The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#61
Stary 18.03.2023, 00:30
Wyprowadzanie piłki dzisiaj szwankowało wyłącznie przez Tachiego. On się do tego nie nadaje. Może jako ŚO da radę ale jako 6... To jest 0 mobilności, 0 kreatywności, jedynie broni się ustawieniem, technika użytkowa, siła fizyczna i agresja. Basha na stojanowa zagra korzystniej dla zespołu. Szkoda że to piłkarz szklanka.

Ktoś bardzo fajnie powiedział, że na jesień rywale z Wisłą grali by z nami wygrać, a teraz grają z nami o to by nie przegrać.

Teraz kolej na Chrobrego. Wierzę w kolejny skalp.
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member
 
Od: 11.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#62
Stary 18.03.2023, 01:34
Jedna, jedyna prośba. Nigdy więcej Tachiego w środku pola, fajnie że mu wyszło podanie do Młyńskiego, ale to jest środkowy obrońca, do środka pola trzeba kogoś mobilnego a nie człowieka który jest hamulcowym. A u nas jakieś dziwne podsycanie przez dziennikarzy , że chłop daje rade. Jak dostaniemy troche lepszych przeciwników po przerwie na reprezentacje , to nie nie da rady.
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member
 
Od: 04.2007
Skąd: Jaworzno

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#63
Stary 18.03.2023, 02:01
Ten mecz Tachiemu od początku nie wyszedł, ale z Tychami i Katowicami zagrał solidnie. Jeden mecz każdemu może się nie udać. Doceniajmy piłkarzy których teraz mamy bo niedawno mieliśmy dużo gorszych
Ostatnio edytowane przez kolarz90 : 18.03.2023 o godz. 02:04.


Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#64
Stary 18.03.2023, 05:59
wislak2214 napisał(a):Wyświetl post
Jedna, jedyna prośba. Nigdy więcej Tachiego w środku pola, fajnie że mu wyszło podanie do Młyńskiego, ale to jest środkowy obrońca, do środka pola trzeba kogoś mobilnego a nie człowieka który jest hamulcowym. A u nas jakieś dziwne podsycanie przez dziennikarzy , że chłop daje rade. Jak dostaniemy troche lepszych przeciwników po przerwie na reprezentacje , to nie nie da rady.
Bo daje radę i wywiązuje się ze swoich zadań. Wybija główki, wchodzi w walkę wręcz, sporo fauluje ale bez kartek. 1 do 1 zastępuje Sapałę (który moim zdaniem jest lepszy w takiej grze i dodatkowo czasem coś z przodu da, ale niestety ma kontuzję).
A że irytuje niektórych kibiców swoją grą? Trudno. Dla Sobolewskiego liczy się wynik - i słusznie!

Poza tym Tachi miał kilka fajnych podań do przodu, po prostu więcej mu się nie udało. Tyle że nie tylko jemu, graliśmy na tragicznym kartoflisku i wszyscy u nas walczyli z piłką która dziwnie skręcała, zatrzymywała się nagle albo podskakiwała. Jeden z graczy Skry przy rożnym chyba zarył w kretowisko i skiksował. Największe trudności adaptacyjne miał w pierwszej połowie James - ewidetnie nieprzyzwyczajony do grania na czymś takim - który był zszokowany kiedy piłka zamiast iść przy nodze - zostawała.

Stąd dużo gry wysoką bo piłką - inaczej się czasem nie dało.

Trzeba podkreślić że etatowy chłopiec do bicia ekspertów w internecie - Rodado - zagrał świetny mecz. Akcja bramkowa piękna - z założonym kanałem Mesjaszowi - zakończona chyba zagraniem do wbiegającego Fernandeza, ale obrońca Skry sam dobił. To była tylko jedna z kilku jego dobrych akcji. W ogóle widać sporą wymienność pozycji, Rodado często wchodził do boku a na szpicy był Fernandez, Villar albo Mula. Tutaj widać już że Hiszpanie grają ze sobą coraz lepiej i rywale mają straszny problem z upilnowaniem ich.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.03.2023 o godz. 06:29.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member
 
