The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
kwalejko
Junior Member
 
Od: 12.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 21.12.2008, 00:06
Myślę, że bardzo dużo osób gra w gry planszowe. Zależy co się ma na myśli mówiąc gra planszowa. Szachy, warcaby to też gry planszowe.
Odpowiedz cytując
Dado
Junior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 21.12.2008, 00:39
Gry planszowe, fajna sprawa, takie oderwanie od królujących teraz gier multimedialnych.

Ja osobiście preferuję planszówki, w których czynnik losowy jest minimalny i wszystko zależy od graczy ( np. ekonomiczne Puerto Rico, czy chociażby wspomniane wcześniej szachy gdzie czynnik losowy jest zerowy ) choć ciekawą grą, w której sporo zależy od szczęścia też nie pogardzę .

Co do polskiego rynku gier planszowych to myślę, że będzie się on nadal rozwijał, ponieważ ludzie młodzi jak i starzy szukają odskoczni od codzienności, zabaw, w które można bawić się ze znajomymi, bo w końcu ileż można siedzieć przed tym tv czy kompem.
Odpowiedz cytując
KoPer
I am what I am
 
 
Od: 09.2004
Skąd: Wola J.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 21.12.2008, 08:58
nie ma to jak spotkania biznesowe przy eurrobiznes i wódecze
Odpowiedz cytując
lodecki
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Wiślacka Lubelszczyzna

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 21.12.2008, 09:09
KoPer napisał(a):Wyświetl post
nie ma to jak spotkania biznesowe przy eurrobiznes i wódecze
z ust mi to wyjales. nie ma to jak wpasc do ziomka rozpracowac flache i oszukac go w monopoly
Odpowiedz cytując
Dado
Junior Member
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 22.12.2008, 00:12
lodecki napisał(a):Wyświetl post
z ust mi to wyjales. nie ma to jak wpasc do ziomka rozpracowac flache i oszukac go w monopoly
Nie lepiej wygrać uczciwie ? Satysfakcja jest wtedy większa
Odpowiedz cytując
Paparapa
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 22.12.2008, 00:21
Uzytkownik takiowaki jest mistrzem gry w Alkobiznes.
Pozdrawiam wszystkie internetowe,placzace mendy.
Odpowiedz cytując
puszek06
Banita
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 22.12.2008, 01:18
Grywał ktoś w gry strategiczne, które wydawał "Dragon" - pożniej też były inne firmy ale dragon miał najlepsze - symulacje bitewne słynnych ( i nie tylko) bitew - np Ardeny 44, Grunwald, czy Tanneberg?
ja swego czasu uwielbiałem
Odpowiedz cytując
Devonisch
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z Nowej Huty

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 22.12.2008, 08:14
Ja grywałem w Ardeny ale najczęściej w Tannenberg. Pudełko z Tannenbergiem mi cały czas leży na półce z zapisanym save'm bodajże sprzed 8 lat. Dokładnie wszystko co było na planszy jest spisane na kartce Jest tylko jeden problem - nie zapisaliśmy ze znajomym kto grał ruskimi a kto niemcami.....

No i najczęściej chyba graliśmy w Obcego
Ostatnio edytowane przez Devonisch : 22.12.2008 o godz. 08:17.
STELLA BIANCA FOREVER - SOCIOS WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
IndykTSW
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: S-mierz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 22.12.2008, 08:57
Ja z kolegami bardzo lubię grać w taką grę planszową:

http://www.alkochinczyk.yoyo.pl/

a już całkiem na poważnie to często gram w warcaby i Monopoly.
Perkele!
Odpowiedz cytując
legart
Senior Member
 
Od: 11.2002
Skąd: Kongresówka

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 22.12.2008, 12:07
w chińczyka dziecko mnie ogrywa
Młodzi Warszawiacy to szpanerzy, kochają boni em
Odpowiedz cytując
DrewniaQ
Senior Member
 
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 22.12.2008, 12:15



Wujek ciupie w rozmaite gry, głównie familijne. Jakieś tam: Alhambra, Osadnicy, Filary ziemi...


