
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: Malbork
Offline |
#1
|
|
Ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Wisła zmierzy się z Zagłębiem Lubin w Sosnowcu bez udziału publiczności (kara Komisji Ligi). Po spotkaniu z Ruchem mamy 5 oczek przewagi nad Legią i 8 nad Lechem oraz Ruchem Chorzów.
Zagłębie Smudy jest nisko w tabeli, ale nie jest to tak słaba ekipa jak z początku sezonu (4:1 dla Wisły). W ostatnim meczu zremisowali 0:0 z Legią Warszawa (Dziękujemy ). Podobnie jak w Wiśle są tam kontuzje. Z Wojskowymi nie zagrało pięciu graczy, a jeszcze wypadł Traore (może zagra). W zespole Macieja Skorży oprócz Głowackiego, Sobolewskiego, Garguły, Singlara i Pawła Brożka zabraknie pauzującego za kartki Juniora Diaza.Myślę, że wygramy 2:0 lub 3:1 ![]() ![]()
Wisła jest najważniejsza!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Galicja (d.Biała Chorwacja)
Offline |
#2
|
|
To bedzie bez ironii, ciesze sie, ze sie ta runda konczy. Widzialem jeden dobry mecz Wisly od sierpnia, a od 2 miechow naszej druzyny nie da sie ogladac (czasem sie zerwa i pobiegaja kwadrans). Przegrane bez walki derby, kleska z Estonczykami etc. Jedna z najgorszych rund jakie w erze Cupiala widzialem.
Paradoksalnie jestesmy liderem, ale to tylko swiadczy o poziomie ligi, ktory zapada sie juz totalnie. Okazuje sie, ze mozna czasem pobiegac kwadrans, ze wystarczy miec Marcelo, ktory strzeli kilka decydujacych bramek po stalych fragmentach, a tak ogolnie mozna grac kiszke...Na tak slabym poziomie Wisla nie grala od lat. Z ZL licze na... centre i glowke Marcelo. I byleby wygrac (nomen omen dobrze, ze PZPN odwiesil mu karencje, bo bez niego z Chorzowa wracalibysmy z remisem) ![]()
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#3
|
|
Diaz nie zagra więc Łobo będzie grać od pierwszej minuty. Za Ćwielonga wstawiłbym Boguskiego od pierwszej minuty. Już kilka razy zagrał wchodząc z ławki, więc chyba zdrowy już.
Paradoksalnie mecz trudniejszy od dwóch poprzednich bo w Sosnowcu gramy padakę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#4
|
Pawełek Alvarez Marcelo Jop Piotr Brożek Cantoro Kirm Łobodziński Jirsak Ćwielong Małecki A w drugiej połowie wróciłbym do 1-4-4-2 z Boguskim ataku. ![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#5
|
|
Pawełek
Alvarez Marcelo Cleber Piotr BrożekŁobodziński Jirsak CantoroKirm ĆwielongMałecki |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2003
Skąd: Nowy Sącz
Offline |
#6
|
|
Cleber ma umowe dopiero od stycznia, wiec nie moze grac.
![]() "WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER" THE WHITE STAR DIVISION
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2003
Skąd: o tam
Offline |
#7
|
bidnie 14 zawodników liczy kadra seniorów Wisły ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: UK/ Energy2000
Offline |
#8
|
|
Cwielonga na lawke ..on na boisku nie istneje .... Boguskiego niech da od 1 minuty ....
Lobo niech lepiej zostanie po treningu i pocwiczy dokladne podawanei pilki ... od 1 minuty mocno ich naciskac i naszczelac jak najwiecej bramek xD |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#9
|
|
Jakby Boguś dał radę, to chociaż z jedną połówkę mógłby zagrać. Gość jak wszedł z Ruchem, to wyglądał jakby z innej planety. A przecież jest po kontuzji. On ma trochę drewniane to przyjęcie piłki (dzięki ci polska szkoło trenerska), ale przynajmniej robi to z odejściem, no i jest dynamiczny. Dodatkowy atut, którego brak innym naszym kopaczom to myślenie. Boguski na boisku myśli i tu ma przewagę nad zombie obrońcami.
Na drugie 45 minut wpuścić go za Jirsaka, który gra bezbawrnie i nie bierze na siebie ciężaru gry. A co do Ćwielonga to nie mam zdania. Niby jest słaby, ale Łobo jest równie słaby z taką różnica, że jak wejdzie na końcówkę meczu, to potrafi kogoś minąć i wrzucić. Więc wychodzi na to, że trzeba wystawić taki sam skład jak na Chorzowian.
Ostatnio edytowane przez tofik : 08.12.2009 o godz. 13:23.
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#10
|
|
Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie - z Koroną w Kielcach - ze Śląskiem we Wrocławiu - nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach (nie licze Odry) Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe. Dlaczego teraz z Zagłebiem w Sosonowcu miaby być to świetny mecz? Obstawiam wymęczone 1-0, czy 2-1 Chciałbym sie mylić |
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#11
|
|
Jak ma być 2:1 bądź 1:0 - to obyś się nie mylił. Bądźmy realistami. Chyba że po 10 min będzie 2:0 dla nas to może ich powiozą wyżej. Byle nie było 0:0
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Offline |
#12
|
|
W tym meczu bardziej bym widział atak Leszczak Małecki, Ćwielong jakoś się nie wyróżnia a nóż Leszczak błyśnie - zresztą w końcu trzeba dać mu prawdziwą szanse gry.
![]() |
|
|
|
Member
Od: 11.2009
Offline |
#13
|
|
[quote=FraMat;827291]Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie - z Koroną w Kielcach - ze Śląskiem we Wrocławiu - nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach (nie licze Odry) Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe. 100% racji ... Chyba każdy z nas wie o tym,że gdybyśmy grali w tym sezonie na Reymonta to nasza przewaga byłaby dużo większa ... Stadion to nasza największa broń ... Niestety w Sosnowcu wygląda to wszystko marnie ... i ośmielę się stwierdzic ,że gdyby w Sosnowcu na każdym meczu był komplet to i tak zawodników to by jakoś nie mobilizowało dodatnio... Pozostaje nam czekac na stadion ... który z dnia na dzień kwitnie Mój typ 1:0 ![]()
!ArmiaBiałejGwiazdy!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Skąd: Kresy Zachodnie
Offline |
#14
|
|
Pawełek
Alvarez, Marcelo, Jop,Brożek Łobo ,Jirsak,Cantoro,Kirm Małecki ,Ćwieląg z częstą zamianą pozycji Łobo-Ćwieląg, i Kirm -Ćwieląg wbrew pozorom Łobo w ataku może coś wnieść ,a grać musi na maxa bo to jego ostatnia szansa aby na wiosnę do 18-ki w Wiśle się łapał,bo po powrocie kontuzjowanych(a może ściągną jeszcze ze dwóch grajków z Bałkanów lub Białorusi) o miejsce w podstawowej 11 będzie dwa razy trudniej. z lawki po 45 Boguski a potem Leszczak. PS.Na marginesie:Gdybyśmy teraz grali w fazie grupowej(LM lub LE) i mieli teraz ze dwóch,trzech podstawowych graczy mniej,plus kilku przemęczonych sezonem to nasze miejsce w tabeli byłoby gdzieś ok 4 lub 5-tego miejsca.Moim zdaniem w składzie brakuje 4-5 zawodników |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Żywiec
Offline |
#15
|
kolejny wielki kibic, ktory nie zna nawet nazwiska pilkarza swojej druzyny... co do meczu tu - 2 sezony chyba temu tez gralismy w ostatniej zimowej kolejce z Zaglebiem i mielismy spore problemy. sklad? byle nie wystawic Cwielonga, mysle, ze poradzi sobie juz Boguski od pierwszych minut, a Piotrek? robi szum zwykle wtedy, gdy wchodzi z lawki ![]() ![]() Groundhopper
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Offline |
#16
|
|
Smuda odpowiednio ustawi zespół i jeszcze może będzie mieć Traore i skład Zagłębia solidny i wyrównany
Oby Wisełka zagrała dobrze i z ambicja bo będzie ciężko już ostatni mecz z byłym naszym trenerem i świetnym trenerem skończył sie porażką |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Skąd: Kresy Zachodnie
Offline |
#17
|
|
Dziękuję za poprawienie(błąd ort. każdemu może się zdarzyć,a o nasz język musimy wspólnie dbać). Jednak bardziej bym się cieszył za krytykę części merytorycznej mojej wypowiedzi
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#18
|
![]() Powód: duża litera przy Jadze
Ostatnio edytowane przez funkykoval : 09.12.2009 o godz. 09:47.
