The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98551
Stary 23.06.2026, 11:07
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ktoś musi grać, nawet jeśli uda się dopiąć transfery last minute. Nie ma też pewności że nowi wypalą.
Z jednej strony przestaliśmy świadomie odpuszczać początek ligi, z drugiej - nie stać nas na komplet piłkarzy na obozie.
Ale i tak na tym etapie 85-95% kadry mamy juz skompletowane. Niewątpliwie jest to komfort pracy trenera. Nie będzie zadnych wymówek zeby od 1 meczu dobrze nie wystartować.

Natomiast kwestia podstawowa - ataku, pytanie na ile Rodado będzie gotowy na 1 kolejke, bo choc patrząc że juz mocno trenuje i bierze udział w poszczególnych fazach treningu można byc lekkim optymista.

Reszta damy rade na początku sezonu nawet jak wpadna 2-3 nieprzewidziane kontuzje. Byle bez szpitala
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98552
Stary 23.06.2026, 15:22
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Zwłaszcza, że zeszły sezon udowodnił, że mając zgraną kadrę na początku rundy "jesiennej" można nabić punkty na drużynach w (prze)budowie.
Więc ewolucja a nie rewolucja
Wcześniej nabijano punkty na nas po cosezonowej rewolucji kadrowej. Aktualnie Carbo jest jedynym u nas klasycznym defensywnym pomocnikiem w kadrze, widocznie uznano że zostawienie wyłącznie niskich piłkarzy + Omicia to za duże ryzyko.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
WildDog
Senior Member
 
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98553
Stary 23.06.2026, 17:15
Z całym szacunkiem dla wszystkich fachowców tu piszących i krytykujacych poczynania naszego sztabu. Chcę zauważyć, ze pracują u nas ludzie, którzy troszkę lepiej znają się na swoim rzemiosle, jak nawet najwybitniejsi z nas, kibiców. Oczywiście, powyższe nie dotyczy sandomingo, bo to geniusz nad geniusze w każdym aspekcie. Raczej jego trafne komentarze i uwagi mozna traktować poważnie. Każdy, kto chociaż troszkę sledzi to forum, wie, ze on nigdy się nie myli.
Odpowiedz cytując
WildDog
Senior Member
 
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98554
Stary 23.06.2026, 17:25
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Zwłaszcza, że zeszły sezon udowodnił, że mając zgraną kadrę na początku rundy "jesiennej" można nabić punkty na drużynach w (prze)budowie.
Więc ewolucja a nie rewolucja
Prawdziwe to coś napisał. Ośmielę się rzucić tezę, że my ten awans wywalczylismy dzięki temu świetnemu początkowi, później umiejętnie kontrolując sytuację (niektórzy nazywali to jakimś zjazdem, czy spadkiem formy w wyniku braku rotacji Jopa ze składem) i trzymając bezpieczny dystans punktowy nad goniacymi.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98555
Stary 23.06.2026, 19:14
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Wcześniej nabijano punkty na nas po cosezonowej rewolucji kadrowej. Aktualnie Carbo jest jedynym u nas klasycznym defensywnym pomocnikiem w kadrze, widocznie uznano że zostawienie wyłącznie niskich piłkarzy + Omicia to za duże ryzyko.
Być może Jop będzie chcial wrócić do "ustawień fabrycznych" i Carbo lub nowego defensywnego pom na 6, a na 8 postawic na rywalizacje Dude z Igbekeme.

Gdybym mial sobie wymarzyć typ pomocnika jakiego mielibyśmy sprowadzić to gracza pokroju Radka Sobolewskiego z świetnym odbiorem i kapitalnym strzałem z dystansu. Takich graczy niestety nie ma dużo. Teraz głównie prodokuje sie jednak mobilnych zawodnikow box to box o raczej slabych parametrach fizycznych.
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98556
Stary 23.06.2026, 19:25
Po to robiliśmy transfery pod Ekstraklasę w poprzednim sezonie, żeby teraz w newralgicznym momencie nie robić rewolucji kadrowej.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98557
Stary 23.06.2026, 20:17
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Być może Jop będzie chcial wrócić do "ustawień fabrycznych" i Carbo lub nowego defensywnego pom na 6, a na 8 postawic na rywalizacje Dude z Igbekeme.

