
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#121
|
|
Na 90minut.pl pojawił się ciekawy artykuł, wg niego mistrz kraju w decydującej, 4 rundzie eliminacyjnej do LM może trafić na następujące zespoły:
Olympiakós Slavia Praga Partizan Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw NK Dinamo CSKA Sofia/Lewski Sofia FC Zürich/FC Basel 1893 FC København/Brøndbyernes IF BATE Borysów ew. na ich pogromców. Mam nadzieję że nasi zdają sobie z tego sprawę i wywalczą te 6 pkt, bo droga do LM stanie przed nimi (nami) otworem. Jeszcze tylko dodam że odpadający w tej fazie eliminacyjnej od razu wędruje do fazy grupowej Ligi Europejskiej. ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#122
|
|
każdy z tych zespołów może nam spuścić porządne lanie, również u nas, a tymbardziej u siebie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#123
|
|
Jasne że może, wszystko jest możliwe. Jednak równie prawdopodobne jest że to oni dostaną porządne lanie. Nie licząc Olympiacosu to te drużyny nie rzucają na kolana. Mistrza Izraela już raz zlaliśmy. A byle Lech pojechał 6-0 jeden z zespołów z Zuricha. Nie tak dawno także wyeliminowaliśmy jednego z potencjalnych rywali - FC Basel. To pokazuje że są to absolutnie zespoły w naszym zasięgu, nawet Olympiacos, bo przecież za wąsa Engela o mały włos nie pokonaliśmy PAO, a to raczej podobny poziom.
Choć chwilowo jeszcze takie rozmowy nie mają sensu, są jeszcze 2 kolejki ligowe, poczekajmy do końca. Nie ma co się przedwcześnie napalać. ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#124
|
Z tezą, że Cupialowi nie zależy na LM i nic nie robił przez ostatnie lata żeby się w niej znaleść .... polemizowałbym i uważam ze jest niesprawiedliwa ... ale nie chce się rozgadywać. W ostatnim magazynie "raport ekstraklasa" ktoś powiedział ze Cupiał to nie jakiś Turek, króry jak zarobi 20 mln to od razu za 30 mln robi "super" drużynę .. i po pierwszym niepowodzeniu znika ... Nie ten typ. Cupiał 4 razy się zastanowi i jeśli zaryzykuje to dodatkjowe 2-4 mln PLN. Za ta kwotę trzeba poszukać na naszym podwórku lub gdziaś na południu. ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#125
|
|
przecież wiadomo że JEŚLI uda nam się Mistrzostwo zdobyć trafimy na Olympiakos.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#126
|
|
i od BATE dostanie baty
widziałem raz mecz BATE z jakimś średniakiem ligowym holenderskim, mecz sparingowy na obozie przygotowawczym, obydwa zespoły wyszły w najsilniejszych składach i BATE wygrał 4-1. Wiem, że to o niczym nie świadczy, bo obóz przygotowawczy itd, ale ten zespół to jedyny klub liczący się na Białorusi i finansowany profesjonalnie, to nie są chłopcy do bicia. |
|
|
|
Member
Od: 12.2008
Offline |
#127
|
|
Myślę że jeśli zdobędziemy mistrza to naprawdę mamy duże szanse się dostać i myślę że Ciupał się coś nauczył i że da kasy.A i tak super opcja jest ta z 4 rundą gdzie idziemy do Ligi Europejskiej.No ale nie ma co gdybać na razie trzeba zdobyć mistrza.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#128
|
|
Proud akurat Bate to chyba najsilniejszy zespol obok Olympiakosu z tej grupy.
![]()
WISŁA PANY !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#129
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#130
|
|
no ale Bate to nie Barca.Najważniejsze żeby Brożek został chcociaż na eliminacje.W tym sezonie Lech grał bardzo dobrze w pucharach bo miał wielu młodych utalentowanych zawodników (Lewandowski,Stilic,Wilk).Teraz Biała Gwiazda też ma takich jak Małecki Cwielong czy Marcelo.Wierze że bedzie dobrze.W młodości siła !!!!
Ostatnio edytowane przez AYALA : 19.05.2009 o godz. 09:59.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#131
|
|
A wyobrażacie sobie taką sytuację, Wisła awansuje do LM i nie będzie mogła grać na R22, to dopiero pech:/ Ale i tak chciałbym mówić o takim pechu jak już będzie
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#132
|
|
Gdyby tak było, to właściciel nie wywierałby presji na trenera. A jest tak, że nadal wymaga sporo. Przecież w pewnym momencie praca Skorży wisiała na włosku. No chyba, że to była zręczna manipulacja mediów.
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#133
|
|
Jeszcze istotna sprawa jest to , że jeżeli mistrz Polski nawet odpadnie w tej IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów , to i tak ma gwarantowany udział w fazie grupowej Ligi Europejskiej (d.p UEFA)
Naprawde w tym roku mistrzostwo Polski nabiera dodatkowej wagi w kontekście udziału w europejskich rozgrywkach .
Ostatnio edytowane przez Mareq : 19.05.2009 o godz. 11:10.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#134
|
|
Przedtem chyba złą listę wrzuciłem, bo nie wziąłem pod uwagę rozstawień (a zdaje mi się że w 4 rundzie także będą obowiązywać, a my się do rozstawionych nie załapiemy). Zatem lista potencjalnych rywali zmniejsza się do
Olympiakosu Slavii Praga Partizana Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw NK Dinamo ew. ich pogromców w poprzedniej rundzie. PS. Ja tam już więcej nic o pucharach nie piszę dopóki się nie wyjaśni ostateczna kolejność w tabeli. ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#135
|
|
Niemożliwym jest, żebyśmy trafili na BATE! W trzeciej rundzie podobnie jak oni będziemy rozstawieni, więc trafimy na kogoś z grupy:
FC Salzburg Kalmar FF APÓEL Stabæk IF ŠK Slovan Bratysława FK Ventspils NK Maribor Fimleikafélag Hafnarfjarðar FC Inter Turku Ekranas Poniewieże Jeżeli ich przejdziemy, to zostanie 10 zespołów, z czego 5 będzie rozstawionych, tak więc trafimy na kogoś z: Olympiakós SFP SK Slavia Praga FK Partizan Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw NK Dinamo Zagreb Wyobraźcie sobie - trafić na Izrael w ostatniej rudzie... 5:0 u siebie i Champions League nasze |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Offline |
#136
|
|
Tylko w Twojej wybujałej wyobraźni.
A Cupiał w ostatnich latach klubu nie rozwijał i nie wzmacniał drużyny, tylko przeciwnie. Scuotung jak leżał tak nadal leży, bazy treningowej jak nie było dobrej, tak nadal nie ma. Nie zrobiono nic by Wisła była należycie przygotowana na chwilę zmiany przepisów kw. do LM. Nawiasem mówiąc - od kiedy dobre transfery i wydatki na nie, nie są każdemu klubowi świata potrzebne?
Ostatnio edytowane przez Sloth : 19.05.2009 o godz. 15:08.
|
|
|
|
Member
Od: 12.2008
Offline |
#137
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków/Brzesko
Offline |
#138
|
|
Najpierw sie skupmy na lidze, potem bedzie czas na tego typu rozkminki
![]() "Gdy nadchodzi burza ludzie pokazują swoją prawdziwą naturę. Jedni chowają się ze strachem. Inni rozpościerają szeroko skrzydła do lotu."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Offline |
#139
|
|
Witam ,
Ktoś kiedyś powiedział ,że szczęście jest wtedy kiedy przygotowanie spotyka się z możliwością. Formuła klubowych rozgrywek europejskich w nadchodzących latach wygląda z punktu widzenia polski klubów nawet korzystnie ale ... Trzeba pewne sytuacje umieć wykorzystać. Łatwo się mówi tutaj Levski , Olympiakos ,Slavia - co wy pukniemy ich na luzach!!! Nawet się chłopaki nie spocą!! Można powiedzieć ,że to są "tylko" i "aż" takie kluby. Wy chyba zapominacie w jak nikczemnie słabej lidze się obracamy. Nasze drużyny nie mają potencjału, stać je na jednorazowe wyskoki a potem hop wyprzedaż. Prawda jest taka ,że aby coś znaczyć w Europie to trzeba systematycznie inwestować i tyrać na współczynnik. A jak wiemy taki współczynnik to nie jest kwestia jednorazowego wyskoku. Tu trzeba utrzymywać skład na poziomie szkolić młodzież wprowadzać wychowanków mieć dobrego trenera , chyba nie wierzycie ,że tak zadłużony klub jak Wisła Kraków zacznie nagle inwestować ,żeby do LM wejść. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: w KRAKOWIE tyle GWIAZD ?
Offline |
#140
|
A co do dywagacji w temacie potencjalnych rywali mimo wszystko trzeba poczekac i nie napalac sie tak bardzo na to mistrzostwo bo od tego dzielą nas conajmniej aż dwie kolejki .
Ostatnio edytowane przez kohprzem'68 : 20.05.2009 o godz. 06:04.
![]() Byliśmy , widzieliśmy już wiele ..."we all hope this is our moment." |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#141
|
||
|
Grantar napisał(a):
Podstawowa kwestia: co rozumiesz pod terminem "dobre transfery" bo mnie sie wydaje że na zawodnika który jest klasowy na miarę przesądzenia o wejsciu do LM trzeba jednak wydać kilka milionów. Co do oceny postawy Cupiała to widać, że nie lubi "szaleć" ale stwierdzenie że w ostatnim czasie tylko osłabiał Wisłę jest niesprawiedliwe. Analizując sklad Wisły to: W obronie: bardzo udany zakup Marcelo wg mnie zawodnika lepszego niż Cleber bardzo solidny Głowacki ocierający sie o kadre Piotr Brożek Puszczono wprawdzie Baszcza i tu jest jedyne osłabienie (niewielkie bo Singlar tez nie gamoń) Co do srodka: Osłabienie nastąpiło na skrzydłach ale ciekawy jestem kto mógł przewidzieć że Zieniu będzie w tym sezonie cienki a Łobodziński nie zaskoczy ?.. Kto mógł przewidzieć że Irsak kupiony za ciężką kasę bedzie tak powoli sie wkomponowywał ? Ale Ten zły wujek Cupiał kupił najlepszego (potencjalnie) rozgrywającego w Polsce - Gardułę (znów - trudno przewidzeć było zerwania sznurków w kolanie) Ten zły wujek Cupiał utrzymał w zespole Sobolewskiego na którego czekał juz Smuda .... Ten zły wujek Cupiał zakupił Diaza, reprezentanta Kostaryki, bardzo wszechstronnego i kreatywnego piłkarza. Do tego trzeba dodać Małeckiego, który zaprzecza powszechnej opinii, że gre Wisly może pociągnąć tylko jakiś asior Atak: Oczywiscie .. duetu Frankowski-Żuraw nie udało się zatrzymać, ale trudno tu mieć pretensje do Cupiala. Oni już tu nie chcieli .... i nie negując ich klasy w ostatnim okresie grali róznie... Mamy jednak duet Boguski - Brożek (obaj reprezentanci Polski) który może być podobnie skuteczny. Może wspomagac ich bedzie Ćwielong bo sa tego symptomy. Dodajmy do tego potwierdzone informacje o chęci zakupu Nowaka z GKS. a w ostatnim wywiadzie Skorża wspomniał że szykują się wzmocnienia na 3 pozycjach A jeszcze jedno: Uważam tez że Wisła ma dobrego trenera. W tym swietle takie jęczenie " że nie robi się nic a wręcz przeciwnie osłabia się drużynę" jest przejawem typowo polskiego podejścia do rzeczywistości .... ponarzekać i skrytykować tych co coś robią ....
Co do bazy to szczerze mówiąc nie mam informacji .... ale jeśli tak jest jak piszesz to nie jest dobrze. Pozdrawiam wszystkich malkontentów. Też jesteście na świecie potrzebni ! ![]()
Ostatnio edytowane przez Grantar : 20.05.2009 o godz. 10:19.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|||
|
|
Junior Member
Od: 06.2007
Offline |
#142
|
|
Panowie, może najpierw zdobądźmy mistrza, a dopiero potem zastanawiajcie się na kogo trafimy w eliminacjach do LM? Tym bardziej, że już w trzeciej rundzie będzie parę ekip, z którymi może być ciężko, natomiast te rozstawione w IV rundzie - nie chce mi się wierzyć, że ludzie nimi zarządzający nie wydadzą w lecie sporych pieniędzy na wzmocnienia mając tak ogromną szansę na wejście do rozgrywek grupowych ( w którym koszty transferów zwrócą im się szybciej niż można sobie wyobrazić). Jeśli zdobędziemy mistrza to dostać się do LM na pewno będzie cholernie ciężko. Jestem optymistą, ale nie przesadzajmy z gadkami typu - "tak łatwo jeszcze nie było" czy "tych cieniasów zlejemy na stojąco".
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: z WENUS
Offline |
#143
|
|
do wszystkich co popadli w hurraoptymizm: Jeszcze ligi nie wygraliśmy!
I na razie to sie skupmy na Lechii i Śląsku. a tak btw to te druzyny z pierwszej rundy to = anonimowość x) No chyba, że Glentoran, jakże dobrze nam znany, jakże miło wspominany .. ^^ I o wzmocnieniach tez nie mówmy (po pierwsze to nie ten temat ) bo w dużej mierze zależy to od awansu do kolejnej rundy (nawet jeśli nie LM, to LE). Z tego co podał orzeu, to na I i również II rundę myślę, że wzmocnień raczej nie potrzeba :]![]() Krakowska Wiślaczka!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#144
|
Z 3 ciej rundy najgorzej to chyba APOEL lub Salzburg Z 4 -tej Olimipakos,ale tu kazdy wie o co gra i kazdy bedzie sie wzmacniac by wykorzystac szanse Z naszym szcesciem trafimy pewnie na zespoly ktore napisalem wyzej .. P.S Jeszce Ligi nie wygralismy .... ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#145
|
|
Patrząc na Polskę to wpisali współczynnik najniżej notowanej drużyny, a jak to zrobili z
mistrz Izraela ISR Q2 17,050+ - Maccabi Hajfa/Hapoel Tel-Awiw mistrz Bułgarii BUL Q2 14,250+ - CSKA Sofia/Lewski Sofia mistrz Szwajcarii SUI Q3 14,050+ - FC Zürich/FC Basel 1893 mistrz Danii DEN Q2 10,890+ - FC København/Brøndbyernes IF bo teoretycznie możemy trafić z tych tylko na mistrza Izraela chyba że któraś jeszcze "podskoczy" |
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2009
Skąd: Łańcut
Offline |
#146
|
|
Kogo wolicie w pucharach Polonie czy GKS >
![]()
LM jest dla Nas
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#147
|
|
Proponował bym przenieść tą dyskusje do tematu o Wiśle w Europejskich pucharach : http://wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=5815
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#148
|
|
My już jesteśmy o kroczek tymczasem mamy już komplet naszych ewentualnych rywali w IV rundzie
Olympiakós SFP SK Slavia Praga FK Partizan Maccabi Hajfa NK Dinamo btw ja bym się obawiał APOELu w III rundzie.. |
|
|
|
Member
Od: 07.2008
Offline |
#149
|
|
Historia uczy, że każdy z zespołów może sprawić nam problemy. W każdym razie tym razem nie stoimy już na straconej pozycji - tak jak to było z Barcą. Jedynie Olimpiakos wydaje się być nieco poza zasięgiem. Jeśli nasz zespół się nie osłabi w okienku transferowym, to powinno być dobrze
![]() |
|
|
|
Banita
Od: 05.2009
Offline |
#150
|
|
Cytat:
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|