
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#1
|
|
Brytyjski gwiazdor kpi z tragicznej historii Polski
http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98 Liczne protesty wywołał prezenter programu motoryzacyjnego telewizji BBC 2 ("Top Gear") Jeremy Clarkson, który w nadawanym na żywo niedzielnym show sparodiował inwazję Niemiec na Polskę z 1939 roku w reklamie Volkswagena Scirocco. Reklama w formie wiadomości dziennika telewizyjnego wykorzystuje markę handlową Volkswagena Scirocco TDI, pokazując współcześnie zmontowane sceny panicznej ucieczki Polaków przed domniemaną inwazją niemiecką, wobec której polska armia jest bezradna. W reklamie, którą obejrzało ok. 6,7 mln telewidzów, Polacy rzucają się w wielkim pośpiechu do autobusów i pociągów, porzucają niedojedzone posiłki w stołówkach i zmierzają w stronę granicy. Reklamę aluzyjnie nawiązującą do exodusu Polaków z września 1939 roku wieńczy napis: "Volkswagen Scirocco TDI. Berlin to Warsaw in one tank" (Volkswagen Scirocco. Trasa Berlin-Warszawa na jednym baku). Angielskie słowo "tank" jest wieloznaczne, w języku militarnym oznacza czołg i może sugerować, iż inwazja hitlerowców na Polskę niewiele ich kosztowała. Dokładna liczbę skarg ma zostać opublikowana w środę. BBC twierdzi, że była ich tylko garstka. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...l?ticaid=18820 Gość chyba się z **ujem na łby pozamieniał. Szok. Jak Angole wogóle historii nie znają, to potem takie brednie ich smieszą. Mnie to zbulwersowało, a co Wy o tym myślicie? ----------------------------------------------------------------------------------------------- jesli czujecie sie obrazeni tym faktem piszcie na adres [email protected] wszystkie pomysly jakie wam wpadna do głowy by zbesztac tego drania temat: Jeremy Clarkson PISS OFF (polish/german advert) treść: http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98 I'm shocked. This is outrageous, ridicolous !! You have no idea about that your fantastic idea about great TV advert can insult and upset other people?! It is no as funny as you bloody think. Jeremy, you idiot, you do not know anything about Europe's tragic history, about Germany role, and Polish disaster !?!? They should ban you from every TV in the world you morron !! If you did not go to school that is your bloody problem. All english nation was so lucky that most of War's horror was happening everywhere but England, and you are brave enough to laugh at it with your funny jokes ?! Piss off !! Powód: JEREMY CLARKSON piss off !!
Ostatnio edytowane przez wislak.azory : 05.08.2009 o godz. 18:05.
|
|
|
|
miszcz ortografji
Od: 04.2004
Offline |
#2
|
|
to chyba nie masz poczucia humoru. Strasznie bulwersujące po prostu masakra.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#3
|
|
widziałem lepsze gagi, ale ten też nie jest zły.
i czuję sie strasznie zbulwersowany tym, że brytole nawiązują do ataku nazioli na Polskę. ![]() ![]() .
|
|
|
|
Junior Member
Od: 06.2004
Skąd: Wieliczka
Offline |
#4
|
|
Co to jest PREJSCIE, bo takie słowo widnieje na tabliczce pokazywanej na tym filmie?
Lepiej przypomnieliby sobie, jak nas wtedy do spółki z Francuzami wydymali. ![]()
Pasiaki - świniaki !!! Aeja-eja-o !!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#5
|
|
eee, nie takie żarty Clarkson stroił wobec innych krajów. Jak dla mnie on jest nacjonalistą i tyle. Nie poczułem się jakoś specjalnie dotknięty.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: Picnic Country
Offline |
#6
|
|
Jest coś takiego jak angielskie poczucie humoru. Autorowi tematu jest ono jak widac obce, więc trzeba wyjasnić, że humor angielski jest niepoprawny politycznie, niesmaczny, nietaktowny i generalnie ma większość norm w dupie. I zasadniczo chrzani to czy oberwą Polacy, Niemcy, Hindusi, Żydzi, Paragwajczycy czy sami Angole. ma byś zabawnie i tyle. Oczywiście może się to podobać albo nie
![]()
I pedzioł Herr Gott do wenża
Idź wek Ty pierońska szlango. I wenż był ab |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#7
|
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2007
Skąd: Podlasie
Offline |
#8
|
|
Trzeba do tego podejść z pewną rezerwą, jak już słusznie wspomniano Clarkson potrafi żartować nawet z własnego narodu i to też w czasem bardzo dotkliwy sposób. Nie brałbym tego tak do siebie, po prostu ich poczucie humoru, raz żartują z Polaków, raz z Niemców, a innym razem z Francuzów tylko wtedy nikt się nie oburza.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2007
Skąd: Fox River
Offline |
#9
|
|
to polscy zlodzieje pedza do Niemiec po nowe auto
![]() ![]()
.....
