
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#2
|
|
za wszelką cenę 3 pkt. Pewnie Reska ustawi autobus w polu karnym. Oby Goku nie złapał czwartej żółtej. Gramy bez Junki i kogoś jeszcze?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#3
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#4
|
|
czemu z PBB nie? umowa była?
no to niech łapie wtedy odpadnie na ZS |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#5
|
|
Na złapanie żółtej kartki Goku w piątek buki dają kurs 1.01
W umowie ma zakaz gry przeciwko PBB w tym sezonie. Ewentualnie pod duża kara finansowa. Co do meczu, nie będę pisał że trzeba go wygrać i złapać dobra serie. Niech się to po prostu w końcu wydarzy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#6
|
|
weszło
co do samego meczu nie ma wiele do powiedzenia, Resovia żałośnie słaba, ale wystarczyło dać nam piłkę żebyśmy sami się podkopywali własną nieskutecznością (tak, wiem, 4 gole) i niewymuszonymi błędami. nie chcę robić paraleli do wygranych z Chrobrym i Chojniczanką które zaciemniły obraz w zeszłym sezonie choćby dlatego, że tam to wyglądało lepiej Carbo jest super, trochę mnie ciarki przechodzą że w jakimś równoległym wszechświecie zamiast niego jest Góralski |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Skąd: NH
Offline |
#7
|
|
Pytanie mam z innej beczki. Biorę moje córki pierwszy raz na stadion, wybór raczej oczywisty bo sektor rodzinny. Nie byłem tam nigdy i mam do Was pytanie czy na rodzinnym bywają pilkarze ( kiedys bywali kartkowicze lub kontuzjowani) i czy są dodatkowe atrakcje dla dzieci.
![]()
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami
To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#8
|
Dodatkowe atrakcje są. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2015
Offline |
#9
|
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#10
|
|
Skończyłem chodzić na rodzinny jakieś 3 lata temu.
Nie pamiętam atrakcji. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#11
|
|
Mecz jak mecz. Przyjedzie druzyna, ktora postawi autobus. Takie mecze konczymy remisem. Obstawiam 1:1, duza nasza przewaga, bicie głowa w mur i oczywiscie kilkanascie roznych bez efektu bramki.
To taki mecz ktory przechodzi bez emocji. Słaby rywal, słaba frekwencja, do tego zbliza sie zima. mecz w piątek więc pewnie zepsują weekend XD |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#12
|
|
Zdobyć 3 punkty, wykartkować Goku, bez kontuzji. Nastawienie Resovii na ten mecz raczej każdy zna, oby tym razem rozbijanie autobusu w bramce się udało.
Stawiam na 3-1, bramki Rodado, Goku, Uryga. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Online |
#13
|
|
remisowo...
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#14
|
|
Dobra była przerwa na repre, na pewno ciężko przepracowana, czas na ankietę ? Ciekawe z poprawy jakiego elementu będziemy się dziś cieszyć?
A. SFG w ataku. B. SFG w obronie. C. Strzał z dystansu. D. Strzał w ogóle. E. Cieszynka z legendą. F. Cieszynka z fochem. G. Machanie łapami a'la sobol style . F. Żadne z powyższych, Pan trener nas czymś zaskoczy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#15
|
|
Kluczem jest Krzyżanowski, czy po reprezentacji jest do gry.
Bo Duda w środku pola to spowalnianie akcji. Carbo, Sapała i Goku to optimum w centrum i musimy tak grać. Wygramy 4:0 ![]() |
|
|
|
Banita
Od: 02.2004
Offline |
#16
|
|
Jarzyniak dalej urażony?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#17
|
|
To nie ten temat KOALIK, pytaj tu:
https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10843&page=74 Wracając do tematu: GENERAŁ SOBOL do hejterów: https://youtube.com/shorts/d-NA5l9aNcQ
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 20.10.2023 o godz. 18:30.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2018
Offline |
#18
|
|
po pierwszej połowie widać że jesteśmy lepsi o 5 długości ale całkiem bez pomysłu na to jak wykorzystać swój potencjał, boje się że nigeropolak pyknie nam na 1:1 i tak się skończy
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#19
|
|
dramatyczne jest nasze wykończenie akcji. Rodado Goku Baena Alfaro.......................
