The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Schabek
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#961
Stary 01.02.2009, 20:55
A to przepraszam pytania nie zrozumiałem
95% idiotów czyta posty z reką na myszce ... Nie zdejmuj teraz ręki za późno

Wisła Kraków!
Odpowiedz cytując
mcovalski
miszcz ortografji
 
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#962
Stary 02.02.2009, 13:29
A co oznacza że jest zawodowa lub nie W czym ma się wyrażać to zawodowstwo Liga jest organizowana pod egidą ZPRP która jest członkiem EHF. W lidze grają zakontraktowani piłkarze którzy żyją z gry w piłkę ręczną, codziennie mają treningi i mają sekcję kobiece i męskie od juniorów po seniorów.

Ktoś tu powiedział że Szmal jest abstynentem - skąd to info Ja osobiście nie spotkałem w życiu piłkarza ręcznego który by nie napił się nigdy.

mcovalski napisał(a):Wyświetl post
(....)
Wierzę, że będzie dobrze, jednak jako umiarkowany optymista twierdzę, że jeżeli osiągniemy brązowy medal to będzie sukces.
(....).
Mój post z 19.01.2009 r - i cieszę się że się nasza DRUŻYNA zdobyła medal i osiągnęła wielki sukces. Bo z osobistych względów i powodów mam dosyć już malkontenctwa Staszka Majorka ( trener olimpijskiej brązowej drużyny z Montrealu) że wszystko jest do dupy i on i tak jest najlepszym trenerem w historii a bez niego to bylibyśmy w dupie.
Dla mnie najlepszym trenerem reprezentacji będzie póki co Wenta.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#963
Stary 02.02.2009, 13:40
mcovalski napisał(a):Wyświetl post
A co oznacza że jest zawodowa lub nie W czym ma się wyrażać to zawodowstwo Liga jest organizowana pod egidą ZPRP która jest członkiem EHF. W lidze grają zakontraktowani piłkarze którzy żyją z gry w piłkę ręczną, codziennie mają treningi i mają sekcję kobiece i męskie od juniorów po seniorów.
Nie do końca. W "ekstraklasie" są zespoły - wiem o dwóch na pewno: Miedź Legnica i Stal Mielec - w których zawodnicy mają stypendia sportowe ale oprócz tego normalnie pracują i w sumie to bardziej utrzymują się z pracy niż z piłki ręcznej. Oczywiście w większości przypadków ta ich praca ma charakter bardzo "elastyczny" i niezbyt wyczerpujący, bo zatrudniają ich firmy pomniejszych sponsorów danych klubów.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
mcovalski
miszcz ortografji
 
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#964
Stary 02.02.2009, 14:00
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Nie do końca. W "ekstraklasie" są zespoły - wiem o dwóch na pewno: Miedź Legnica i Stal Mielec - w których zawodnicy mają stypendia sportowe ale oprócz tego normalnie pracują i w sumie to bardziej utrzymują się z pracy niż z piłki ręcznej. Oczywiście w większości przypadków ta ich praca ma charakter bardzo "elastyczny" i niezbyt wyczerpujący, bo zatrudniają ich firmy pomniejszych sponsorów danych klubów.
Czyli jak rozumiem mianem "zawodowstwa" określa się profesję wykonywaną za wynagrodzenie tylko i wyłącznie w przypadku, gdy jest to jedyne źródło dochodu.
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member
 
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#965
Stary 02.02.2009, 14:32
Jeśli chodzi o zawodników - to chodzi o podpisany kontrakt mający status zawodowego, który bodajże zabrania podejmowania wszelkich innych form pracy kontraktowych. To wszystko jest regulowane przez prawo (w tym i ubezpieczenia itd.), a później przez status związkowy (czy to będzie jakiś ZPRP, PZPN czy Ekstraklasa SA). Dlatego, jeśli piłkarz ma kontrakt na grę w klubie i pracę w piekarni, to jest on pół-amatorem. Kiedy gra w klubie w sumie za darmo, albo jakiejś niezbyt wiążącej umowy - a umowę o pracę ma np. z piekarnią - wtedy jest amatorem.
Klub żeby być zawodowym, musi być spółką akcyjną lub stowarzyszeniem sportowym z jasno określonym w tym względzie statutem.
Nie mam pojęcia natomiast jak to się ma do ligi, ale wydaje mi się, że jeśli władzy nad nią nie pełni żadna spółka (w stylu Ekstraklasa SA), to krajowe ligi pod związkami - nie są ligami zawodowymi, nawet jeśli są pod egidą EHF, UEFA itd. Kiedyś w TVP pamiętam mówili, że polska ligi koszykówki, a później polska liga hokeja - stają się ligami zawodowymi, czyli takowymi nie były - w związku z czym nasza liga piłki ręcznej nie jest zawodowa.
Ostatnio edytowane przez eye63 : 02.02.2009 o godz. 14:35.
Odpowiedz cytując
matizaq
Senior Member
 
 
Od: 07.2008
Skąd: Z miasta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#966
Stary 02.02.2009, 14:41
eye63 napisał(a):Wyświetl post
Jeśli chodzi o zawodników - to chodzi o podpisany kontrakt mający status zawodowego, który bodajże zabrania podejmowania wszelkich innych form pracy kontraktowych. To wszystko jest regulowane przez prawo (w tym i ubezpieczenia itd.), a później przez status związkowy (czy to będzie jakiś ZPRP, PZPN czy Ekstraklasa SA). Dlatego, jeśli piłkarz ma kontrakt na grę w klubie i pracę w piekarni, to jest on pół-amatorem. Kiedy gra w klubie w sumie za darmo, albo jakiejś niezbyt wiążącej umowy - a umowę o pracę ma np. z piekarnią - wtedy jest amatorem.
Klub żeby być zawodowym, musi być spółką akcyjną lub stowarzyszeniem sportowym z jasno określonym w tym względzie statutem.
Nie mam pojęcia natomiast jak to się ma do ligi, ale wydaje mi się, że jeśli władzy nad nią nie pełni żadna spółka (w stylu Ekstraklasa SA), to krajowe ligi pod związkami - nie są ligami zawodowymi, nawet jeśli są pod egidą EHF, UEFA itd. Kiedyś w TVP pamiętam mówili, że polska ligi koszykówki, a później polska liga hokeja - stają się ligami zawodowymi, czyli takowymi nie były - w związku z czym nasza liga piłki ręcznej nie jest zawodowa.
Nic dodać nic ująć !

Jeśli dodamy że zawodowe ligi są we Francji , Chorwacji , Niemczech , Hiszpanii.......... Nie wiem jak tam w krajach skandynawskich ale też chyba mają ligi zawodowe.Wiec powinniśmy walczyć o miejsca w okolicach 7-10 ,ale jak widać poziom ligi nie jest miarą sukcesu w tej dyscyplinie.
Odpowiedz cytując
Agnieszka
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Kurdwanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#967
Stary 02.02.2009, 14:50
Nie jest bo zauważ że zdecydowana większość zawodników z naszej kadry stanowiących siłę tej drużyny to zawodnicy którzy trenują i grają w Niemczech
"Victoria Concordia Crescit"
Odpowiedz cytując
QBAS
Senior Member
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#968
Stary 03.02.2009, 00:39
Dzięki Panowie! Dla takich chwil i meczy na prawdę warto żyć!
Odpowiedz cytując
PawełABG
Senior Member
 
 
Od: 01.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#969
Stary 03.02.2009, 16:38
Gratulacje oby tak dalej.Jedyne sporty narodowe, które mnie cieszą to siatka i własnie piłka ręczna.
"Taka już nasza polska natura. Byle raz na koń siąść. Niemiec, Francuz, Angielczyk albo smagły Hiszpan od razu do oczu skoczy, a Polak pacjencję wrodzoną mając siła zniesie, długo się choćby takiemu Szwedzi- nie szarpać pozwoli, ale gdy się miara przebierze, jak huknie w pysk, to ci się taki Szwedzina trzy razy nogami nakryje... Bo fantazja jeszcze jest, a póki fantazja nie zginie, póty i Rzeczpospolita trwać będzie." - Pan Zagłoba BronoWice !!
Odpowiedz cytując
miśqu
Senior Member
 
 
Od: 11.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#970
Stary 03.02.2009, 17:33
A na czym zaowdowość piłki ręcznej ma polegać? Najdrozszy szczypiornista świata przechodzi za 800 tys zł czy euro, tak czy siak kwota śmieszna. Poza Europą, gdzie w paru krajach typu Islandia, Grenlandia jest może najpopularniejsza, zainteresowanie ta dyscypliną jest zerowe.

Co do naszej ligi to Unia Tarnów gra w 1 lidze i na meczach jest mniej ludzi niż na 4 lidze piłki nożnej, więc to wszystko mówi jaka jest pozycja tego sportu. Dodam, że Tarnów ma spore tradycje, miał ekstraklase kobiet i mężczyzn, a trener mieszkający i pochodzący z Tarnowa Stanisław Majorek zdobył jedyny medal olimpijski z kadrą w tej dyscyplinie. Nie zmienia to faktu, że kibicowsko ona nie istnieje, zresztą po MŚ było to widać...
POLAK WĘGIER DWA BRATANKI!
DUMA DUMA NARODOWA DUMA
Odpowiedz cytując
mcovalski
miszcz ortografji
 
 
Od: 04.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#971
Stary 03.02.2009, 20:12
miśqu napisał(a):Wyświetl post
A na czym zaowdowość piłki ręcznej ma polegać? Najdrozszy szczypiornista świata przechodzi za 800 tys zł czy euro, tak czy siak kwota śmieszna. Poza Europą, gdzie w paru krajach typu Islandia, Grenlandia jest może najpopularniejsza, zainteresowanie ta dyscypliną jest zerowe.

Co do naszej ligi to Unia Tarnów gra w 1 lidze i na meczach jest mniej ludzi niż na 4 lidze piłki nożnej, więc to wszystko mówi jaka jest pozycja tego sportu. Dodam, że Tarnów ma spore tradycje, miał ekstraklase kobiet i mężczyzn, a trener mieszkający i pochodzący z Tarnowa Stanisław Majorek zdobył jedyny medal olimpijski z kadrą w tej dyscyplinie. Nie zmienia to faktu, że kibicowsko ona nie istnieje, zresztą po MŚ było to widać...
Kolego, a to dlatego że Unia przez wszystkich piłkarzy ręcznych w Tarnowie była nie lubiana, a zawodnicy w niej występujący dzisiaj to dupa a nie piłkarze ręczni.
Po za tym w Tarnowie są tradycje ale związane z Pałacem Młodzieży ( wcześniej MDK).
A Pan Majorek po mimo dużych zasług dla tej dyscypliny bardzo dobrze, że skończył na trenowaniu chłopaków ze Skrzyszowa, bo on swoją toporną myślą szkoleniową na więcej nie zasłużył.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:47.