
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Kto? | |||
| McCain |
|
119 | 66,11% |
| Obama |
|
61 | 33,89% |
| Głosujących: 180. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#31
|
|
Obama (10 znaków)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Skąd: Rzeczpospolita Krakowska
Offline |
#32
|
|
McCain ...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Offline |
#33
|
|
Obama! i 10 znaków!
![]() |
|
|
|
Member
Od: 03.2007
Skąd: Wola Justowska
Offline |
#34
|
|
McCain !!!!!!
|
|
|
|
Banita
Od: 11.2002
Offline |
#35
|
|
Ameryka potrzebuje przywódców, przed którymi cały świat będzie drżał ze strachu!
Ameryka potrzebuje człowieka oddanego Ameryce, patriotę, żołnierza! Ameryka potrzebuje białego prezydenta! Amerykanie, nie popełnijcie tego samego błędu co Polacy 2 lata temu... |
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2008
Offline |
#36
|
|
OBAMA. Dość republikanów-psychopatów patrzących tylko gdzie tu jakąś wojnę rozpętać.
A tym ktorym przeszkadza kolor skóry Obamy przypominam że wśród koszykarek i piłkarzy Wisły są czarni i chyba cieszą się sympatią. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Krk
Offline |
#37
|
|
biały!!!!!!!!
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#38
|
|
zdecydowanie Obama. Koleś jest bardziej pewny siebie niż McCain. Poza tym kiedyś to musi nastąpić- czas na pierwszego ciemnoskórego prezydenta USA.
pysio- swoim komentarzem dałeś do pieca. Skąd możesz wiedzieć, jaki będzie Obama? Od kiedy go znasz? Założę się, że przed nominacją Baracka wcześniej nic o nim nie słyszałeś. A o Kaczyńskim to wiedzieliśmy dużo, jaki on jest(był Ministrem Sprawiedliwości). Dlaczego porównujesz Obamę do Kaczyńskiego? i taki żart na koniec: ile jajek ma Barack? Oba-ma ![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: inąd
Offline |
#39
|
|
McCain,
Wkurza mnie to poparcie we wszystkich mediach dla Obamy, wypowiedzi w samych superlatywach, natomiast ktoś popierający McCaina uznawany jest za rasistę z ciemnogrodu (lub Darkville czy Los Darkness) btw, Nie wie ktoś o której godzinie czasu polskiego zaczną napływać informacje o wynikach głosowań poszczególnych stanów? pamiętam że oglądałem kiedyć na CNN takie show, miło się na to patrzyło. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2006
Skąd: SKMK
Offline |
#40
|
|
wybierać się powinno patrząc na poglądy, wizję przyszłości danego kandydata. czarny, biały czy zielony to srednio ważne (choć biały zawsze lepiej). a jak są tacy a nie inni do wyboru to patrząc na przeszłość i poglądy pana Obamy to jego wybór to będzie porażka dla Ameryki. i nie tylko. ktoś musi robić porządki na tym świecie. sprzątaczką powinna być Ameryka z białym patriotą na czele. a nie np. Rosja. ta to może być jako szmata do podłogi.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Skąd: Rzeczpospolita Krakowska
Offline |
#41
|
|
W TVN24 mówili, że koło 2:00 naszego czasu będą podawać wyniki.
|
|
|
|
Joker the Great
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#42
|
|
Dobry tekst na temat Obamy jest pod linkiem pana Dudiego. Polecam. ![]() 90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
|
||
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Skąd: R22
Offline |
#43
|
|
podobno ok. 4-5 nad ranem naszego czasu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#44
|
|
Obama..
a w sumie mam to w... gdzies ![]() ![]()
ALEXANDER
THE GREAT OVECHKIN |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#45
|
A skoro jesteś takim entuzjastą McCaina, to może wymień pkt z jego programu wyborczego? Ja sobie np przypominam, że on chciał odwołać debatę, gdy nadszedł kryzys finansowy. Tak się zachowuje kandydat na prezydenta? Obama chciał na ten temat rozmawiać. Widać ma jakąś wizję, w przeciwieństwie do McCaina. Kolejny argument przeciw McCainowi, to to, że jego sztab wyborczy miał ogromne kłopoty z pieniędzmi na kampanię. Skoro nie może sobie poradzić z czymś takim, to jak on chce kierować tak wielkim i potężnym państwem? A porównanie z Lewisem co ma tu do rzeczy? Tak samo ja napiszę, że taki jeden patriota (Hitler) namieszał w dziejach świata. Co to w ogóle za argument?
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 04.11.2008 o godz. 23:13.
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Offline |
#46
|
|
McCain....