Gdybym mial sobie wymarzyć typ pomocnika jakiego mielibyśmy sprowadzić to gracza pokroju Radka Sobolewskiego z świetnym odbiorem i kapitalnym strzałem z dystansu. Takich graczy niestety nie ma dużo. Teraz głównie prodokuje sie jednak mobilnych zawodnikow box to box o raczej slabych parametrach fizycznych.
Pilka sie chyba troche zmienila od czasowo Sobola, gdzie dobrze bylo miec przecinaka (odbierz-podaj do najblizszego) w srodku pola do pary z jakims magikiem. Nawet Real Madryt sobie kupil Gravesena, ktory w pilke nie umial grac ale przyj*bac to juz owszem.

Obecnie to poszlo w styl, ktory anglicy nazywaja Deep Lying Playmaker czyli gosc co umie odebrac ale umie tez rozegrac i okiwac jednego lub dwoch zeby zrobic przewage. I ci goscie sa mniejsi ale zwrotniejsi i lepsi technicznie.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98558
Stary 23.06.2026, 21:54
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Po tym, co gość pokazywał w swoich ostatnich występach, to na ten moment bliżej mu do Fazlagicia, niż zawodnika aspirującego do pierwszego składu (o wyjściowej jedenastce nie wspominając).

Chciałbym się co do niego mylić, ale to chyba kolejny zawodnik, u którego nie dojeżdża głowa.
A możesz wymienić te występy?

Żeby się pokazać to trzeba grać, a Omic nie grał więc trudno go oceniać. No i pierwszy skład i wyjściowa jedenastka to jeden pies.

Teraz potrzeba trzech do ofensywy i skład mamy super, a nawet bez nich źle nie będzie. Bo mamy drużynę, a to dużo więcej warte niż najdroższe transfery.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98559
Stary 24.06.2026, 02:51
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Być może Jop będzie chcial wrócić do "ustawień fabrycznych" i Carbo lub nowego defensywnego pom na 6, a na 8 postawic na rywalizacje Dude z Igbekeme.

Gdybym mial sobie wymarzyć typ pomocnika jakiego mielibyśmy sprowadzić to gracza pokroju Radka Sobolewskiego z świetnym odbiorem i kapitalnym strzałem z dystansu. Takich graczy niestety nie ma dużo. Teraz głównie prodokuje sie jednak mobilnych zawodnikow box to box o raczej slabych parametrach fizycznych.
Mieliśmy Poletanovicia w rundzie spadkowej. Łatwiej o defensywnego pomocnika niż napastnika. Liczę że kogoś jednak ściągną, jeden Carbo to może być za mało.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98560
Stary 24.06.2026, 09:53
Drozd napisał(a):Wyświetl post
A możesz wymienić te występy?

Żeby się pokazać to trzeba grać, a Omic nie grał więc trudno go oceniać.
Zawisza- Wisła (puchar)
Wisła-Podhale (sparing)
Wisła-Puszcza (30 kolejka)

Wystarczający ( dla kibica) przegląd "umiejętności" Omicia.

Nie dziwię się, że nie chciał grać w rezerwach bo wtedy jego gra byłaby już rażąca.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98561
Stary 24.06.2026, 10:04
As napisał(a):Wyświetl post
Pilka sie chyba troche zmienila od czasowo Sobola, gdzie dobrze bylo miec przecinaka (odbierz-podaj do najblizszego) w srodku pola do pary z jakims magikiem. Nawet Real Madryt sobie kupil Gravesena, ktory w pilke nie umial grac ale przyj*bac to juz owszem.

Obecnie to poszlo w styl, ktory anglicy nazywaja Deep Lying Playmaker czyli gosc co umie odebrac ale umie tez rozegrac i okiwac jednego lub dwoch zeby zrobic przewage. I ci goscie sa mniejsi ale zwrotniejsi i lepsi technicznie.
Sobolewski nie był zwylym przecinakiem, on mial kiwke. Gorzej stricte z rozegraniem i wyprowadzeniem od bramki. Natomiast liczby, odbiory, skoki pressingowe, dzisiaj znakomicie by sie odnalazł. Tym bardziej w ekipach w ktorych wielu mamy kreatorów gry a niewielu od bronienia.

