Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   24 kolejka, Skra Częstochowa - Wisła Kraków, 17 marzec 2023, 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=10862)

Arkadiusz.Czerepach 15.03.2023 00:12

24 kolejka, Skra Częstochowa - Wisła Kraków, 17 marzec 2023, 20:30
 
Nadchodząca kolejka*

https://i.postimg.cc/8kqtM70J/24k.png


Aktualna tabela*

https://i.postimg.cc/PrYK4dg6/24t.png


:TS:


*grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek

pepe72 15.03.2023 09:36

Tylko zwycięstwo, Wisełko tylko zwycięstwo.
Obawiam się tylko, że ten mecz będzie podobnie jak nasz z GKS T - czyli cały czas atak pozycyjny. Miejmy nadzieję, że Angelo poprawi celownik ;)

Te dwa "Z" u Skry to Zagłębie w Sosnowcu i wcześniej Podbeskidzie w Bełchatowie. W szczególności ten drugi mecz był niespodzianką.

Karherop 15.03.2023 10:01

Z jednej strony na pewno mecz będzie wyglądał jak z GKS T, jednocześnie gramy na wyjedzie i rywal nie będzie aż tak skoszarowany. U nas może nastąpić rozluźnienie czego się boje najbardziej.

Dobrze że rzut oka na tabele i przychodzi otrzeźwienie. Piłkarzy po wygranych meczach również.

Przed Tychami nie wyobrażalem sobie straty punktów i teraz jest podobnie. Wierzę że będzie 6 wygrana z rzędu i kolejne 3 punkty. Ale to że łatwo nie będzie to już wiemy.

Później jeszcze walnąć Chrobrego i rozpoczynamy maraton z czołówka.

W piątek typuje 2-0 dla nas. Bramki Rodado i Mula.

Patryko 15.03.2023 10:48

Tylko i wyłącznie 3 punkty, dzięki którym bez względu na wynik meczu Ruch - ŁKS, do którejś (najlepiej obu) z tych drużyn zmniejszymy dystans.

1-2 Rodado Fernandez

aNouc 15.03.2023 11:48

(wideo) trening piłkarzy Wisły przed meczem ze Skrą Częstochowa:

https://www.youtube.com/watch?v=sIolkBma-1A

wolfy 15.03.2023 12:08

Trzy punkty są niezbędne, jak co mecz. Łatwo nie będzie - nawet mimo totalnego zdominowania Tyszan zwycięstwo dał nam karny z 90 minuty. Słuszny, bezapelacyjny, ale wiadomo jak jest - sędziowałby taki Jarzębak i zamiast karnego byłaby żółta dla Bashy.

Dlatego liczę że nasi poprawią skuteczność, w trosce o zdrowie kibiców. O motywację się nie martwię - w każdym meczu jest na najwyższym poziomie. Tu ukłon dla Sobolewskiego (wiadomo) i Kiko (za dobór piłkarzy również pod kątem psychologicznym - same walczaki).

Oby trzy punkty i oby bez kontuzji.

Skład myślę bez zmian, zdominował Tychy w stopniu jakiego nie widziałem w tym sezonie. Tachi z uwagi na warunki fizyczne i charakter (potrafi kiedy trzeba grać twardo, jednocześnie z tym nie przesadza), ale Basha na pewno dał świetną zmianę.

Karherop 15.03.2023 12:54

Pozostawienie Bashy na ławce ma niewątpliwe swoje atuty. Możliwości zdynamizowania akcji po jego wejściu, co przy naszej ławce rezerwowych nie jest takie oczywiste.

Dużo wskazuje na to że Sobolewski mimo bardzo szerokiej kadry, nie będzie zbyt szybko robił zmian. Z Tychami to za bardzo nie było kogo zmieniać, bo drużyna pracowała jak dobrze naoliwiona maszyna.

Najgorszy był na pewno fragment między 55 a 70 min, choć tu ewidentnie uśpiła nas wcześniejszą bezradność rywali + wysokie tempo które wcześniej narzuciliśmy.

pepe72 15.03.2023 14:11

Tyle, że ze zmianami to nie warto czekać zbyt długo. Rodado powinien mieć powiedziane, że albo strzela alb schodzi w 65-70 minucie :)

Stelio 15.03.2023 14:23

Skra w gazie, 2 wygrane z rzędu. Z drugiej strony w obu meczach było to 1:0, z PBB dostali 2 bramki ze spalonego i generalnie bielszczanie w tym meczu, szczególnie w 1 połowie wyglądali zdecydowanie lepiej. Mecz z Zagłębiem Sosnowiec patrząc po skrócie to też nie była jakaś genialna gra Skry a bardziej indolencja Zagłębia, grali powoli i od niechcenia. Mam nadzieję, że uda się zamknąć mecz w 1. połowie, wiadomo, myślenie życzeniowe, ale fajnie by było zobaczyć w końcu mecz na spokojnie bez stanu przedzawałowego w końcówce ;) Z drugiej strony wiadomo jaka ta liga jest i równie dobrze Skra może nam pomieszać plany.

wolfy 15.03.2023 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598012)
Tyle, że ze zmianami to nie warto czekać zbyt długo. Rodado powinien mieć powiedziane, że albo strzela alb schodzi w 65-70 minucie :)

No nie wiem, to jego strzał dobijał Fernandez z Odrą w 80-tej którejś. Za to z Tychami Basha próbował dobić strzał Żyro. Nie ma zasady.