. |
|
|
|
Ángel Caído
Od: 03.2004
Skąd: Małopolska zachodnia
Offline |
#47
|
![]() wybór jest o tyle frapujący, że wybieramy miedzy białym a czarnym właśnie, chociaż większość pewnie nigdy nie będzie chciała się do tego przyznać...obawiając się posądzenia o rasizm. ja wybieram białego. ![]()
WISŁA KRAKÓW
[J] BRACI SIĘ NIE TRACI !!!! |
|
|
|
Joker the Great
Od: 06.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#48
|
|
Przedstaw mi tą wizję Obamy, chętnie poczytam. ![]() 90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Wisła Śródmieście
Offline |
#49
|
|
Nie jestem rasistą, nie zagłosuje na kogoś tylko dlatego że jest czarny...
JOHN McCain. ![]() ![]() Fanatykiem już nie będziesz jak na halę nie przybędziesz! Tylko Wisła! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#50
|
Obama jest tragiczny, McCain wcale nie rewelacyjny ale od Obamy lepszy zdecydowanie. Zreszta od niego lepszy bylby nawet Bogdan Prusek bo przynajmniej konkretniejszy ![]() Po tych wyborach USA zmienia sie na gorsze, pod warunkiem ze do szerokiej opinii pub licznej trafia wyniki glosowania wsrod czarnych (95% na Obame). Ale polityczna poprawnosc i manipulacja moze chciec zataic i marginalizowac ten ewidentny rasizm czarnej Ameryki. ![]()
WISŁA PANY !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: inąd
Offline |
#51
|
|
Przepisany artykuł z wczorajszej Gazety Krakowskiej. Jeden z niewielu nie schlebiających mu w każdym zdaniu wywiadów, i do tego przeprowadzony z Williamem Owensem i Alvedą King z organizacji Black America For Real Change (Czarni amerykanie na rzecz prawdziwej zmiany)
Przekonuje pan, że back obama nie jest własciwym kandydatem na prezydenta, dlaczego? Na podstawie tego, co usłytszałem o nim idowiedziałem się od ludzi, nabrałem wątpliwości co do tej kandydatury. Na konwencji Demokratów obama mówi, że jego ojciec był pasterzem. To kłamstwo powtarzał wiele rezy. Tymczasem dziadek Obamy, Hussein Onyango Obama był bogatym farmerem, a jego syn, ojciec obamy, uprzywilejowanym, a nie poszkodowanym przez biedę dzieckiem. Drugie kłamstwo, to jego "afrykańskie imię". Został wychowany jako muzułmanin i ukrywa ten fakt. Jego dziadek miał na imię Hussein, a ojciec obamy, jako gorliwy muzułmanin nazwał syna Baracka - Błogosławiony. To imię z koranu, a nie z afryki,. Należyu jeszcze dodać, że jego ojciec był członkiem skorumpowanego reżimu Keniaty, a w USA sympatyzował z nowojorskim gangiem Mau-Mau. Jednak aż 91 proc. Afroamerykanów chce głosować na Obamę... Niestety, mentalność wielu czarnych amerykanów sprowadza się do "dania szansy wykazania się bratu". Takie oddanie kluczy do przyszłości komuś, kto nie szanuje naszych wartości, tradycji i charakteru kraju jest niebezbieczne. (...) Wielu zwolenników przyrównuje jego zmagania o fotel prezydencki do walki Martina Luthera Kinga. w 1968r. ruch społeczny domagał się dla czarnych Amerykanów pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Teraz, w 2006 roku w kongresie zasiadła największa w historii liczba czrnych reprezentantow 42 - w Izbie Reprezentantów i jeden w Senacie. Ale przecież przy wycobrze reprezentacji narodu nie chodzi o kryterium rasowe. Zaręczam, że czarni czują się dobrze rreprezentowani przez białych. I na odwrót. Tymczasem obama wskazuje, że pojawia się na scenie politycznej, w 40 rcznicę słynnego przemówienia dr. Kinga "I Have A Dream". Po prostuzręczny politykwykorzystuje image czarnego amerykanina, by ugrać więcej głosów. ZAprotestowałem przeciwko temu, zakładając organizację Czarni amerykanie na rzecz prawdziwej zmiany. jedną z założycielek jest Alveda King, Kuzynka Martina Luthera King'a. (...) Na czym zmiana ma polegać i czy Obama jest przeszkodą? Dr King mówił że wolność zaczyna się w srodku człowieka,. Stamtąd idzie zmiana, którą potem widać na zewnątrz. Obama nie jesyt takim człowiekiem, nie wyjaśnił swoich związków ze skorumpowanym biznesmenem, który pomógł mu kupić luksusowy dom w Chikago. King powtarzał że każdy musi zdecydować, czy chce chodzić w świetle twórczego altruizmu, czy w ciemności niszczącego egoizmu. A o nie pasuje do postawy Obamy. Sorry za literówki i możliwe błędy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: Ł3
Offline |
#52
|
Pierwszy zadałem Ci pytanie o program McCaina...odpowiedzi nie usłyszałem Dla mnie ważnym argumentem przemawiającym za Obamą jest to, że on nie jest zwolennikiem wojen. A McCain to będzie kontynuacja polityki Busha (swoją drogą dla mnie to jeden ze słabszych prezydentów USA od dłuższego czasu). To właśnie on przez te swoje wojny wprowadził Amerykę w krysys (i nie mówię tu o obecnym kryzysie finansowym, chodzi mi o ogólny kryzys jaki jest w Stanach, o czym mówią sami Amerykanie.) McCain będzie niestety kontynuacją obecnej polityki. Barack wprowadzi zaś coś świeżego, nowego. orzeu widzę, że wg Ciebie lepiej uciec przed trudnym tematem? To też pewna metoda. Zarzuciłeś Obamie, że jest fatalny, że McCain jest lepszy od niego. Ale jakoś argumentów nie widzę. Ja w swoich komentarzach staram się opierać właśnie na rzeczowych argumentach, które Ty wyśmiewasz, bo nie masz własnych na rzecz McCaina. W czym konkretniejszy jest McCain od Obamy? Podam Ci jeden z konkretów Baracka- nie jest zwolennikiem wojen, co sam powiedział.
Ostatnio edytowane przez ToTylkoJa : 04.11.2008 o godz. 23:31.
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#53
|
|
McCain to ignorant i głupek, na dodatek stary dziadek zupełnie pozbawiony charyzmy, człowiek, który nadaje się na maskotkę partii, a nie reprezentanta narodu.
Obama to głupek i ciemięga bez własnej myśli i woli, wytwór mediów i sztabu ludzi piszących jego wypowiedzi i pracujących nad jego wizerunkiem. Gdyby był kobietą to "przez przypadek" pokazałby sutka. Obaj nie mają programu, nie mają pomysłów, planów i koncepcji. Nie są w stanie kreować światowej polityki, bo są do tego nieprzygotowani, ale przede wszystkim są na to za głupi. To jasne, że żaden z nich tak naprawdę nie będzie rządził. Głos na Obamę, czy McCaina to głos na opcję polityczną, sęk w tym, że amerykanie tego nie widzą, a Obama jest zdecydowanie lepszym( marketingowo) produktem. Tak zupełnie obok tematu. Gdyby Republikanie wystawili Pallin zamiast McCaina wybory byłyby tylko formalnością, bo ta postać jest o wiele mniej kontrowersyjna od Obamy, a przemawia do jego elektoratu, zresztą do elektoratu McCaina też chyba lepiej przemawia.
Ostatnio edytowane przez Uran235 : 04.11.2008 o godz. 23:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Skąd: kątownia
Offline |
#54
|
|
jak barak czy ta stodoła wygra to ta partia lewacka po 4 latach prezedentury, chyba z 5000 lat sie nie podniesie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#55
|
|
Barack Obama!
|
|
|
|
Forumowy Di Caprio
Od: 07.2005
Offline |
#56
|
|
Obama.
10znaków. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#57
|
Zatem drogi kolego nie mam czasu ani ochoty na zabawe w tzw. "argumenty" bo niby czego oczekujesz? Ze wystrzele ci tu z elaboratem na temat roznic programowych pomiedzy tymi dwoma facetami? Wszystkie roznice? Chyba kpisz. Ani mi to frajdy nie przyniesie, ani sadzac po tym jak niewiele zrozumiales nie widze sensu tego robic bo i tak nie zrozumiesz po raz kolejny. Poza tym, nie jesttem tuba McCaina zeby rzucac tu jakies "argumenty ktorych nie mam" ( ). Dodajmy, jakies wirtaulne argumenty na zaden temat bo zadnego nie bylo. I jak juz pisalem i jak nie zrozumiales wcale nie jest on bohaterem z mojej bajki.Zdanie "Podam Ci jeden z konkretów Baracka- nie jest zwolennikiem wojen, co sam powiedział." pozstawie bez komentarza Piekne, zaprawde przepiekne ![]() Czesc. ![]()
WISŁA PANY !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#58
|
|
oczywiscie OBAMA republikanie mieli 8 lat wiec czas na zmiany nie mowie ze on bedzie lepszy ale czas na demokratow a tak wogole to Barack jest z mojego miasta wiec oczywiscie ze moj glos dla niego
![]() 1948..2007..2066 RAZ NA 59 LAT RADOSC OGARNIA CRACOVII SWIAT !!!!
|
|
|
|
Member
Od: 04.2003
Skąd: KrK
Offline |
#59
|
|
John Mc Cain
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#60
|
|
McCain - choć są obawy, by nie wygrał wszędzie poza USA.
Chyba jeszcze Ameryka nie dorosła do "innego" prezydenta. ![]()
...nieczytelny...
|
|
|