzeliła 1 bramkę z karnego wydaje się to jak mission impossible.
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#243
Stary 26.11.2011, 13:51
Po wczorajszym meczu nasunęło mi się kilka wniosków, z których jeden jest szczególnie ważny.
Ta drużyna ma potencjał wystarczający do zdobycia MP i może grać znacznie lepiej.
Musi być inaczej ustawiona, zawodnicy muszą być lepiej zmotywowani i muszą wiedzieć, co, jak i z kim mają grać.

Tym samym zarzut, że mamy I-ligowy skład i sam Guardiola by nie pomógł, uważam za kompletnie nie trafiony.
Czy Kazek sobie poradzi? Nie wiem. Ale wiem, że dobry trener zrobiłby z tych chłopaków na prawdę ciekawą drużynę.

Wiadomo, wzmocnienia zawsze by się przydały, ale tutaj zgadzam się ze Stanem - wystarczy dwóch klasowych zawodników w zimie, szczególnie na pozycję lewego obrońcy.

P.S. Dziwne kwiatki wychodzą na jaw od czasu odejścia Maaskanta. Jak choćby to, że bardzo mało czasu poświęcał na taktykę... Wszak on miał być tym, który zaszczepi w nas holenderską myśl szkoleniową.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
buczo1985
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#244
Stary 26.11.2011, 14:10
Mecz nie był zły. Podobała mi się chęć gry u chłopaków. Grali jak drużyna. Szczególnie pozytywne wrażenie zrobił na mnie Jirsak. Chciało mu się biegać
Nie łapię jak to jest. Nie wiem czy jestem trochę uprzedzony, ale Czekaj mimo tego, że zdarza mu się niecelnie zagrać do przodu, robi na mnie lepsze wrażenie niż starsi koledzy z Europy Zachodniej.

Tak zgadzam się drużyna ma potencjał! Gdy wróci Maor, a Mały odzyska formę powinniśmy wskoczyć na wyższe obroty. Cieszę się, że Rafał wrócił.
What's new?

Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#245
Stary 26.11.2011, 14:14
willow napisał(a):Wyświetl post
Po wczorajszym meczu nasunęło mi się kilka wniosków, z których jeden jest szczególnie ważny.
Ta drużyna ma potencjał wystarczający do zdobycia MP i może grać znacznie lepiej.
Musi być inaczej ustawiona, zawodnicy muszą być lepiej zmotywowani i muszą wiedzieć, co, jak i z kim mają grać.

Tym samym zarzut, że mamy I-ligowy skład i sam Guardiola by nie pomógł, uważam za kompletnie nie trafiony.
Czy Kazek sobie poradzi? Nie wiem. Ale wiem, że dobry trener zrobiłby z tych chłopaków na prawdę ciekawą drużynę.

Wiadomo, wzmocnienia zawsze by się przydały, ale tutaj zgadzam się ze Stanem - wystarczy dwóch klasowych zawodników w zimie, szczególnie na pozycję lewego obrońcy.

P.S. Dziwne kwiatki wychodzą na jaw od czasu odejścia Maaskanta. Jak choćby to, że bardzo mało czasu poświęcał na taktykę... Wszak on miał być tym, który zaszczepi w nas holenderską myśl szkoleniową.
Dokładnie Willow.
Ale niestety mamy tu takich Framatów, Wolfich itp , bezgranicznie zapatrzonych w "styl Roberta".
Wszyscy jedank wiemy ze czasami miłość jest ślepa.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 26.11.2011 o godz. 14:17.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#246
Stary 26.11.2011, 14:14
Szkoda tylko, że zachciało im się grać po serii kompromitujących porażek. Czy trzeba faktycznie dosięgnąć dna, by zacząć biegać, walczyć i grać jak drużyna bez indywidualnych fochów i wymachiwania rękoma? Brawo Wisła!
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#247
Stary 26.11.2011, 14:43
Ten mecz pokazał, że jak się chce to się da. To był jeden z lepszych meczów Wisły w tym sezonie i oby nie okazało się, że było tylko "spięcie się" na lidera.
Mam nadzieje, że z Czekajem to nic poważnego...
Wielu tu mówi, że posadzenie Bitona to przesada ale tak naprawdę z Bitonem od paru spotkań nie potrafiliśmy wygrać, więc coś trzeba było zmienić. Nie mówię od razu, że Genkov zasługuje na pierwszą 11 ale zdrowa rywalizacja o miejsce w ataku chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member
 
 
Od: 08.2010
Skąd: Belfast UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#248
Stary 26.11.2011, 15:12
Genkov jest o klasę lepszym zawodnikiem niż Biton. Walczy na całym boisku i idealnie nadaje się do gry kombinacyjnej, ma bardzo mało strat, pod presją rywala potrafi celnie zgrać piłkę głową, nogą a nawet klatką piersiową.
Odpowiedz cytując
WhiteStarDvisionTheBest
Senior Member
 
Od: 10.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#249
Stary 26.11.2011, 15:14
Genkov z Bitonem powinni wychodzić w pierwszej jedenastce tworząc pare napastników,kiedy skonczy sie w Wisle gra z jednym napastnikiem...eh
Odpowiedz cytując
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#250
Stary 26.11.2011, 16:22
O co chodzi z tym transparentem?
http://galeria.wislakrakow.com/20111...l/DSC_1413.JPG
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#251
Stary 26.11.2011, 16:24
WhiteStarDvisionTheBest napisał(a):Wyświetl post
Genkov z Bitonem powinni wychodzić w pierwszej jedenastce tworząc pare napastników,kiedy skonczy sie w Wisle gra z jednym napastnikiem...eh
Owszem, powinni, ale wtedy musisz zmienić ustawienie.

Grając 4-4-2 mamy dwójkę pomocników w środku, co się równa z przegraną walki o środek pola z wszystkimi drużynami mającymi trzech pomocników środkowych (4-5-1, 3-5-2, 4-3-3, itd)

Moglibyśmy więc grać 4-2-2-2, mając de facto czwórkę pomocników w środku, ale prawie 0 na skrzydłach. Wówczas potrzebni są dobrzy boczni obrońcy, których nie mamy.

Moglibyśmy też grać 3-5-2, gdzie mamy mocny środek, ale za to trójkę obrońców, a my czwórką rady nie dajemy

Wniosek? Na razie nie dane nam grać dwójką w ataku. Zwłaszcza, że mając dwójkę napastników przydałoby się mieć trzeciego, zmiennika, alternatywy dla nich, a takiego nie mamy, bo Boguski i Małecki to już bardziej skrzydłowi. Pauzuje Biton za kartki albo Genkow za kontuzje i musielibyśmy od razu zmienić ustawienie.
Dobrze jest jak jest Genkow był bez formy, to Biton strzelał jak na zawołanie. Formę zgubił Biton, to Genkow zaczyna się dobrze prezentować.
Ostatnio edytowane przez filemon : 26.11.2011 o godz. 16:26.
Odpowiedz cytując
pattros
Member
 
Od: 10.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#252
Stary 26.11.2011, 16:33
JrQ- napisał(a):Wyświetl post
O co chodzi z tym transparentem?
http://galeria.wislakrakow.com/20111...l/DSC_1413.JPG
Chodzi o to, że 07.12 Wisła Can-Pack Kraków gra bardzo ważne spotkanie z ruskimi w eurolidze, i transparent zachęca do przyjścia na halę !
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#253
Stary 26.11.2011, 16:40
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie Willow.
Ale niestety mamy tu takich Framatów, Wolfich itp , bezgranicznie zapatrzonych w "styl Roberta".
Wszyscy jedank wiemy ze czasami miłość jest ślepa.
no cóż... nie ma co dyskutować z oporną materią.
Jestem jak najdalszy od odbierania Moskalowi zaslugi. To prowadzona przez niego drużyna wygrała z liderem, ktorego jeszcze tydzień temu większość tego forum chciała przedwcześnie koronować.

