![]() |
Myślę, że bardzo dużo osób gra w gry planszowe. Zależy co się ma na myśli mówiąc gra planszowa. Szachy, warcaby to też gry planszowe.
|
Gry planszowe, fajna sprawa, takie oderwanie od królujących teraz gier multimedialnych.
Ja osobiście preferuję planszówki, w których czynnik losowy jest minimalny i wszystko zależy od graczy ( np. ekonomiczne Puerto Rico, czy chociażby wspomniane wcześniej szachy gdzie czynnik losowy jest zerowy ) choć ciekawą grą, w której sporo zależy od szczęścia też nie pogardzę :-D. Co do polskiego rynku gier planszowych to myślę, że będzie się on nadal rozwijał, ponieważ ludzie młodzi jak i starzy szukają odskoczni od codzienności, zabaw, w które można bawić się ze znajomymi, bo w końcu ileż można siedzieć przed tym tv czy kompem. |
nie ma to jak spotkania biznesowe przy eurrobiznes i wódecze :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Uzytkownik takiowaki jest mistrzem gry w Alkobiznes.
|
Grywał ktoś w gry strategiczne, które wydawał "Dragon" ?? - pożniej też były inne firmy ale dragon miał najlepsze - symulacje bitewne słynnych ( i nie tylko) bitew - np Ardeny 44, Grunwald, czy Tanneberg?
ja swego czasu uwielbiałem |
Ja grywałem w Ardeny ale najczęściej w Tannenberg. Pudełko z Tannenbergiem mi cały czas leży na półce z zapisanym save'm bodajże sprzed 8 lat. Dokładnie wszystko co było na planszy jest spisane na kartce:) Jest tylko jeden problem - nie zapisaliśmy ze znajomym kto grał ruskimi a kto niemcami.....
No i najczęściej chyba graliśmy w Obcego:) |
Ja z kolegami bardzo lubię grać w taką grę planszową:
http://www.alkochinczyk.yoyo.pl/ :D a już całkiem na poważnie to często gram w warcaby i Monopoly. |
w chińczyka dziecko mnie ogrywa
|
:D
Wujek ciupie w rozmaite gry, głównie familijne. Jakieś tam: Alhambra, Osadnicy, Filary ziemi... Przydała by się jakaś dobra gra, pokroju Magii i miecza właśnie. |
w wakacje ciupalismy w MONOPOLY w 8 osob. Bylem w parze z forumowiczem Lleytonem, ktory wypowiedzial pamietne slowa: "nie po to konczylem marketing i zarzadzanie, zeby w Monopoly przegrywac!".
Zdeklasowalismy reszte. |
To ja polecam Scotland Yard oraz grę ( nie pamiętam tytułu), która polega na odgadnięciu kto zabił, w jakim pomieszczeniu oraz jakim narzędziem. Jak dla mnie super sprawa i polecam, bo dużo rozrywki a przy alko to już w ogóle nic tylko w to grać :)
|
Cluedo! Mam to!
|
Cluedo jest dobre, ale jedna słaba strona. Często zdarza się, że w jednym momencie wszyscy zmierzają do konkretnego jednego pokoju i kto pierwszy dojdzie- wygrywa.
I wyrąbista giera- Stratego. Polecam! |
A ja mam pytanie mój dzieciak zaczła zbierać takie karty Spider-mana na tym sa jakieś tam symbole wie ktoś jak się w to gra ?
|
Ja grywam tylko w Scrabble. Dawnie zdarzało mi się zagraćw Monopol, ale zdecydowanie bardziej wolę literki. W święta na pewno kilka godzin poświęcę na tę fantastyczną gierkę. :)
|
Odnośnie gier planszowych to one nigdy nie zostaną wyparte przez gry komputerowe, konsole i inne elektroniczne gadżeciki. Ja najbardziej lubię stary, dobry Eurobiznes, chińczyka, Monopoly no i Farmera ( nie ma to jak uzbierać całe stado, które przed samym końcem spałaszuje głupi wilk:-D )
|
Ja z planszowych gier to obecnie gram w Cashflow. Coś jak Monopoly tylko o wiele bardziej rozbudowane. Tutaj oprócz chodzenia w koło i kupowania, mamy podstawowe działania na giełdzie jak opcje, krótką sprzedaż. Operujemy nieruchomościami, akcjami, prowadzimy na specjalnej karcie całą swoją księgowość. Pensja wzrasta lub maleje w zależności od dokonywanych transakcji. Gram w tę grę już od roku średnio raz w miesiącu ze znajomymi. Tej gry trzeba się uczyć i dopiero po 4,5 razach można powiedzieć, że naprawdę sprawia przyjemność. Zajmuje od 2 do czasem 6 godzin ale jest zarąbista.
|
Jakiś czas temu sprzedałem trójpaka MAGIA i MIECZ... Ehhhh... Dobre to były czasy... :-)
|
Fajna jest tez Jenga chodz to nie plansza ;)
|
ostatnio zacząłem grywac za namową kumpla
głównie w munchkina, fasolki a w bardziej "zaawansowanej" części imprezy w Prawo Dżungli |
Cytat:
Cashflow rzadzi! gra zrobiona przez R.Kyiosakiego, tego samego, ktory napisal "Bogaty ojciec biedny ojciec", oprocz swietnej zabawy gra tez uczy jak dbac o swoje pieniadze.. polecam wszystkim malym i duzym :) Oprocz tego grywam jeszcze w Osadnikow w wersje rozszerzona, swietna zabawa polegajaca na strategicznym budowaniu swoich osad oraz handlowaniu zasobami z reszta graczy. Osobiscie planszowki to swietna sprawa, oprocz zabawy i spotkan w gronie przyjaciol, czasem trzeba sie natrudzic intelektualnie, same plusy (nie liczac cen planszowek... ale warto sie zlozyc w pare osob, wtedy koszt nie jest taki straszny) |
Cytat:
pod koniec juz zostają te najprostsze z uwagi na "zmęczenie" co do gier kupujemy sobie na prezenty po konsultacji , tak by sie nie dublowac |
A ktoś grywał w Neuroshimę Hex ? Świetna gra strategiczna i wciąga niemiłosiernie :)
|
"Eurobiznes" i "Magia i miecz" to było mistrzostwo świata :) a z gier Dragona to jeszcze "Szczury pustyni" były fajne :D
Bardzo pozytywny temat, fajnie sobie powspominać :-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl