
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#91
|
|
No widzisz, bo ja biorę pod uwagę dłuższe odcinki czasu, pojedyncze wyniki mogą cieszyć lub smucić, ale nie ma co z nich wniosków wyciągać.
Piłka nożna to taki sport, w którym mistrzowie z reguły mają OK 2 punkty w meczu lub lekko ponad dwa punkty. Co oznacza, że najlepsza drużyna w każdej lidze, praktycznie w co drugim meczu nie wygrywa. Czyli ma pecha. W końcu jest najlepsza w lidze? Skoro jest najlepsza to czemu nie wygrywa? Czemu mistrz w co drugim meczu zawodzi? Masz jakieś inne wytłumaczenie, poza stwierdzeniem - taka jest piłka - lub stwierdzeniem, kurde mieli pecha albo gorszy dzień? Wyjaśnij mi ten ewenement w inny sposób, czekam z utęsknieniem. Nie wiem, czasem odnoszę wrażenie, że nie gadam z fanami kopanej, tylko fanami koszykówki.... W piłce nożnej szczęście ma bardzo duże znaczenie, w końcu piłkę się kopie nieprecyzyjnymi nogami. W koszykówce faworyt ze zdecydowanie słabszą drużyną wygrywa 10 na 10 spotkań. W piłce nożnej pewnie z 8 na 10. Mówię to oczywiście o różnicy 1 lub 2 dywizji. Taki jest ten sport, z choinki się urwałeś? Od wczoraj piłkę oglądasz?
Ostatnio edytowane przez s1mone : 09.10.2023 o godz. 09:24.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#92
|
Po co tylko bredzić o pechu? My w wielu spotkaniach jesteśmy rażąco nieskuteczni. Jakby to się sprowadziło do jednego wyrwanego z tych 11 meczów to może i bym wziął pod uwagę, że nam nie wpadło i nawet nazwałbym to pechem. U nas nie wpada regularnie, więc nie ma co dorabiać teorii. Na tym polega terminarz ligowy, żeby pojedyncze spotkania nie wypaczały sensu rozgrywek (w porównaniu do pucharów). ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#93
|
|
Ale czemu jest słabsza skoro jest najlepsza
))) Nazywaj to pechem, dyspozycją dnia czy jak tam chcesz sobie to wyjaśniać.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#94
|
|
Każdej drużynie może się zdarzyć słabszy dzień, może się też zdarzyć, że np. bramkarz drużyny przeciwnej będzie mieć dzień konia i będzie bronić wszystko.
Dobre drużyny po prostu minimalizują liczbę tych dni i wyciągają średnią 2+ punkty na mecz, z tym że w przypadku topowych drużyn wynika to w głównej mierze z lepszego składu oraz lepiej realizowanych założeń taktycznych etc. W przypadku Wisły strata punktów z drużynami głównie broniącymi się wynika z naszego taktycznego upośledzenia i jednowymiarowego sposobu prowadzenia ataku pozycyjnego vs. drużyny stojące za linią piłki w 10. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#95
|
Tak na marginesie. Nie ma żadnych podstaw w tym momencie, żeby nas nazywać najlepszą w tej lidze, więc Twoja teoria niezbyt pasuje do sytuacji My na ten moment aspirujemy do tego, żeby obronić tytuł frajerów roku, bo znowu mamy największy budżet i papierowo najsensowniejszy skład. Wszystko to jednak równoważy parodysta trener. ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#96
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#97
|
Fizycznie wygląda to dobrze. Rozwalona Lechia w dogrywce była tego przykładem, ale wciąż brakuje potwierdzenia w starciu z rywalami którzy są głęboko ustawieni na swojej połowie. A Resovia ma pewno zaserwuje nam takie ustawienie.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.10.2023 o godz. 12:09.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#98
|
Skoro mistrz danego kraju, najlepsza w nim drużyna praktycznie w co drugim meczu zalicza wpadkę to skąd te oczekiwania, że my nie będziemy )) |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#99
|
Tym bardziej Twoja teoria była absurdalna . Jak zresztą większość, które tu próbujesz wygłaszać ![]() Wisła "pech" Kraków A Ci mistrzowie to mieli pecha czy jednak notowali wpadki?