Jednak należy oddać także Robertowi to, co robertowe.
Ta drużyna grala wczoraj jak za Maaskanta, najlepszego Maaskanta.
Śmiem twierdzić, ze gdyby Maaskanta przedwcześnie (dla ulagodzenia smoka) nie zwolniono, wcześniej czy później Wisła wrociłaby na właściwe tory.
Nie ma dziś w Wiśle stylu Kazika, jest nadal styl Maaskanta-Moskala.
Oby Moskal się nie spalił i własciwie kierowal drużyną
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#254
Stary 26.11.2011, 17:13
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Ta drużyna grala wczoraj jak za Maaskanta, najlepszego Maaskanta.
Oczywiście że tak.Od biedy można by się doszukać większego pressiongu ale w tych niezłych meczach typu Wronki,Apoel,Litex czy Fulham, było podobnie.

Zresztą Moskal musiał by mieć nierówno pod sufitem by robić jakaś taktyczną rewolucje właśnie teraz
Co mu trzeba oddać - niby kosmicznie zestawił środek obrony i to się jednak sprawdziło, do tego udało mu się nie dopuścić do depresji w drużynie a po takich wynikach jak ostatnio , to nie łatwe.

Nowością był także początek - zazwyczaj między pierwszą a trzecią minutą przeciwnik ma setkę a pierwsze 15 minut to tragedia a tu świetny początek który myślę że mentalnie ustawił mecz

2 rzeczy przez które szlag mnie trafia - znów sporo takich gównianych , zupełnie niewymuszonych błędów no i niestety nie potrafimy zagrać dobrze tych ostatnich 20 minut gdy prowadzimy.Zero utrzymania się przy piłce i jeden wielki chaos w rozegraniu a przecież to jest właśnie ten moment gdzie powinniśmy pokazać dobrą grę.

No ale 3 punkty są - liczyłem na tą wygraną i intuicja mnie nie zawiodła
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member
 
 
Od: 08.2010
Skąd: Belfast UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#255
Stary 26.11.2011, 17:22
filemon napisał(a):Wyświetl post
Owszem, powinni, ale wtedy musisz zmienić ustawienie.

Grając 4-4-2 mamy dwójkę pomocników w środku, co się równa z przegraną walki o środek pola z wszystkimi drużynami mającymi trzech pomocników środkowych (4-5-1, 3-5-2, 4-3-3, itd)

Moglibyśmy więc grać 4-2-2-2, mając de facto czwórkę pomocników w środku, ale prawie 0 na skrzydłach. Wówczas potrzebni są dobrzy boczni obrońcy, których nie mamy.
Można też zagrać 4-3-3 z jednym lewym skrzydłowym Ilievem a w miejsce prawego skrzydłowego wchodziłby prawy obrońca lub jeden ze środkowych pomocników.
Na lewej obronie spróbowałbym Jovanovica i nakazał mu grać bardziej defensywnie tak żeby ta strona była nie do przejścia. Paljic gra katastrofalnie w obronie a w ofensywie też nie ma z niego żadnego pożytku.
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#256
Stary 26.11.2011, 17:30
Kris Dee napisał(a):Wyświetl post
Można też zagrać 4-3-3 z jednym lewym skrzydłowym Ilievem a w miejsce prawego skrzydłowego wchodziłby prawy obrońca lub jeden ze środkowych pomocników.
Na lewej obronie spróbowałbym Jovanovica i nakazał mu grać bardziej defensywnie tak żeby ta strona była nie do przejścia. Paljic gra katastrofalnie w obronie a w ofensywie też nie ma z niego żadnego pożytku.
No tak, ale w Twoim ustawieniu w defensywie LO (Jovanović) jest wspierany przez Ilieva, zaś Lamey musi radzić sobie sam. Pachnie tu destabilizacją po stronach defensywy, co najmniejszy taktyk skrzętnie wykorzysta.

Ponadto, Twoje ustawienie jest delikatnie zmienioną koncepcją Maaskanta, opierającą się na tym, że za Kirma wstawiliśmy Bitona
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#257
Stary 26.11.2011, 17:34
FraMat napisał(a):Wyświetl post
no cóż... nie ma co dyskutować z oporną materią.
Jestem jak najdalszy od odbierania Moskalowi zaslugi. To prowadzona przez niego drużyna wygrała z liderem, ktorego jeszcze tydzień temu większość tego forum chciała przedwcześnie koronować.

Jednak należy oddać także Robertowi to, co robertowe.
Ta drużyna grala wczoraj jak za Maaskanta, najlepszego Maaskanta.
Śmiem twierdzić, ze gdyby Maaskanta przedwcześnie (dla ulagodzenia smoka) nie zwolniono, wcześniej czy później Wisła wrociłaby na właściwe tory.
Nie ma dziś w Wiśle stylu Kazika, jest nadal styl Maaskanta-Moskala.
Oby Moskal się nie spalił i własciwie kierowal drużyną
Wiedziałem że tak powiesz ;-)

Nigdy się nie przekonamy gdzie by była nasza Wisła, gdy by nas prowadził trener z prawdziwego zdarzenia. Szkoda.
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member
 
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#258
Stary 26.11.2011, 17:41
Taaaaa, drużyna ma wręcz nieskończony potencjał. Przecież nasza gra w drugiej połowie była ciężka do strawienia. Nie lubię gdybać, ale to zrobię. Gdyby Śląsk miał na ataku takiego Ljuboję, to marnie byśmy wczoraj skończyli.
Dostawaliśmy w dupę wiele razy i nagle wygrywamy ze Śląskiem, co pozwala niektórym na formułowanie teorii, że jedziemy po mistrzostwo. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Już milion razy było pisane, że lepsi przeciwnicy będą niemiłosiernie objeżdżać Diaza, Paljica, Lameya (wiele razy też widzieliśmy, jak to robią). Jirsak już prochu nie wymyśli - to fajny chłopak, ale średni piłkarz. To jest ten słynny potencjał?

Nie odezwałbym się w ogóle, gdyby nie ta rażąca hipokryzja. Maaskant mistrzostwa nie zdobył, Maaskant meczów nie wygrywał itd. Wszystko, co osiągnął było zasługą przeciwników. Natomiast już po wczorajszym meczu powstają twierdzenia, że Wisła znowu jest mocna. Hahahahah, to jest żałosne. W tym wypadku ślepa wydaje się być ta nieskończona nienawiść, na którą, nie wiem czemu (albo i wiem, ale bez sensu babrać się w tym temacie), zasłużył Maaskant.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#259
Stary 26.11.2011, 18:23
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Taaaaa, drużyna ma wręcz nieskończony potencjał. Przecież nasza gra w drugiej połowie była ciężka do strawienia. Nie lubię gdybać, ale to zrobię. Gdyby Śląsk miał na ataku takiego Ljuboję, to marnie byśmy wczoraj skończyli.
Dostawaliśmy w dupę wiele razy i nagle wygrywamy ze Śląskiem, co pozwala niektórym na formułowanie teorii, że jedziemy po mistrzostwo. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Już milion razy było pisane, że lepsi przeciwnicy będą niemiłosiernie objeżdżać Diaza, Paljica, Lameya (wiele razy też widzieliśmy, jak to robią). Jirsak już prochu nie wymyśli - to fajny chłopak, ale średni piłkarz. To jest ten słynny potencjał?