Od: 06.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 18.03.2023, 09:03
Tachi pasuje Sobolewskiemy do środka pola, bo lubi tam chyba mieć kogoś wysokiego do walki i główek. Myślę, że gdyby zaczął grać na środku obrony zamiast Lasickiego to wyglądał by lepiej od niego. Wg mnie do środka pomocy trochę brakuje mu zwrotności i trochę gubi orientację tego w którym miejscu na boisku się znajduje. Ale i tak radzie sobie przyzwoicie.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66
Stary 18.03.2023, 09:15
skrót & gole z meczu Skra 0-3 Wisła:

https://www.youtube.com/watch?v=e2V7bkVeEwI

OGIEŃ!!!
Odpowiedz cytując
manson777
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#67
Stary 18.03.2023, 09:40
Rodado najbardziej niedoceniony nasz kopacz
mobilność, szybkość, pracowitość
akcja bramkowa
La tierra giró para acercarnos, giró sobre sí misma y en nosotros,
hasta juntarnos por fin en este sueno, como fue escrito en el Simposio.
Pasaron noches, nieves y solsticios; pasó el tiempo en minutos y milenios.
Una carreta que iba para Nínive llegó a Nebraska. Un gallo cantó lejos del mundo, en la previda a menos mil de nuestros padres. [...]

Odpowiedz cytując
MiroPL
Member
 
 
Od: 09.2010
Skąd: Gdzieś tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68
Stary 18.03.2023, 09:47
W skrócie. Wynik na plus ale niedokładności całe mnóstwo co przeraża. Oby się udało ale do awansu jeszcze daleka droga.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#69
Stary 18.03.2023, 10:03
Cytat:
Dla wszystkich co chcą żegnać ... James jest na wypożyczeniu do końca rundy. Szansa, że go odkupimy po awansie jest raczej niewielka.
A co do "Hiszpanów znikąd" to polecam prześledzić karierę każdego z nich. Są tylko dlatego u nas, że w Hiszpanii zaliczyli "zakręt w karierze".
Rodado - zaliczył Barcelonę B
Fernandez - Deportivo B
Mula - Malaga
Igbbkeme - Real Saragosa
Tachi - Atletico Madryt
Junca - Celta Vigo

Wiesz no, Messi też zaliczył Barcelonę B ale to nie świadczy o tym, że był na tym poziomie co Rodado.
Nie chce mi się szczegółowo teraz śledzić karier chłopaków ale to też jest trochę tak jak np na polską skalę Wisła jest wielka (a tym bardziej BYŁA wielka) i sobie pomyśl ile szrotu się tu przewinęło, w tym dużo polskiego, młodszego i starszego szrotu. I co z tego? Taka jest specyfika piłki, że wynajduje się piłkarzy z potencjalnym talentem, chwilę mogą zakotwiczyć nawet w najlepszym klubie i życie ich weryfikuje.
A, że są Hiszpanami to zaliczali lepsze lub gorsze kluby hiszpańskie ale to że tam byli to jeszcze nie jest nic takiego mega.
Bo skoro tak super się zapowiadali i jak twierdzisz zaliczyli zakręt w karierze to zapewne jeśli z tego zakrętu wyjdą to mogą za 1-2 czy 3 lata wrócić do La Liga, nawet do Barcelony czy Atletico? No nie, tak ich zweryfikowała piłka, ze z jakichś powodów wylądowali w słabej Wiśle w I lidze polskiej. Ale ale jak widać pasują do tej ligi, do Wisły i tutaj sobie mogą błyszczeć.
Ja uważam, że lepiej jak taki średni piłkarz gra w słabszej lidze i tam jest wartością dodaną, może zdobywać mistrzostwa, grać w pucharach i mieć fajną przygodę jak np teraz Lech, czasami nawet nosa utrzeć tym najlepszym klubom na świecie, niż gdzieś tam się kopie na siłę w środku tabeli w lidze hiszpańskiej, angielskiej itp
Taki Fernandez czy Ishak by szału nigdzie wielkiego nie zrobili, a tutaj są kimś i ciągną te swoje klubowe wózki do przodu i tak uważam, że powinno to wyglądać.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#70
Stary 18.03.2023, 11:12
No to ja się jednak przyjebie bo to co zaczęliśmy odstawiać od 65 minuty to kabaret i brak szacunku dla przeciwnika.Ja nie mówię żeby od razu Skrę skarcić kolejnymi 3 golami ale jakieś minimum przyzwoitości trzeba zachować.Zmiennicy to nie wiem po co na boisko weszli.Duda zaliczył taki zjazd od meczu z Resovią,że zaczyna przypominać Starzyńskiego.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#71
Stary 18.03.2023, 11:23
Nie ma się o co czepiać. Graliśmy na kartoflisku, było 3:0. Zaczęli grać piłkę plażową bo jedyne co mogło się stać to kontuzja albo kartka.
Skra grała otwartą piłkę i chwała jej za to, ale taka jest różnica klasy. Jakby postawili autobus to może byśmy się odbijali od 0:0 przez większość meczu.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#72
Stary 18.03.2023, 11:32
@Jarooo1

Dla Hiszpana o ile nie jest po 30 to polska liga nie będzie nigdy docelową. Oczywiście są wyjątki, ale w zimowym oknie ściągnęliśmy praktycznie samych w sile wieku którzy na pewno jeszcze marzą o fajnej lidze, choćby jak Llonch - fajna kariera w Holandii czy Velez w Grecji.

Na pewno dzięki Jaro i Kilo stworzyliśmy w klubie idealne środowisko dla promocji Hiszpanów. I na teraz i na przyszłość. Za jakiś czas fajnie będzie kogoś sprzedać do dobrego klubu bo to będzie dodatkowym bodźcem dla kolejnych piłkarzy.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#73
Stary 18.03.2023, 12:34
Teraz kwestia co zrobić żeby przy tych lepszych nasi młodzi się rozwijali, żeby ich podpatrywali i się uczyli. Wczoraj byłoby 4:0 gdyby Młyński zagrał do Benito na patelnię, ale nie ten będzie kombinował. Wszystko zaczyna się w głowie. Technika czy jej brak, umiejętność podania, strzału zaczyna się w głowie. Tak samo jak podejście do meczu. Kiedy przed rozpoczęciem rundy pisałem, że celem musi być bezpośredni awans to większość traktowała to jako sen wariata. Dlaczego? Bo sami sobie wtłaczamy do głowy limity, czasem żenująco ograniczające. Mistrzem w takim zakładaniu sobie łańcucha na szyję był Brzęczek. Najbardziej podatni na to są młodzi dlatego, zamiast się rozwijać, zwijali się. Teraz wmawianie im że od hiszpana nigdy lepsi nie będą też im nie pomoże. Muszą pojąć, że mogą być lepsi tylko trzeba wierzyć i zapieprzać.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#74
Stary 18.03.2023, 13:30
Trafia sobie taki Fernandez z Wisły do Lecha i daję radę. Gra sobie fajne mecze w pucharach i daje radę. Trafia do jakiegoś dziwnego klubu w środku ligi powiedzmy francuskiej i daje radę. Bez Wisły daje sobie radę w 3 lidze hiszpańskiej. To chyba jest promocja. Nawet choćby ten Carlitos -kopał się po czole gdzieś między gajem oliwnym, farmą kóz mlecznych a winnicą. Wszedł bezwzględnie na wyższy poziom. Bez Kiko i Wisły prawdopodobnie dalej by kopał oglądając pastwiska.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#75
Stary 18.03.2023, 13:43
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Teraz kwestia co zrobić żeby przy tych lepszych nasi młodzi się rozwijali, żeby ich podpatrywali i się uczyli. Wczoraj byłoby 4:0 gdyby Młyński zagrał do Benito na patelnię, ale nie ten będzie kombinował. Wszystko zaczyna się w głowie. Technika czy jej brak, umiejętność podania, strzału zaczyna się w głowie. Tak samo jak podejście do meczu. Kiedy przed rozpoczęciem rundy pisałem, że celem musi być bezpośredni awans to większość traktowała to jako sen wariata. ....
Bez przesady. Poczytaj wpisy w statystycznym.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#76
Stary 18.03.2023, 13:50
Propsy dla Skry, wyszli z planem - bez chamskiej gry i kopania po kostkach. Probowali grac w piłke.
Zagrali kryminał w obronie - Mesjasz wyjątkowo nie pasował z nazwiska do poziomu gry jaki prezentował. Według mnie mają szanse na utrzymanie bo grają w piłke.

