The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Peroslaw88
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: Malbork

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 07.12.2009, 13:31. [17 kolejka] Wisła Kraków - Zagłębie Lubin, piątek 11 grudnia godz. 20:00
Ostatnie spotkanie ligowe w tym roku. Wisła zmierzy się z Zagłębiem Lubin w Sosnowcu bez udziału publiczności (kara Komisji Ligi). Po spotkaniu z Ruchem mamy 5 oczek przewagi nad Legią i 8 nad Lechem oraz Ruchem Chorzów.

Zagłębie Smudy jest nisko w tabeli, ale nie jest to tak słaba ekipa jak z początku sezonu (4:1 dla Wisły). W ostatnim meczu zremisowali 0:0 z Legią Warszawa (Dziękujemy). Podobnie jak w Wiśle są tam kontuzje. Z Wojskowymi nie zagrało pięciu graczy, a jeszcze wypadł Traore (może zagra). W zespole Macieja Skorży oprócz Głowackiego, Sobolewskiego, Garguły, Singlara i Pawła Brożka zabraknie pauzującego za kartki Juniora Diaza.

Myślę, że wygramy 2:0 lub 3:1
Wisła jest najważniejsza!
Odpowiedz cytując
3rider
Senior Member
 
Od: 02.2003
Skąd: Galicja (d.Biała Chorwacja)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 07.12.2009, 13:56
To bedzie bez ironii, ciesze sie, ze sie ta runda konczy. Widzialem jeden dobry mecz Wisly od sierpnia, a od 2 miechow naszej druzyny nie da sie ogladac (czasem sie zerwa i pobiegaja kwadrans). Przegrane bez walki derby, kleska z Estonczykami etc. Jedna z najgorszych rund jakie w erze Cupiala widzialem.

Paradoksalnie jestesmy liderem, ale to tylko swiadczy o poziomie ligi, ktory zapada sie juz totalnie. Okazuje sie, ze mozna czasem pobiegac kwadrans, ze wystarczy miec Marcelo, ktory strzeli kilka decydujacych bramek po stalych fragmentach, a tak ogolnie mozna grac kiszke...Na tak slabym poziomie Wisla nie grala od lat.

Z ZL licze na... centre i glowke Marcelo. I byleby wygrac (nomen omen dobrze, ze PZPN odwiesil mu karencje, bo bez niego z Chorzowa wracalibysmy z remisem)
HENRYK TOMASZ REYMAN (1897-1963) – piłkarz (środkowy napastnik), podpułkownik Wojska Polskiego. Walczył w I wojnie światowej, wojnie polsko-bolszewickiej, w czasie powstań śląskich, uczestnik kampanii wrześniowej, ranny w bitwie nad Bzurą. Dowódca I batalionu 37. pułku piechoty z Kutna. W latach 1910-1933 występował w Wiśle Kraków, w barwach której w latach 1927-33 grając w lidze zdobył 109 goli. 9-krotny reprezentant kraju, w 1924 kapitan reprezentacji na Olimpiadzie w Paryżu.
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member
 
 
Od: 11.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 07.12.2009, 13:59
Diaz nie zagra więc Łobo będzie grać od pierwszej minuty. Za Ćwielonga wstawiłbym Boguskiego od pierwszej minuty. Już kilka razy zagrał wchodząc z ławki, więc chyba zdrowy już.

Paradoksalnie mecz trudniejszy od dwóch poprzednich bo w Sosnowcu gramy padakę.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 07.12.2009, 16:43
Baala napisał(a):Wyświetl post
Diaz nie zagra więc Łobo będzie grać od pierwszej minuty. Za Ćwielonga wstawiłbym Boguskiego od pierwszej minuty. Już kilka razy zagrał wchodząc z ławki, więc chyba zdrowy już.

Paradoksalnie mecz trudniejszy od dwóch poprzednich bo w Sosnowcu gramy padakę.
Boguski raczej na pełne 90minut nie jest jeszcze gotowy więc ja był dał mu zagrać drugie 45 minut. W pierwszej połowie z ustawieniem 1-4-5-1

Pawełek
Alvarez Marcelo Jop Piotr Brożek
Cantoro
Kirm Łobodziński Jirsak Ćwielong
Małecki
A w drugiej połowie wróciłbym do 1-4-4-2 z Boguskim ataku.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 08.12.2009, 10:40
Pawełek
Alvarez Marcelo Cleber Piotr Brożek
Łobodziński Jirsak CantoroKirm
ĆwielongMałecki
Odpowiedz cytując
Crusi
Senior Member
 
 
Od: 09.2003
Skąd: Nowy Sącz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 08.12.2009, 11:53
Cleber ma umowe dopiero od stycznia, wiec nie moze grac.
"WHAT DON'T KILL US, WILL MAKE US STRONGER"
THE WHITE STAR DIVISION
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member
 
Od: 05.2003
Skąd: o tam

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 08.12.2009, 12:35
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Pawełek
Alvarez Marcelo Cleber Piotr Brożek
Łobodziński Jirsak CantoroKirm
ĆwielongMałecki
a na ławce Boguski i młodziki
bidnie 14 zawodników liczy kadra seniorów Wisły
Odpowiedz cytując
Teqcontroller
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: UK/ Energy2000

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 08.12.2009, 12:46
Cwielonga na lawke ..on na boisku nie istneje .... Boguskiego niech da od 1 minuty ....

Lobo niech lepiej zostanie po treningu i pocwiczy dokladne podawanei pilki ...

od 1 minuty mocno ich naciskac i naszczelac jak najwiecej bramek xD
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member
 
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 08.12.2009, 13:19
Jakby Boguś dał radę, to chociaż z jedną połówkę mógłby zagrać. Gość jak wszedł z Ruchem, to wyglądał jakby z innej planety. A przecież jest po kontuzji. On ma trochę drewniane to przyjęcie piłki (dzięki ci polska szkoło trenerska), ale przynajmniej robi to z odejściem, no i jest dynamiczny. Dodatkowy atut, którego brak innym naszym kopaczom to myślenie. Boguski na boisku myśli i tu ma przewagę nad zombie obrońcami.

Na drugie 45 minut wpuścić go za Jirsaka, który gra bezbawrnie i nie bierze na siebie ciężaru gry. A co do Ćwielonga to nie mam zdania. Niby jest słaby, ale Łobo jest równie słaby z taką różnica, że jak wejdzie na końcówkę meczu, to potrafi kogoś minąć i wrzucić. Więc wychodzi na to, że trzeba wystawić taki sam skład jak na Chorzowian.
Ostatnio edytowane przez tofik : 08.12.2009 o godz. 13:23.
..
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 08.12.2009, 13:57
Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie
- z Koroną w Kielcach
- ze Śląskiem we Wrocławiu
- nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach
(nie licze Odry)

Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe.

Dlaczego teraz z Zagłebiem w Sosonowcu miaby być to świetny mecz?
Obstawiam wymęczone 1-0, czy 2-1
Chciałbym sie mylić
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 08.12.2009, 14:03
Jak ma być 2:1 bądź 1:0 - to obyś się nie mylił. Bądźmy realistami. Chyba że po 10 min będzie 2:0 dla nas to może ich powiozą wyżej. Byle nie było 0:0
Odpowiedz cytując
Mamba
Senior Member
 
 
Od: 02.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 08.12.2009, 14:04
W tym meczu bardziej bym widział atak Leszczak Małecki, Ćwielong jakoś się nie wyróżnia a nóż Leszczak błyśnie - zresztą w końcu trzeba dać mu prawdziwą szanse gry.

Odpowiedz cytując
Afgan1906
Member
 
 
Od: 11.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 08.12.2009, 14:28
[quote=FraMat;827291]Wisła w tym sezonie dobre (w miarę) mecze grała tylko na wyjeździe, przy fanatycznie reagującej widowni rywala:
- z Zagłebiem w Lubinie
- z Koroną w Kielcach
- ze Śląskiem we Wrocławiu
- nawet (przegrany) z Amiką we Wronkach
(nie licze Odry)

Pozostałe mecze, na wyjeździe przy niewielkiej widowni albo w Sosnowcu, były raczej drętwe.

100% racji ... Chyba każdy z nas wie o tym,że gdybyśmy grali w tym sezonie na Reymonta to nasza przewaga byłaby dużo większa ... Stadion to nasza największa broń ... Niestety w Sosnowcu wygląda to wszystko marnie ... i ośmielę się stwierdzic ,że gdyby w Sosnowcu na każdym meczu był komplet to i tak zawodników to by jakoś nie mobilizowało dodatnio...

Pozostaje nam czekac na stadion ... który z dnia na dzień kwitnie

Mój typ 1:0
!ArmiaBiałejGwiazdy!
Odpowiedz cytując
marek2a
Senior Member
 
Od: 09.2007
Skąd: Kresy Zachodnie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 08.12.2009, 21:04
Pawełek
Alvarez, Marcelo, Jop,Brożek
Łobo ,Jirsak,Cantoro,Kirm
Małecki ,Ćwieląg
z częstą zamianą pozycji Łobo-Ćwieląg, i Kirm -Ćwieląg
wbrew pozorom Łobo w ataku może coś wnieść ,a grać musi na maxa bo to jego ostatnia szansa aby na wiosnę do 18-ki w Wiśle się łapał,bo po powrocie kontuzjowanych(a może ściągną jeszcze ze dwóch grajków z Bałkanów lub Białorusi) o miejsce w podstawowej 11 będzie dwa razy trudniej.
z lawki po 45 Boguski a potem Leszczak.
PS.Na marginesie:Gdybyśmy teraz grali w fazie grupowej(LM lub LE) i mieli teraz ze dwóch,trzech podstawowych graczy mniej,plus kilku przemęczonych sezonem to nasze miejsce w tabeli byłoby gdzieś ok 4 lub 5-tego miejsca.Moim zdaniem w składzie brakuje 4-5 zawodników
Odpowiedz cytując
Zienczuk8
Senior Member
 
 
Od: 11.2007
Skąd: Żywiec

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 08.12.2009, 21:12
marek2a napisał(a):Wyświetl post
Pawełek
Alvarez, Marcelo, Jop,Brożek
Łobo ,Jirsak,Cantoro,Kirm
Małecki ,Ćwieląg
z częstą zamianą pozycji Łobo-Ćwieląg, i Kirm -Ćwieląg
wbrew pozorom Łobo w ataku może coś wnieść ,a grać musi na maxa bo to jego ostatnia szansa aby na wiosnę do 18-ki w Wiśle się łapał,bo po powrocie kontuzjowanych(a może ściągną jeszcze ze dwóch grajków z Bałkanów lub Białorusi) o miejsce w podstawowej 11 będzie dwa razy trudniej.
z lawki po 45 Boguski a potem Leszczak.
PS.Na marginesie:Gdybyśmy teraz grali w fazie grupowej(LM lub LE) i mieli teraz ze dwóch,trzech podstawowych graczy mniej,plus kilku przemęczonych sezonem to nasze miejsce w tabeli byłoby gdzieś ok 4 lub 5-tego miejsca.Moim zdaniem w składzie brakuje 4-5 zawodników

kolejny wielki kibic, ktory nie zna nawet nazwiska pilkarza swojej druzyny...

co do meczu tu - 2 sezony chyba temu tez gralismy w ostatniej zimowej kolejce z Zaglebiem i mielismy spore problemy. sklad? byle nie wystawic Cwielonga, mysle, ze poradzi sobie juz Boguski od pierwszych minut, a Piotrek? robi szum zwykle wtedy, gdy wchodzi z lawki
Groundhopper
Odpowiedz cytując
peterwislak
Senior Member
 
