
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#2
|
|
Tylko zwycięstwo, Wisełko tylko zwycięstwo.
Obawiam się tylko, że ten mecz będzie podobnie jak nasz z GKS T - czyli cały czas atak pozycyjny. Miejmy nadzieję, że Angelo poprawi celownik ![]() Te dwa "Z" u Skry to Zagłębie w Sosnowcu i wcześniej Podbeskidzie w Bełchatowie. W szczególności ten drugi mecz był niespodzianką. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#3
|
|
Z jednej strony na pewno mecz będzie wyglądał jak z GKS T, jednocześnie gramy na wyjedzie i rywal nie będzie aż tak skoszarowany. U nas może nastąpić rozluźnienie czego się boje najbardziej.
Dobrze że rzut oka na tabele i przychodzi otrzeźwienie. Piłkarzy po wygranych meczach również. Przed Tychami nie wyobrażalem sobie straty punktów i teraz jest podobnie. Wierzę że będzie 6 wygrana z rzędu i kolejne 3 punkty. Ale to że łatwo nie będzie to już wiemy. Później jeszcze walnąć Chrobrego i rozpoczynamy maraton z czołówka. W piątek typuje 2-0 dla nas. Bramki Rodado i Mula. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#4
|
|
Tylko i wyłącznie 3 punkty, dzięki którym bez względu na wynik meczu Ruch - ŁKS, do którejś (najlepiej obu) z tych drużyn zmniejszymy dystans.
1-2 Rodado Fernandez ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#5
|
|
(wideo) trening piłkarzy Wisły przed meczem ze Skrą Częstochowa:
https://www.youtube.com/watch?v=sIolkBma-1A |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#6
|
|
Trzy punkty są niezbędne, jak co mecz. Łatwo nie będzie - nawet mimo totalnego zdominowania Tyszan zwycięstwo dał nam karny z 90 minuty. Słuszny, bezapelacyjny, ale wiadomo jak jest - sędziowałby taki Jarzębak i zamiast karnego byłaby żółta dla Bashy.
Dlatego liczę że nasi poprawią skuteczność, w trosce o zdrowie kibiców. O motywację się nie martwię - w każdym meczu jest na najwyższym poziomie. Tu ukłon dla Sobolewskiego (wiadomo) i Kiko (za dobór piłkarzy również pod kątem psychologicznym - same walczaki). Oby trzy punkty i oby bez kontuzji. Skład myślę bez zmian, zdominował Tychy w stopniu jakiego nie widziałem w tym sezonie. Tachi z uwagi na warunki fizyczne i charakter (potrafi kiedy trzeba grać twardo, jednocześnie z tym nie przesadza), ale Basha na pewno dał świetną zmianę.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.03.2023 o godz. 14:27.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#7
|
|
Pozostawienie Bashy na ławce ma niewątpliwe swoje atuty. Możliwości zdynamizowania akcji po jego wejściu, co przy naszej ławce rezerwowych nie jest takie oczywiste.
Dużo wskazuje na to że Sobolewski mimo bardzo szerokiej kadry, nie będzie zbyt szybko robił zmian. Z Tychami to za bardzo nie było kogo zmieniać, bo drużyna pracowała jak dobrze naoliwiona maszyna. Najgorszy był na pewno fragment między 55 a 70 min, choć tu ewidentnie uśpiła nas wcześniejszą bezradność rywali + wysokie tempo które wcześniej narzuciliśmy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#8
|
|
Tyle, że ze zmianami to nie warto czekać zbyt długo. Rodado powinien mieć powiedziane, że albo strzela alb schodzi w 65-70 minucie
![]() ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#9
|
|
Skra w gazie, 2 wygrane z rzędu. Z drugiej strony w obu meczach było to 1:0, z PBB dostali 2 bramki ze spalonego i generalnie bielszczanie w tym meczu, szczególnie w 1 połowie wyglądali zdecydowanie lepiej. Mecz z Zagłębiem Sosnowiec patrząc po skrócie to też nie była jakaś genialna gra Skry a bardziej indolencja Zagłębia, grali powoli i od niechcenia. Mam nadzieję, że uda się zamknąć mecz w 1. połowie, wiadomo, myślenie życzeniowe, ale fajnie by było zobaczyć w końcu mecz na spokojnie bez stanu przedzawałowego w końcówce
Z drugiej strony wiadomo jaka ta liga jest i równie dobrze Skra może nam pomieszać plany. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#10
|
Drużyna funkcjonuje dobrze jako całość. Jedyną niewymuszoną kontuzją/kartkami zmianą był James, no ale on aktualnie ze środkowych pomocników jest najlepszy i dalsze forowanie Dudy było szkodliwe dla drużyny. Skład się chyba ustabilizował i to bardzo dobrze. Połowa zawodników z pola jest nowa, niech się trochę ze sobą zgrają bo z meczu na mecz widać coraz lepsze zrozumienie, mniej podań do nikogo etc. Blok obronny rozegrał 5 meczy z rzędu ze sobą i mimo wszystko widać efekty. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#11
|
|
Od meczu z Gieksą (Kat) mamy już pierwszy skład ustalony, co było widać również w sparingu (pomiędzy GKSami).
M. Biegański B. Jaroch-I. Łasicki-B.Moltenis- D. Junca J. Igbekeme-Tachi M.Vilar-L.Fernandez-A.Mula A.Rodado ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#12
|
|
Konferencja prasowa przed:
Szpital: Plewka, Sapała Grucha - skręcił nogę Broda już trenuje indywidualnie Ondraszek i Kuba trenują w ograniczonym zakresie https://youtu.be/PGMfjCX7J2U ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Offline |
#13
|
|
o dziwo omijają nas kontuzje
a łapią kontuzje gracze, którzy i tak mało grają.. coś nowego co do meczu typuje 0:3 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#14
|
To że ci co nie grają mają kontuzje uważam za żaden przypadek. Wielu z tych co aktualnie gra też spokojnie mogłoby pauzować za stłuczenia/skręcenia itd, ale mając pierwszy skład nie pozwolą sobie a choćby pauzę w jednym meczu. Jak to Brożek powtarzał, gdyby nie Ketonal to by skończył karierę 5 lat wcześniej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#15
|
|
Cholera jak zwykle na przekór,jak jedziemy po pewne 3 pkt to nigdy nie wychodzi
tfu,tfu ,w niemalowane ,przez lewe ramie i takie tam. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#16
|
|
Karherop - myślę, że pepe użył po prostu określenia szpital, zamiast lista kontuzjowanych zamiennie, bez jakiegoś głębszego pejoratywnego znaczenia, jakiego się doszukujesz
![]() Logika polskiej kopanej mówi, że to może być ciężki mecz Coś nam wcisną na farcie i będzie nerwowo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#17
|
|
Bedzie cieżki mecz z klasycznym waleniem w mur no ale jezeli chcemy byc w top 2 to musimy wygrać za każda cene. W każdym meczu w tej rundzie były fazy gdzie graliśmy na pełnej kur*** gdzie przeciwnik nie wiedzial co sie dzieje. I za każdym razem to konczyło sie golem albo karnym. Patrzac na tabele Skra gra u siebie i potrzeboje trzy punkty tak wiec moze beda troche bardziej odwazni z gra wyżej na boisku co powinno nam dać troche wiecej miejsca.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#18
|
|
Ciężki mecz przed nami. Skra przełamała kryzys i wydaje się być dość dobrze zorganizowaną drużyną.