Basha + James w środku to będzie 2-3 poziomy wyżej niż ktokolwiek inny w tej lidze.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#77
Stary 18.03.2023, 14:32
Wreszcie znów mamy silny zespół, który potrafi pewni wygrywać i zdominować rywala. Tak było ze Skrą. Taki zespół zawsze budują umiejętności i wyszkolenie, które dzięki transferom Kiko posiadamy teraz na w miarę walki o powrót do Ekstraklasy.

Zgadzam się ze słowami, że James to "kosmita" na tle tej ligi, a nawet można powiedzieć, że i reszty drużyny. Góruje techniką użytkową i przeglądam gry. Jestem bardzo ciekaw, czy będzie jakakolwiek szansa wykupić go po sezonie, bo może to być filar zespołu także w Ekstraklasie.

Warto to znów podkreślić: przepisem na sukces w naszym kraju i uwarunkowaniach jest zatrudnienie ogarniętego fachowca z dobrą znajomością niższych lig w Hiszpanii i czerpanie stamtąd tanich, wartościowych zawodników. To można robić latami. Szkoda, że dopiero teraz wrócono do tej koncepcji, wcześniej stawiając na model promowania i szlifowania takich Szotów, Gruszkowskich, Plewek, Niewiadomskich, Wachowiaków, Soboli, Starzyńskich, Szywaczy itd. Tą lekcję trzeba zapamiętać na zawsze.
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#78
Stary 18.03.2023, 14:33
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Propsy dla Skry, wyszli z planem - bez chamskiej gry i kopania po kostkach. Probowali grac w piłke.
Zagrali kryminał w obronie - Mesjasz wyjątkowo nie pasował z nazwiska do poziomu gry jaki prezentował. Według mnie mają szanse na utrzymanie bo grają w piłke.

Basha + James w środku to będzie 2-3 poziomy wyżej niż ktokolwiek inny w tej lidze.
Przede wszystkim wyszli grać. Jak potrafią tak potrafią ale grać. Bez chamstwa, bez tartaku, bez autobusu. Po tym meczu trzymam kciuki żeby się utrzymali.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#79
Stary 18.03.2023, 14:38
Markus napisał(a):Wyświetl post
Wreszcie znów mamy silny zespół, który potrafi pewni wygrywać i zdominować rywala. Tak było ze Skrą. Taki zespół zawsze budują umiejętności i wyszkolenie, które dzięki transferom Kiko posiadamy teraz na w miarę walki o powrót do Ekstraklasy.

Zgadzam się ze słowami, że James to "kosmita" na tle tej ligi, a nawet można powiedzieć, że i reszty drużyny. Góruje techniką użytkową i przeglądam gry. Jestem bardzo ciekaw, czy będzie jakakolwiek szansa wykupić go po sezonie, bo może to być filar zespołu także w Ekstraklasie.