Nie odezwałbym się w ogóle, gdyby nie ta rażąca hipokryzja. Maaskant mistrzostwa nie zdobył, Maaskant meczów nie wygrywał itd. Wszystko, co osiągnął było zasługą przeciwników. Natomiast już po wczorajszym meczu powstają twierdzenia, że Wisła znowu jest mocna. Hahahahah, to jest żałosne. W tym wypadku ślepa wydaje się być ta nieskończona nienawiść, na którą, nie wiem czemu (albo i wiem, ale bez sensu babrać się w tym temacie), zasłużył Maaskant.
No cóż. Każdy interpretuje słowo pisane jak mu wygodniej. Ale Ty przeginasz. Wyciągasz wnioski, które nijak mają się z tym, co faktycznie jest zawartością postów.

Nikt nie napisał, że Maaskant nie wygrywał meczów. Nikt nie napisał, że Maaskant nie zdobył mistrzostwa. Bo gdyby tak napisał, to oznaczałoby, że jest nienormalny. Również nie widziałem nigdzie stwierdzenia, że ta drużyna ma nieskończony potencjał. Więc czemu zakłamujesz opinię innych użytkowników? Taka forma dyskusji jest dobra, jak się za adwersarzy ma dzieci albo debili. Więc się opamiętaj albo zacznij czytać uważnie posty

Wczorajszy mecz pokazał, że można tymi zawodnikami grac lepiej, mądrzej i taktycznie dojrzalej. Nie chcesz chyba mnie przekonywać, że nie widziałeś różnicy między wczorajszą grą, a meczami z PBB, Górnikiem czy Cracovią? Czy nawet meczami z początku sezonu?

Padła teza, że poziom, jaki osiągnęliśmy z Maaskantem, jest apogeum możliwości tej drużyny. Że wycisnął z niej tyle, ile mógł. Padała teza, że bez Meliksona, Małego i Sobolewskiego nie da się wygrywać. A to było tematem niekończących się dyskusji na tym forum.

Dla każdego rozsądnie myślącego jest jasne, że są zawodnicy w drużynie, którzy nie dają jej jakości. I że wzmocnienia są potrzebne. To oczywiste jak to, że jutro - mam nadzieję - wstanie nowy dzień. I każdy widzi również, ile jest elementów do poprawy.

Ale równie oczywistym jest to, że mając lepszego, bardziej doświadczonego trenera niż Maaskant, można by było inaczej rozegrać tę runde, nawet tymi samymi zawodnikami.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
Daif1906
Member
 
Od: 06.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#260
Stary 26.11.2011, 18:31
Mi podobal sie w tym mecz Iliev(1 polowa szczegolnie),Nunez fajnie radzil sobie w ofensywie i w defensywie pomagal rowniez.Czarek Wilk to dla mnie pilkarz mecz,jego zawzietosc i nieustepliwosc byla imponujaca-prawdziwy kapitan.No i Sergiej co wybronil
Oby w dalszych meczach grali minimum na takim poziomie jak ze Slaskiem.
Odpowiedz cytując
Kris Dee
Senior Member
 
 
Od: 08.2010
Skąd: Belfast UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#261
Stary 26.11.2011, 18:41
filemon napisał(a):Wyświetl post
No tak, ale w Twoim ustawieniu w defensywie LO (Jovanović) jest wspierany przez Ilieva, zaś Lamey musi radzić sobie sam. Pachnie tu destabilizacją po stronach defensywy, co najmniejszy taktyk skrzętnie wykorzysta.
Jovanovic nie jest wpierany przez Ilieva tylko przez Nuneza który gra "Box-to-Box", tak samo Wilk po drugiej stronie. Dlatego to jest 4-3-3 a nie 4-5-1.
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member
 
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#262
Stary 26.11.2011, 18:59
@Willow

Nie chce mi się teraz forum przeglądać, ale takich postów, że mistrzostwo zostało nam podarowane, a większość wygranych przez nas meczów to kwestia farta i braków rywala, była cała masa.