Drużyna funkcjonuje dobrze jako całość. Jedyną niewymuszoną kontuzją/kartkami zmianą był James, no ale on aktualnie ze środkowych pomocników jest najlepszy i dalsze forowanie Dudy było szkodliwe dla drużyny.

Skład się chyba ustabilizował i to bardzo dobrze. Połowa zawodników z pola jest nowa, niech się trochę ze sobą zgrają bo z meczu na mecz widać coraz lepsze zrozumienie, mniej podań do nikogo etc. Blok obronny rozegrał 5 meczy z rzędu ze sobą i mimo wszystko widać efekty.

pepe72 15.03.2023 18:12

Od meczu z Gieksą (Kat) mamy już pierwszy skład ustalony, co było widać również w sparingu (pomiędzy GKSami).
M. Biegański
B. Jaroch-I. Łasicki-B.Moltenis- D. Junca
J. Igbekeme-Tachi
M.Vilar-L.Fernandez-A.Mula
A.Rodado

pepe72 15.03.2023 21:12

Konferencja prasowa przed:

Szpital:
Plewka, Sapała
Grucha - skręcił nogę
Broda już trenuje indywidualnie
Ondraszek i Kuba trenują w ograniczonym zakresie

https://youtu.be/PGMfjCX7J2U

sevenheaven 15.03.2023 22:25

o dziwo omijają nas kontuzje :) a łapią kontuzje gracze, którzy i tak mało grają.. coś nowego :) co do meczu typuje 0:3

Karherop 15.03.2023 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1598025)
Konferencja prasowa przed:

Szpital:
Plewka, Sapała
Grucha - skręcił nogę
Broda już trenuje indywidualnie
Ondraszek i Kuba trenują w ograniczonym zakresie

https://youtu.be/PGMfjCX7J2U

Nie szpital, ale ponad 35 chłopa w kadrze. To nawet statystycznie musi być jakaś kontuzja.

To że ci co nie grają mają kontuzje uważam za żaden przypadek. Wielu z tych co aktualnie gra też spokojnie mogłoby pauzować za stłuczenia/skręcenia itd, ale mając pierwszy skład nie pozwolą sobie a choćby pauzę w jednym meczu.

Jak to Brożek powtarzał, gdyby nie Ketonal to by skończył karierę 5 lat wcześniej.

Wojtas 15.03.2023 23:54

Cholera jak zwykle na przekór,jak jedziemy po pewne 3 pkt to nigdy nie wychodzi

:lol:

tfu,tfu ,w niemalowane ,przez lewe ramie i takie tam.

s1mone 16.03.2023 00:22

Karherop - myślę, że pepe użył po prostu określenia szpital, zamiast lista kontuzjowanych zamiennie, bez jakiegoś głębszego pejoratywnego znaczenia, jakiego się doszukujesz :P

Logika polskiej kopanej mówi, że to może być ciężki mecz :D
Coś nam wcisną na farcie i będzie nerwowo.

Blixa 16.03.2023 01:15

Bedzie cieżki mecz z klasycznym waleniem w mur no ale jezeli chcemy byc w top 2 to musimy wygrać za każda cene. W każdym meczu w tej rundzie były fazy gdzie graliśmy na pełnej kur*** gdzie przeciwnik nie wiedzial co sie dzieje. I za każdym razem to konczyło sie golem albo karnym. Patrzac na tabele Skra gra u siebie i potrzeboje trzy punkty tak wiec moze beda troche bardziej odwazni z gra wyżej na boisku co powinno nam dać troche wiecej miejsca.

sandomingo 16.03.2023 08:28

Ciężki mecz przed nami. Skra przełamała kryzys i wydaje się być dość dobrze zorganizowaną drużyną.
U nas obserwuję spadek jakości w grze obronnej, dlatego muszę zakładać, że stracimy bramkę - czyli do zwycięstwa będziemy potrzebować dwóch.
Jeżeli ich bramkarz nie będzie miał dnia konia to powinno się udać, bo jakości jest u nas naprawdę sporo.
Oby wszyscy byli zdrowi i w pełni sił, bo te 3 punkty są cholernie ważne.
Składu nie ma co zmieniać, zarówno w Katowicach jak i z Tychami się sprawdził a dochodzą do tego z każdym kolejnym meczem automatyzmy.

tomytom 16.03.2023 09:56

Chyba wszyscy się już pogodziliśmy ze stanem wiecznego szpitala u nas a tu - niespodzianka (tfu, tfu) :-)


Tylko zwycięstwo. Przy utrzymaniu poziomu zaangażowania i naszej (potencjalnej) sile ofensywnej to po prostu musi coś wpaść!