@wolfy pilkarz pokroju Poletanovica też byłby idealny, tylko ten z lat 2015-2020, później mial zjazd i szklane zdrowie.


Natomiast tak samo jak łatwiej znalezc def pomocnika niz napastnika, tak samo i z nim mozna przestrzelić.

Mieliamy na tych pozycjach Pereza, Balte, Fazlagicia, Mavutora i inne dziwadła.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.06.2026 o godz. 10:07.
Odpowiedz cytując
grogoriogreg
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Kraków

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98562
Stary 24.06.2026, 11:33
Przez 4 lata gry w 1. lidze przewinęli się u nas tacy środkowi pomocnicy:
Jelić Balta, Igbekeme, Talar, Fazlagić, Sapała, Duda, Szywacz, Basha, Plewka, Tachi, Carbo, Dziedzic, Gogół, Olejarka, Sukiennicki, Poletanovic, Staszak, Omić


Na poziomie pierwszej ligi sprawdzili się wyróżnieni. Dwóch ostatnich nie przekreślam, bo jeszcze wszystko przed nimi. Poza wymienionymi na tej pozycji występowali również Kutwa (słabo), Ertlthaler (dobrze) i Alfaro (nieźle). Poletanovicia trudno chwalić za same SFG skoro poruszał się po boisku jak emeryt i uciekł z klubu jak szczur.


W Ekstraklasie, ostatni klasowy środkowy pomocnik u nas to Achraf El Mahdioui. Mieliśmy przez pół roku dobrych Zhukowa i Poletanovicia i dłuuugą listę niewypałów:
Kuveljić, Fazlagić, Plewka (nie licząc pół roku u Hyballi), Skvarka, Chuca, Mawutor, Pawłowski.


Kolejnymi dobrymi środkowymi pomocnikami byli Basha, Savicević, Brlek, czy Llonch, ale to już by się trzeba cofnąć prawie o 10 lat.


Bije w oczy, że na tej liście nie ma takiej typowej szóstki, silnej fizycznie, w stylu wspomnianego wyżej Sobolewskiego. Najbliżsi temu byli Marko i Petar, reszta to już bardziej techniczna (Vukan, Achraf) albo wybiegana (jak Zhukov, Llonch, James).
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98563
Stary 24.06.2026, 12:16
Wnosze formalna prosbe o nie dodawanie wlasnych interpretacji do moich postow.


Nie mowilem, ze Sobol byl przecinakiem tylko nawiazywalem do czasow kiedy gral w pilke.

"Pilka sie chyba troche zmienila od czasowo Sobola, gdzie dobrze bylo miec przecinaka" to nie znaczy, ze Sobol byl przycinakiem tylko jest odniesieniem do przeszlosci.

Gdybym chcial napisac, ze Sobol byl przycinakiem to napisalbym cos takiego:

"Pilka sie chyba troche zmienila od czasowo Sobola, gdzie dobrze bylo miec przecinaka takiego jakim byl Radek"

ale tego nie napisalem.
Ostatnio edytowane przez As : 24.06.2026 o godz. 12:18.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98564
Stary 24.06.2026, 12:24
@AS

Ale zdajesz sobie sprawę że sam nadinterpretujesz moje słowa
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98565
Stary 24.06.2026, 13:00
O! w jakim kontekscie?
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98566
Stary 24.06.2026, 14:54
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Zawisza- Wisła (puchar)
Wisła-Podhale (sparing)
Wisła-Puszcza (30 kolejka)

Wystarczający ( dla kibica) przegląd "umiejętności" Omicia.

Nie dziwię się, że nie chciał grać w rezerwach bo wtedy jego gra byłaby już rażąca.
Dla takiego kibica jak Ty to wszystko możliwe
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98567
Stary 24.06.2026, 14:59
Tia...
Jop obserwujący Omicia na treningach- nieistotne
Omić grający od początku w tych meczach i pokazujący swoje "umiejętności"- nieistotne
Omić jako ksieżniczka odmawiający gry w rezerwach- nieistotne.

