The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
dnader
Junior Member
 
 
Od: 04.2005
Skąd: KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 11.07.2009, 14:33. Tor F1 w krk
Mam nadzieję że nie ma jeszcze podobnego tematu na forum, dawno tu nie zaglądałem.

Zachęcam wszystkich do głosowania na tor w Krakowie. Teoretycznie od tego głosowania wiele nie zależy ale nie wiadomo jak sytuacja się z czasem rozwinie i głupio gdyby tor miał powstać w Warszawie czy Gdyni bo Kraków po raz kolejny prześpi swoją szansę... Poniżej link z którego można głosować.

http://www.f1.lge.pl/

Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
pirat.z.karaibow
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 11.07.2009, 14:36
Taaak, niech się jeszcze rozbiją na którejś ulicy

Ostatnia katastrofa awionetki mi wystarczy.

Odpowiedz cytując
Maciejj
Senior Member
 
Od: 11.2004
Skąd: kątownia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 11.07.2009, 14:43
tor w KRK chyba na rok 10000........

bieda jest z głupią halą a Ci tor
żenua wg mnie
Odpowiedz cytując
dnader
Junior Member
 
 
Od: 04.2005
Skąd: KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 11.07.2009, 14:49
głupoty gadacie, jak się nic nie będzie robiło w tym kierunku to logiczne że nic z tego nie wyjdzie. Przecież lepiej siedzieć w domu przed tv albo przed kompem w ciepłych kapciach i mieć wszystko gdzieś. W sumie po co w Krakowie Euro? Jeszcze jakiś piłkarz sobie nogę skręci i po co nam takie nieszczęście?

Jakbyście widzieli plany to wiedzieli byście że to tor uliczny i koszt "budowy" takiego toru jest minimalny a korzyść i prestiż dla miasta ogromny. Ale OK, to wasze zdanie.
Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 11.07.2009, 14:49
ja bym byl za tym, aby zrobic forumową mobilizacje i dobic kilka procent;]
Odpowiedz cytując
pirat.z.karaibow
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 11.07.2009, 14:54
dnader napisał(a):Wyświetl post
W sumie po co w Krakowie Euro?
Uwierz, zupełnie niepotrzebne.

dnader napisał(a):Wyświetl post
Jakbyście widzieli plany to wiedzieli byście że to tor uliczny i koszt "budowy" takiego toru jest minimalny
Właśnie fakt że byłby to tor uliczny do mnie ani trochę nie przemawia.To jest bardzo złe rozwiązanie, tym bardziej nie w naszym mieście. Bezsensowne.

Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 11.07.2009, 14:58
bezsensowne "bo tak" czy moze raczyłbys uargumentować?
Jak chcemy byc miastem z prawdziwego zdarzenia miec przewage nad innymi, to nie mozemy pozbywac sie na rzecz innych miast kazdej wielkiej imprezy... no chyba ze chcecie zrobic z Krakowa zaścianek...
Ostatnio edytowane przez palikot : 11.07.2009 o godz. 15:06.
Odpowiedz cytując
Wichar87
Senior Member
 
 
Od: 11.2006
Skąd: Lubliniec

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 11.07.2009, 15:02
A ja uważam ten pomysł za bardzo dobry i juz zagłosowałem
Odpowiedz cytując
pirat.z.karaibow
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 11.07.2009, 15:07
palikot napisał(a):Wyświetl post
bezsensowne "bo tak" czy moze raczyłbys uargumentować?
Jak chcemy byc miastem z prawdziwego zdarzenia miec przewage nad innymi, to nie mozemy pozbywac sie na rzecz innych miast kazdej wielkiej imprezy...
A wyobrażasz sobie ruch komunikacyjny w mieście w czasie kwalifikacji/treningu/wyścigu? Bo ja nie specjalnie. Według mnie taka inwestycja nie jest potrzebna. Oczywiście, tor to fajna sprawa. Ale poza granicami miasta.

Odpowiedz cytując
Wichar87
Senior Member
 
 
Od: 11.2006
Skąd: Lubliniec

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 11.07.2009, 15:15
Wyścig to tylko 3 dni w roku, łącznie z kwalifikacjami i treningami, więc wielka komunikacyjna katastrofa by to nie była, a wydarzenie naprawde wielkie. W tej sprawie jak w każdej będą zawsze zdania podzielone.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member
 
 
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 11.07.2009, 15:50
Poza tym, że są to raptem 3 dni, jak mówi Wichar87 - to dodatkowo tylko dwie sesje treningowe wypadają w dzień powszedni, którym notabene jest piątek. Tym bardziej ciężko mi zrozumieć takie psioczenie na utrudnienia w komunikacji.
Zapytam trywialnie - pirat.z.karaibow, byłeś kiedyś na jakimś wielkim turnieju bądź innego rodzaju zawodach sportowych (i niekoniecznie chodzi tu o wyścigi)?

Jak najbardziej ideę utworzenia trasy w obrębie miasta popieram, bo akurat budowanie toru, który będzie spełniał wymogi FIA, by zorganizować tam raz do roku zawody F1 mija się z celem. Zapewne i kilka innych serii wyścigowych można byłoby tam zorganizować, ale czy ma to sens? Nie wydaje mi się. Zwłaszcza, że taki tor - co oczywiste - nie stanąłby w mieście, tylko na jego obrzeżach, więc akurat jakąś zabójczą promocją samego Krakowa na pewno by nie był (choć i stworzeniu takowego obiektu nie mówię stanowczo nie). A tak? Zawsze można liczyć, że fani nie "rozbiją się" wokół obiektu, tylko zakotwiczą gdzieś w samym mieście.

Inna sprawa, że ciężko jest mi uwierzyć w to, że FIA na podstawie wyników sondy od razu poprze zwycięski projekt. Ale jeśli jest taka szansa, to czemu mamy jej nie wykorzystać? Żeby nie było - jakimś ogromnym entuzjastą tego projektu też nie jestem, jednak samą inicjatywę jak najbardziej popieram.
Ostatnio edytowane przez enzo : 11.07.2009 o godz. 15:53.
Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 11.07.2009, 15:59
pirat.z.karaibow napisał(a):Wyświetl post
A wyobrażasz sobie ruch komunikacyjny w mieście w czasie kwalifikacji/treningu/wyścigu? Bo ja nie specjalnie. Według mnie taka inwestycja nie jest potrzebna. Oczywiście, tor to fajna sprawa. Ale poza granicami miasta.
Oprócz Kalwaryjskiej naprawdę nie ma problemu z paraliżem komunikacyjnym. Naprawde byly w tym miescie duze imprezy (jak szczyt NATO, nie mówiąc o Papieżu, czy Bush-u) i zamykano wiekszy obaszar i jakos się zyło... tym bardziej, ze nie byłyby zamykane główne arterie drogowe, jak Nowohucka, Wielicka które są niedaleko. Inną sprawą jest ze nieopodal planuje się budowe tzw 3 obwodnicy która by zabierała ruch z tamtego obszaru wiec tym bardziej tor w tamtym miejscu by nie przeszkadzał... Pozatym zawody tego typu są głównie w wekendy, a ruch zawsze w tych okolicach byłby mniejszy...
Miasto musi się rozwijać, muszą się odbywac rózne imprezy wysokiej rangi a wytłumaczenie, ze komunikacja bedzie wtedy niefunkcjonować to jest zadne wytłumaczenie, bo to nie jest problem.
Odpowiedz cytując
Bronowianin
Banita
 
Od: 07.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 12.07.2009, 20:19
I tak nie ma o czym mówić, bo w naszym mieście nigdy nic konkretnego i na prawdę dobrego nie powstanie. Nie mamy i długo nie będziemy mieć obiektów, które dla funkcjonowania metropolii z prawdziwego zdarzenia są po prostu konieczne - nie mamy hali widowiskowo-sportowej, centrum konferencyjnego. Pytanie tylko dlaczego tak się dzieje że we wszystkim przegrywamy już nie tylko z Warszawą, ale miastami takimi jak Wrocław, Poznań, czy Gdańsk? Rozwój miasta zależy od miejskich władz i ich mobilności, chęci, energii w działaniach. My jak wiadomo mamy urzędników miejskich jakich mamy... Ale wydaje mi się też że dostosowują się oni swoim żałosnym poziomem do zatrważającej mentalności mieszkańców, którzy wolą żeby Kraków stał się skansenem i stał w miejscu zamiast się rozwijać. A tor F1 w Krakowie brzmi jak science-fiction, bo u nas nie dało się nawet przystosować Suchych Stawów żeby Wisła (prawdopodobnie Cracovia zresztą też) nie musiała się tułać po jakichś Sosnowcach... Więc marzenia o torze odstawmy na bok i módlmy się żeby chociaż stadion na Reymonta dokończyli, bo patrząc na to co się w tym mieście dzieje to i o to można mieć obawy...
Odpowiedz cytując
Speedy
Senior Member
 
 
Od: 01.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 12.07.2009, 20:38
Jak dla mnie jest to jedna wielka kampania reklamowa LG...

świadczyć może o tym fakt, iż wszystkie tory są wyznaczone ulicami miasta, czyli jak najmniejszym nakładem finansowym, a także to, że aby zagłosować trzeba wyrazić zgode na: "przetwarzanie danych dotyczących konkursu oraz marketingowych przed LG(...)" oraz "administrator zastrzega sobie prawo do wysyłania użytkownikom niezapowiedzianych wiadomości(...)"
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 12.07.2009, 22:57
Miasto nie potrafi dziur załatać po zimie, baaaa po ostatnich deszczach jest wspomnianych dziur w **** więcej... I niby tor F1?
Jak jakimś cudem uda się zbudować tą nieszczęsną halę w Czyżynach to będę zadowolony.

A na obecna chwilę komentarz jest jeden - science-fiction piętro wyżej.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:21.