
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła: | |||
| wzmocni się |
|
44 | 26,19% |
| osłabi |
|
97 | 57,74% |
| zmiany kadrowe nie będą odczuwalne |
|
27 | 16,07% |
| Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
|
Wcześniej nabijano punkty na nas po cosezonowej rewolucji kadrowej. Aktualnie Carbo jest jedynym u nas klasycznym defensywnym pomocnikiem w kadrze, widocznie uznano że zostawienie wyłącznie niskich piłkarzy + Omicia to za duże ryzyko.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
|
Z całym szacunkiem dla wszystkich fachowców tu piszących i krytykujacych poczynania naszego sztabu. Chcę zauważyć, ze pracują u nas ludzie, którzy troszkę lepiej znają się na swoim rzemiosle, jak nawet najwybitniejsi z nas, kibiców. Oczywiście, powyższe nie dotyczy sandomingo, bo to geniusz nad geniusze w każdym aspekcie. Raczej jego trafne komentarze i uwagi mozna traktować poważnie. Każdy, kto chociaż troszkę sledzi to forum, wie, ze on nigdy się nie myli.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
|
Prawdziwe to coś napisał. Ośmielę się rzucić tezę, że my ten awans wywalczylismy dzięki temu świetnemu początkowi, później umiejętnie kontrolując sytuację (niektórzy nazywali to jakimś zjazdem, czy spadkiem formy w wyniku braku rotacji Jopa ze składem) i trzymając bezpieczny dystans punktowy nad goniacymi.
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
Gdybym mial sobie wymarzyć typ pomocnika jakiego mielibyśmy sprowadzić to gracza pokroju Radka Sobolewskiego z świetnym odbiorem i kapitalnym strzałem z dystansu. Takich graczy niestety nie ma dużo. Teraz głównie prodokuje sie jednak mobilnych zawodnikow box to box o raczej slabych parametrach fizycznych. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Po to robiliśmy transfery pod Ekstraklasę w poprzednim sezonie, żeby teraz w newralgicznym momencie nie robić rewolucji kadrowej.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
Obecnie to poszlo w styl, ktory anglicy nazywaja Deep Lying Playmaker czyli gosc co umie odebrac ale umie tez rozegrac i okiwac jednego lub dwoch zeby zrobic przewage. I ci goscie sa mniejsi ale zwrotniejsi i lepsi technicznie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
Żeby się pokazać to trzeba grać, a Omic nie grał więc trudno go oceniać. No i pierwszy skład i wyjściowa jedenastka to jeden pies. ![]() Teraz potrzeba trzech do ofensywy i skład mamy super, a nawet bez nich źle nie będzie. Bo mamy drużynę, a to dużo więcej warte niż najdroższe transfery. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
|
Wisła-Podhale (sparing) Wisła-Puszcza (30 kolejka) Wystarczający ( dla kibica) przegląd "umiejętności" Omicia. Nie dziwię się, że nie chciał grać w rezerwach bo wtedy jego gra byłaby już rażąca. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
@wolfy pilkarz pokroju Poletanovica też byłby idealny, tylko ten z lat 2015-2020, później mial zjazd i szklane zdrowie. Natomiast tak samo jak łatwiej znalezc def pomocnika niz napastnika, tak samo i z nim mozna przestrzelić. Mieliamy na tych pozycjach Pereza, Balte, Fazlagicia, Mavutora i inne dziwadła.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.06.2026 o godz. 10:07.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
|
|
Przez 4 lata gry w 1. lidze przewinęli się u nas tacy środkowi pomocnicy:
Jelić Balta, Igbekeme, Talar, Fazlagić, Sapała, Duda, Szywacz, Basha, Plewka, Tachi, Carbo, Dziedzic, Gogół, Olejarka, Sukiennicki, Poletanovic, Staszak, Omić Na poziomie pierwszej ligi sprawdzili się wyróżnieni. Dwóch ostatnich nie przekreślam, bo jeszcze wszystko przed nimi. Poza wymienionymi na tej pozycji występowali również Kutwa (słabo), Ertlthaler (dobrze) i Alfaro (nieźle). Poletanovicia trudno chwalić za same SFG skoro poruszał się po boisku jak emeryt i uciekł z klubu jak szczur. W Ekstraklasie, ostatni klasowy środkowy pomocnik u nas to Achraf El Mahdioui. Mieliśmy przez pół roku dobrych Zhukowa i Poletanovicia i dłuuugą listę niewypałów: Kuveljić, Fazlagić, Plewka (nie licząc pół roku u Hyballi), Skvarka, Chuca, Mawutor, Pawłowski. Kolejnymi dobrymi środkowymi pomocnikami byli Basha, Savicević, Brlek, czy Llonch, ale to już by się trzeba cofnąć prawie o 10 lat. Bije w oczy, że na tej liście nie ma takiej typowej szóstki, silnej fizycznie, w stylu wspomnianego wyżej Sobolewskiego. Najbliżsi temu byli Marko i Petar, reszta to już bardziej techniczna (Vukan, Achraf) albo wybiegana (jak Zhukov, Llonch, James). |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
|
Wnosze formalna prosbe o nie dodawanie wlasnych interpretacji do moich postow.