Wczorajszy mecz, niestety, jeszcze niczego nie pokazał. Tak samo, jak wczoraj wygraliśmy ze Śląskiem możemy za tydzień przegrać z Widzewem. Jedna wielka loteria. A wiesz od czego to zależy? Od tego, czy akurat Paljic nie poda do przeciwnika, Genkow nie skiksuje itp. Większość z naszych zawodników to piłkarscy nieudacznicy, których tylko lobotomia mogłaby oduczyć bezmyślnych zagrań - nawyków.
Nie kwestionuję tego, że są lepsi trenerzy od Maaskanta - sam chciałbym takich w Wiśle. Jednak to zależy od pieniędzy, a nie od kibicowskich chęci.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
willow
a.k.a. morgenes
 
 
Od: 11.2002
Skąd: z Madagaskaru

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#263
Stary 26.11.2011, 19:52
speedfashion napisał(a):Wyświetl post
@Willow

Nie chce mi się teraz forum przeglądać, ale takich postów, że mistrzostwo zostało nam podarowane, a większość wygranych przez nas meczów to kwestia farta i braków rywala, była cała masa.
Co by nie powiedzieć, kilka meczów na farcie wygraliśmy. Chyba najlepszym przykładem jest Allah Akbar Nie ma co się wstydzić ani obrażać.
Mało istotne - mistrzostwo zdobyte.

speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Wczorajszy mecz, niestety, jeszcze niczego nie pokazał.
A według mnie właśnie pokazał. Pokazał, że dokonując nawet kosmetycznych korekt w ustawieniu i składzie, można osiągnąć lepszy efekt. Pokazał, że można mieć schematy i je stosować. Tylko trzeba to ćwiczyć na treningach.

speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Tak samo, jak wczoraj wygraliśmy ze Śląskiem możemy za tydzień przegrać z Widzewem. Jedna wielka loteria.
Masz 100% racji. Możemy przegrać z Widzewem. Gnój pozostawiony przez Maaskanta nie da się posprzątać w tydzień. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że padł mit, że z tymi zawodnikami nie da się grać lepiej, niż w meczach z PBB czy Koleżankami zza Błoń. Że padł mit, że mamy I ligowy skład, cały do wymiany. Że na prawdę niewiele potrzeba - profesjonalny sztab szkoleniowy przede wszystkim, (a nie jakiś holenderskie Nikodemy Dyzmy), plus 2-3 wzmocnienia składu.

speedfashion napisał(a):Wyświetl post
A wiesz od czego to zależy? Od tego, czy akurat Paljic nie poda do przeciwnika, Genkow nie skiksuje itp. Większość z naszych zawodników to piłkarscy nieudacznicy, których tylko lobotomia mogłaby oduczyć bezmyślnych zagrań - nawyków.
Ten skład wygrał mistrzostwo i gra w LE. To nie są nieudacznicy. No sorry - 2-3 by się znalazło. Jak pisałem wyżej, wzmocnienia są konieczne. Mam tego świadomość.

speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Nie kwestionuję tego, że są lepsi trenerzy od Maaskanta - sam chciałbym takich w Wiśle. Jednak to zależy od pieniędzy, a nie od kibicowskich chęci.
Oczywiście.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#264
Stary 26.11.2011, 20:45
ładny mecz i mam wreszcie nadzieje ze zagramy z widzewem dwoma napastnikami.
Pareiko: Lamey-Chavez-Jovanovic-Diaz-Wilk-Iliev-Garguła-Nunez-Biton-Genkov
Odpowiedz cytując
mihaq
Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#265
Stary 26.11.2011, 20:59
No naprawdę podziwiam tych, którzy z uporem powracają do koncepcji Diaza na lewej obronie. Jasne, Paljic nie radzi sobie najlepiej, ale przynajmniej umie się ustawiać i wygląda jakoś naturalniej na tej pozycji. Diaz zupełnie był tam zagubiony. Skoro już kombinujemy, to na siłę kazałbym grać tam Nunezowi aż się przyzwyczai. Wydaje się, że byłby pożytek z niego na tej pozycji.
Odpowiedz cytując
danpe_
Senior Member
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#266
Stary 26.11.2011, 21:16
Druga połowa w wykonaiu Wisły nie była najlepsza, modliłem się o wejście Małeckiego i niech sobie gość robi rajdy po samą linię końcową boiska - byle dalej od obrony, bo widać było, co się dzieje, gdy Śląsk po stracie gola przycisnął.