Co jest istotne?
To że Dr Ozd uważa go za "przekota"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98568
Stary 24.06.2026, 15:00
No to zaczynajac: ja wspomnialem o Sobolewskim, Ty dodales juz zdanie o przecinakach - jesli to nie jest aluzja do niego, to do kogo? Szymkowiaka?

Skad w ogole to skojarzenie Sobolewskiego z przecinakami? Skad sie wzielo to zestawienie słów?

Idac wlasnie takim tokiem rozumowania:

Napisałem: "Sobolewski nie był zwylym przecinakiem, on mial kiwke" gdzie napisales ze Ty tak twierdzisz? Nigdzie

Bezsensowana dyskusja.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98569
Stary 24.06.2026, 15:07
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Sobolewski nie był zwylym przecinakiem, on mial kiwke. Gorzej stricte z rozegraniem i wyprowadzeniem od bramki. Natomiast liczby, odbiory, skoki pressingowe, dzisiaj znakomicie by sie odnalazł. Tym bardziej w ekipach w ktorych wielu mamy kreatorów gry a niewielu od bronienia.

@wolfy pilkarz pokroju Poletanovica też byłby idealny, tylko ten z lat 2015-2020, później mial zjazd i szklane zdrowie.


Natomiast tak samo jak łatwiej znalezc def pomocnika niz napastnika, tak samo i z nim mozna przestrzelić.

Mieliamy na tych pozycjach Pereza, Balte, Fazlagicia, Mavutora i inne dziwadła.
Nie sugerowałem żeby ściągać Poletanovicia w 2026, ale wtedy Brzęczek ściągnął go last minute. O dziwo Plewka za Hybali też dawał radę do kontuzji, ale nigdy później nie zbliżył się do tamtej dyspozycji.

Uczciwie byłoby dodać że wymienieni wyżej słabi piłkarze to jednak przyszli w zupełnie innych warunkach. To co ważne, to żeby nie szukać talentów i diamentów, tylko kogoś do gry na teraz. Kimś takim był Poletanović który nie był gwiazdą ligi, tylko solidnym rzemieślnikiem. Myślę że tyle by wystarczyło na tej pozycji.

Sobolewski to był za czasów Wisły najlepszy piłkarz na swojej pozycji w lidze i jeden z najlepszych w kraju (co owocowało czasem powołaniami do reprezentacji). Ktoś na tym poziomie jest aktualnie raczej poza naszym zasięgiem. Aż tak wysoko nie stawiam poprzeczki.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.06.2026 o godz. 15:15.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98570
Stary 24.06.2026, 18:33
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Tia...
Jop obserwujący Omicia na treningach- nieistotne
Omić grający od początku w tych meczach i pokazujący swoje "umiejętności"- nieistotne
Omić jako ksieżniczka odmawiający gry w rezerwach- nieistotne.

Co jest istotne?
To że Dr Ozd uważa go za "przekota"



Uważam że nie miał możliwości pokazania się i tyle.

Ale dla starego dziada do oceny wystarczy "sparing z Podchalem".

Duarte zanim w zeszłym sezonie zaczął coś grać. W poprzednim na boisku spędził 5 razy tyle czasu co Omic. No i Duarte ma 27 lat, a Omic 23.

Zresztą z Tobą nie ma o czym gadać...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98571
Stary 24.06.2026, 19:23
Uzylem Sobolewskiego jako znacznika czasu od ktorego w moim mniemaniu zmienily sie swiatowe trendy w futbolu.

Dlaczego Sobolewski? Poniewaz jestem leniwy i nie chcialo mi sprawdzac w ktorym roku on byl mniej wiecej w primie a tak mi sie to skladalo na ten moment kiedy te zmiany zaczely zachodzic.
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98572
Stary 24.06.2026, 20:02
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Uważam że nie miał możliwości pokazania się i tyle.
Jasne.
Chodzą też słuchy, że uważasz iż Kopernik była kobietą

Drozd napisał(a):Wyświetl post
Ale dla starego dziada do oceny wystarczy "sparing z Podchalem".
Zawodnik, który podobno aspiruje do pierwszego składu i ma okazję pokazać trenerowi na co go stać, wychodzi sobie na sparing na totalnej olewce...
Tak, tak, po tym występie Jop powinien od niego zaczynać ustalanie wyjściowej jedenastki

Drozd napisał(a):Wyświetl post
Duarte zanim w zeszłym sezonie zaczął coś grać. W poprzednim na boisku spędził 5 razy tyle czasu co Omic. No i Duarte ma 27 lat, a Omic 23.
Bo Duarte lepszym piłkarzem był...

Oooo, widzę też, że jest nowe kryterium "przydatnosci " zawodnika... wiek

Drozd napisał(a):Wyświetl post
Zresztą z Tobą nie ma o czym gadać...
To po co gadasz...
Odpowiedz cytując
WildDog
Senior Member
 
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98573
Stary 24.06.2026, 20:22
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Dla takiego kibica jak Ty to wszystko możliwe
Zgadzam się z Tobą z oceną tego "kibica".....dla mnie Omic to materiał na podstawowego gracza ekstraklasowej jedenastki. Uważam, ze w tym sezonie odpali. Osobiscie wysoko oceniam jego grę tzw konstrukcyjna. Niezłe strzały z dystansu.......Moim zdaniem (i obym się nie mylił) możemy na nim sporo zarobić....
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98574
Stary 24.06.2026, 20:55
WildDog napisał(a):Wyświetl post
Zgadzam się z Tobą z oceną tego "kibica".....dla mnie Omic to materiał na podstawowego gracza ekstraklasowej jedenastki. Uważam, ze w tym sezonie odpali. Osobiscie wysoko oceniam jego grę tzw konstrukcyjna. Niezłe strzały z dystansu.......Moim zdaniem (i obym się nie mylił) możemy na nim sporo zarobić....
Za kogo? Na jaka pozycje?

Mi sie wydaje że gdyby przed transferem Omic przeszedl u nas testy sportowe to po zapoznaniu sie z zawodnikiem tego kontraktu by nie podpisano.
Odpowiedz cytując
WildDog
Senior Member
 
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98575
Stary 24.06.2026, 21:16
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Za kogo? Na jaka pozycje?

Mi sie wydaje że gdyby przed transferem Omic przeszedl u nas testy sportowe to po zapoznaniu sie z zawodnikiem tego kontraktu by nie podpisano.
Nie mnie ustalać sklad. Od tego prezes ma Jopa.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98576
Stary 24.06.2026, 21:37
Uderz w Omicia a Drozdy się odezwą.


Ten chłop powinien fanclub Austriaka założyć, bez kitu.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98577
Stary 25.06.2026, 05:44
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Uderz w Omicia a Drozdy się odezwą.


Ten chłop powinien fanclub Austriaka założyć, bez kitu.
Jako osoba która bredziła (nie bójmy się tego słowa) na temat Brody, Wachowiaka i mnóstwa innych melepet powinieneś mieć na tyle przyzwoitości żeby nie zabierać głosu akurat w tej dyskusji. Trudno znaleźć na tym forum osobę której tezy tak często się kompromitowały. Wiele z forumowych memów (takich jak wpływ niskich temperatur na grę Hiszpanów) jest Twojego autorstwa, raczej nie celowo.

Walenie w Omicia jest bezproduktywne i nudne. Sprawdzi się, to zamkniesz japę i będziesz udawał że nigdy nie robiłeś na niego nagonki. Nie wyjdzie mu - odejdzie i nikt poza wąską grupą hejterów nie będzie o nim pamiętał.

Radzę jednak dać sobie na wstrzymanie, bo w odróżnieniu od leszczy w rodzaju Sukiennickiego widać że chłopak ma jakieś umiejętności. Żeby nie skończyło się jak z Duarte któremu ciosano kołki na głowie w Studio Reymonta ("nie lepiej postawić na młodego Polaka jak Olejarka?"), po czym okazał się kluczowym dla awansu piłkarzem i wziął odpowiedzialność na siebie kiedy zabrakło Rodado.

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Za kogo? Na jaka pozycje?

Mi sie wydaje że gdyby przed transferem Omic przeszedl u nas testy sportowe to po zapoznaniu sie z zawodnikiem tego kontraktu by nie podpisano.
Za Dudę, który prawdopodobnie odbije się od Ekstraklasy jak od ściany. Już w pierwszej lidze momentami był ciągnięty przez Jopa za uszy, na tle lepszych piłkarzy rywali przewiduję że jego braki będą trudne do zamaskowania.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 25.06.2026 o godz. 05:48.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98578
Stary 25.06.2026, 07:09
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Jasne.
Chodzą też słuchy, że uważasz iż Kopernik była kobietą



Zawodnik, który podobno aspiruje do pierwszego składu i ma okazję pokazać trenerowi na co go stać, wychodzi sobie na sparing na totalnej olewce...
Tak, tak, po tym występie Jop powinien od niego zaczynać ustalanie wyjściowej jedenastki


Bo Duarte lepszym piłkarzem był...

Oooo, widzę też, że jest nowe kryterium "przydatnosci " zawodnika... wiek



To po co gadasz...
No właśnie nie gadam...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98579
Stary 25.06.2026, 07:42
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Za kogo? Na jaka pozycje?

Mi sie wydaje że gdyby przed transferem Omic przeszedl u nas testy sportowe to po zapoznaniu sie z zawodnikiem tego kontraktu by nie podpisano.

Gdzieś w środku i bardziej z przodu niż z tyłu.

Nie wiem czy pamiętasz taki mecz kiedy Omic wszedł na końcówkę i w polu karnym przeciwnika zawinął się z piłką na obrońcy tworząc z niczego okazję na gola.

Nie trafił i fachowcy w typie starego dziada zaczęli po nim jechać "bo zmarnował okazję". Tyle że wcześniej sam sobie tą okazję stworzył w bardzo trudnych okolicznościach i wypadałoby to docenić.

W jego przypadku, kłania się to co już wcześniej mówiłem. O ile Krzyżanowski czy Staszak ledwie liznęli cywilizowanych metod szkolenia to Omic w tych metodach wyrósł, zachowania boiskowe które przynoszą drużynie korzyść ma zakodowane. W tych niewielu meczach w których dostał trochę czasu było widać że pokazuje się do gry i nie dostaje piłki. Czasem dlatego że pokazuje się odważnie do grania do przodu i podający boi się że nie potrafi mu celnie zagrać. Jeżeli będziemy grali odważnie, a nie cierpliwie to Omic spokojnie znajdzie sobie miejsce.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98580
Stary 25.06.2026, 07:57
WildDog napisał(a):Wyświetl post
Nie mnie ustalać sklad. Od tego prezes ma Jopa.
Pytam jak kibic kibica. Skoro twierdzisz ze wejdzie do skladu to ciekaw jestem w jakiej konfiguracji.

wolfy napisał(a):Wyświetl post

Za Dudę, który prawdopodobnie odbije się od Ekstraklasy jak od ściany. Już w pierwszej lidze momentami był ciągnięty przez Jopa za uszy, na tle lepszych piłkarzy rywali przewiduję że jego braki będą trudne do zamaskowania.
2 lata temu na tle pilkarzy ekstraklasy sobie radzil. W zeszlym sezonie zrobil ogromny progress (2 bramki i 8 asyst dla tych którzy pytają o liczby). Slabszy nie jest niz wowczas.

Nie będzie zderzenia ze ścianą. Pomijam pojedyńcze spotkania gdzie cala druzyna bedzie miała bardzo ciężko (Lech czy Raków).

I wiem ze esa poszla do przodu, ale u nas Patryk Plewka wykrecil ponad 50 spotkan w esa, a gdzie tam mundo Dudy.


@Drozd, w szkolkach wielkich klubow szkola sie tysiace pilkarzy w europie ktorzy nie robia kariery. To juz nie jest żadnym wyznacznikiem czy ktos zrobi karierę. Można mieć wyszkolenie w gorszym klubie i zrobic karierę bo sie ma lepszy charakter do pracy.

Fajne momenty w ofensywie to mial u nas i Kiakos, tylko on chociaz trafial w bramke i ładnie dryblowal. Piłkarzem byl natomiast marnym jak na pozycje która sobie wymyslil. Omic tez ma momenty. Tylko ma nowoczesną piłkę może byc trochę mało
Ostatnio edytowane przez Karherop : 25.06.2026 o godz. 08:03.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:14.