Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [17 kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, piątek 11 grudnia godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6755)

Peroslaw88 07.12.2009 13:31

[17 kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, piątek 11 grudnia godz. 20:00
 
Ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Wisła zmierzy się z Zagłębiem Lubin w Sosnowcu bez udziału publiczności (kara Komisji Ligi). Po spotkaniu z Ruchem mamy 5 oczek przewagi nad Legią i 8 nad Lechem oraz Ruchem Chorzów.

Zagłębie Smudy jest nisko w tabeli, ale nie jest to tak słaba ekipa jak z początku sezonu (4:1 dla Wisły). W ostatnim meczu zremisowali 0:0 z Legią Warszawa (Dziękujemy:)). Podobnie jak w Wiśle są tam kontuzje. Z Wojskowymi nie zagrało pięciu graczy, a jeszcze wypadł Traore (może zagra). W zespole Macieja Skorży oprócz Głowackiego, Sobolewskiego, Garguły, Singlara i Pawła Brożka zabraknie pauzującego za kartki Juniora Diaza.

Myślę, że wygramy 2:0 lub 3:1:)

3rider 07.12.2009 13:56

To bedzie bez ironii, ciesze sie, ze sie ta runda konczy. Widzialem jeden dobry mecz Wisly od sierpnia, a od 2 miechow naszej druzyny nie da sie ogladac (czasem sie zerwa i pobiegaja kwadrans). Przegrane bez walki derby, kleska z Estonczykami etc. Jedna z najgorszych rund jakie w erze Cupiala widzialem.

Paradoksalnie jestesmy liderem, ale to tylko swiadczy o poziomie ligi, ktory zapada sie juz totalnie. Okazuje sie, ze mozna czasem pobiegac kwadrans, ze wystarczy miec Marcelo, ktory strzeli kilka decydujacych bramek po stalych fragmentach, a tak ogolnie mozna grac kiszke...Na tak slabym poziomie Wisla nie grala od lat.

Z ZL licze na... centre i glowke Marcelo. I byleby wygrac (nomen omen dobrze, ze PZPN odwiesil mu karencje, bo bez niego z Chorzowa wracalibysmy z remisem)

Baala 07.12.2009 13:59

Diaz nie zagra więc Łobo będzie grać od pierwszej minuty. Za Ćwielonga wstawiłbym Boguskiego od pierwszej minuty. Już kilka razy zagrał wchodząc z ławki, więc chyba zdrowy już.

Paradoksalnie mecz trudniejszy od dwóch poprzednich bo w Sosnowcu gramy padakę.

PhantomRanger 07.12.2009 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 826807)
Diaz nie zagra więc Łobo będzie grać od pierwszej minuty. Za Ćwielonga wstawiłbym Boguskiego od pierwszej minuty. Już kilka razy zagrał wchodząc z ławki, więc chyba zdrowy już.

Paradoksalnie mecz trudniejszy od dwóch poprzednich bo w Sosnowcu gramy padakę.

Boguski raczej na pełne 90minut nie jest jeszcze gotowy więc ja był dał mu zagrać drugie 45 minut. W pierwszej połowie z ustawieniem 1-4-5-1

Pawełek
Alvarez Marcelo Jop Piotr Brożek
Cantoro
Kirm Łobodziński Jirsak Ćwielong
Małecki
A w drugiej połowie wróciłbym do 1-4-4-2 z Boguskim ataku.

KOMINEK 08.12.2009 10:40

Pawełek
Alvarez Marcelo Cleber :-) Piotr Brożek
Łobodziński Jirsak CantoroKirm
ĆwielongMałecki

Crusi 08.12.2009 11:53

Cleber ma umowe dopiero od stycznia, wiec nie moze grac.

szczebrzeszcz 08.12.2009 12:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 827203)
Pawełek
Alvarez Marcelo Cleber :-) Piotr Brożek
Łobodziński Jirsak CantoroKirm
ĆwielongMałecki

a na ławce Boguski i młodziki
bidnie 14 zawodników liczy kadra seniorów Wisły:shock:

Teqcontroller 08.12.2009 12:46

Cwielonga na lawke ..on na boisku nie istneje .... Boguskiego niech da od 1 minuty ....

