
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS Polska liga nie zwalnia tempa. Już w najbliższy weekend kolejna, już szósta seria spotkań w Ekstraklasie, w której Wisła Kraków zmierzy swoje siły z Pogonią w Szczecinie. Spotkanie zaplanowano na piątkowy wieczór, a pierwszy gwizdek zabrzmi już o godzinie 18:00. W poprzednim sezonie wyprawę do Szczecina miło wspominają nasi piłkarze, którzy pewnie zdobyli trzy punkty aplikując miejscowym aż trzy bramki. Warto zauważyć, że oba kluby mierzył się ze sobą również w szóstej kolejce poprzedniego sezonu. Czy to dla nas dobry prognostyk? Oby! Najbliższy pojedynek jest wyjątkowy, ponieważ spotykają się dwie drużyny, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze smaku porażki, czy tak samo będzie po ostatnim gwizdku arbitra? Tego dowiemy się przed godziną 20. Transmisję z piątkowego spotkania przeprowadzi stacja Eurosport HD. Historia spotkań pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków: Sezon 2006/07 14 kwietnia 2007, 18:00 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 1:1, Piotr Celeban 49 - Hristu Chiacu 89 Sezon 2007/08 Brak spotkań. Sezon 2008/09 Brak spotkań. Sezon 2009/10 Brak spotkań. Sezon 2010/11 Brak spotkań Sezon 2011/12 Brak spotkań Sezon 2012/13 14 września 2012, 20:45 Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 2:0, Andradina 41 (k), Robert Kolendowicz 59 Sezon 2013/14: 31 sierpnia 2014, Pogoń Szczecin – Wisła Kraków 0:0 Sezon 2014/15: 22 sierpnia 2015, Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 0:3, Semir Štilić 25, Paweł Brożek 36, 75 Meldunek ze Szczecina. Nasz najbliższy przeciwnik aktualnie plasuje się na piątej pozycji w Ekstraklasie. Na swoim koncie Portowcy mają dziewięć oczek, na co składają się dwie wygrane i trzy remisy. Pogoń to jedna z dwóch ekip w naszej lidze, która nie zaznała jeszcze smaku porażki, miejmy nadzieję, że po piątkowym meczu się to zmieni. Podopieczni Czesława Michniewicza, dobrze weszli w sezon wygrywając w Poznaniu z aktualnym mistrzem kraju 2:0. Po grze zespołu nie widać praktycznie tego, że latem z klubem pożegnał się Marcin Robak, który był ważnym zawodnikiem Portowców. W ostatniej kolejce Pogoń pokonał w wyjazdowym spotkaniu Podbeskidzie 3:2 a jedną z bramek dla gości zdobył Patryk Małecki, który powali wraca do formy, po ciężkiej kontuzji. Portowcy pod lupą TWSD. Przeglądając skład naszych rywali można zauważyć, że o sile zespołu nadal stanowią Ci sami zawodnicy, co w poprzednim sezonie. Więc jak łatwo się domyślić trzon drużyny został nienaruszony i wokół tego trener Michniewicz próbuje budować nową, jakość drużyny. Dostępu do bramki strzeże 23-letni Dawid Kudła, który w dotychczasowych spotkaniach tylko raz zachował czyste konto (w starciu z Górnikiem Łęczna). Młody bramkarz jest jednak pewniakiem do składu. Do bloku obronnego dobrze wprowadziła się dwójka stoperów sprowadzona przed sezonem, zarówno Jakub Czerwiński jak i Jarosław Fojut dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków. W linii pomocy ważnymi postaciami są Rafał Murawski oraz Patryk Małecki, który wraca do formy po kontuzji. W ataku oczywiście prym wodzi Łukasz Zwoliński, który w tym sezonie strzelił już trzy bramki, więc nasi obrońcy będą musieli poświęcić mu więcej uwagi. Kazimierz Moskal na dywaniku. Kazimierz Moskal został we wtorek wezwany przez Radę Nadzorczą do Myślenic, celem spotkania wg oficjalnej strony klubu " było podsumowanie pierwszej fazy sezonu 2015/2016 oraz przebieg przygotowań do kolejnych meczów''. Nieoficjalnie mówi się, że zarząd klubu oraz właściciel nie do końca są zadowoleni z wyników osiąganych przez zespół oraz ulgowego potraktowania rozgrywek pucharu Polski. Jak widać jednak na dzień dzisiejszy pozycja Moskala został obroniona, być może przez Prezesa Gaszyńskiego a być może zarząd przekonał sam Moskal, który ma pomysł na wyprowadzenie Wisły z dołku ''ostatnich minut". Czas pokaże na jak długo stołek, na którym siedzi Kazimierz Moskal został obłożony lodem i już nie jest tak gorący. Środowisko sportowe już spekuluje, że w przypadku porażki z Pogonią lub ze Śląskiem do meczu z Górnikiem Łęczna przygotowywał zespół będzie już nowy szkoleniowiec. Do Szczecina przez Opalenice. Decyzją sztabu