Śmiem twierdzić, że jakby nie było Małeckiego ciągnącego pod koniec meczu grę do przodu, to z dużym prawdopodobieństwem Śląsk by wyrównał. Obrona jak się gubiła, tak się gubi i pewnie nadal będzie popełniać wielbłądy, póki nie zmieni się obrońców na lepszych.
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#267
Stary 26.11.2011, 21:24
Kris Dee napisał(a):Wyświetl post
Jovanovic nie jest wpierany przez Ilieva tylko przez Nuneza który gra "Box-to-Box", tak samo Wilk po drugiej stronie. Dlatego to jest 4-3-3 a nie 4-5-1.
No to zobacz jakikolwiek mecz drużyny o takim ustawieniu to zobaczysz, że, oprócz [piłkarzy na pozycji] Nuneza i Wilka (których celowo pominąłem wcześniej, bo nie o nich mowa) bocznym obrońcom pomagają także skrzydłowi Gdy po jednej stronie skrzydłowy pomaga, a po drugiej nie - następuje destabilizacja po stronach defensywy i wówczas z lewej będą mieć autostradę
Odpowiedz cytując
kha1
Senior Member
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Czeladź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#268
Stary 26.11.2011, 22:52
Zobaczyłem właśnie wypowiedź Lenczyka w Polsacie, mówiącą o tym, że Ślask stworzył tyle akcji, a Wisła żadnej, że aż się wściekł - on był po prostu wściekły. Zachował się jak prostak...
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#269
Stary 27.11.2011, 01:44
Wczoraj podobali mi sie 4 zawodnicy


Pareiko-interwencje takie ze Slask mogl strzelic z tego 3 bramki ,ale Siergiej pokazal ze jest swietnym bramkarzem,tylko ostatnio mial dołek

Wilk-nie ma go i nagle jest i atakuje rywala umiejetnie zabierajac mu pilke.Skarb.
Iliev-wreszcie pokazal ze moze dac duzo temu zespolowi,w co ostatnio wielu watpilo.Ma instynkt,jest inteligentyny,wie co i jak.
Genkov-moza psioczyc ale wole jego niz Bitona.Zgrywa pilki,jeszcze za duzo sie kladzie na boisku ,ale to jest do "wyleczenia"



generalnie to zranione zawierzatko pokazalo co niektorym ze to jest material na dobry zepspol,bo potencjal jest.Teraz tylko ich dobrze ustawic ,dodac Meliksona i wiosna moze byc ciekawa
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#270
Stary 27.11.2011, 07:31
Niestety oglądałem mecz dopiero od 60 minuty. Wiem że zwycięzców się nie sądzi ale... Utkwiła mi w pamięci jedna akcja. Wychodzi szybki kontratak, skrzydłowi biegną na zapalenie płuc, piłkę wyprowadza nasz play maker Garguła, i nagle stop i do tyłu cały Śląsk się wraca. Można by napisać że chodziło o grę na czas żeby cenne minuty uciekały, ale on to robi w każdym meczu. Garguła to główny hamulcowy, osłabia nasz atak. Atak z Gargułą to jak jazda do przodu na zaciągniętym ręcznym. Jeżeli nie ma komu podać do przodu, to zawodnik taki jak Garguła, sam powinien starać się zrobić przewagę i stwarzać sytuację . A co do meczu, to życzę sobie, i nam wszystkim, wygranych większą różnicą bramek. Końcówka to był dla mnie horror. Naprawdę miło jest usłyszeć od komentatora (nie wiem co mu się stało) że Wisła wygrywa zasłużenie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:44.