Lobo niech lepiej zostanie po treningu i pocwiczy dokladne podawanei pilki ...

od 1 minuty mocno ich naciskac i naszczelac jak najwiecej bramek xD

tofik 08.12.2009 13:19

Jakby Boguś dał radę, to chociaż z jedną połówkę mógłby zagrać. Gość jak wszedł z Ruchem, to wyglądał jakby z innej planety. A przecież jest po kontuzji. On ma trochę drewniane to przyjęcie piłki (dzięki ci polska szkoło trenerska), ale przynajmniej robi to z odejściem, no i jest dynamiczny. Dodatkowy atut, którego brak innym naszym kopaczom to myślenie. Boguski na boisku myśli i tu ma przewagę nad zombie obrońcami.

Na drugie 45 minut wpuścić go za Jirsaka, który gra bezbawrnie i nie bierze na siebie ciężaru gry. A co do Ćwielonga to nie mam zdania. Niby jest słaby, ale Łobo jest równie słaby z taką różnica, że jak wejdzie na końcówkę meczu, to potrafi kogoś minąć i wrzucić. Więc wychodzi na to, że trzeba wystawić taki sam skład jak na Chorzowian.

FraMat 08.12.2009 13:57

Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie
- z Koroną w Kielcach
- ze Śląskiem we Wrocławiu
- nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach
(nie licze Odry)

Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe.

Dlaczego teraz z Zagłebiem w Sosonowcu miaby być to świetny mecz?
Obstawiam wymęczone 1-0, czy 2-1
Chciałbym sie mylić

KOMINEK 08.12.2009 14:03

Jak ma być 2:1 bądź 1:0 - to obyś się nie mylił. Bądźmy realistami. Chyba że po 10 min będzie 2:0 dla nas to może ich powiozą wyżej. Byle nie było 0:0

Mamba 08.12.2009 14:04

W tym meczu bardziej bym widział atak Leszczak Małecki, Ćwielong jakoś się nie wyróżnia a nóż Leszczak błyśnie - zresztą w końcu trzeba dać mu prawdziwą szanse gry.

Afgan1906 08.12.2009 14:28

[quote=FraMat;827291]Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie
- z Koroną w Kielcach
- ze Śląskiem we Wrocławiu
- nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach
(nie licze Odry)

Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe.

100% racji ... Chyba każdy z nas wie o tym,że gdybyśmy grali w tym sezonie na Reymonta to nasza przewaga byłaby dużo większa ... Stadion to nasza największa broń ... Niestety w Sosnowcu wygląda to wszystko marnie ... i ośmielę się stwierdzic ,że gdyby w Sosnowcu na każdym meczu był komplet to i tak zawodników to by jakoś nie mobilizowało dodatnio...

Pozostaje nam czekac na stadion ... który z dnia na dzień kwitnie:)

Mój typ 1:0

marek2a 08.12.2009 21:04

Pawełek
Alvarez, Marcelo, Jop,Brożek
Łobo ,Jirsak,Cantoro,Kirm
Małecki ,Ćwieląg
z częstą zamianą pozycji Łobo-Ćwieląg, i Kirm -Ćwieląg
wbrew pozorom Łobo w ataku może coś wnieść ,a grać musi na maxa bo to jego ostatnia szansa aby na wiosnę do 18-ki w Wiśle się łapał,bo po powrocie kontuzjowanych(a może ściągną jeszcze ze dwóch grajków z Bałkanów lub Białorusi) o miejsce w podstawowej 11 będzie dwa razy trudniej.
z lawki po 45 Boguski a potem Leszczak.
PS.Na marginesie:Gdybyśmy teraz grali w fazie grupowej(LM lub LE) i mieli teraz ze dwóch,trzech podstawowych graczy mniej,plus kilku przemęczonych sezonem to nasze miejsce w tabeli byłoby gdzieś ok 4 lub 5-tego miejsca.Moim zdaniem w składzie brakuje 4-5 zawodników