|
|
|
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#10
|
|
wg mnie poprostu z takich rzeczy się nie zartuje.
nalezy pamietac o przyszlych pokoleniach i miec szacunek do tamtych czasow i tragicznych wydarzen a nie kpic sobie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Ekonomiczny - od lat fanatyczny!
Offline |
#11
|
Nie irytują mnie np. reklamy w Niemieckiej TV, gdzie Polacy kradną, bo faktycznie może, w jakimś procencie tam się to sprawdzi, ale Polska w całej swej Historii walczyła o zawsze swoje nie zależnie czy z Krzyżakami,Zaborcami, Okupantem czy z Komuną, a to po prostu wywraca kota do góry nogami.
Ostatnio edytowane przez igortsw : 05.08.2009 o godz. 09:53.
![]() <<Każdy z nas ma własny patent by nie stac się JUDASZEM>>
|
|
|
|
Vide Cul Fide
Od: 09.2004
Skąd: W13
Offline |
#12
|
|
ja .......e , ale delikatni sie zrobiliscie ..
gorzej niz pismaki , z byle gowna robia piramide |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#13
|
Zgadza się, tylko nie każdy jak na niego plują potrafi udawać że deszcz pada. ![]()
"NIECH ŻYJĄ ŻOŁNIERZE POLSKIEJ ARMII PODZIEMNEJ"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#14
|
|
Zanim napiszecie, jacy to jesteście tolerancyjni i liberalni, oglądnijcie ten pewien krótki dokument.
http://www.onet.tv/listy-z-plonacej-...7,5,klip.html# Być może, troszkę inaczej podejdzicie do tematu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: Picnic Country
Offline |
#15
|
|
Jasne. Ale są też tacy, którzy uważają że jak deszcz pada to znaczy że niebo na nich pluje
![]()
I pedzioł Herr Gott do wenża
Idź wek Ty pierońska szlango. I wenż był ab |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#16
|
|
Są też tacy, którzy nie rozpoznają padającego deszczu i tego jak ktoś na nich pluje.
Napisze to po internetowemu: Idź na rocznice PW na Powązki i powiedz ten "śmieszny" kawał któremuś z powstańców.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 05.08.2009 o godz. 10:17.
|
|
|
|
Member
Od: 01.2008
Skąd: historiawisly.pl
Offline |
#17
|
|
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#18
|
|
pomyslcie ze jak taki mezmozgie debil bedzie sobie robil jaja z tego dramatu naszego narodu, to mlodsze pokolenie zacznie do tego podchodzic jak do filmu Allo Allo czy skeczow Monthy Pythona.
goscie z Anglii wogole nie znaja historii od tego trzeba zaczac, polowa z nich mysli ze byli bohaterami bo przyczynili sie do Dunkierki, a druga polowa ze przezyli koszmarne czasy wojenne bo spadlo na nich kilka bomb. o polakach w czasie wojny wiedza i twierdza, ze stalismy tylko z wiaderkami wody by podawac angolom do picia... wiec jak ma taki kretyn miec szacunek - dla tego nalezy to wyraznie podkreslic, ze to nie powod do zartow. te czasy to to co sie stalo w czasie wojny gdzie miliony ludzi oddalo zycie za Ojczyzne, gdzie hitler i jego idee podbily masy ludzi w niemczech z chorą ideologią - takie przejawy trzeba pietnować !! |
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#19
|
|
Proponuję ogłosić żałobę narodową. W tym jesteśmy bezapelacyjnie najlepsi. Ponadto mobilizujmy pospolite ruszenie i na front bić Angoli i przy okazji Niemiaszków. Na koń rodacy!