Warto to znów podkreślić: przepisem na sukces w naszym kraju i uwarunkowaniach jest zatrudnienie ogarniętego fachowca z dobrą znajomością niższych lig w Hiszpanii i czerpanie stamtąd tanich, wartościowych zawodników. To można robić latami. Szkoda, że dopiero teraz wrócono do tej koncepcji, wcześniej stawiając na model promowania i szlifowania takich Szotów, Gruszkowskich, Plewek, Niewiadomskich, Wachowiaków, Soboli, Starzyńskich, Szywaczy itd. Tą lekcję trzeba zapamiętać na zawsze.
Drugim błędnym kierunkiem było sprowadzanie, promowanie i szlifowanie takich tuzów futbolu jak Balta, Fazlagic, Kuveljic.
Czyli kierunek bałkański.
Aż mi się Niezatapialny przypomniał.
Czy skauting na Bałkanach jest dalej jakoś z nim związany mimo odejścia?
Kto jest odpowiedzialny za sprowadzanie bałkańskiego szrotu?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#80
Stary 18.03.2023, 14:44
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Drugim błędnym kierunkiem było sprowadzanie, promowanie i szlifowanie takich tuzów futbolu jak Balta, Fazlagic, Kuveljic.
Czyli kierunek bałkański.
Aż mi się Niezatapialny przypomniał.
Czy skauting na Bałkanach jest dalej jakoś z nim związany mimo odejścia?
Kto jest odpowiedzialny za sprowadzanie bałkańskiego szrotu?
Zgadzam się. Teraz mamy już znów przetestowaną i sprawdzoną drogę stawiania na Hiszpanów i ten kierunek w polityce kadrowej.Należy się go stabilnie trzymać długofalowo, bez kolejnych eksperymentów i rewolucji, gdy tylko coś w jakimś momencie nie wyjdzie, co też jest nieuniknione.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member
 
Od: 12.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#81
Stary 18.03.2023, 15:28
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Teraz kwestia co zrobić żeby przy tych lepszych nasi młodzi się rozwijali, żeby ich podpatrywali i się uczyli.
Jedyne co dobrego można zrobić dla tych naszych „młodych” drewnioków to rozwiązać z nimi kontrakty i przekonać ich do zmiany zawodu. Wtedy jeszcze będzie dla nich jakaś nadzieja, że do czegoś w życiu dojdą np. jako księgowi, budowlańcy czy strażacy.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Cymes
Senior Member
 
Od: 07.2004
Skąd: z prawego brzegu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#82
Stary 18.03.2023, 15:33
Kartoflisko to jedno, ale mam wrażenie, że murawa była ewidentnie sucha, a przez to wolna i 'tępa'. Niezbyt zaskakujące skoro w gości przyjechała ekipa, która lubi mieć piłkę i grać w piłkę, a gospodarze nastawieni są na wysoki pressing. Nie wiem tylko czy w tych warunkach pretensje o niedokładności i straty zwłaszcza na początku są słuszne, czy jednak powinniśmy cieszyć się z pewnego zwycięstwa mimo boiska przygotowanego zdecydowanie pod gospodarzy.



pepe72 napisał(a):Wyświetl post
A co do "Hiszpanów znikąd" to polecam prześledzić karierę każdego z nich. Są tylko dlatego u nas, że w Hiszpanii zaliczyli "zakręt w karierze".
Na przełomie roku spekulowaliśmy kogo tam na 3/4 poziomie rozgrywkowym znajdzie Kiko. Tymczasem przyszli ludzie, którzy mają w CV głównie LL i LL2. Taki James przez ostatnie 4 lata ma ponad 7000 minut meczowych w LL2 i MLS. Gość w f1 wygląda jak kosmita, ale patrząc na piłkarskie CV, właśnie tak powinien wyglądać. Ten zaciąg przynajmniej na papierze wygląda wyraźnie lepiej, niż ten pierwszy za poprzedniej kadencji Kiko przed sześciu laty.

Sam spekulowałem, że wyciągnięcie ciekawych piłkarzy po reformie ligowej w Hiszpani może być dużo trudniejsze. Tymczasem wydaje się, że jest wręcz odwrotnie. Ludzie, którzy w napompowanej do trzech grup LL2 3-4 lata temu byli pewniaczkami w składach, dziś chcąc zostać w Hiszpanii musieliby zejść w rozgrywkach poziom niżej.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#83
Stary 18.03.2023, 15:50
Patryko napisał(a):Wyświetl post
James na warunki 1. ligi jest kosmitą.