Od: 05.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 08.12.2009, 22:27
Smuda odpowiednio ustawi zespół i jeszcze może będzie mieć Traore i skład Zagłębia solidny i wyrównany
Oby Wisełka zagrała dobrze i z ambicja bo będzie ciężko już ostatni mecz z byłym naszym trenerem i świetnym trenerem skończył sie porażką
Odpowiedz cytując
marek2a
Senior Member
 
Od: 09.2007
Skąd: Kresy Zachodnie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 09.12.2009, 02:01
Dziękuję za poprawienie(błąd ort. każdemu może się zdarzyć,a o nasz język musimy wspólnie dbać). Jednak bardziej bym się cieszył za krytykę części merytorycznej mojej wypowiedzi
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 09.12.2009, 09:46
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Jak ma być 2:1 bądź 1:0 - to obyś się nie mylił. Bądźmy realistami. Chyba że po 10 min będzie 2:0 dla nas to może ich powiozą wyżej. Byle nie było 0:0
Eh Kominek, optymista z Ciebie, przecież, jak nasi strzelą 2 bramki w 10 minut, to potem zaczną grać to co zwykle, stracą bramkę (vide Jagiellonia czy Korona) i będą trząść się nam dupy o wynik do 95 minuty
Powód: duża litera przy Jadze
Ostatnio edytowane przez funkykoval : 09.12.2009 o godz. 09:47.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
WislakP
Senior Member
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 09.12.2009, 22:26
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Eh Kominek, optymista z Ciebie, przecież, jak nasi strzelą 2 bramki w 10 minut, to potem zaczną grać to co zwykle, stracą bramkę (vide Jagiellonia czy Korona) i będą trząść się nam dupy o wynik do 95 minuty
Tak to byście narzekali że emocji nie ma, niektórym to nie dogodzisz.

Tak poważnie: zakontraktowanie Clebera, testowanie nie tylko darmowych piłkarzy świadczy o tym, że klub chce się w Europie zrehabilitować. Oby był to pozytywny bodziec dla naszych piłkarzy w tym ostatnim meczu roku.
Odpowiedz cytując
Syn Kangura z 1984
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 09.12.2009, 22:31
marek2a napisał(a):Wyświetl post
Dziękuję za poprawienie(błąd ort. każdemu może się zdarzyć,a o nasz język musimy wspólnie dbać). Jednak bardziej bym się cieszył za krytykę części merytorycznej mojej wypowiedzi
Nie chce być nie miły, ale przekręcenie nazwiska naszego piłkarza 3 razy w 1 poście to chyba nie błąd ort. który może się zdarzyć każdemu...

Co do meczu, stawiam minimalne zwycięstwo Wisły, jakieś 1-0 czy 2-1, byle wygrali. Zagłębie bez Traore(bo chyba nie zagra?) w ataku nie ma zbyt dużo do powiedzenia.
Odpowiedz cytując
TymonPRO
Senior Member
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 09.12.2009, 22:41
apropo Traore naprawde dobry gracz przypomina z gry Pitroipe z HSV Hamburg ,szybki, zwinny ,niezła technika
Ce..... Nas Pojęcie, Którego Wy Nie Znacie <<<<<<<<* WIERNOŚĆ *>>>>>>>> <<< Dzisiaj wrogu Wczoraj Bracie>>>
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: Łódź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 09.12.2009, 22:58
TymonPRO napisał(a):Wyświetl post
apropo Traore naprawde dobry gracz przypomina z gry Pitroipe z HSV Hamburg , szybki, zwinny ,niezła technika
Albo jesteś mistrzem ironii, albo nie masz pojęcia o czym piszesz...