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
Zapytam tutaj , może.ktos zna jakiegoś greenkeepera wislackiego i wie coś na temat murawy? Moim zdaniem ona gorzej wygląda niż ta stara.. piątki bramkarskie to samo błoto , za liniami boiska prześwity , ta murawa ma różne kolory trawy tak jakby był z nią jakiś problem. Co więcej co mecz widzę,że piłkarze dwóch drużyn się na niej ślizgają, czy jest jakiś problem?Ta poprzednia była zawsze u nas idealna
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2017
Offline |
#21
|
|
Nie widziałem meczu - kto dobry, kto słaby? Jak młodzież?
![]()
Jeszcze będzie pite za te wszystkie lata czekania. Jeszcze będzie pięknie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#22
|
|
Z 15 min smrodu na boisku od wejścia Gogola i Talara, ale ogółem świetny mecz Wisły na tle słabiutkiej Resovii. Co ciekawe lepiej gali gdy zaczęli nas mocniej cisnąć, ale nikt już tu nie chce grać taktyki Znicza.
Reakcje Villara po golach - bezcenne. No i spoko że Sobczak pokazuje że nie jest takim kołkiem, jak wielu uważa. Duda dzisiaj bardzo odstawał.na tle kolegów w 2 linii, ale jak widzimy zmiennicy nie są lepsi. Ratón dzisiaj nadzwyczaj solidnie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#23
|
|
Fajnie się to oglądało, nawet bardzo fajnie, nie było męczenia buły jak we wcześniejszych meczach. Ale skuteczność to kryminał, coś niepojetego. Ten mecz do przerwy powinien być zamknięty. A tu po bramce na 2:1 bałem się o wynik.
Carbo to jest przez kozak jak na tą ligę. Dobry występ Colleya, Duda tragiczny. Sobol znów dał popis swojego kunsztu tymi 3 zmianami na raz. Pięknie się Goku wykartkował. Lepiej nie dało się tego zrobić ![]()
Ostatnio edytowane przez ciacho : 20.10.2023 o godz. 22:31.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#24
|
|
Atak dobry, obrona tak sobie, resztę zobacz na GazetaKrakowska
![]() Ale na plus, że chcieli grać i non stop atakowali! Do końca rundy gramy z teoretycznie słabszymi drużynami. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#25
|
|
Pieknie, weekend bedzie udany. Jeszcze zeby potracili pkt Ci nad nami. Do tego Goku udalo sie odbebnic zoltko.
W koncu potrafimy sforsowac mur. Cieszy to ze idziemy za kolejnymi golami. Zdecydowanie na plus to ze Wisla po cofnieciu potrafi wyjsc bardz szybka kontra po przechwycie pilki. Wiadomo nerwowo momentami w obronie ale nie ma co sie czepiac. Nie jestesmy man city a jest to tylko nasza kopana, gdzie wiekszosc pilkarzy to i tak drewna. Zdecydowanie mamy najlepszy potencjal w ofensywie w tej lidze. Widac coraz wieksze zgranie. Martwi momentami zabawa w polu karnym. Bylem za zwolnieniem Radka, ale chyba poukladal gre a w dodatku pomogl mu tez terminarz ze gramy ze slabszymi. Brawo Nadejdzie wiosna i lepsze czasy! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#26
|
|
Paralitycy przez wiekszosx spotkania nie potrafiący rozegrać kontry czy huknac na bramkę. Gdyby nie tragiczna jakosc Resovii, mogło byc roznie. Tragiczny Duda, Alfaro bardzo słabo, ktory to już mecz gdzie strzela jak w rugby. Goku w dalszym ciagu nie przekonuje.
Raton powoli powoli sie rozkręca, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Carbo przerasta tą ligę o dwie dlugosci, spokoj, technika. Generalnie wynik lepszy niz gra.
Ostatnio edytowane przez leszekpw : 20.10.2023 o godz. 22:22.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#27
|
|
To jest nie do wiary, skąd Kiko bierze tych gości. Od czasu Carlitosa chłop wyławia takie perełki, że nawet sporadyczne niewypały nie wpływają na cały obraz jego pracy. Czapki z głów.
Zgodzę się, że wynik lepszy niż gra, ogólnie mamy najlepszy skład w tej lidze, który CZASEM faktycznie pokazuje, na co go stać, ale zwykle to indywidualne akcje robią nam mecz. Do tego spora różnica między 1 składem a resztą, może poza Talarem, który coraz odważniej puka do pierwszej jedenastki. edit: no i Villar, ale jego traktuje de facto jako pierwszy skład, bo to w sumie piłkarsko ten sam poziom, co Baena.
Ostatnio edytowane przez Elendil : 20.10.2023 o godz. 22:42.
![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#28
|
Zresztą, to nie zmiennicy sami w sobie są problemem, ale fakt że wchodzą często po 2-3 i na chwilę przez samą ilość zmian rozwalają nasza grę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
Przechodząc do meczu. Hiszpanie są coraz lepiej ze sobą zgrani, dlatego ich dyspozycja i efektywność w akcjach kombinacyjnych rośnie, choć na razie nie idzie za tym skuteczność. Niesamowitą robotę i zmianę jakościową daje Carbo: prawdziwy reżyser, który potrafi odebrać piłkę i bardzo inteligentnie oraz szybko ją rozprowadzić do piłkarzy ofensywnych. Osobiście uwielbiam patrzeć na elegancję w jego grze: to jak się porusza, panuje nad piłką, ustawia, gra na małej przestrzeni. Moim zdaniem nie tylko przerasta o kilka klas pierwszą ligę, ale generalnie jest obecnie najlepszym defensywnym pomocnikiem na polskich boiskach, włącznie z Ekstraklasą. Dlatego nawet gdy Sobolewski zrobił kolejne idiotyczne zmiany wpuszczając do środka pola jednocześnie Talara i Gogóła, tym razem gra nie posypała się całkiem. Poprawę formy widać u Villara: dobrze na niego zadziałało wygryzienie ze składu przez Baenę. Dalej gorszy okres ma Alfaro.Tutaj uważam, że Sobolewski robi kolejny błąd, marnujący jego możliwości: powinien grać na swojej nominalnej pozycji lewego pomocnika, a nie być rzucanym do środka drugiej linii. Coraz lepszą dyspozycję widać i u Urygi, który już nie popełnia poważnych błędów, gra coraz lepiej po powrocie na boisko. Wczoraj bardzo pewny punkt drużyny. Mimo to gra defensywna dalej kuleje: tu głównym powodem są słabi partnerzy Carbo w środku pola, którzy regularnie źle się ustawiają i popełniają błędy w kryciu oraz asekuracji, a także mizerność pozostałych obrońców. Colley nie jest pewny, Szot i Jaroch popełniają duże błędy w ustawieniu i kryciu, więc to nie może dobrze działać. Wczoraj dużym problemem była także nieskuteczność pomimo strzelenia 4 goli. Nie może być tak, że na trzy-cztery doskonałe sytuacje zespół jest w stanie wykorzystać tylko jedną. Dobrze, że to tylko polska pierwsza liga. Sobolewski oczywiście znów pokazał, że wniosków żadnych z przeszłości nie wyciąga i jak robił idiotyczne zmiany, tak robi nadal. Talar jeszcze potrafił się na coś przydać, ale Gogół to piłkarskie dno na poziomie Resovii. Zobaczymy jak będzie z Podbeskidziem i na ile tam Sobolewski swoimi decyzjami będzie przeszkadzać drużynie w zwycięstwie. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#30
|
Dopiero co Carbo wypluła laliga2, w swoim wiekowym primie, a tutaj już rownasz go do zawodników Rakowa czy Lecha. I wydaje mi się że nie oglądasz esa. Gdzie Carbo do Bergreena czy Karlstrema Poziom 1 ligi szoruje poziomu mułu. Ile tu masz czasu na reakcję, jaki pressing rywali, jaka taktykę. Tutaj w każdym meczu jesteśmy stroną dominującą, a jak się odnajdywał Carbo na wyższym poziomie broniąc się przed spadkiem? Wszyscy wiemy. Statystyki miał na totalnie przeciętnym poziomie. Tutaj moze blyszczyc odbiorami, rozegraniem, ale takich mamy po prostu przeciwników. Życzyłbym sobie oczywiście żeby w przyszłości mógł się porównać do rywali esa w bezpośrednim starciu. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|