Nie mowilem, ze Sobol byl przecinakiem tylko nawiazywalem do czasow kiedy gral w pilke. "Pilka sie chyba troche zmienila od czasowo Sobola, gdzie dobrze bylo miec przecinaka" to nie znaczy, ze Sobol byl przycinakiem tylko jest odniesieniem do przeszlosci. Gdybym chcial napisac, ze Sobol byl przycinakiem to napisalbym cos takiego: "Pilka sie chyba troche zmienila od czasowo Sobola, gdzie dobrze bylo miec przecinaka takiego jakim byl Radek" ale tego nie napisalem.
Ostatnio edytowane przez As : 24.06.2026 o godz. 12:18.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
@AS
Ale zdajesz sobie sprawę że sam nadinterpretujesz moje słowa ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
|
O! w jakim kontekscie?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
![]() ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
|
|
Tia...
Jop obserwujący Omicia na treningach- nieistotne Omić grający od początku w tych meczach i pokazujący swoje "umiejętności"- nieistotne Omić jako ksieżniczka odmawiający gry w rezerwach- nieistotne. Co jest istotne? To że Dr Ozd uważa go za "przekota" ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
No to zaczynajac: ja wspomnialem o Sobolewskim, Ty dodales juz zdanie o przecinakach - jesli to nie jest aluzja do niego, to do kogo? Szymkowiaka?
Skad w ogole to skojarzenie Sobolewskiego z przecinakami? Skad sie wzielo to zestawienie słów? Idac wlasnie takim tokiem rozumowania: Napisałem: "Sobolewski nie był zwylym przecinakiem, on mial kiwke" gdzie napisales ze Ty tak twierdzisz? Nigdzie ![]() Bezsensowana dyskusja. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
Uczciwie byłoby dodać że wymienieni wyżej słabi piłkarze to jednak przyszli w zupełnie innych warunkach. To co ważne, to żeby nie szukać talentów i diamentów, tylko kogoś do gry na teraz. Kimś takim był Poletanović który nie był gwiazdą ligi, tylko solidnym rzemieślnikiem. Myślę że tyle by wystarczyło na tej pozycji. Sobolewski to był za czasów Wisły najlepszy piłkarz na swojej pozycji w lidze i jeden z najlepszych w kraju (co owocowało czasem powołaniami do reprezentacji). Ktoś na tym poziomie jest aktualnie raczej poza naszym zasięgiem. Aż tak wysoko nie stawiam poprzeczki.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 24.06.2026 o godz. 15:15.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
Uważam że nie miał możliwości pokazania się i tyle. Ale dla starego dziada do oceny wystarczy "sparing z Podchalem". ![]() Duarte zanim w zeszłym sezonie zaczął coś grać. W poprzednim na boisku spędził 5 razy tyle czasu co Omic. No i Duarte ma 27 lat, a Omic 23. Zresztą z Tobą nie ma o czym gadać... ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa
Offline |
|
|
Uzylem Sobolewskiego jako znacznika czasu od ktorego w moim mniemaniu zmienily sie swiatowe trendy w futbolu.
Dlaczego Sobolewski? Poniewaz jestem leniwy i nie chcialo mi sprawdzac w ktorym roku on byl mniej wiecej w primie a tak mi sie to skladalo na ten moment kiedy te zmiany zaczely zachodzic. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2014
Offline |
|
|
Jasne.