https://www.youtube.com/watch?v=e2V7bkVeEwI#t=0m29s

Jak widać, ma to coś..
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#84
Stary 18.03.2023, 16:12
Cymes napisał(a):Wyświetl post
Na przełomie roku spekulowaliśmy kogo tam na 3/4 poziomie rozgrywkowym znajdzie Kiko. Tymczasem przyszli ludzie, którzy mają w CV głównie LL i LL2. Taki James przez ostatnie 4 lata ma ponad 7000 minut meczowych w LL2 i MLS. Gość w f1 wygląda jak kosmita, ale patrząc na piłkarskie CV, właśnie tak powinien wyglądać. Ten zaciąg przynajmniej na papierze wygląda wyraźnie lepiej, niż ten pierwszy za poprzedniej kadencji Kiko przed sześciu laty.

Sam spekulowałem, że wyciągnięcie ciekawych piłkarzy po reformie ligowej w Hiszpani może być dużo trudniejsze. Tymczasem wydaje się, że jest wręcz odwrotnie. Ludzie, którzy w napompowanej do trzech grup LL2 3-4 lata temu byli pewniaczkami w składach, dziś chcąc zostać w Hiszpanii musieliby zejść w rozgrywkach poziom niżej.
Ja nie mówię, że Kiko nie jest dobrym dyrektorem sportowym ale pragnę przypomnieć, że:
Fernandeza ściągnął Pasieczny (rekomendacja Kiko)
Moltenisa ściągnął Brzęczek
Rodado i Jaroch przy szli za Brzęczka ale Kiko miał tu swój udział

Swoją drogą to cieszy, że mimo rozstania z Kiko panowie się nie obrazili na siebie i mniej lub bardziej formalnie nam pomagał w transferach.

Teraz by się przydał ktoś, kto szukałby piłkarzy w Polsce.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#85
Stary 18.03.2023, 16:55
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Propsy dla Skry, wyszli z planem - bez chamskiej gry i kopania po kostkach. Probowali grac w piłke.
Zagrali kryminał w obronie - Mesjasz wyjątkowo nie pasował z nazwiska do poziomu gry jaki prezentował. Według mnie mają szanse na utrzymanie bo grają w piłke.

Basha + James w środku to będzie 2-3 poziomy wyżej niż ktokolwiek inny w tej lidze.
Jedyny problem z Bashą to że żeby stworzyć duet z Jamesem musi być zdrowy przez dłużej niż tydzień. Poza tym pełna zgoda.
Ale nawet wchodząc z ławki Basha to dwa poziomy wyżej niż Duda i Szywacz. Wyobrażam sobie zdjęcie Tachiego w drugiej połowie i gra parą James+Basha na ostatnie 20 minut żeby gonić wynik. Duda to hamulcowy, z przodu nic nie daje.
Swoją drogą taki Młyński też strasznie rozczarowuje. Wchodzi na zmianę i absolutnie nic nie daje z przodu już drugi mecz, psuje tylko to co wypracowali inni. Nie żebym jakoś w niego strasznie wierzył - no ale jeszcze jeden, dwa takie występy i może przegrać miejsce na ławce kosztem Talara, Cisse czy Starzyńskiego. Chociaż z drugiej strony - gość miał średnio bramkę na 500+ minut w poprzedniej rundzie więc może to jest jego normalny poziom?

Dziwi mnie czemu przy ustalonym wyniku zszedł Tachi a nie Fernandez, jak kogoś oszczędzać to jego...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 18.03.2023 o godz. 17:03.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86
Stary 18.03.2023, 17:35
@Cymes

Przyszli do nas jeszcze lepsi piłkarze bo i też Kiko nie przyszedł do nas sam. Jego asystent Juan Barroso ma nawet lepsze CV niż on, był nawet dyrektorem sportowym w klubie Primera division (choć krótka chwilę). Rynek Laliga 2 ma w małym palcu

Rynek hiszpański mamy opanowany najlepiej spośród wszystkich polskich klubów. To nie ulega wątpliwości
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Senior Member
 