Karherop 16.03.2023 10:14

Rywal jest z tego samego kalibru co Tychy, Odra czy Resovia. Bardzo porównywany poziom. Może są lepiej zorganizowani w obronie, ale jeśli chodzi o ofensywę to są naprawdę beznadziejni. Liczą wyłącznie na kontry i w dodatku tylko na wysuniętego Sangowskiego który ciągle się czai na granicy spalonego.

PBB które z nimi przegrało 2 kolejki temu to wyłącznie na swoje życzenie. Strzelili dwie bramki, które cofnął Var.

Zresztą cały mecz Skry z PBB wyglądał jak nasz z Tychami. Nawet statystki to potwierdzają.

A nasza obrona? Skąd wniosek że mamy spadek jakości? Po meczu w Katowicach to jeszcze miało swoje podstawy, ale z Tychami to rywalowi na nic nie pozwoliliśmy.

Gola podarował Villar. Jeśli jakieś mankamenty ma nasza gra obronną to na pewno przeciętna gra w destrukcji Villara i Muli. Trochę to jednak zrównoważa Tachi i Igkembe mocno wspierający obronę.

Przy tym jak Skra wychodzi do przodu to prędzej obawiam się zamurowania i 0-0 niż tego że nam strzela bramkę. Musieliby jeszcze wyjść ze swojej połowy

pepe72 16.03.2023 10:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1598030)
Nie szpital, ale ponad 35 chłopa w kadrze. To nawet statystycznie musi być jakaś kontuzja.
...

Czepiasz się słówek. Piszę ze słuchu więc z konieczności skrótami.
Ale oczywiście mógłbym napisać, że w/w osoby nie są brane do kadry meczowej z powodu leczenia kontuzji. I zapewne masz rację, że jakby łapali się na pierwszą "11" to rehabilitacja byłaby szybsza/więcej by ryzykowano.

Przy okazji nie dostaliśmy kartki tydzień temu więc nasz stan kartkowy jest taki jak tu:
https://wislakrakow.com/forum/showpo...4&postcount=18

Pytanie o to co trener planuje jakby (tfu, tfu, odpukać) Fernandez dostał czwartą padło na konferencji.

Co do samej Skry to przypominam, że mają nóż na gardle - są na miejscu spadkowym. Więc można się wszystkiego spodziewać.

Jaroo1 16.03.2023 10:59

Oby to jakoś wygrać, odpocząć w przerwie na mecze reprezentacji i później dobrze wejść po tej przerwie w mecze, w te mecze, które wiele wyjaśnią i będzie zajebiście.

Mam nadzieję, ze Skra jakoś mega mocno nie będzie murowała bramki i też będa chcieli strzelić. Wtedy na spokojnie powinniśmy ich pokonać.

s1mone 16.03.2023 14:03

Oj, wątpię.


Obstawiam pełną murarkę i odśpiewywanie 'koła autobusu kręcą się :D' ;>>>>>>>>>>>>>>>>>>


Jeśli szybko strzelimy gola to będzie łatwo.
Jeśli damy sobie pierwsi wbić jakiegoś farfocla to możemy zgubić punkty.

Karherop 17.03.2023 09:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1598044)
Oby to jakoś wygrać, odpocząć w przerwie na mecze reprezentacji i później dobrze wejść po tej przerwie w mecze, w te mecze, które wiele wyjaśnią i będzie zajebiście.

Mam nadzieję, ze Skra jakoś mega mocno nie będzie murowała bramki i też będa chcieli strzelić. Wtedy na spokojnie powinniśmy ich pokonać.

Z tego co zapowiadał Sobol mają po meczu 3 dni wolnego a później dość mocny tydzień, żeby jeszcze naładować akumulatory.

Skrę w poprzedniej rundzie zmiazdzylismy środkiem pola Plewka - Duda. Jakoś jestem dziwnie spokojny że nie dość że mocno wejdziemy w mecz, to zdecydowanie wygramy.

Będzie to też dobre porównanie na tle TBB i ŁKSu które miały dość duże ciężary ze Skra.

aNouc 17.03.2023 11:36

Dostęp do wideo transmisji z meczu Skra Częstochowa vs Wisła można wykupić pod linkiem:

https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385

Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link).

PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (piątek, godz. 20:20)

aNouc 17.03.2023 12:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1598035)
Ciężki mecz przed nami.

Ostatnie 9 meczów Skry u siebie.. i 1 wygrana. Wymęczona z Podbeskidziem.

Powiedzieć, że to bilans katastrofalny, to nic nie powiedzieć.

Jak my takie mecze mamy traktować jako ciężkie, to zapomnijcie o awansie do Ekstraklasy.

Maine_Coon 17.03.2023 13:05

Może jakoś to będzie, oby chociaż 2:1 dla nas

ciacho 17.03.2023 16:32

Obstawiam nasze przekonujące zwycięstwo.

wolfy 17.03.2023 21:21

Wow, takiego kartofliska dawno nie widziałem.
Plus taki że rywal też się na nim wywraca, ale kto dopuścił coś takiego do gry?

Szneka 17.03.2023 21:22

co przeoczyłem że Bashy nie ma na ławce?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl