The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 03.05.2010, 16:36
w tym sezonie pierwszy raz od bardzo dawna Legia wygrała na wyjeździe z Wisłą

czas się odwdzięczyć
Odpowiedz cytując
MuminPat221
Junior Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 03.05.2010, 16:59
Popieram tych którzy twierdzą że mecz ten pokaże kto ma "jaja". Piłkarze muszą zagrać z ambicją!! Gryźć trawę aby udowodnić nam-kibicom czym dla nich jest ten klub i ile serca wkładają w jego sukcesy. Nie ma mowy o porażce a choćby nawet to jeżeli będą walczyć i bedzie to widać to my- kibice powinniśmy nim za to podziękować. Pokażmy jak Wielka jest BIAŁA Gwiazda!!!! wynik 3:1 dla Wisły.
Odpowiedz cytując
Stavanger
Senior Member
 
Od: 05.2009
Skąd: Z plaży :)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 03.05.2010, 17:07
Wszystko i tak zależy wciąż od nas i tego należy się trzymać. Henryk Kasperczak musi w ten tydzień zmobilizować naszych piłkarzy na ten mecz i wierzę,że mu się to uda. Jedziemy tam po zwycięstwo i ucinamy wszelkie wątpliwości, że straciliśmy mistrza. Poza tym trzeba wreszcie pokazać, że z czołówką znów potrafimy wygrywać.



Odpowiedz cytując
anthony09
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 03.05.2010, 17:30
Prosta jest rzecz Będziemy na wozie albo pod wozem... ten mecz wszystko wyjaśni Jeżeli stracimy pierwsi bramke to już można się zbierać i przestać oglądać to widowisko, bo zawsze gdy stracimy pierwsi bramkę to nie potrafimy strzelić kontrującej na wyrównanie, mamy jakąś blokade... Głównie to wszystko przez Kirma, bo koleś jest do gry kombinacyjnej a nie typowo skrzydłowej typu kiwnij, zrób przewagę na skrzydle, wymuś faul itp. i Diaza, który nie potrafi grać kombinacyjnie, nie jest playmaykerem po prostu ;/
Mecz będzie do pierwszej bramki, kto strzeli pierwszy ten wygra, bo te drużyny grają koszmarnie ...
Odpowiedz cytując
AdiWiślak.
Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 03.05.2010, 18:03
anthony09 napisał(a):Wyświetl post
PJeżeli stracimy pierwsi bramke to już można się zbierać i przestać oglądać to widowisko, bo zawsze gdy stracimy pierwsi bramkę to nie potrafimy strzelić kontrującej na wyrównanie
A z Ruchem i Polonią to co ?
Odpowiedz cytując
harthausen
Senior Member
 
 
Od: 02.2006
Skąd: Kraków, miło się Gdynię wspomina

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 03.05.2010, 18:13
jak nasi pierwsi bramkę strzelili to też potrafili do remisu doprowadzić , ostatnio z Piastem, dobrze, że druga połowa nie przespana.
Na pewno sprawią nam jakąś niespodziankę, nudzić się nie będziemy.

Nie ma się co martwić, będzie dobrze.


Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 03.05.2010, 18:17
A Pawełek będzie już grał bo nie pamiętam ile to miał się kurowac
Odpowiedz cytując
Ravers
Senior Member
 
 
Od: 04.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 03.05.2010, 18:27
crazykaro napisał(a):Wyświetl post
A Pawełek będzie już grał bo nie pamiętam ile to miał się kurowac

Raczej na pewno zagra Juszczyk.
Odpowiedz cytując
Xalax
Junior Member
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 03.05.2010, 18:44
3rider napisał(a):Wyświetl post
Niech sobie wyjda skoncentrowani na 70% jak zwykle, a najlepiej niech sie poloza plazowicze. A moze Cupial za malo placi?