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: Z Polski
Offline |
#20
|
|
Rozumiem jakby nabijali sie z naszych drog, autostrad to ok rozumiem ale z wojny gdzie zginęli ludzie to juz nie jest w porzadku.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#21
|
|
Mnie ta reklama nie rusza z tego względu, że mam wyrobiony pewny światopogląd i nic go nie zmieni mam stałe zasady których się trzymam i znam historię. Ale są ludzi, którzy są ograniczeni umysłowo i nie znają się ani na historii ani na polityce i łykną wszystko. A potem się dziwimy, że połowa społeczeństwa jest ograniczona umysłowo. Anglicy to tępy naród, bo w końcu Amerykanie coś musieli od nich odziedziczyć.
Nawet nie potrafimy bronić naszej historii. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: Picnic Country
Offline |
#22
|
|
Co Ty w kółko z tym Powstaniem? Widzisz w tym filimiku jakieś odniesienia? Ja nie. To WSPÓŁCZEŚNIE zmontowane sceny mające nawiązywać do wkroczenia Niemiec do Polski. Aluzja taka historyczna. Jak napisałem wyżej- nie wszystkim musi się to podobać, ja też ze śmiechu nie pękam w trakcie oglądania ale robienie z tego afery uważam za przegięcie. W takich przypadkach przydają się dwie cechy- dystans i zdrowy rozsądek
![]()
I pedzioł Herr Gott do wenża
Idź wek Ty pierońska szlango. I wenż był ab |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#23
|
![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: się biorą dzieci?
Offline |
#24
|
|
1940 - Najlepszy wyjazd Cracovii >
Kiepska czy nie SATYRA > ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#25
|
|
W Naszym srodowisku to śmieszne ale na arenie miedzynarodowej to byłaby afera. Dlatego ja podchodz do tego z dystansem. Chodz szkoda ze my nie potrafimy zrobic smiesznej reklamy bo uwazamy sie za pionków w Europie ajak tak dalej bedziemy myslec jak nasz rzad to nigdy tego nie zmienimy.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Offline |
#26
|
Dlaczego mam sie ****a śmiać i miec dystans, skoro jako jedyni z nielicznych w Europie stawiliśmy Niemcom opór?Dlaczego zamiast Warszawy nie ma np Paryża, Pragi, Amsterdamu czy Wiednia? Zdrowym rozsądkiem staram się kierować na codzień i z dystansem patrzeć na to, co dzieje się w tv ( a szczególnie na ul Wiejskiej) internecie i na ulicy- bez tego już dawno bym osiwiał, jednak mam prawo poczuć w****ienie jak jakiś grubas( celowo lub nie) kpi z naszego narodu.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 05.08.2009 o godz. 11:19.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: Picnic Country
Offline |
#27
|
|
Ja to widzę tak- wszyscy cywilizowani ludzie (jestem dziwnie spokojny, że z z Clarksonem na czele) wiedzą jaki opór Polacy stawiali Niemcom. Można sobie więc z tego bezpiecznie porobić jaja bo i tak wiadomo jak było naprawdę. W przypadku Paryża czy Wiednia taki żart juz by się nie sprawdził ponieważ to już nie byłby żart tylko szczera prawda
Z resztą w związku z tym tacy Francuzi oberwali przez kilkadziesiąt lat od ostrza angielskiej satyry o wiele bardziej i dotkliwiej niż my ![]()
I pedzioł Herr Gott do wenża
Idź wek Ty pierońska szlango. I wenż był ab |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#28
|
|
dajmy spokoj.. wszyscy zapomna a tak to tylko sie to rozdrapie i bedzie nawiazywal do tego w programie jescze nei raz.. tak jak było z tym ze Kaczynscy = Kartofle wiecej szumu bylo niz to wszystko warte..
![]()
Dan Petrescu: "Jeżeli polscy piłkarze nie zmienią swojego podejścia do wykonywanego zawodu, takie wpadki będą się wam zdarzać coraz częściej"
|
|
|
|
Banita
Od: 08.2009
Offline |
#29
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#30
|
|

|
||||||
![]() |
|
|