Zienczuk8 08.12.2009 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 827506)
Pawełek
Alvarez, Marcelo, Jop,Brożek
Łobo ,Jirsak,Cantoro,Kirm
Małecki ,Ćwieląg
z częstą zamianą pozycji Łobo-Ćwieląg, i Kirm -Ćwieląg
wbrew pozorom Łobo w ataku może coś wnieść ,a grać musi na maxa bo to jego ostatnia szansa aby na wiosnę do 18-ki w Wiśle się łapał,bo po powrocie kontuzjowanych(a może ściągną jeszcze ze dwóch grajków z Bałkanów lub Białorusi) o miejsce w podstawowej 11 będzie dwa razy trudniej.
z lawki po 45 Boguski a potem Leszczak.
PS.Na marginesie:Gdybyśmy teraz grali w fazie grupowej(LM lub LE) i mieli teraz ze dwóch,trzech podstawowych graczy mniej,plus kilku przemęczonych sezonem to nasze miejsce w tabeli byłoby gdzieś ok 4 lub 5-tego miejsca.Moim zdaniem w składzie brakuje 4-5 zawodników


kolejny wielki kibic, ktory nie zna nawet nazwiska pilkarza swojej druzyny...

co do meczu tu - 2 sezony chyba temu tez gralismy w ostatniej zimowej kolejce z Zaglebiem i mielismy spore problemy. sklad? byle nie wystawic Cwielonga, mysle, ze poradzi sobie juz Boguski od pierwszych minut, a Piotrek? robi szum zwykle wtedy, gdy wchodzi z lawki:-)

peterwislak 08.12.2009 22:27

Smuda odpowiednio ustawi zespół i jeszcze może będzie mieć Traore i skład Zagłębia solidny i wyrównany
Oby Wisełka zagrała dobrze i z ambicja bo będzie ciężko już ostatni mecz z byłym naszym trenerem i świetnym trenerem skończył sie porażką

marek2a 09.12.2009 02:01

Dziękuję za poprawienie(błąd ort. każdemu może się zdarzyć,a o nasz język musimy wspólnie dbać). Jednak bardziej bym się cieszył za krytykę części merytorycznej mojej wypowiedzi

funkykoval 09.12.2009 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 827292)
Jak ma być 2:1 bądź 1:0 - to obyś się nie mylił. Bądźmy realistami. Chyba że po 10 min będzie 2:0 dla nas to może ich powiozą wyżej. Byle nie było 0:0

Eh Kominek, optymista z Ciebie, przecież, jak nasi strzelą 2 bramki w 10 minut, to potem zaczną grać to co zwykle, stracą bramkę (vide Jagiellonia czy Korona) i będą trząść się nam dupy o wynik do 95 minuty :-)

WislakP 09.12.2009 22:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 827685)
Eh Kominek, optymista z Ciebie, przecież, jak nasi strzelą 2 bramki w 10 minut, to potem zaczną grać to co zwykle, stracą bramkę (vide Jagiellonia czy Korona) i będą trząść się nam dupy o wynik do 95 minuty :-)

Tak to byście narzekali że emocji nie ma, niektórym to nie dogodzisz. :D

Tak poważnie: zakontraktowanie Clebera, testowanie nie tylko darmowych piłkarzy świadczy o tym, że klub chce się w Europie zrehabilitować. Oby był to pozytywny bodziec dla naszych piłkarzy w tym ostatnim meczu roku. :-)

Syn Kangura z 1984 09.12.2009 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marek2a (Post 827636)
Dziękuję za poprawienie(błąd ort. każdemu może się zdarzyć,a o nasz język musimy wspólnie dbać). Jednak bardziej bym się cieszył za krytykę części merytorycznej mojej wypowiedzi

Nie chce być nie miły, ale przekręcenie nazwiska naszego piłkarza 3 razy w 1 poście to chyba nie błąd ort. który może się zdarzyć każdemu... :-/

Co do meczu, stawiam minimalne zwycięstwo Wisły, jakieś 1-0 czy 2-1, byle wygrali. Zagłębie bez Traore(bo chyba nie zagra?) w ataku nie ma zbyt dużo do powiedzenia.

TymonPRO 09.12.2009 22:41

apropo Traore naprawde dobry gracz przypomina z gry Pitroipe z HSV Hamburg ,szybki, zwinny ,niezła technika

Uran235 09.12.2009 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TymonPRO (Post 827998)
apropo Traore naprawde dobry gracz przypomina z gry Pitroipe z HSV Hamburg , szybki, zwinny ,niezła technika

Albo jesteś mistrzem ironii, albo nie masz pojęcia o czym piszesz...