szkoleniowego przygotowania do piątkowego spotkania podzielone zostały na dwa etapy. Pierwszy trening Wiślacy odbyli w Myślenicach a następne przeprowadzone będą w Opalenicy, gdzie Wiślacy zatrzymają się w drodze do Szczecina. Miejmy nadzieję, że rozłożenie podróży na dwa etapy będzie miało pozytywny wpływ na naszych zawodników i nikt nie będzie narzekał na zmęczenie. Rozkojarzona Wisła, brak decydującego ciosu. Niestety, po raz kolejny Biała Gwiazda dała sobie wydrzeć pewne trzy punkty, bo jak inaczej nazwać rzecz jak zdarzyła się w niedzielny wieczór na R22 w meczu przyjaźni? Wiślacy zamiast strzelić bramkę na 3:0 i zapewnić sobie komfort przed drugą połową, dali złapać gdańszczanom kontakt a Ci to skrzętnie wykorzystali doprowadzając dwukrotnie do remisu i zabierając Wiśle trzy punkty. Powyższe elementy są do poprawy od dłuższego czasu a co najgorsze nie widać zadawalających efektów w postaci zdobywanych punktów. Wisła po pięciu kolejkach ma na swoim koncie sześć punktów, ciężko, aby ekstraklasa zmieniała zasady przyznawania punktów i dawała punkty za ładną dla oka grę, bo trzeba przyznać, że gramy ładnie.. Ale, no właśnie. Zawsze jest jakieś, ale, o którym już swego czasu wspominałem, za wszelką cenę zawodnicy Wisły chcą wejść do bramki z piłką, nadal brakuje strzałów z dystansu co zmniejsza możliwość popełnienia błędu przez bramkarza. Uwaga na żółte kartki! Czas na pierwsze kartkowe ostrzeżenie, chyba każdy domyśla się, który z Wiślaków jest zagrożony pauzą w następnym meczu. Tak, to Łukasz Burliga, który już zdążył obejrzeć trzy napomnienia w tym sezonie, niestety czwarta kartka eliminuje go z kolejnego spotkania. A patrząc na naszą wąską kadrę i kontuzję Sadloka - pauza Burligi była by dla nas dość dużym problemem. Terminarz VI kolejki Ekstraklasy: 21 sierpnia (piątek) 18:00 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 20:30 Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 22 sierpnia (sobota) 15:30 Ruch Chorzów - Termalica Nieciecza 18:00 Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 20:30 Cracovia - Jagiellonia Białystok 23 sierpnia (niedziela) 15:30 Lech Poznań - Piast Gliwice 18:00 Legia Warszawa - Korona Kielce 24 sierpnia (poniedziałek) 18:00 Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 19.08.2015 o godz. 20:43.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#2
|
Co do najbliższego meczu, jestem optymistą i ściskam kciuki. Za Wisłę i za Kazika. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#3
|
|
Najbardziej u paprykarzy obawiam sie Małego i tego nieobliczalnego Frączczaka, ale dafensywe mają równie dziurawą jak My.Ogólnie każdy wynik możliwy jak to w ekstraklapie.
Ostatnio edytowane przez AYALA : 19.08.2015 o godz. 22:38.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#4
|
|
Z Pogonią mamy rachunki do wyrównania. To właśnie przez remis z Pogonią (ostatnich minutach) straciliśmy szansę na puchary w poprzednim sezonie.
Jak to powiedział Moskal, każdy trening powinien być jak finał LM. W piątek piłkarze muszą pokazać, że stoją za nim murem i zagrają z taką determinacją, aby nie było wątpliwości komu należą się 3 punkty. Oby. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#5
|
|
jesli chlopcy ( nie mylic z charakternymi mezczyznami ) zagraja dobrze skoncentrowani to mysle ze jest szansa na osiagniecie "zwycieskiego remisu"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#6
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#7
|
|
Oglądałem ostatni mecz Pogoni z Podbeskidziem. Wystarczył błysk w ofensywie Adu i obrona Portowców nie istniała. Mamy piłkarzy o większym potencjale niż on (myślę tu o DG, ale też o Crivellaro (mam nadzieję, że wyjdzie w pierwszym składzie) i Mące), więc jeśli panowie piłkarze wyjdą nastawieni na zdecydowaną walkę o 3 punkty, to powinno być dobrze. Pogoń jest w gazie, my ostatnio się nie popisaliśmy, więc mam nadzieję, że będą chcieli grać otwartą piłkę z Wisłą, co powinno być z korzyścią dla nas.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#8
|
|
Ciężki mecz i jakoś intuicja mi mówi, że też pierwsza porażka. Papryki w gazie, a nasi na wyjazdach póki co niewiadoma, bo mieliśmy jedynie dwa mecze "specjalne", gdzie motywacja jest zawsze większa.
Wóz albo przewóz. Remisami daleko nie zajdziemy. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#9
|
|
Czekaaaam na wiatr co rozgooooniiiii
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#10
|
|
Mecz przełomowy... na pewno dla Moskala. Mam nadzieję, że piłkarze się zepną i uratują mu tyłek - sam przeczuwam bramkowy remis :(
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2015
Offline |
#11
|
|
Być może to mini zgrupowanie w Opalenicy wyjdzie im na dobre przed meczem. Czasmi dobrze jest zmienić otoczenie... oby tak się stało, na zdjęciach widać uśmiechy trenera, powinno być OK!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#12
|
|
Przeczuwam kolejny z rzedu remis ale po cichu licze na wystep podobny do tego jaki był w poprzednim sezonie gdzie wygralismy na legaliu trzy do jaja.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#13
|
|
Małecki największym zagrożeniem. Postawiłbym na Jankowskiego w ataku zamiast Brożka, Paweł ewidentnie nie jest sobą w tym sezonie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Moskal musi wygrać, Pogoń to wie więc nie zdziwię się jeśli ustawią się na grę z kontry. Wówczas będzie to ciężki mecz dla Głowackiego. Obawiam się 2:1 dla Pogoni.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#15
|
|
A to Moskal gra? Bo wydawało mi się że Wisła. Wytwarzanie sztucznej presji to metoda sabotażystów żeby w jakikolwiek sposób utrudnić bo za dobrze nam idzie. Efekt będzie taki że powieziemy ich trójkę jak w zeszłym sezonie.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2015
Skąd: Podkarpacie/ ILLINOIS
Offline |
#16
|
|
22 sierpnia 2014, Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 0:3, Semir Štilić 25, Paweł Brożek 36, 75
podobna data, to i wynik będzie podobny... |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#17
|
Moskal nie gra.Moskal za Brozka nie strzeli gola,Moskal nie poda za Boguskiego szybciej piłki ja wiem ze mozna miec do niego pretensje ,ale chyba głownie o to ze powinien ostrzejszą reką podchodzic do zawodnikow.A jak dla mnie to on ich troche "głaska" ale ze to temat meczowy....wynik mozliwy w kazdą strone. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#18
|
|
Brożek mentalnie się póki co wypalił niestety to cień piłkarza. Więc moim skromnym zdaniem powinien odpocząć na ławce, a w jego miejsce dać Jankowskiego, strzelił ostatni dwie bramki, nie ważne jakie to był sytuacje ale jednak udało mu się i to może będzie początek jakiejś serii. No i powiem Wam koledzy że jak tego nie wygramy to kolejna cegiełka do grobu Moskala niestety.
![]()
Bóg, Honor i Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2011
Skąd: Siedlce
Offline |
#19
|
|
Wreszcie czas na przełamanie i 3 punkty w co gorąco wierzę.
Co do opisu meczu, znalazłem bład. Transmisja w Eurosporcie2, a nie w Eurosporcie. JJJBG! ![]()
Czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię!
W sercu moim WISŁA! I na dobre i na złe! |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#20
|
|
ciekawi mnie skład jaki wytypuje dziś Moskal, mam nadzieje na min 1 zmianę w porównaniu ze składem z meczu z Lechią.
a tak z innej beczki, ciekawe jakby zachował się Mały gdyby (nie daj Boże) strzelił Wiśle gola? ![]() Ave i do przodu! tylko 3 pkt. ![]() ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#21
|
|
A jak sie ma zachowac? Zrobi to co kazdy pilkarz w podobnej sytuacji. Pewnie strzeli.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#22
|
|
Jak będą gwizdy to wyśle kibiców na drugą stronę błoń...
|
|
|
|
Member
Od: 01.2010
Offline |
#23
|
|
"Wiślacy zamiast strzelić bramkę na 3:0 i zapewnić sobie komfort przed drugą połową, dali złapać gdańszczanom kontakt a Ci to skrzętnie wykorzystali doprowadzając dwukrotnie do remisu i zabierając Wiśle trzy punkty. "
Zabrali nam DWA punkty ![]() Dzisiaj będzie dobrze bo nikt się tego nie spodziewa ![]() ![]()
I choć serce miałbym sztuczne to biłoby wraz z bębnem - za Wisłę - bo nie liczy się nic więcej - to pewne.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#24
|
|
A ja znowu swoje - stracimy punkty bo nie mamy w środku żadnego defensywnego pomocnika. Uryga przez cały mecz odnotuje jeden przechwyt i tyle jego wkładu w grę defensywną. Ryszard i Głowa sami rady nie dadzą, a kolejni trenerzy naszych przeciwników widzą że w drugiej linii nie mamy żadnego walczaka więc to autostrada do naszej linii obronnej.
![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Skąd: Rabka
Offline |
#25
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#26
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#27
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#28
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#29
|
|
Nie może. Ważący 65 kilo zawodnik jako twardziel do czyszczenia przedpola* to dość śmieszny pomysł. Mąka fajnie łączy defensywne zachowania z ofensywnymi, ale nie żartujmy sobie.
*O ile to masz na myśli jako "grę na 6". ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#30
|
|
No i 5 remis! Przykro na to patrzeć:/ w meczu ze Śląskiem obstawiam remis albo pierwszą porażkę:/
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|