U nas obserwuję spadek jakości w grze obronnej, dlatego muszę zakładać, że stracimy bramkę - czyli do zwycięstwa będziemy potrzebować dwóch. Jeżeli ich bramkarz nie będzie miał dnia konia to powinno się udać, bo jakości jest u nas naprawdę sporo. Oby wszyscy byli zdrowi i w pełni sił, bo te 3 punkty są cholernie ważne. Składu nie ma co zmieniać, zarówno w Katowicach jak i z Tychami się sprawdził a dochodzą do tego z każdym kolejnym meczem automatyzmy. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2014
Offline |
#19
|
|
Chyba wszyscy się już pogodziliśmy ze stanem wiecznego szpitala u nas a tu - niespodzianka (tfu, tfu)
![]() Tylko zwycięstwo. Przy utrzymaniu poziomu zaangażowania i naszej (potencjalnej) sile ofensywnej to po prostu musi coś wpaść! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#20
|
|
Rywal jest z tego samego kalibru co Tychy, Odra czy Resovia. Bardzo porównywany poziom. Może są lepiej zorganizowani w obronie, ale jeśli chodzi o ofensywę to są naprawdę beznadziejni. Liczą wyłącznie na kontry i w dodatku tylko na wysuniętego Sangowskiego który ciągle się czai na granicy spalonego.
PBB które z nimi przegrało 2 kolejki temu to wyłącznie na swoje życzenie. Strzelili dwie bramki, które cofnął Var. Zresztą cały mecz Skry z PBB wyglądał jak nasz z Tychami. Nawet statystki to potwierdzają. A nasza obrona? Skąd wniosek że mamy spadek jakości? Po meczu w Katowicach to jeszcze miało swoje podstawy, ale z Tychami to rywalowi na nic nie pozwoliliśmy. Gola podarował Villar. Jeśli jakieś mankamenty ma nasza gra obronną to na pewno przeciętna gra w destrukcji Villara i Muli. Trochę to jednak zrównoważa Tachi i Igkembe mocno wspierający obronę. Przy tym jak Skra wychodzi do przodu to prędzej obawiam się zamurowania i 0-0 niż tego że nam strzela bramkę. Musieliby jeszcze wyjść ze swojej połowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#21
|
Ale oczywiście mógłbym napisać, że w/w osoby nie są brane do kadry meczowej z powodu leczenia kontuzji. I zapewne masz rację, że jakby łapali się na pierwszą "11" to rehabilitacja byłaby szybsza/więcej by ryzykowano. Przy okazji nie dostaliśmy kartki tydzień temu więc nasz stan kartkowy jest taki jak tu: https://wislakrakow.com/forum/showpo...4&postcount=18 Pytanie o to co trener planuje jakby (tfu, tfu, odpukać) Fernandez dostał czwartą padło na konferencji. Co do samej Skry to przypominam, że mają nóż na gardle - są na miejscu spadkowym. Więc można się wszystkiego spodziewać.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 16.03.2023 o godz. 10:28.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#22
|
|
Oby to jakoś wygrać, odpocząć w przerwie na mecze reprezentacji i później dobrze wejść po tej przerwie w mecze, w te mecze, które wiele wyjaśnią i będzie zajebiście.
Mam nadzieję, ze Skra jakoś mega mocno nie będzie murowała bramki i też będa chcieli strzelić. Wtedy na spokojnie powinniśmy ich pokonać. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#23
|
|
Oj, wątpię.
Obstawiam pełną murarkę i odśpiewywanie 'koła autobusu kręcą się Jeśli szybko strzelimy gola to będzie łatwo. Jeśli damy sobie pierwsi wbić jakiegoś farfocla to możemy zgubić punkty. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#24
|
Skrę w poprzedniej rundzie zmiazdzylismy środkiem pola Plewka - Duda. Jakoś jestem dziwnie spokojny że nie dość że mocno wejdziemy w mecz, to zdecydowanie wygramy. Będzie to też dobre porównanie na tle TBB i ŁKSu które miały dość duże ciężary ze Skra. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#25
|
|
Dostęp do wideo transmisji z meczu Skra Częstochowa vs Wisła można wykupić pod linkiem:
https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385 Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link). PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (piątek, godz. 20:20) |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#26
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2013
Offline |
#27
|
|
Może jakoś to będzie, oby chociaż 2:1 dla nas
![]()
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#28
|
|
Obstawiam nasze przekonujące zwycięstwo.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#29
|
|
Wow, takiego kartofliska dawno nie widziałem.
Plus taki że rywal też się na nim wywraca, ale kto dopuścił coś takiego do gry? ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#30
|
|
co przeoczyłem że Bashy nie ma na ławce?
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|