Ostatnio edytowane przez Jagul : 09.10.2023 o godz. 12:45.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#100
|
|
![]()
Jak Sobol na "szczęściu" zrobi awans to wkleję sobie jego zdjęcie do awatara ... na jakiś czas. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
||
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#101
|
|
Ja proponuje, żebyś wklejał średnią punktową po każdym meczu. Bo jak Ci pasowała do narracji to była w każdym Twoim poście
![]() ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#102
|
Przy okazji w podpisie mam linka do aktualizowanej na bieżąco sytuacji Wisły z nałożonymi wynikami z poprzedniego sezonu. Więc można na wykresie zobaczyć jak nam idzie teraz i jak to się ma do poprzedniego sezonu. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#103
|
Na razie punktujemy na poziomie 1,55. Jakby Wisła robiła 1,85 to nie byłoby tematu i można by się swobodnie nabijać malkontentów. A tak to jeszcze trzeba wierzyć, że się Sobol ogarnie na czas. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#104
|
|
Nawet średnia krocząca nie daje póki co podstaw do tego, żeby się nadmiernie ekscytować.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#105
|
|
Nadmiernie nie ale nie ma co szaleć z czarnowidztwem. Następny mecz dopiero za dwa tygodnie.
Po 11 kolejce jesteśmy znów w strefie barażowej (od 1,53), w której byliśmy ostatnio po 3 kolejce. Średnia rośnie, strata do 2 miejsca maleje czyli jest światełko w tunelu.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 09.10.2023 o godz. 14:45.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#106
|
|
Tutaj nie o ekscytację chodzi. Drużyna, która najprawdopodobniej awansuje bezpośrednio może sobie pozwolić na 13 porażek. To nie jest wyzwanie ponad siły, nawet Wisły prowadzonej przez Sobola. Teoretycznie przed nami łatwiejsza część rundy. Zostali nam potencjalnie słabsi przeciwnicy. Nie wiem dlaczego w 6 następnych kolejkach nie mielibyśmy zapunktować jak w ostatnich 6. Co dałoby nam 11 punktów. Potem przed przerwą jeszcze dwa spotkania. Jedno zwycięstwo jest realne. Co łącznie dałoby 31 punktów. W rundzie wiosennej trzeba to przynajmniej powtórzyć (możemy 5 razy przegrać i 2 razy zremisować) i jesteśmy w domu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#107
|
|
Do awansu trzeba statystycznie 63 punkty czyli średnią 1,85
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#108
|
Zobaczysz w kolejnym meczu jesli rywal zdecyduje sie na defensywny styl czy trener zmienil taktyke czy dalej beda wrzutki. Tyle razy przerabialismy wtopy w blizniaczy sposob, a ludzie dalej naiwni.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 09.10.2023 o godz. 17:14.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#109
|
|
Jagul napisał(a):
A Ci mistrzowie to mieli pecha czy jednak notowali wpadki? Powiedz mi - czy ty naprawdę jesteś taki ciemny czy tylko udajesz? Jeżeli ktoś gra poniżej swojego optymalnego poziomu to ma gorszy dzień / pecha itp - nazwij to jak chcesz. To, że istnieją często dużo bardziej skomplikowane przesłanki jest oczywiste, bo na tzw dyspozycję dnia czy zwyczajnego 'pecha' w piłce składa się tak wiele czynników, że łeb pęka. Nigdy nie wiesz czy piłkarz przestrzelił sytuację sam na sam, bo : - w ostatnim ułamku sekundy mu zwyczajnie zeszło przez kępke trawy - poczuł się zbyt pewnie i zlekceważył sytuację - sytuacja była tak dziecinnie łatwa, że zjadła go presja i przekombinował - ogólnie ma doła, bo w domu ma hardkor z babą