Od: 03.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#87
Stary 18.03.2023, 17:50
Wszyscy o Hiszpanach a ja chciałem za ten mecz pochwalić Jarocha, drugi bardzo fajny mecz tego gościa. Fajnie też Rodado, symulki Fernandeza żenujące. Bardzo dobrze sędziował sędzia, nie przerywał co chwilę, nie gwizdał byle gówien, zero kontrowersji, tak powinno to wyglądać.
Ogólnie długimi momentami oczy krwawią na to jak gramy, rozgrywanie w poprzek między obrońcami i bramkarzem to jest kryminał. Potem 15 minut napinki, kilka szybkich ciosów i po meczu, to już któryś raz taki sam scenariusz. Oby już same zwycięstwa do końca bo myślę że ten zespół jest w stanie to zrobić.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#88
Stary 18.03.2023, 22:14
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Drugim błędnym kierunkiem było sprowadzanie, promowanie i szlifowanie takich tuzów futbolu jak Balta, Fazlagic, Kuveljic.

i wez tu teraz porównaj Balte,Fazlagica i Kuvelijca do Jamesa,Muli czy Rodado i juz znasz geneze upadku Wisły

sprowadzajac niepełnosprawnych albo ludzi ktorych ktos oszukał wmawiajac im ze potrafią grac w piłke sami wykopalismy sobie sporej glebokosci dół.Na razie stoimy nad nim i sie trzymamy ,oby udalo sie tez go szybko zakopać.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#89
Stary 18.03.2023, 23:26
Sylwus1988 napisał(a):Wyświetl post
Wszyscy o Hiszpanach a ja chciałem za ten mecz pochwalić Jarocha, drugi bardzo fajny mecz tego gościa. Fajnie też Rodado, symulki Fernandeza żenujące. Bardzo dobrze sędziował sędzia, nie przerywał co chwilę, nie gwizdał byle gówien, zero kontrowersji, tak powinno to wyglądać.
Ogólnie długimi momentami oczy krwawią na to jak gramy, rozgrywanie w poprzek między obrońcami i bramkarzem to jest kryminał. Potem 15 minut napinki, kilka szybkich ciosów i po meczu, to już któryś raz taki sam scenariusz. Oby już same zwycięstwa do końca bo myślę że ten zespół jest w stanie to zrobić.
Jeśli ten schemat działa to po co to zmieniać.

Obecnie mało rzeczy jakie dzieją się na boisku jest kwestia przypadku. Za dużo już widać wyćwiczonych elementów i przede wszystkim zgrania zawodników. Samo to jak klasowe asysty dał w tym meczu Igbekeme, Luis i Jaroch niech świadczą o tym na jaki poziom współpracy wskakujemy.

Trzeci mecz w identycznym ustawieniu. Szósty w identycznym ustawieniu obrony. 8 z 11 zawodników zaczynało każdy mecz w wyjściowym składzie. Każde spotkanie wytrzymane do końca w dobrej formie fizycznej. Przerwa na kadrę nie powinna zbytnio nam przeszkodzić w dalszym punktowaniu
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#90
Stary 19.03.2023, 11:30
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
i wez tu teraz porównaj Balte,Fazlagica i Kuvelijca do Jamesa,Muli czy Rodado i juz znasz geneze upadku Wisły

sprowadzajac niepełnosprawnych albo ludzi ktorych ktos oszukał wmawiajac im ze potrafią grac w piłke sami wykopalismy sobie sporej glebokosci dół.Na razie stoimy nad nim i sie trzymamy ,oby udalo sie tez go szybko zakopać.
Zapominacie o kluczowej kwestii jaką jest atmosfera i klimat w drużynie. Założę się że James Mula i Rodado trafiając do zespołu Guli czy Brzęczka pogrążyli by się w marazmie i powoli obniżali poziom jak to było z choćby Żukowem. Zresztą Rodado też w pierwszych meczach błysnął a potem zgasł. Dopiero teraz zaczyna nabierać kolorów.

Jak wejdziemy do ligi i wrócą z wypożyczeń Fazlagic i Kuvelic to w nowych warunkach mogą się prezentować zupełnie inaczej.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:40.