Przydała by się jakaś dobra gra, pokroju Magii i miecza właśnie.
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ! WISŁA KRAKÓW
http://w.drewnicki.pl - fotografia.

W kraju uczą mnie bierności.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Dogville

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 22.12.2008, 12:18
w wakacje ciupalismy w MONOPOLY w 8 osob. Bylem w parze z forumowiczem Lleytonem, ktory wypowiedzial pamietne slowa: "nie po to konczylem marketing i zarzadzanie, zeby w Monopoly przegrywac!".
Zdeklasowalismy reszte.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
mcovalski
miszcz ortografji
 
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 22.12.2008, 12:32
To ja polecam Scotland Yard oraz grę ( nie pamiętam tytułu), która polega na odgadnięciu kto zabił, w jakim pomieszczeniu oraz jakim narzędziem. Jak dla mnie super sprawa i polecam, bo dużo rozrywki a przy alko to już w ogóle nic tylko w to grać
Odpowiedz cytując
DrewniaQ
Senior Member
 
 
Od: 01.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 22.12.2008, 12:55
Cluedo! Mam to!
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ! WISŁA KRAKÓW
http://w.drewnicki.pl - fotografia.

W kraju uczą mnie bierności.
Odpowiedz cytując
devios
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 22.12.2008, 17:37
Cluedo jest dobre, ale jedna słaba strona. Często zdarza się, że w jednym momencie wszyscy zmierzają do konkretnego jednego pokoju i kto pierwszy dojdzie- wygrywa.

I wyrąbista giera- Stratego. Polecam!




Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 23.12.2008, 21:45
A ja mam pytanie mój dzieciak zaczła zbierać takie karty Spider-mana na tym sa jakieś tam symbole wie ktoś jak się w to gra ?
Odpowiedz cytując
PauL
Senior Member
 
 
Od: 08.2006
Skąd: VI

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 24.12.2008, 11:01
Ja grywam tylko w Scrabble. Dawnie zdarzało mi się zagraćw Monopol, ale zdecydowanie bardziej wolę literki. W święta na pewno kilka godzin poświęcę na tę fantastyczną gierkę.
Odpowiedz cytując
Stavanger
Senior Member
 
Od: 05.2009
Skąd: Z plaży :)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 18.06.2009, 19:34
Odnośnie gier planszowych to one nigdy nie zostaną wyparte przez gry komputerowe, konsole i inne elektroniczne gadżeciki. Ja najbardziej lubię stary, dobry Eurobiznes, chińczyka, Monopoly no i Farmera ( nie ma to jak uzbierać całe stado, które przed samym końcem spałaszuje głupi wilk )



Odpowiedz cytując
JacobusTSW
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 18.06.2009, 19:53
Ja z planszowych gier to obecnie gram w Cashflow. Coś jak Monopoly tylko o wiele bardziej rozbudowane. Tutaj oprócz chodzenia w koło i kupowania, mamy podstawowe działania na giełdzie jak opcje, krótką sprzedaż. Operujemy nieruchomościami, akcjami, prowadzimy na specjalnej karcie całą swoją księgowość. Pensja wzrasta lub maleje w zależności od dokonywanych transakcji. Gram w tę grę już od roku średnio raz w miesiącu ze znajomymi. Tej gry trzeba się uczyć i dopiero po 4,5 razach można powiedzieć, że naprawdę sprawia przyjemność. Zajmuje od 2 do czasem 6 godzin ale jest zarąbista.
Powód: pośpiech
Ostatnio edytowane przez JacobusTSW : 18.06.2009 o godz. 19:53.
Odpowiedz cytując
EMPI
Czasem nachodzi Cię...
 
Od: 11.2002
Skąd: z Grodu Kraka

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 18.06.2009, 20:08
Jakiś czas temu sprzedałem trójpaka MAGIA i MIECZ... Ehhhh... Dobre to były czasy...
Odpowiedz cytując
JackDaniels
Senior Member
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Z Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 18.06.2009, 20:18
Fajna jest tez Jenga chodz to nie plansza
Odpowiedz cytując
panew
Senior Member
 
 
Od: 06.2003
Skąd: Wiola D czasem Las Wólkas

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 19.06.2009, 14:16
ostatnio zacząłem grywac za namową kumpla
głównie w munchkina, fasolki a w bardziej "zaawansowanej" części imprezy w Prawo Dżungli
Myjcie owoce zakazane
Odpowiedz cytując
Radwi
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 09.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 19.06.2009, 15:32
JacobusTSW napisał(a):Wyświetl post
Ja z planszowych gier to obecnie gram w Cashflow. Coś jak Monopoly tylko o wiele bardziej rozbudowane. Tutaj oprócz chodzenia w koło i kupowania, mamy podstawowe działania na giełdzie jak opcje, krótką sprzedaż. Operujemy nieruchomościami, akcjami, prowadzimy na specjalnej karcie całą swoją księgowość. Pensja wzrasta lub maleje w zależności od dokonywanych transakcji. Gram w tę grę już od roku średnio raz w miesiącu ze znajomymi. Tej gry trzeba się uczyć i dopiero po 4,5 razach można powiedzieć, że naprawdę sprawia przyjemność. Zajmuje od 2 do czasem 6 godzin ale jest zarąbista.

Cashflow rzadzi! gra zrobiona przez R.Kyiosakiego, tego samego, ktory napisal "Bogaty ojciec biedny ojciec", oprocz swietnej zabawy gra tez uczy jak dbac o swoje pieniadze.. polecam wszystkim malym i duzym

Oprocz tego grywam jeszcze w Osadnikow w wersje rozszerzona, swietna zabawa polegajaca na strategicznym budowaniu swoich osad oraz handlowaniu zasobami z reszta graczy.

Osobiscie planszowki to swietna sprawa, oprocz zabawy i spotkan w gronie przyjaciol, czasem trzeba sie natrudzic intelektualnie, same plusy (nie liczac cen planszowek... ale warto sie zlozyc w pare osob, wtedy koszt nie jest taki straszny)
Odpowiedz cytując
panew
Senior Member
 
 
Od: 06.2003
Skąd: Wiola D czasem Las Wólkas

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 26.06.2009, 16:37
Radwi napisał(a):Wyświetl post
Osobiscie planszowki to swietna sprawa, oprocz zabawy i spotkan w gronie przyjaciol, czasem trzeba sie natrudzic intelektualnie, same plusy (nie liczac cen planszowek... ale warto sie zlozyc w pare osob, wtedy koszt nie jest taki straszny)
no na poczatku spotkan gramy w te bardziej wymagające refleksu i pomyślunku
pod koniec juz zostają te najprostsze z uwagi na "zmęczenie"
co do gier kupujemy sobie na prezenty po konsultacji , tak by sie nie dublowac
Myjcie owoce zakazane
Odpowiedz cytując
FajQ
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 26.06.2009, 17:08
A ktoś grywał w Neuroshimę Hex ? Świetna gra strategiczna i wciąga niemiłosiernie
Odpowiedz cytując
Ar222
Senior Member
 
 
Od: 06.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 26.06.2009, 17:49
"Eurobiznes" i "Magia i miecz" to było mistrzostwo świata a z gier Dragona to jeszcze "Szczury pustyni" były fajne

Bardzo pozytywny temat, fajnie sobie powspominać
Tylko jeden klub kocham aż po grób!
__________________________________________________
Lubisz dobrą fantastykę? Jeśli tak, to zapraszam na moją stronę:
https://www.patreon.com/ArturPlatek
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:37.