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#19
|
Tak poważnie: zakontraktowanie Clebera, testowanie nie tylko darmowych piłkarzy świadczy o tym, że klub chce się w Europie zrehabilitować. Oby był to pozytywny bodziec dla naszych piłkarzy w tym ostatnim meczu roku. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#20
|
![]() Co do meczu, stawiam minimalne zwycięstwo Wisły, jakieś 1-0 czy 2-1, byle wygrali. Zagłębie bez Traore(bo chyba nie zagra?) w ataku nie ma zbyt dużo do powiedzenia. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Offline |
#21
|
|
apropo Traore naprawde dobry gracz przypomina z gry Pitroipe z HSV Hamburg ,szybki, zwinny ,niezła technika
![]()
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#22
|
Co do samego meczu, kluczem będzie narzucenie swoich warunków gry, Zagłębie ma słabą obronę zarówno jeśli idzie o obsadę personalną jak i o organizację gry w defensywie. Niekoniecznie trzeba spychać ich do głębokiej defensywy, raczej stosowac pressing na rozgrywających piłkę obrońcach izolować ich w małych strefach i odbierać im piłki. Jeśli znowu wyjdą 4-3-3 można próbować wykorzystać ich wąskie ustawienie, poszanować piłkę, przenosić ciężar gry ze strony na stronę zmuszając rywali do biegania przy przesuwaniu. Natomiast trzeba uważać na ich kontry i straty własne na naszej połowie. Micanski jest szybki i nieobliczalny, może się dwa trzy razy urwać naszym stoperoma potem równie dobrze zmarnować wszystkie szanse jak i zdobyć hat-tricka. Ważne żeby ich nie zlekceważyć, bo jest to drużyna ogólnie słaba, ale mająca przebłyski bardzo efektownej i skutecznej gry.
Ostatnio edytowane przez Uran235 : 09.12.2009 o godz. 23:09.
|
|
|
|
Member
Od: 07.2008
Offline |
#23
|
|
Ja już znam taktykę Smudy na ten mecz... Szansa w tym, że Zagłębie to nie Lech.
Będą próbowali wciągnąć nas na swoją połowę i odbierać piłki na szybkie kontry, gdzie mając w odwodzie Jopa, może okazać się bardzo skuteczne. Zwłaszcza, że w poprzednich meczach Jop nie grał ![]() Tak grał ZAWSZE Lech Smudy z Wisłą. ZAWSZE na reakcję. I nie zdziwię się, jeśli Skorża da się nabrać po raz szósty czy siódmy na to samo. Skoro dawał się nabrać piąty czy szósty... To 4-3-3 to jest oczywiście 4-5-1, tylko inaczej narysowane, więc trzeba to uznać raczej za kaligraficzną ciekawostkę, niż za fakt decydujący o przebiegu meczu. |
|
|
|
Member
Od: 07.2006
Offline |
#24
|
|
Wiadomo, że Zagłębie nie ma silnej defensywy, ale mimo to moim zdaniem to nie będzie łatwy mecz. Mam nadzieję jednak na 3 punkty i utrzymanie 5 punktowej (co najmniej ;-)) przewagi nad Legią.
Nad Marcelo wisi ciągle czwarta żółta kartka, jeśli ją dostanie (i jeśli zostanie w Wiśle) nie zagra w lutowym cięęęęężkim meczu w Bełchatowie. Chociaż mamy już alternatywę, która nazywa się Guedes de Lima Cleber .Jeszcze słów parę o naszej defensywie - to już (!) 10 spotkań w których traciliśmy przynajmniej jedną bramkę. |
|
|
|
P.N.R.I.
Od: 11.2002
Skąd: Dogville
Offline |
#25
|
|
Cwielong absolutnie powinien zagrac od pierwszej minuty.
![]()
Boia chi molla !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: Malbork
Offline |
#26
|
![]()
Wisła jest najważniejsza!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#27
|
|
wyeliminowac Traore, i mozemy spokojnie kopac sie po czole, czekając na marne 1-0
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
P.N.R.I.
Od: 11.2002
Skąd: Dogville
Offline |
#28
|
|
Czy z licznikiem 50 banow dozywotnich wygladam na goscia ktory lubi sobie zartowac ?
Pozegnalne mecze powinno sie grac od pierwszej minuty. Zeby brawami podziekowac pilkarzowi w 70. minucie gry za czas spedzony w klubie i poswiecone zdrowie. ![]()
Boia chi molla !
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: Malbork
Offline |
#29
|
Mówiąc poważnie to Ćwielong nie jest piłkarzem na miarę Wisły. Najlepiej go sprzedać Piastowi Gliwice czy Odrze Wodzisław za 200 tysięcy euro![]() ![]()
Wisła jest najważniejsza!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#30
|
|
Mam nadzieję że nasi nie będą chcieli się podlizać Smudzie...
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|