i siedzi mu to z tyłu głowy - bardzo chce udowodnić na co go stać i za bardzo się stara - trener w niego nie wierzy i brakuje mu przez to pewności siebie - koledzy go nie lubią i źle się czuje w drużynie - ostatnio gra gorzej i się boi, że straci miejsce w 1 składzie - generalnie ma słabą technikę i wykończenie - zjada go presja gry przy pełnych trybunach - ogólnie trafiłby z zamkniętymi oczami, tylko coś go wybiło z rytmu - ogólnie trafiły z zamkniętymi oczami tylko w tej sytuacji miał tętno 150/300 i zaj.eb.any już był czy może jest jeszcze jakiś inny powód. Mógłbym tą listę wydłużyć o kolejne 20 podpunktów, ale wiesz co? Nie chce mi się. Ja to generalnie sprowadzam do pecha czy dyspozycji dnia, bo nie zamierzam rozdrabniać włosa na czworo. Nie podoba ci się słowo pech - to zastąp go sobie jakimkolwiek hasłem tylko chcesz Chodzi o tą wartość losową, która wynika z przesłanek nieoczywistych dla postronnego obserwatora. I tak, można mieć w danym meczu pecha - i zaliczyć wtopę. Nie wiem jakim cudem te dwa hasła się w twojej pokracznej logice wzajemnie wykluczają. Dla mnie jedna rzecz jest częstą przyczyną drugiej. Przykłady łopatologiczne dla ameb mózgowych : - Edek zaliczył wtopę, jechał120km/h w zabudowanym i miał pecha bo akurat tam stała policja. - Wojtek miał pecha ostatnio na kasie. Zaliczył wtopę bo skończył z mankiem 300 zł i musiał dołożyć z własnych pieniędzy. - Maciek zaliczył wtopę, pocałował Aśkę akurat jak jego żona Zofia szła z naprzeciwka ulicą. Ale pech! Mam jeszcze powymyślać trochę durnych przykładów żebyś się odpierdzielił? Jak bumcy umcy, większość rozumie słowo pisane i nie trzeba przeciwko nim łopat wyciągać.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 09.10.2023 o godz. 22:16.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#110
|
- zagramy tylko 6 z 15 spotkań u siebie - dojdzie mityczna presją W innym temacie pisałem że 12 z 24 pkt jakie zostały to obowiązek tej ekipy w tej rundzie. Po prawdzie jednak, żeby nie grać znowu z nożem na gardle wiosna trzeba zdobyć keszcze te 17-18 pkt. Wszystkie drużyny z czołówki mają swoje problemy, więc warto to wykorzystać. Na wiosnę kilka ekip które poczują szansę awansu się wzmocnią (Lechia, Płock, Miedź, Łęczna) i scenariusz sezonu może być zgoła odmienny od 22/23. Możemy jeszcze bronić miejsca premiowanego awansem po zimie.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 09.10.2023 o godz. 22:26.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#111
|
My przez cały ten sezon nie byliśmy w stanie wygrać dwóch meczów pod rząd... Chcę wierzyć, bo jestem kibicem. Na tę chwilę jest to wiara wbrew logice, ale co innego mi zostaje? Skoro nawet Jaro nie wrzucił tej mitycznej analizy, która miała wlać otuchę w nasze serca. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#112
|
|
Czyli jednak - pech Znicza
Znicz zaliczył wtopę, bronił za wysoko i miał pecha bo Wisła to wykorzystała. Znicz miał ostatnio pecha na meczu. Zaliczył wtopę bo stracił sześć goli i wywiózł zero punktów z Krakowa. Znicz zaliczył wtopę, przyjechał do Krakowa akurat jak Wiśle regularne gubiącej punkty u siebie wyszedł mecz. Ale pech! ![]() ![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#113
|
|
No i spoko, pewnie w inny dzień przy tej ilości sytuacji po obu stronach skończyć by się mogło np. 3:3. Najgorsze jest to, że ty nadal tego nie ogarniasz
)) |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#114
|
|
Wygraliśmy wysoko bo Znicz przyjechał grać z nami w piłkę.
