![]() |
PROTEST - Brytyjski gwiazdor kpi z tragicznej historii Polski
Brytyjski gwiazdor kpi z tragicznej historii Polski
http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98 Liczne protesty wywołał prezenter programu motoryzacyjnego telewizji BBC 2 ("Top Gear") Jeremy Clarkson, który w nadawanym na żywo niedzielnym show sparodiował inwazję Niemiec na Polskę z 1939 roku w reklamie Volkswagena Scirocco. Reklama w formie wiadomości dziennika telewizyjnego wykorzystuje markę handlową Volkswagena Scirocco TDI, pokazując współcześnie zmontowane sceny panicznej ucieczki Polaków przed domniemaną inwazją niemiecką, wobec której polska armia jest bezradna. W reklamie, którą obejrzało ok. 6,7 mln telewidzów, Polacy rzucają się w wielkim pośpiechu do autobusów i pociągów, porzucają niedojedzone posiłki w stołówkach i zmierzają w stronę granicy. Reklamę aluzyjnie nawiązującą do exodusu Polaków z września 1939 roku wieńczy napis: "Volkswagen Scirocco TDI. Berlin to Warsaw in one tank" (Volkswagen Scirocco. Trasa Berlin-Warszawa na jednym baku). Angielskie słowo "tank" jest wieloznaczne, w języku militarnym oznacza czołg i może sugerować, iż inwazja hitlerowców na Polskę niewiele ich kosztowała. Dokładna liczbę skarg ma zostać opublikowana w środę. BBC twierdzi, że była ich tylko garstka. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...l?ticaid=18820 Gość chyba się z **ujem na łby pozamieniał. Szok. Jak Angole wogóle historii nie znają, to potem takie brednie ich smieszą. Mnie to zbulwersowało, a co Wy o tym myślicie? ----------------------------------------------------------------------------------------------- jesli czujecie sie obrazeni tym faktem piszcie na adres [email protected] wszystkie pomysly jakie wam wpadna do głowy by zbesztac tego drania temat: Jeremy Clarkson PISS OFF (polish/german advert) treść: http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98 I'm shocked. This is outrageous, ridicolous !! You have no idea about that your fantastic idea about great TV advert can insult and upset other people?! It is no as funny as you bloody think. Jeremy, you idiot, you do not know anything about Europe's tragic history, about Germany role, and Polish disaster !?!? They should ban you from every TV in the world you morron !! If you did not go to school that is your bloody problem. All english nation was so lucky that most of War's horror was happening everywhere but England, and you are brave enough to laugh at it with your funny jokes ?! Piss off !! |
to chyba nie masz poczucia humoru. Strasznie bulwersujące po prostu masakra. :foch:
|
widziałem lepsze gagi, ale ten też nie jest zły.
i czuję sie strasznie zbulwersowany tym, że brytole nawiązują do ataku nazioli na Polskę.:foch: |
Co to jest PREJSCIE, bo takie słowo widnieje na tabliczce pokazywanej na tym filmie?
Lepiej przypomnieliby sobie, jak nas wtedy do spółki z Francuzami wydymali. |
eee, nie takie żarty Clarkson stroił wobec innych krajów. Jak dla mnie on jest nacjonalistą i tyle. Nie poczułem się jakoś specjalnie dotknięty.
|
Jest coś takiego jak angielskie poczucie humoru. Autorowi tematu jest ono jak widac obce, więc trzeba wyjasnić, że humor angielski jest niepoprawny politycznie, niesmaczny, nietaktowny i generalnie ma większość norm w dupie. I zasadniczo chrzani to czy oberwą Polacy, Niemcy, Hindusi, Żydzi, Paragwajczycy czy sami Angole. ma byś zabawnie i tyle. Oczywiście może się to podobać albo nie
|
Cytat:
|
Trzeba do tego podejść z pewną rezerwą, jak już słusznie wspomniano Clarkson potrafi żartować nawet z własnego narodu i to też w czasem bardzo dotkliwy sposób. Nie brałbym tego tak do siebie, po prostu ich poczucie humoru, raz żartują z Polaków, raz z Niemców, a innym razem z Francuzów tylko wtedy nikt się nie oburza.
|
to polscy zlodzieje pedza do Niemiec po nowe auto :lol:
|
wg mnie poprostu z takich rzeczy się nie zartuje.
