The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 31.10.2009, 13:38
Po meczu jak zawsze można mówić tak o plusach, jak minusach.

Plusy to ważna wygrana, utrzymywanie przewagi, profesorska postawa Marcelo, solidna i profesjonalna Alvareza (który na razie zdecydowanie jest najbardziej pracowitym i zaangażowanym w swe boiskowe obowiązki piłkarzem Wisły), lepsza niż zwykle Jirsaka (też bardzo mocno pracował, starał się - brak krycia Korony ułatwiał mu jednak zadanie rozgrywania), Łobodzińskiego, Cantoro i Kirma, ktory wreszcie przełamał się bramkowo. Nieźle zagrał też Jop - popełniał błedy, ale z minuty na minutę nabierał coraz większej pewności. Pokazał, że potrafi sensownie wyprowadzać piłkę.

Było kilka naprawdę fajnych akcji, choć znów należy pamiętać o tragicznej postawie defensywnej Korony.

Minusy to przede wszystkim sytuacja, że zespół po raz n-ty "umarł" w okolicach 65-70 minuty kończąc mecz. Tak samo jak w wielu wcześniejszych meczach obecnego sezonu. Dlatego Korona zdobyła aż 2 gole i doprowadziła do nerwowej końcowki, choć teoretycznie nie miała prawa.

To jest sytuacja zła i patologiczna, bo w końcu, wcześniej czy później skończy sie utratą pewnych punktów lub punktu i całej włożonej w mecz pracy. To jest nieodpowiedzialne i konserwuje złe nawyki. Takie zachowanie nie jest żadnym standardem i normą na całym świecie, nigdzie żaden normalny trener, kibic, czy działacz nie może dawać i nie daje na nie przyzwolenia, bo byłoby to chore - oczywiście poza jednym wyjątkiem: Konradem z naszego forum.

Minusy to także jednak spora nieporadność w wykorzystywaniu braku krycia Korony w rejonie 20-40 metra od własnej bramki, fatalna nieskuteczność Małeckiego, dziwne gubienie się w sytuacjach strzeleckich Brożka, który szuka wówczas wszystkich rozwiązań poza uderzeniem na bramkę, niepewność Cebanu, ktory źle się ustawia i w ogóle nie wychodzi do mocnych dośrodkowań (dobrze chociaż, że pilnuje piłek rzucanych za naszą linie obrony), no i fatalne zaprezentowanie się Boguskiego - rozumiem, że po kontuzji, bez czucia piłki, ale przez te 7 minut nie miała ani jednego udanego zagrania, choć parę razy był przy futbolowce.

Największym problemem jest jednak kontuzja Głowackiego - to kolejne potężne osłabienie. A meczów zostało jeszcze sporo (w tym z Legią, derby, z Ruchem w Chorzowie). Boję się o tą naszą przewagę w tabeli. Oby Singlar jak najszybciej był gotów do gry, bo znow nie ma w obronie praktycznie żadnego pola manewru.
Ostatnio edytowane przez Markus : 31.10.2009 o godz. 13:40.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:46.