The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Czy WISŁA sprawi swoim kibicom mikołAJkowy prezent?
TAK 52 65,82%
NIE 27 34,18%
Głosujących: 79. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 03.12.2013, 22:29. [20 kolejka] Lech Poznań - WISŁA KRAKÓW, 6 grudnia godzina 20:30
VS.






Witam,
Ekstraklasa wychodzi już w tym roku na ostatnią prostą. Przed nami dwie ostatnie kolejki. W najbliższej podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się na wyjeździe (sic!) z drużyną poznańskiego Lecha. W pierwszym meczu Wiślacy po najlepszym meczu w rundzie pokonali Lechitów 2:0 a bramki dla Białej Gwiazdy strzelali Paweł Brożek oraz Łukasz Garguła. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport HD. Początek spotkania w piątkowy wieczór zaplanowano na 20:30.


Historia spotkań pomiędzy

Lechem Poznań a Wisłą Kraków:




Sezon 2006/07
27 sierpnia 2006, 19:15, Lech Poznań – Wisła Kraków 3:3, Marcin Wasilewski 7, Zbigniew Zakrzewski 29, Piotr Reiss 56 – Arkadiusz Głowacki 53, Bartosz Bosacki 82(s), Piotr Brożek 90.

Sezon 2007/08

15 marca 2008, Lech Poznań - Wisła Kraków 1:2, Piotr Brożek 40 (sam) - Marek Zieńczuk 17, Paweł Brożek 70.

Sezon 2008/09

5 kwietnia 2009, Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1, Semir Stilić 82 - Peter Singlar 52.

Sezon 2009/10

18 października 2009, Lech Poznań - Wisła Kraków 1:0, Robert Lewandowski 60.

Sezon 2010/11


31 października 2010, Lech Poznań - Wisła Kraków 4:1, Dimitrije Injac 52, Siergiej Kriwiec 67, Semir Štilić 80 (k), Mateusz Możdżeń 90 - Paweł Brożek 49

Sezon 2011/12

9 września 2011, Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1, Dudu Biton 25.

Sezon 2012/13

4 maja 2013, Lech Poznań – Wisła Kraków 1:0, Łukasz Teodorczyk 45.






Z obozu rywala.

Poznaniacy po słabszym początku sezonu powoli zaczęli się rozkręcać i wspinać w ligowej tabeli coraz wyżej. Jednak ostatnie spotkanie z Zagłębiem Lubin pokazało, że jeszcze dużo Lechowi brakuje do drużyny, która może włączyć się w walkę o mistrzostwo kraju. Słaby mecz z zamykającym tabelę Zagłębiem Lubin i tylko remis przed własną publicznością 1:1 może pozostawiać wiele do życzenia, tym bardziej jak kilka dni wcześniej rozbija się na wyjeździe klub z drugiej strony Błoń aż 6:1!

Potwierdziła się reguła, że w naszej lidze największy problem jest z systematycznością i regularnością gry, ciężko powtórzyć dwa dobre mecze pod rząd. Być może piłkarzom Kolejarza daje się we znaki długa runda jesienna? Trzeba pamiętać że oni jako jeden z pierwszych zespołów zaczął walkę na europejskich arenach i do tego nałożyły się spotkania w rodzimej ekstraklasie oraz Pucharze Polski.

Bez względu na wynik spotkania z Koroną Kielce zespół ze stolicy Wielkopolski zakończy tę rundę spotkań na czwartej pozycji. Jeżeli wygra to strata do trzeciej w tabeli Wisły zmaleje do jednego punktu i piątkowy mecz będzie dla obu ekip bardzo ważny.

Poznaniacy przegrali dzisiejsze spotkanie w Kielcach i ich strata do Wisły Kraków nadal wynosi cztery oczka.









Kto dorzuca węgiel w poznańskiej Lokomotywie?

Lech przed sezonem licząc na dłuższą przygodę z pucharami dokonał transferów, które miały w tym pomóc, jednak w wyniku złego przygotowania, kontuzji zespół nie prezentuje się tak jakby życzył sobie trener Mariusz Rumak. Ważnymi ogniwami w zespole z Poznania są na pewno Łukasz Teodorczyk, który w tej rundzie strzelił już osiem bramek i jest najlepszym strzelcem drużyny. Warto zwrócić uwagę na Gergő Lovrencsicsa, Węgier potrafi niekonwencjonalnie zagrać, oddać zaskakujący strzał i na pewno nasi obrońcy muszą poświęcić mu więcej uwagi niż Daniemu w meczu z Jagiellonią. Gergo oprócz pięciu bramek ma także na swoim koncie pięć asyst. O jedną asystę mniej ma fiński pomocnik Kasper Hämäläinen, który jest kluczową postacią poznaniaków w środkowej strefie boiska. Swojej formy z Zagłębia Lubin wciąż szuka Szymon Pawłowski, który nie może się do końca wstrzelić w zespół Rumaka. Dostępu do bramki strzeże młody Maciej Gostomski, który wygryzł ze składu Krzysztofa Kotorowskiego.

