The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Sartre
Senior Member
 
 
Od: 06.2010
Skąd: Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 28.01.2011, 09:27
Cytat:
Piszę, że w przypadku Hernaniego argumentów za jego polskością jest znacznie więcej. Tyle. Jak pojawi się temat: "Hernani w kadrze", to wtedy się zastanowię co o tym sądzić. Na razie tematu Hernaniego nie ma!
Ktoś już tu (albo gdzieś indziej) trafnie zwrócił uwagę - nie chodzi o polskość, a obywatelstwo Bo polskość, to Hymn, podwórko, schabowe, małostkowość, gościnność, deszcz 8/12, flaga, dziurawe drogi, pracowitość, gołąbki, piękne blondynki, Rysio Rynkowski, marudzenie, kreskówki na Polonii 1, Adam Małysz itd. itp... moglibyśmy zrobić oddzielny, wielki temat o tym, czym jest polskość i co ją definiuje Hernani po prostu odbiera obywatelstwo

Jak dla mnie Hernani nadal nie "łapie się" do tej granicy, którą sam osobiście sobie wyznaczyłem, gdzie naturalizowanego obcokrajowca zaakceptowałbym w kadrze. Nie wychował się piłkarsko u nas - nie powinien reprezentować polskiej piłki. Natomiast obywatelstwa i, ba, miana Polaka nie mam zamiaru mu odmawiać - bo facet faktycznie z tym krajem czuje się związany i najwyraźniej z nim też wiąże swoją przyszłość. Jeżeli czuje się Polakiem i czuje przywiązanie do Polski, to dla mnie to wystarczy. To więcej, niż wiele osób urodzonych w tym kraju

W każdym razie konsekwentnie: nie dla Arboledy, nie dla Hernaniego, nie dla Perquisa, nie dla Rogera, nie dla Olisadebe, nie dla Obraniaka, nie dla Wondolowskiego, tak dla Boenischa, tak dla Matuszczyka Ława przysięgłych nadal debatuje nad Cionkiem, ale więcej głosów jest przeciw
Ostatnio edytowane przez Sartre : 28.01.2011 o godz. 09:29.
Legionista
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:30.