Chodzą też słuchy, że uważasz iż Kopernik była kobietą Zawodnik, który podobno aspiruje do pierwszego składu i ma okazję pokazać trenerowi na co go stać, wychodzi sobie na sparing na totalnej olewce... Tak, tak, po tym występie Jop powinien od niego zaczynać ustalanie wyjściowej jedenastki ![]()
Oooo, widzę też, że jest nowe kryterium "przydatnosci " zawodnika... wiek ![]() To po co gadasz... ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
|
Zgadzam się z Tobą z oceną tego "kibica".....dla mnie Omic to materiał na podstawowego gracza ekstraklasowej jedenastki. Uważam, ze w tym sezonie odpali. Osobiscie wysoko oceniam jego grę tzw konstrukcyjna. Niezłe strzały z dystansu.......Moim zdaniem (i obym się nie mylił) możemy na nim sporo zarobić....
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
Mi sie wydaje że gdyby przed transferem Omic przeszedl u nas testy sportowe to po zapoznaniu sie z zawodnikiem tego kontraktu by nie podpisano. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2021
Skąd: pd-zach. kresy Krakowa
Offline |
|
|
Nie mnie ustalać sklad. Od tego prezes ma Jopa.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
|
|
Uderz w Omicia a Drozdy się odezwą.
Ten chłop powinien fanclub Austriaka założyć, bez kitu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
|
Walenie w Omicia jest bezproduktywne i nudne. Sprawdzi się, to zamkniesz japę i będziesz udawał że nigdy nie robiłeś na niego nagonki. Nie wyjdzie mu - odejdzie i nikt poza wąską grupą hejterów nie będzie o nim pamiętał. Radzę jednak dać sobie na wstrzymanie, bo w odróżnieniu od leszczy w rodzaju Sukiennickiego widać że chłopak ma jakieś umiejętności. Żeby nie skończyło się jak z Duarte któremu ciosano kołki na głowie w Studio Reymonta ("nie lepiej postawić na młodego Polaka jak Olejarka?"), po czym okazał się kluczowym dla awansu piłkarzem i wziął odpowiedzialność na siebie kiedy zabrakło Rodado. Za Dudę, który prawdopodobnie odbije się od Ekstraklasy jak od ściany. Już w pierwszej lidze momentami był ciągnięty przez Jopa za uszy, na tle lepszych piłkarzy rywali przewiduję że jego braki będą trudne do zamaskowania.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 25.06.2026 o godz. 05:48.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
|
Gdzieś w środku i bardziej z przodu niż z tyłu. Nie wiem czy pamiętasz taki mecz kiedy Omic wszedł na końcówkę i w polu karnym przeciwnika zawinął się z piłką na obrońcy tworząc z niczego okazję na gola. Nie trafił i fachowcy w typie starego dziada zaczęli po nim jechać "bo zmarnował okazję". Tyle że wcześniej sam sobie tą okazję stworzył w bardzo trudnych okolicznościach i wypadałoby to docenić. W jego przypadku, kłania się to co już wcześniej mówiłem. O ile Krzyżanowski czy Staszak ledwie liznęli cywilizowanych metod szkolenia to Omic w tych metodach wyrósł, zachowania boiskowe które przynoszą drużynie korzyść ma zakodowane. W tych niewielu meczach w których dostał trochę czasu było widać że pokazuje się do gry i nie dostaje piłki. Czasem dlatego że pokazuje się odważnie do grania do przodu i podający boi się że nie potrafi mu celnie zagrać. Jeżeli będziemy grali odważnie, a nie cierpliwie to Omic spokojnie znajdzie sobie miejsce. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
|
|
Pytam jak kibic kibica. Skoro twierdzisz ze wejdzie do skladu to ciekaw jestem w jakiej konfiguracji.
Nie będzie zderzenia ze ścianą. Pomijam pojedyńcze spotkania gdzie cala druzyna bedzie miała bardzo ciężko (Lech czy Raków). I wiem ze esa poszla do przodu, ale u nas Patryk Plewka wykrecil ponad 50 spotkan w esa, a gdzie tam mundo Dudy. @Drozd, w szkolkach wielkich klubow szkola sie tysiace pilkarzy w europie ktorzy nie robia kariery. To juz nie jest żadnym wyznacznikiem czy ktos zrobi karierę. Można mieć wyszkolenie w gorszym klubie i zrobic karierę bo sie ma lepszy charakter do pracy. Fajne momenty w ofensywie to mial u nas i Kiakos, tylko on chociaz trafial w bramke i ładnie dryblowal. Piłkarzem byl natomiast marnym jak na pozycje która sobie wymyslil. Omic tez ma momenty. Tylko ma nowoczesną piłkę może byc trochę mało
Ostatnio edytowane przez Karherop : 25.06.2026 o godz. 08:03.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|