nalezy pamietac o przyszlych pokoleniach i miec szacunek do tamtych czasow i tragicznych wydarzen a nie kpic sobie. |
Cytat:
Nie irytują mnie np. reklamy w Niemieckiej TV, gdzie Polacy kradną, bo faktycznie może, w jakimś procencie tam się to sprawdzi, ale Polska w całej swej Historii walczyła o zawsze swoje nie zależnie czy z Krzyżakami,Zaborcami, Okupantem czy z Komuną, a to po prostu wywraca kota do góry nogami. |
ja .......e , ale delikatni sie zrobiliscie ..
gorzej niz pismaki , z byle gowna robia piramide |
Cytat:
Zgadza się, tylko nie każdy jak na niego plują potrafi udawać że deszcz pada. |
Zanim napiszecie, jacy to jesteście tolerancyjni i liberalni, oglądnijcie ten pewien krótki dokument.
http://www.onet.tv/listy-z-plonacej-...7,5,klip.html# Być może, troszkę inaczej podejdzicie do tematu. |
Cytat:
|
Są też tacy, którzy nie rozpoznają padającego deszczu i tego jak ktoś na nich pluje.
Napisze to po internetowemu: Idź na rocznice PW na Powązki i powiedz ten "śmieszny" kawał któremuś z powstańców. |
Cytat:
|
pomyslcie ze jak taki mezmozgie debil bedzie sobie robil jaja z tego dramatu naszego narodu, to mlodsze pokolenie zacznie do tego podchodzic jak do filmu Allo Allo czy skeczow Monthy Pythona.
goscie z Anglii wogole nie znaja historii od tego trzeba zaczac, polowa z nich mysli ze byli bohaterami bo przyczynili sie do Dunkierki, a druga polowa ze przezyli koszmarne czasy wojenne bo spadlo na nich kilka bomb. o polakach w czasie wojny wiedza i twierdza, ze stalismy tylko z wiaderkami wody by podawac angolom do picia... wiec jak ma taki kretyn miec szacunek - dla tego nalezy to wyraznie podkreslic, ze to nie powod do zartow. te czasy to to co sie stalo w czasie wojny gdzie miliony ludzi oddalo zycie za Ojczyzne, gdzie hitler i jego idee podbily masy ludzi w niemczech z chorą ideologią - takie przejawy trzeba pietnować !! |
Proponuję ogłosić żałobę narodową. W tym jesteśmy bezapelacyjnie najlepsi. Ponadto mobilizujmy pospolite ruszenie i na front bić Angoli i przy okazji Niemiaszków. Na koń rodacy! :lol:
|
Rozumiem jakby nabijali sie z naszych drog, autostrad to ok rozumiem ale z wojny gdzie zginęli ludzie to juz nie jest w porzadku.
|
Mnie ta reklama nie rusza z tego względu, że mam wyrobiony pewny światopogląd i nic go nie zmieni mam stałe zasady których się trzymam i znam historię. Ale są ludzi, którzy są ograniczeni umysłowo i nie znają się ani na historii ani na polityce i łykną wszystko. A potem się dziwimy, że połowa społeczeństwa jest ograniczona umysłowo. Anglicy to tępy naród, bo w końcu Amerykanie coś musieli od nich odziedziczyć.
Nawet nie potrafimy bronić naszej historii. |
Cytat:
|
Cytat:
|
1940 - Najlepszy wyjazd Cracovii > :rotfl: Kiepska czy nie SATYRA > :evil: i ogólne oburzenie.
|
Cytat:
|
Cytat:
Dlaczego mam sie ****a śmiać i miec dystans, skoro jako jedyni z nielicznych w Europie stawiliśmy Niemcom opór?Dlaczego zamiast Warszawy nie ma np Paryża, Pragi, Amsterdamu czy Wiednia? Zdrowym rozsądkiem staram się kierować na codzień i z dystansem patrzeć na to, co dzieje się w tv ( a szczególnie na ul Wiejskiej) internecie i na ulicy- bez tego już dawno bym osiwiał, jednak mam prawo poczuć w****ienie jak jakiś grubas( celowo lub nie) kpi z naszego narodu. |
Cytat:
Z resztą w związku z tym tacy Francuzi oberwali przez kilkadziesiąt lat od ostrza angielskiej satyry o wiele bardziej i dotkliwiej niż my |
dajmy spokoj.. wszyscy zapomna a tak to tylko sie to rozdrapie i bedzie nawiazywal do tego w programie jescze nei raz.. tak jak było z tym ze Kaczynscy = Kartofle wiecej szumu bylo niz to wszystko warte..
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:05. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl