
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2008
Offline |
#961
|
|
A to przepraszam pytania nie zrozumiałem
![]()
95% idiotów czyta posty z reką na myszce ... Nie zdejmuj teraz ręki za późno
![]() Wisła Kraków! |
|
|
|
miszcz ortografji
Od: 04.2004
Offline |
#962
|
|
A co oznacza że jest zawodowa lub nie
Ktoś tu powiedział że Szmal jest abstynentem - skąd to info ![]()
Dla mnie najlepszym trenerem reprezentacji będzie póki co Wenta. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#963
|
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
miszcz ortografji
Od: 04.2004
Offline |
#964
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#965
|
|
Jeśli chodzi o zawodników - to chodzi o podpisany kontrakt mający status zawodowego, który bodajże zabrania podejmowania wszelkich innych form pracy kontraktowych. To wszystko jest regulowane przez prawo (w tym i ubezpieczenia itd.), a później przez status związkowy (czy to będzie jakiś ZPRP, PZPN czy Ekstraklasa SA). Dlatego, jeśli piłkarz ma kontrakt na grę w klubie i pracę w piekarni, to jest on pół-amatorem. Kiedy gra w klubie w sumie za darmo, albo jakiejś niezbyt wiążącej umowy - a umowę o pracę ma np. z piekarnią - wtedy jest amatorem.
Klub żeby być zawodowym, musi być spółką akcyjną lub stowarzyszeniem sportowym z jasno określonym w tym względzie statutem. Nie mam pojęcia natomiast jak to się ma do ligi, ale wydaje mi się, że jeśli władzy nad nią nie pełni żadna spółka (w stylu Ekstraklasa SA), to krajowe ligi pod związkami - nie są ligami zawodowymi, nawet jeśli są pod egidą EHF, UEFA itd. Kiedyś w TVP pamiętam mówili, że polska ligi koszykówki, a później polska liga hokeja - stają się ligami zawodowymi, czyli takowymi nie były - w związku z czym nasza liga piłki ręcznej nie jest zawodowa.
Ostatnio edytowane przez eye63 : 02.02.2009 o godz. 14:35.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Z miasta
Offline |
#966
|
Jeśli dodamy że zawodowe ligi są we Francji , Chorwacji , Niemczech , Hiszpanii.......... Nie wiem jak tam w krajach skandynawskich ale też chyba mają ligi zawodowe.Wiec powinniśmy walczyć o miejsca w okolicach 7-10 ,ale jak widać poziom ligi nie jest miarą sukcesu w tej dyscyplinie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Kurdwanów
Offline |
#967
|
|
Nie jest bo zauważ że zdecydowana większość zawodników z naszej kadry stanowiących siłę tej drużyny to zawodnicy którzy trenują i grają w Niemczech
![]() "Victoria Concordia Crescit"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#968
|
|
Dzięki Panowie! Dla takich chwil i meczy na prawdę warto żyć!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#969
|
|
Gratulacje oby tak dalej.Jedyne sporty narodowe, które mnie cieszą to siatka i własnie piłka ręczna.
![]()
"Taka już nasza polska natura. Byle raz na koń siąść. Niemiec, Francuz, Angielczyk albo smagły Hiszpan od razu do oczu skoczy, a Polak pacjencję wrodzoną mając siła zniesie, długo się choćby takiemu Szwedzi- nie szarpać pozwoli, ale gdy się miara przebierze, jak huknie w pysk, to ci się taki Szwedzina trzy razy nogami nakryje... Bo fantazja jeszcze jest, a póki fantazja nie zginie, póty i Rzeczpospolita trwać będzie." - Pan Zagłoba BronoWice !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2005
Offline |
#970
|
|
A na czym zaowdowość piłki ręcznej ma polegać? Najdrozszy szczypiornista świata przechodzi za 800 tys zł czy euro, tak czy siak kwota śmieszna. Poza Europą, gdzie w paru krajach typu Islandia, Grenlandia jest może najpopularniejsza, zainteresowanie ta dyscypliną jest zerowe.
Co do naszej ligi to Unia Tarnów gra w 1 lidze i na meczach jest mniej ludzi niż na 4 lidze piłki nożnej, więc to wszystko mówi jaka jest pozycja tego sportu. Dodam, że Tarnów ma spore tradycje, miał ekstraklase kobiet i mężczyzn, a trener mieszkający i pochodzący z Tarnowa Stanisław Majorek zdobył jedyny medal olimpijski z kadrą w tej dyscyplinie. Nie zmienia to faktu, że kibicowsko ona nie istnieje, zresztą po MŚ było to widać... ![]()
POLAK WĘGIER DWA BRATANKI!
DUMA DUMA NARODOWA DUMA |
|
|
|
miszcz ortografji
Od: 04.2004
Offline |
#971
|
Po za tym w Tarnowie są tradycje ale związane z Pałacem Młodzieży ( wcześniej MDK). A Pan Majorek po mimo dużych zasług dla tej dyscypliny bardzo dobrze, że skończył na trenowaniu chłopaków ze Skrzyszowa, bo on swoją toporną myślą szkoleniową na więcej nie zasłużył. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|