Co do samego meczu, kluczem będzie narzucenie swoich warunków gry, Zagłębie ma słabą obronę zarówno jeśli idzie o obsadę personalną jak i o organizację gry w defensywie. Niekoniecznie trzeba spychać ich do głębokiej defensywy, raczej stosowac pressing na rozgrywających piłkę obrońcach izolować ich w małych strefach i odbierać im piłki. Jeśli znowu wyjdą 4-3-3 można próbować wykorzystać ich wąskie ustawienie, poszanować piłkę, przenosić ciężar gry ze strony na stronę zmuszając rywali do biegania przy przesuwaniu. Natomiast trzeba uważać na ich kontry i straty własne na naszej połowie. Micanski jest szybki i nieobliczalny, może się dwa trzy razy urwać naszym stoperoma potem równie dobrze zmarnować wszystkie szanse jak i zdobyć hat-tricka. Ważne żeby ich nie zlekceważyć, bo jest to drużyna ogólnie słaba, ale mająca przebłyski bardzo efektownej i skutecznej gry.
Ostatnio edytowane przez Uran235 : 09.12.2009 o godz. 23:09.
Odpowiedz cytując
Kao
Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 10.12.2009, 10:33
Ja już znam taktykę Smudy na ten mecz... Szansa w tym, że Zagłębie to nie Lech.

Będą próbowali wciągnąć nas na swoją połowę i odbierać piłki na szybkie kontry, gdzie mając w odwodzie Jopa, może okazać się bardzo skuteczne. Zwłaszcza, że w poprzednich meczach Jop nie grał
Tak grał ZAWSZE Lech Smudy z Wisłą. ZAWSZE na reakcję. I nie zdziwię się, jeśli Skorża da się nabrać po raz szósty czy siódmy na to samo. Skoro dawał się nabrać piąty czy szósty...

To 4-3-3 to jest oczywiście 4-5-1, tylko inaczej narysowane, więc trzeba to uznać raczej za kaligraficzną ciekawostkę, niż za fakt decydujący o przebiegu meczu.
Odpowiedz cytując
siedlce_z_wisla
Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 10.12.2009, 10:43
Wiadomo, że Zagłębie nie ma silnej defensywy, ale mimo to moim zdaniem to nie będzie łatwy mecz. Mam nadzieję jednak na 3 punkty i utrzymanie 5 punktowej (co najmniej ;-)) przewagi nad Legią.

Nad Marcelo wisi ciągle czwarta żółta kartka, jeśli ją dostanie (i jeśli zostanie w Wiśle) nie zagra w lutowym cięęęęężkim meczu w Bełchatowie. Chociaż mamy już alternatywę, która nazywa się Guedes de Lima Cleber .

Jeszcze słów parę o naszej defensywie - to już (!) 10 spotkań w których traciliśmy przynajmniej jedną bramkę.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Dogville

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 10.12.2009, 10:52
Cwielong absolutnie powinien zagrac od pierwszej minuty.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Peroslaw88
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: Malbork

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 10.12.2009, 12:30
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Cwielong absolutnie powinien zagrac od pierwszej minuty.
żartujesz
Wisła jest najważniejsza!
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 10.12.2009, 12:48
wyeliminowac Traore, i mozemy spokojnie kopac sie po czole, czekając na marne 1-0
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Dogville

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 10.12.2009, 12:54
Peroslaw88 napisał(a):Wyświetl post
żartujesz
Czy z licznikiem 50 banow dozywotnich wygladam na goscia ktory lubi sobie zartowac ?


Pozegnalne mecze powinno sie grac od pierwszej minuty. Zeby brawami podziekowac pilkarzowi w 70. minucie gry za czas spedzony w klubie i poswiecone zdrowie.
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
Peroslaw88
Senior Member
 
 
Od: 11.2009
Skąd: Malbork

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 10.12.2009, 13:00
7 kotów napisał(a):Wyświetl post
Czy z licznikiem 50 banow dozywotnich wygladam na goscia ktory lubi sobie zartowac ?
Hehe może czas zacząć Mówiąc poważnie to Ćwielong nie jest piłkarzem na miarę Wisły. Najlepiej go sprzedać Piastowi Gliwice czy Odrze Wodzisław za 200 tysięcy euro
Wisła jest najważniejsza!
Odpowiedz cytując
Acapelo
Senior Member
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 10.12.2009, 13:09
Mam nadzieję że nasi nie będą chcieli się podlizać Smudzie...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:33.