50% skladu powinno wyleciec, a moze niech zmienia profesje. Niektorym w Wisle sie wydaje, ze mecz sie zaczyna w 45min i laskawie ruszaja dupy jak juz jest po meczu. Inna sprawa, ze przygotowanie kondycyjne jest zenujace, nie wiem za co niekotrzy zgarniaja po 40tys PLN. Petrescu powiedzial prawde o polskiej lidze, a od jego odejscia kompletnie nic sie nie zmienilo

Czekam na Legia, a zwlaszcza derby i zobaczymy ile kto jest NAPRAWDE WART, a nie kto ile potrafi klapac. Kazdy kto sie okaze ciota w tych meczach - rozwiazac kontrakt

W 100% sie zgadzam.Moim zdaniem powinnismy sie pozbyc w przerwie letniej polowy składu, jest tyle tanich i o wiele lepiej prezentujacych sie zawodnikow kondycyjnie i techniczne i na pewno tyle nie zarabiaja.

Po co nam mistrz i walka w lm skoro u nas nie ma kto strzelac bramek jesli Cupial mysli o czyms w Europie to moze najwyzszy czas sprowadzic 2 dobrych i tanich napastnikow czasy Zurawia i Franka sie skonczyly? Jak my w tej rundzie ledwo co wygrywamy z kazdym albo remisujemy i wszystko jest na farta. A jestem w 100% pewien,ze pod koniec sezonu odejdzie Marcelo i tak sie psuje to co dobre bo obrone mamy co jak co ale dobra.

Nadzieją moze byc to ze Maly cos zagrac noi w srodku nasz Sobol. Brozka i Boguskiego na lawke a wpuscic od 1 min Christova (bo w takim razie po co go sprowadzalismy) oraz Maczynskiego.

Ktos wie moze czemu Gargula nie wszedl na korone skoro bylo napisane ze jest gotow na 20 min gry?~~
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 03.05.2010, 18:48
Xalax napisał(a):Wyświetl post

Ktos wie moze czemu Gargula nie wszedl na korone skoro bylo napisane ze jest gotow na 20 min gry?~~
A wpuścił byś gościa na Koronę, która bądź co bądź grała ostro i zdecydowanie i nikt by się z Gargułą lekko nie obchodził bo jest po kontuzji. Lepiej go potrzymać jeszcze trochę poczekać i wpuszczać jak wynik będzie już pewny żeby się chłopak trochę ograł.
Takie moje zdanie.
P.s tylko nie wiem czy w tym sezonie będzie jeszcze jakiś pewny wynik z naszej strony.
Odpowiedz cytując
Xalax
Junior Member
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 03.05.2010, 18:54
Tak mozna czekac ale ile na koncowke spotkania kiedy my bardziej cisnelismy to mogl wejsc takie jest moje zdanie, mowisz ze lepiej nie bo korona sie z nim lekko nie obchodzila tylko, ze tez nastepne mecze beda bardziej grozniejsze.

Chcialem jest podac sklad na legle, napiszcie swoje zdanie rowniez.

Juszczyk-Diaz-Glowa-Marcelo-Alvarez-Sobol-Diaz(od 2 polowy Gula)-Maly-Lobo-Christov-Maczynski (Boguski od 60 min bo tak sie sprawdzal)
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 03.05.2010, 18:54
W Wiśle jest takie cisnienie, że piłkarze czasem za wczesnie są dopuszczani do meczy. Narzekał na to Dawidowski, który jak widac nie jest takim kaleką jakim się wydawał. To samo Singlar się rozsypał.
Bodajże Garguła za 1 razem też za wcześnie wrócił, pomijając te błędy Fassa.
..
Odpowiedz cytując
Arturo Qr2nów
Senior Member
 
 
Od: 08.2006
Skąd: SKMK - W.D.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 03.05.2010, 19:15
Szlagiery rządzą się swoimi prawami, a ostatnimi czasy głównie zawodzą. Mecz Wisły z Lechem miał być widowiskiem rundy, a może i sezonu. W rzeczywistości były to piłkarskie szachy z dwoma błędami sędziego (brak czerwonej kartki dla zawodnika Lecha oraz karnego dla Lecha), które w dużej mierze zaważyły na spotkaniu. Nawet mecz o mistrzostwo pomiędzy Realem, a Barceloną w szybkiej i technicznej lidze hiszpańskiej był stosunkowo kiepski. Dla obu drużyn stawka jest wielka. Dla Legii to puchary oraz ewentualne wicemistrzostwo (iluzoryczne szansę na mistrzostwo), Z kolei dla Wisły kontrolowanie walki o mistrzostwo, pewne pozostanie na fotelu lidera, można by rzec, że bezpośredni mecz o mistrzostwo. Następstwa ewentualnej porażki wydają się mieć cięższy gatunek dla Legii. Otóż mogą nie zmieścić się na podium, co zamknie szansę na puchary. Brak mistrzostwa, wicemistrzostwa, podium, w końcu brak pucharów oraz konflikt z kibicami - może to być najgorszy sezon Legii od wielu lat i to tuż przed otwarciem nowego stadionu. A Wisła? Cupiał znany jest z porywczego charakteru i ewentualne konsekwencje wewnątrz klubu ciężko przewidzieć. Natomiast dla drużyny brak mistrzostwa będzie frajerstwem i pożegnaniem się ze sporymi premiami. Wydaje się, że obie ekipy mogą wyjść na ten mecz solidnie sparaliżowane i na początku popełniać głupie błędy. Osobiście obawiam się głupich fauli przed polem karnym (uwaga Iwański) oraz głupich kartek jak i błędów sędziego (ktoś może nie dotrzymać do końca meczu). Palpitacji serca dostaję też, gdy pomyślę, że w bramce stanie Juszczyk. Niemal pewny jestem kartki dla Diaza oraz (nieco mniej) dla Marcelo, co poskutkuje ich absencją w kolejnym, ważnym meczu derbowym. Co do Diaza, to mam nadzieję, że nie zostanie ustawiony w środku bo może popełnić błąd, który kosztować będzie bramkę, a do tego będzie pewnie bezproduktywny w kreowaniu ataków i tylko troszkę lepszy w destrukcji. Niemal pewną rzeczą będą zaczepki i przewracanie się piłkarzy Legii więc należy uczulić chłopaków na dyskusję z sędzią. Mam też nadzieję, że nieco ładniejsza gra za Kasperczaka nie jest efektem skupienia się na treningu taktyczno - technicznym kosztem przygotowania fizycznego, czego konsekwencją może być oddychanie rękawami już około 70min. Dużą uwagę poświęcić warto też wykonywaniu i bronieniu stałych fragmentów gry. Upilnować trzeba Radovicia, bo ten potrafi grać momentami ładnie, szybko i niekonwencjonalnie dlatego na lewej obronie postawiłbym chyba jednak na Brożka, ewentualnie wymiennie z Diazem. Naszym problemem jak wiadomo jest atak, a z kolei obrona Legii należy do najlepszych. Jakoś marnie widzę Boguskiego w walce z Choto, czy Astizem... W ataku, od początku warto postawić na Małeckiego z Brożkiem. Kluczowa będzie koncentracja, ambicja oraz szybka gra po ziemi. Szczytem marzeń jest szybkie zdobycie bramki.

Niech wygra lepszy, a lepszym niech będzie Wisła
Ostatnio edytowane przez Arturo Qr2nów : 03.05.2010 o godz. 19:20.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 03.05.2010, 19:18
jak zagrają jak z Lechem tylko skutecznie to nie powinno byc źle w Warszawie.
Najwięcej zależec będzie od dyspozycji i celowników Brozia,Małego i Boguskiego.Jak bedą grali jak z Koroną to nie ma liczyc na zwycięstwo.O defensywne jestem spokojny.
Garguła raczej nie zagra, prędzej wejdzie Jirsak który nie zachwyca formą.
Odpowiedz cytując
Xalax
Junior Member
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 03.05.2010, 19:22
A wie ktos moze czy Choto zagra z Wisla bo w meczu z ruchem zlapal jakas kontuzje miesnia 2 lub 4 glowego i zszedl.
Odpowiedz cytując
element
Senior Member
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 03.05.2010, 19:30
Arturo Qr2nów napisał(a):Wyświetl post
Mecz Wisły z Lechem miał być widowiskiem rundy, a może i sezonu.
Problem w tym że niektórzy sami do tego doprowadzają.
Mity o jakichś meczach rundy, gwiazdach (rozpierdala mnie to słowo) i **** wie o czym jeszcze.
Ten temat jest jest tego najlepszym przykładem - 136 postów z czego 99 o niczym.
- Musimy wygrać, jak wygramy to będą 3 pkt, nie możemy przegrać, jak wygramy wszystko do końca to mamy pewne mistrzostwo.
Nie wpadłbym na to. Byle coś wpisać, bo przecież to mecz stulecia i musi być 500 tyś odsłon i tysiąc postów.
Nakręcajcie się, a potem wyzywajcie Brożka bo machał rękoma i Małeckiego bo darł pyska.

I mój, czyli setka.
Ostatnio edytowane przez element : 03.05.2010 o godz. 19:38.
"Chuligani Wisły rzucili serpentyny..."
"Kibole Wisły odpalili race. Właśnie dlatego w Polsce nie będzie wielkiej piłki"
"Będziemy zamykać stadiony, żeby ludzie mogli przychodzić na mecze"
"Posunięcia kibiców Wisły przypomniały mi o zamachach na World Trade Center"
cdn..
Odpowiedz cytując
anthony09
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 03.05.2010, 21:01
Xalax napisał(a):Wyświetl post
W 100% sie zgadzam.Moim zdaniem powinnismy sie pozbyc w przerwie letniej polowy składu, jest tyle tanich i o wiele lepiej prezentujacych sie zawodnikow kondycyjnie i techniczne i na pewno tyle nie zarabiaja.

Po co nam mistrz i walka w lm skoro u nas nie ma kto strzelac bramek jesli Cupial mysli o czyms w Europie to moze najwyzszy czas sprowadzic 2 dobrych i tanich napastnikow czasy Zurawia i Franka sie skonczyly? Jak my w tej rundzie ledwo co wygrywamy z kazdym albo remisujemy i wszystko jest na farta. A jestem w 100% pewien,ze pod koniec sezonu odejdzie Marcelo i tak sie psuje to co dobre bo obrone mamy co jak co ale dobra.

Nadzieją moze byc to ze Maly cos zagrac noi w srodku nasz Sobol. Brozka i Boguskiego na lawke a wpuscic od 1 min Christova (bo w takim razie po co go sprowadzalismy) oraz Maczynskiego.

Ktos wie moze czemu Gargula nie wszedl na korone skoro bylo napisane ze jest gotow na 20 min gry?~~
Koleś jak piszesz takie wypociny to normalnie mi ciśnienie się podnosi, że prawie nerwice złapie ... Cupiał, Cupiał, Cupiał, ciekawe czy ty włożyłbyś swoje załóżmy 500 zeta na wzmocnienia dla Wisły ? Powiedziałbyś pewnie, że Cię nie stać itp. Cupiał to też nie jest Krowa, która cały czas będzie hektolitry mleka dawać! Jego błędy są uwydatnione ale to nie jest tylko jego wina...
Większość gdyba,że połowa składu do wymiany, kondycyjnie, technicznie jesteśmy słabi... technicznie to jesteśmy lepsi od większości zespołów poza Lechem tylko (nie wliczam techniki Boguskiego bo to co on pokazuje to woła o pomstę do nieba, jak koleś w takim zespole może mieć taką technikę ?) Kondycyjnie jesteśmy na tym samym poziomie co wszyscy, bo tutaj nie chodzi o kondycje tylko o dynamikę!! Tutaj chodzi o dynamike i pewność siebie, bo tej pewności nam brakuje przede wszystkim, głównie Brożkowi, bo chłopak się dołuje przez to że mu nie wychodzi wszystko tak jakby chciał. Na meczu w Warsaw ci którzy tam będą od nas powinni zaśpiewać Paweł Brożek, Paweł...! żeby wreszczie uwierzył, że potrafi w pojedynkę rozstrzygnąć losy spotkania!
Garguła grać nie będzie, bo za wcześnie na to...! Chłopak nie grał rok w piłkę i nie ma odpowiedniego ogrania, to nie jest David Beckham i to nie Manchester United i nie ta kasa, że zdarzają się cudowne uzdrowienia. Lepiej poczekać kilkanaście dni, wpuścić go najpierw do ME żeby coś pograł, przełamał się psychicznie, niż żeby okazało się że kontuzja się odnowiła i kolejne pół roku ...
--------------------------------------------------------
Ogólnie to prosiłbym wszystkich o wiarę w sukces ! nadzieja umiera ostatnia!
---------------------------------------------------------
Odpowiedz cytując
anthony09
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 03.05.2010, 21:54
raindog napisał(a):Wyświetl post
Postawiłbym na następujący skład:

Małecki Brożek
Brożek Ba Sobol Łobo
Diaz Marcelo Głowacki Alvarez
Juszczyk

Z czego w drugiej połowie zmienił Łobo na Kirma (ze względu na słabą kondycje), Brozia na Bogusia (jeśli gra nie będzie się kleić) oraz Ba na Jirsaka (słaba kondycja Ba). Swoją drogą, to te zmiany należy potraktowac z dystansem - zmieniamy wtedy, gdy jest to konieczne, a nie z góry ustalony schemat. Przy wysokiej wygranej (hehehe) można wpuścić Christova lub np. Mączyńskiego.
To byłaby chyba na dzień dzisiejszy najlepsza "11"
Odpowiedz cytując
tommiyacht
Senior Member
 
 
Od: 09.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 03.05.2010, 21:55
ja to podsumuje tak - i nie jest to czarnowidztwo tylko moje przypuszczenia.

jak przegramy to po mistrzu
Odpowiedz cytując
Żmijka
Forumowiczka z jadem. Nietrującym.
 
 
Od: 10.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 03.05.2010, 21:59
tommiyacht napisał(a):Wyświetl post
ja to podsumuje tak - i nie jest to czarnowidztwo tylko moje przypuszczenia.

jak przegramy to po mistrzu
Ja bym napisała inaczej. Jak nie wgramy (przegrana/remis) to po mistrzu.

A będzie remis w/g mnie.

Co do Choto to jutro ma być coś wiadomo ponoć.
Odpowiedz cytując
DJ Hazel
Senior Member
 
 
Od: 06.2008
Skąd: R 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 03.05.2010, 22:06
Ja nie lubię się bawić w kalkulację ale amikorze grają jeszcze w Chorzowie z Ruchem także remis nie musi być tragiczny.Obawiam się tego meczu...Ale to kolejne spotkanie w którym musimy zdobyć 3 punkty.Nadal mamy 1 punkt przewagi więc to my rozdajemy karty.
Odpowiedz cytując
Barocco
Member
 
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 03.05.2010, 22:08
Przeklejam artykuł z koszernej


Ekstraklasa. Wisła Kraków: Desperacja Kasperczaka



Brożkowi brakuje szybkości, nie wychodzi na pozycję. W efekcie drużyna ma o jednego mniej, ale Paweł wciąż nie schodzi z boiska, bo jest w Wiśle jak święta krowa - mówi Andrzej Iwan, były napastnik "Białej Gwiazdy" i reprezentacji




Po piątkowej porażce z Koroną Wisła ma tylko punkt przewagi nad Lechem. - Tylko wygranie wszystkich meczów da nam nam tytuł - mówi trener Henryk Kasperczak.

A jeszcze tydzień temu po wygranej z Piastem Gliwice droga Wisły do obrony tytułu wydawała się szeroka, gładka i prosta jak autostrady w Niemczech. Teraz stała się wąską górską ścieżką nad przepaścią, na której każdy fałszywy krok może krakowian kosztować utratę tytułu.

Wiśle wciąż bardzo daleko do efektownego wygrywania, jak podczas pierwszej pracy Henryka Kasperczaka.

- Poza pierwszą rundą za czasów trenera Skorży, kiedy w drużynie był przywódca z prawdziwego zdarzenia Kamil Kosowski, nie było meczów, które zapadłyby w pamięć.

Jak Wisła chce obronić tytuł, jeśli w meczach z mocnymi rywalami, jak Lech czy będąca w formie Korona, Paweł Brożek nie oddaje ani jednego strzału?

- On chyba nie jest w pełni zdrowy. Napastnik nie musi grać na pełnych obrotach przez 90 minut, ale kilka razy powinien się zerwać. Partnerzy wciąż na niego liczą, pamiętają, jak strzelał gole i szukają go wzrokiem, by do niego zagrać. Brożkowi brakuje jednak szybkości, nie wychodzi na pozycje i często jest za późno, by inaczej rozwiązać akcje. Gra nadal, więc jego koledzy mogą być zdezorientowani, bo Paweł jest jak święta krowa. W efekcie zespół ma o jednego mniej.

Zarówno Henryk Kasperczak, jak i Maciej Skorża bali się posadzić na ławce najlepszego strzelca w ubiegłych latach.

- To jest jakieś wyjście. Można też spróbować cofnąć go do drugiej linii, gdzie nie trzeba tak dużej szybkości. Heniek jest w trudnej sytuacji, bo w meczu z Koroną Pawła jakby na boisku nie było, a trzymał go do końca. Georgi Christow rozgrzewał się niemal całą drugą połowę, ale do zmiany nie doszło. Trener wolał zdecydować się na desperacki krok i przesunąć do ataku stopera Marcelo, zamiast wpuścić na boisko Bułgara. To nie do pomyślenia, by w drużynie mistrza Polski nie było drugiego dobrego napastnika. Na dodatek Brazylijczyk nic nie zdziałał, przegrał wszystkie górne piłki z Pavolem Stano.

*Andrzej Iwan rozegrał w ataku Wisły 198 spotkań (69 goli), grał też w Górniku Zabrze (68/21) i w reprezentacji (29/11). Obecnie jest komentatorem telewizyjnym

Mistrzowie Polski mają zdecydowanie trudniejszy terminarz niż drugi w tabeli Lech. I to nie dlatego, że dwa z trzech meczów zagrają na wyjazdach. Akurat na boiskach rywali zdobyli więcej punktów niż w roli gospodarza (jesienią w Sosnowcu, wiosną na stadionie Hutnika). Już w sobotę czeka ich wyjazd do Warszawy. Legia szanse na mistrzostwo ma matematyczne, ale na własnym boisku prestiżowego meczu chyba nie odda bez walki. W kolejnym spotkaniu wiślacy rozegrają derby z wciąż niepewną utrzymania Cracovią. Na koniec podejmą Odrę Wodzisław, dla której może to być mecz o życie.

Lech w sobotę zmierzy się w Poznaniu ze spokojną o ligowy byt Polonią Bytom. Potem czeka go najtrudniejsze spotkanie - wyjazdowe z Ruchem, który może okazać się czarnym koniem rozgrywek. Chorzowianie mają trzy punkty straty do podopiecznych Jacka Zielińskiego i w przypadku zwycięstwa 2:0 lub wyższego wyprzedzą ich w tabeli. Na koniec sezonu Lech podejmie Zagłębie Lubin.

Andrzej Klemba: Po remisie z Lechem Wisła miała nad nim cztery punkty przewagi. Teraz mistrzostwo wymyka się jej z rąk.

Andrzej Iwan*: Szanse zostały zredukowane jak tylko można najbardziej. W Wiśle nie brano pod uwagę porażki z Koroną. Optymizmu szukam w tym, że Wisła już kilka razy pokazała, że kiedy stoi pod ścianą, potrafi stanąć na wysokości zadania. Także w meczach z Legią. Z drugiej strony Lech też musi wygrywać, a czeka go wyjazdowe spotkanie z Ruchem. Może być więc tak, że i bez zwycięstwa w Warszawie Wisła wygra ligę.

Ale chyba nie po takiej grze jak z Koroną?

- Niestety, musiałem obejrzeć to spotkanie na żywo. Wydawałoby się, że minimum zaangażowania piłkarze muszą wykazać, ale na grę Wisły nie dało się patrzeć. Tak naprawdę mistrz Polski do tej pory nie wyszedł z kryzysu z początku rundy wiosennej. Choć zwyciężał, grał co najwyżej poprawnie. Proszę sobie przypomnieć np. zwycięstwo z Polonią Warszawa po golu samobójczym w ostatniej minucie. Nie było czasu, by wyprowadzić zespół z marazmu.

Wiśle wciąż bardzo daleko do efektownego wygrywania, jak podczas pierwszej pracy Henryka Kasperczaka.

- Poza pierwszą rundą za czasów trenera Skorży, kiedy w drużynie był przywódca z prawdziwego zdarzenia Kamil Kosowski, nie było meczów, które zapadłyby w pamięć.

Jak Wisła chce obronić tytuł, jeśli w meczach z mocnymi rywalami, jak Lech czy będąca w formie Korona, Paweł Brożek nie oddaje ani jednego strzału?

- On chyba nie jest w pełni zdrowy. Napastnik nie musi grać na pełnych obrotach przez 90 minut, ale kilka razy powinien się zerwać. Partnerzy wciąż na niego liczą, pamiętają, jak strzelał gole i szukają go wzrokiem, by do niego zagrać. Brożkowi brakuje jednak szybkości, nie wychodzi na pozycje i często jest za późno, by inaczej rozwiązać akcje. Gra nadal, więc jego koledzy mogą być zdezorientowani, bo Paweł jest jak święta krowa. W efekcie zespół ma o jednego mniej.

Zarówno Henryk Kasperczak, jak i Maciej Skorża bali się posadzić na ławce najlepszego strzelca w ubiegłych latach.

- To jest jakieś wyjście. Można też spróbować cofnąć go do drugiej linii, gdzie nie trzeba tak dużej szybkości. Heniek jest w trudnej sytuacji, bo w meczu z Koroną Pawła jakby na boisku nie było, a trzymał go do końca. Georgi Christow rozgrzewał się niemal całą drugą połowę, ale do zmiany nie doszło. Trener wolał zdecydować się na desperacki krok i przesunąć do ataku stopera Marcelo, zamiast wpuścić na boisko Bułgara. To nie do pomyślenia, by w drużynie mistrza Polski nie było drugiego dobrego napastnika. Na dodatek Brazylijczyk nic nie zdziałał, przegrał wszystkie górne piłki z Pavolem Stano.

*Andrzej Iwan rozegrał w ataku Wisły 198 spotkań (69 goli), grał też w Górniku Zabrze (68/21) i w reprezentacji (29/11). Obecnie jest komentatorem telewizyjnym

http://www.sport.pl/pilka/1,70998,78...sperczaka.html
Ostatnio edytowane przez Barocco : 03.05.2010 o godz. 22:11.
Odpowiedz cytując
DJ Hazel
Senior Member
 
 
Od: 06.2008
Skąd: R 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 03.05.2010, 22:20
A jeśli chodzi o sport.pl [FONT='MS Shell Dlg 2']http://www.sport.pl/pilka/1,70993,78...ch_klubow.html[/FONT][FONT='MS Shell Dlg 2']"[/FONT][FONT='Arial']Drużyna, która posiada najlepszych w Polsce kibiców mają szansę powtórzyć sukces z 1993 roku, kiedy to sięgnęli po mistrzostwo Polski "nic dodać nic ująć.Chyba cała Polska życzy nam porażki z legią..a co za tym idzie mistrza chce dla lecha.
[/FONT]
Odpowiedz cytując
DarekK_11
Senior Member
 
Od: 08.2008
Skąd: ZŁC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 04.05.2010, 15:09
http://i49.tinypic.com/10d7ho2.jpg

A My, "na przekór wszystkim" musimy udowodnić naszą wyższość w Wwa
Za takie artykuły jak ten o Lechu się płaci, więc bym się tym zbytnio nie przejmował... chyba że w tym aspekcie, że mają lepszy marketing od Nas ;P
VLEPKI WISŁA ZŁOCIEŃ - SERIA II

http://img411.imageshack.us/img411/3343/wizualh.jpg

Pakiet - 8 PLN

Kontakt:
Facebook: WISŁA ZŁOCIEŃ / Gadu-Gadu: 44162245 / priv tutaj
Odpowiedz cytując
pan Dudi
Senior Member
 
Od: 01.2006
Skąd: z domu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 04.05.2010, 15:16
Piszą, że Janek Mucha do meczu będzie się przygotowywał w... Liverpoolu, dokąd udał się (oprócz oczywiście przygotowywać się do meczu), aby znaleźć mieszkanie dla rodziny i przedszkole dla dzieci (dziecka?), plus poznać trochę miasto... może mieć mało czasu na przygotowania. Oby chłopina był rozkojarzony i oby Brożek, jak to nie on ostatnio, choć raz kopnął mocno na jego bramkę...
Prawą ręką ci pogrożę, zdrajco, a nie lewą

http://inicjatywa14.net/
Odpowiedz cytując
wojteqs80
Member
 
Od: 08.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 04.05.2010, 15:32
zgadzam sie w 100% !!!najlepsza jedenastka na chwile obecna , zmiany tez trafne, uzasadnienie bardzo dobre
Odpowiedz cytując
STARY WIŚLAK
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków (AD 1954)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 04.05.2010, 15:33
Adenalix napisał(a):Wyświetl post
STARY WIŚLAKU krzepisz serca, jednak zostalismy w tym sezonie tyle razy wystawieni na ciężką próbę w najmniej oczekiwanym momencie (Leviadia, Arka, Bełchatów, Korona) i przegraliśmy wszystko co najbardziej prestiżowe (Lech, Legia, Cracovia), że ciężko o optymizm... Oczywiście my kibice nie poddamy się, ale najwazniejsze, żeby piłkarze Wisełki wzięli przykład z nas - kibiców i wyszli z wiarą w końcowy sukces i co ważne - we własne umiejętności.
Pisałem i piszę aby podnieść nas wszystkich na duchu...takie było moje zamierzenie...to primo.

Wiem, że w obecnym sezonie byliśmy wszyscy wystawiani na ciężką próbę i to na każdym froncie rozgrywek.

Pisząc w końcowym antrakcie przed meczem z Legią a może i w następstwie rozgrywek z Cracovią i Odrą chciałbym by nasze Gwiazdeczki były świadome o co walczą i jaka jest przed nimi przyszłość...

...chciałbym też, by symbol jaki noszą na piersi jest tym najważniejszym i zobowiązującym do tego jak nasza Flaga Narodowa.

A zatem do boju Wisełko!!!
WISŁA KRAKÓW – MISTRZ POLSKI1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011…cdn.
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 04.05.2010, 15:46
Paweł Brożek będzie miał miejsce w pierwszym składzie do końca sezonu
z prostej przyczyny, od przynajmniej daje szanse na to że się odblokuje lub znajdzie w odpowiednim miejscu
czego nie dają inni zawodnicy nawet gdy są w formie
jedyny możliwy inny wariant to Małecki Boguski w ataku, z Łobo i Kirmem na skrzydłach i tak źle i tak nie dobrze...
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 04.05.2010, 16:17
Kontuzja Pawełka sprawia, że teraz do końca sezonu w serii arcyważnych spotkań będziemy musieli oglądać o wiele bardziej "niepewnego" i popełniającego jeszcze więcej błędów Juszczyka. To kolejny plus dla rywali, nie Wisły.

Ale jak przez prawie 3 lata urządza się cyrk z bramkarzami i nie potrafi zatrudnić na tą kluczową pozycję nikogo porządnego, nie można się dziwić. Jak mawia przysłowie, "w przyrodzie nic nie ginie", więc w końcu nadszedł moment, w którym klub będzie musiał ponieść gorzkie konsekwencje tej szkodliwej głupoty. Błędy, mankamenty, złe decyzje zawsze kiedyś, wcześniej czy później wracają, dają o sobie znać przynosząc swoje owoce. Szkoda, że akurat teraz musiały dopaść Wisłę.

Jeszcze a propo obsady lewej obrony w meczu z Legią - osobiście zdecydowałbym się raczej na Brożka niż Diaza. Bo prawdopodobnie będzie musiał grać na szybkiego Szałachowskiego - jeśli wystąpi Diaz, różnica w dynamice i przyspieszeniu będzie zbyt duża, dając ogromną przewagę i szansę Legii. Diaz nie wygra żadnego pojedynku biegowego z tym Warszawiakiem.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#150
Stary 04.05.2010, 16:22
3 kluczowe mecze z Juszczykiem w bramce ,wychodzi żałosna polityka transferowa na pozycji bramkarza,wszyscy myśleli że jakoś to będzie ,teraz wychodzi ile nas to może kosztować
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:20.