Warto zwrócić uwagę na listę kontuzjowanych zawodników, którzy na pewno nie wystąpią w piątkowym spotkaniu przeciwko Wiśle, lista ta, jest dość długa: Kebba Ceesay, Vojo Ubiparip, Jasmin Burić, Hubert Wołąkiewicz oraz Szymon Drewniak. Do tego na urazy narzekają Tomasz Kędziora oraz Daylon Claasen i ich występ też jest zagrożony. Na kartki w meczu z Koroną muszą uważać Rafał Murawski i Bartosz Ślusarski obaj mają po trzy napomnienia.


Listę nieobecnych uzupełnił Marcin Kamiński, który został ukarany w meczu z Koroną czerwoną kartką. Wychodzi również na to, że Mariusz Rumak nie będzie mógł skorzystać z Rafała Murawskiego oraz Dimtrije Injaca - którzy opuścili dziś wcześniej boisko z powodu urazów.








Koszmar trwa.

Niestety w ostatnim ligowym meczu piłkarze Wisły nie przełamali wyjazdowej niemoc i ponieśli sromotną porażkę w Białymstoku pozwalając strzelić sobie aż pięć bramek!

Cały zespół momentami zagrał fatalnie, proste błędy obrońców sprawiały, że przy większości strzałów Michał Miśkiewicz był zwyczajnie bezradny. Franciszek Smuda dokonując zmiany w składzie zaskoczył wszystkich – Kibiców, dziennikarzy a chyba nawet samych piłkarzy, którzy długo szukali optymalnego ustawienia na boisku w takiej kombinacji. Nie wiem czym kierował się szkoleniowiec Wisły wstawiając do składu Piotra Brożka a sadzając na ławce Rafała Boguskiego?

Na kilka ciepłych słów zasłużył w tym spotkaniu chyba tylko Michał Chrapek, który od pewnego czasu udowadnia że drzemie w nim spory potencjał. Młody pomocnik pokazuje to przede wszystkim przez swoje zagrania i pomysł na grę. Wczoraj większość jego podań otwierała drogę do bramki Jagiellonii.

Na minus i kilka słów krytyki zapracowali sobie Stjepanović i Donald Guerrier. Pierwszy za głupie straty w środku boiska i głupio zarobioną żółtą kartkę a drugi za zbyt chaotyczną grę. Obserwuję Haitańczyka od kilku spotkań i być może ma on przebłyski dobrej gry ale brakuje u niego dyscypliny taktycznej i w niektórych sytuacjach zimnej głowy. Nieraz wczoraj zdarzyło mu się głupio sfaulować i tylko dzięki pobłażliwości arbitra nie wykluczył się z piątkowego meczu z Lechem.

Zwrócić uwagę należy jednak na to, że mimo słabszej postawy Stjepnovicia stara się on trzymać naszą drugą linię, po jego zejściu wyglądało to źle, żeby nie powiedzieć bardziej dobitnie. Podobne sceny zaobserwować można było m.in. w meczu z Ruchem Chorzów gdzie po jego zejściu nasza druga linia praktycznie przestała funkcjonować.









Nie można zagrać dwóch słabych spotkań pod rząd?





Większość z nas pewnie z niepokojem wyczekuje piątkowego meczu, kolejny wyjazd, kolejny trudny dla nas teren. Czym to śmierdzi? Odpowiedzcie sobie sami. Można się jedynie pocieszać, że podobno w naszej lidze nie ma powtarzalności spotkań, więc po słabym meczu w Białymstoku w Poznaniu ma się nam przydarzyć lepszy. Oby tak było i oby ta sinusoida tym razem była na plusie dla nas.

Realnie jednak ciężko będzie o dobry wynik przy Bułgarskiej ewentualne zwycięstwo poznaniaków dziś w Kielcach przybliży ich do nas na jeden punkt a to oznacza, że w piątek łatwo o zwycięstwo nie będzie a stawką będzie pozycja na pudle przed przerwą zimową.

Dla pocieszenia dodam, że to nasz ostatni wyjazd w tym roku!






Przygotowania w Grodzisku.



Po meczu w Białymstoku podopieczni Franciszka Smudy nie wracają do Krakowa, tylko udają się od razu do Grodziska Wielkopolskiego gdzie będą przygotowywać się do piątkowej konfrontacji w Poznaniu. Miejmy nadzieję, że krótkie zgrupowanie w Grodzisku pomoże piłkarzom Wisły i sprawią swoim kibicom mikołajkowy prezent przywożąc z krainy kwitnącej bulwy korzystny rezultat!

Póki co do dyspozycji trenera są wszyscy zawodnicy i nikt nie zgłasza urazów. Na kartki w tym meczu muszą uważać Gordan Bunoza, Donald Guerrier i Patryk Małecki.







Terminarz XX kolejki T Mobile Ekstraklasy:


6 grudnia (piątek)

18:00 Piast Gliwice – Korona Kielce
20:30 Lech Poznań – Wisła Kraków

7 grudnia (sobota)

15:30 Widzew Łódź – Śląsk Wrocław
18:00 Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
20:30 Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

8 grudnia (niedziela)

15:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz
18:00 Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

9 grudnia ( poniedziałek)

18:00 Cracovia – Zagłębie Lubin
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 03.12.2013 o godz. 22:39.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:17.