Wyszli wysoko, chcieli grać piłką. Ogólnie tak jak grał Motor. Mecz mógł się skończyć różnie wiadomo. Można gdybać. Wygraliśmy wysoko i 3 pkt są najwazniejsze. Problem jest jak przyjadą druzyny takie jak stal / chrobry / plock. Autobus na połowie i konterka. Przy naszym stylu łatwo o kontre, ale też mamy sporo strzałów w takim meczu. I tu jest właśnie problem. Takie mecze jak ze stalą / płockiem / chrobrym wygrywa się przez SFG jak nie chce nic wpaśc. My mamy kilkanaście rzutów rożnych i nic z tego ....Nad tym trzeba mocno pracować. Ogólnie spodziewałem się że liga będzie mocna. Obecnie jest bardzo wyrównana a faworyci zawodzą. W takim przypadku jestem dobrej myśli ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#115
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#116
|
|
Kluczowe jest nie zepsuć pilkarzy, którzy już teraz wyglądają nieźle. Tradycją jest to, że po pół roku i przepracowanym obozie nowi piłkarze obniżają u nas loty. Teraz pora na takich: Uryga (jego liczę, bo te dwa lata robił za paprotkę w klubie), Baena, Jesus, Goku, Carbo. Czyli tak naprawdę Ci, którzy w tym momencie ciągną ten wózek.
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#117
|
Wisła nie potrafi grać jak przeciwnik postawi 9 zawodników w polu karnym. Więc wyjazdy mogą być dla nas łatwiejsze niż mecze domowe, gdzie można się spodziewać autobusu zaparkowanego przed bramką. Jeżeli myślimy serio o awansie to potrzebujemy mieć jakieś 36 punktów po zimie - 18 i 19 kolejka - pierwsza i druga "wiosenna" jest grana w grudniu. Co oznacza, że w najbliższych 8 meczach potrzebujemy 19 punktów. Ew. można to liczyć w ten sposób, że potrzebujemy zejść do max 2 punktowej straty do 2 miejsca na koniec grudnia.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 10.10.2023 o godz. 11:33.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#118
|
ŁKS Wiosna 2022 - 8 wygranych-5 remisow i 3 porażki. Średnia 1.81 na mecz, na wyjazdach praktycznie żadnych zwycięstw i mieli awans, no ale mieli już sporą przewagę po zimie. 11-4-3 i średnia 2.05 @pepe72, ta prawidłowosc wyjazdowa nie sprawdziła się na wiosnę 2023, myślę że głównie dlatego że pojawiła się "mityczna presja" |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#119
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#120
|
![]() I apdejt statystyczny - gra na tych warunkach, nawet jeżeli nie będziemy przegrywać, w najbardziej optymistycznym wariancie (przemiennie wygrana z remisem) daje średnią 2 punkty na mecz o ile oczywiście nic nie przegramy po drodze. Przy naszym obecnym dorobku punktowym do progu awansu bezpośredniego (63 punkty) brakuje nam 46 punktów. W 23 kolejkach pozostałych do końca. Czyli aby awansować bezpośrednio do końca sezonu musimy punktować ze średnią... minimum 2 punkty na mecz. Innymi słowy - Twoja wersja, która wydaje się być spoko na pierwszy rzut oka, daje nam awans tylko w najbardziej optymistycznym wariancie, a i to balansując na krawędzi. Jeszcze inaczej to ujmując - tak przechlapaliśmy sobie już 1/3 sezonu, że w praktyce jakaś seria zwycięstw musi się wydarzyć, żeby realnie myśleć o awansie bezpośrednim. Powód: dodanie statystyk
Ostatnio edytowane przez MaLk : 10.10.2023 o godz. 18:01.
|
|
|

|
||||||
![]() |
| Narzędzia tematu | |
| Tryby wyświetlania | |
|
|