Co do samego meczu, kluczem będzie narzucenie swoich warunków gry, Zagłębie ma słabą obronę zarówno jeśli idzie o obsadę personalną jak i o organizację gry w defensywie. Niekoniecznie trzeba spychać ich do głębokiej defensywy, raczej stosowac pressing na rozgrywających piłkę obrońcach izolować ich w małych strefach i odbierać im piłki. Jeśli znowu wyjdą 4-3-3 można próbować wykorzystać ich wąskie ustawienie, poszanować piłkę, przenosić ciężar gry ze strony na stronę zmuszając rywali do biegania przy przesuwaniu. Natomiast trzeba uważać na ich kontry i straty własne na naszej połowie. Micanski jest szybki i nieobliczalny, może się dwa trzy razy urwać naszym stoperoma potem równie dobrze zmarnować wszystkie szanse jak i zdobyć hat-tricka. Ważne żeby ich nie zlekceważyć, bo jest to drużyna ogólnie słaba, ale mająca przebłyski bardzo efektownej i skutecznej gry.

Kao 10.12.2009 10:33

Ja już znam taktykę Smudy na ten mecz... Szansa w tym, że Zagłębie to nie Lech.

Będą próbowali wciągnąć nas na swoją połowę i odbierać piłki na szybkie kontry, gdzie mając w odwodzie Jopa, może okazać się bardzo skuteczne. Zwłaszcza, że w poprzednich meczach Jop nie grał :)
Tak grał ZAWSZE Lech Smudy z Wisłą. ZAWSZE na reakcję. I nie zdziwię się, jeśli Skorża da się nabrać po raz szósty czy siódmy na to samo. Skoro dawał się nabrać piąty czy szósty...

To 4-3-3 to jest oczywiście 4-5-1, tylko inaczej narysowane, więc trzeba to uznać raczej za kaligraficzną ciekawostkę, niż za fakt decydujący o przebiegu meczu.

siedlce_z_wisla 10.12.2009 10:43

Wiadomo, że Zagłębie nie ma silnej defensywy, ale mimo to moim zdaniem to nie będzie łatwy mecz. Mam nadzieję jednak na 3 punkty i utrzymanie 5 punktowej (co najmniej ;-)) przewagi nad Legią.

Nad Marcelo wisi ciągle czwarta żółta kartka, jeśli ją dostanie (i jeśli zostanie w Wiśle) nie zagra w lutowym cięęęęężkim meczu w Bełchatowie. Chociaż mamy już alternatywę, która nazywa się Guedes de Lima Cleber :-).

Jeszcze słów parę o naszej defensywie - to już (!) 10 spotkań w których traciliśmy przynajmniej jedną bramkę.

7 kotów 10.12.2009 10:52

Cwielong absolutnie powinien zagrac od pierwszej minuty.

Peroslaw88 10.12.2009 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 828086)
Cwielong absolutnie powinien zagrac od pierwszej minuty.

żartujesz??

szprotson 10.12.2009 12:48

wyeliminowac Traore, i mozemy spokojnie kopac sie po czole, czekając na marne 1-0

7 kotów 10.12.2009 12:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Peroslaw88 (Post 828118)
żartujesz??

Czy z licznikiem 50 banow dozywotnich wygladam na goscia ktory lubi sobie zartowac ?


Pozegnalne mecze powinno sie grac od pierwszej minuty. Zeby brawami podziekowac pilkarzowi w 70. minucie gry za czas spedzony w klubie i poswiecone zdrowie.

Peroslaw88 10.12.2009 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 828130)
Czy z licznikiem 50 banow dozywotnich wygladam na goscia ktory lubi sobie zartowac ?

Hehe może czas zacząć:-p Mówiąc poważnie to Ćwielong nie jest piłkarzem na miarę Wisły. Najlepiej go sprzedać Piastowi Gliwice czy Odrze Wodzisław za 200 tysięcy euro:P

Acapelo 10.12.2009 13:09

Mam nadzieję że nasi nie będą chcieli się podlizać Smudzie...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl